Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:16 04.07.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема да отслабнеш под нормалното си тегло?  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 01:16



Здравейте!

Заинтригува ме вашия клуб и реших да ви помоля за съвет или просто мнение.

Положението при мен е следното - откак се помня (т.е. откакто съм пораснала 172см на височина) теглото ми варира около 68кг, като има тенденции към увеличаване. Физиолози са ми казвали, че в периода на пубертета се формира нещо като постоянно тегло (или по-точно - тогава се образуват матните клетки, които няма как да изчезнат после). Аз обаче никак не се харесвам с тези 68кг, още повече че ми пречат при физическа дейност.

Има ли решение на този проблем, т.е. би ли било възможно да отслабна някак си и да си задържа теглото после без много допълнителни усилия и лишения? Също бих искала да уточня, че ежедневието ми е много натоварено и не остава време за спорт, а на всичкото отгоре стресът увеличава апетита ми и проблемът става двоен като започна да качвам още повече килограми.

Според вас какво би ми помогнало? Тези хапчета за подтискане на апетите, уж като хранителни добавки, не съдържат ли и вредни съставки?

Ще чакам мнения и предложения. Благодаря предварително.



Тема Re: да отслабнеш под нормалното си тегло?нови [re: :(]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано13.12.03 01:37



С две думи, защото нямам време за повече, можеш да отслабнеш и нормалното/постоянното ти тегло няма защо да е 68 кг. Хапчетата не вършат работа и не са здравословни. Отслабването е функция на две неща - приети и изгорени калории. Отрицателен баланс=отслабване. Сега отивам да тичам, защото на мен лично спортът много ми помага срещу стрес. Успех!



Тема Re: да отслабнеш под нормалното си тегло?нови [re: :(]  
Авторive_to (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 08:08



Към това, което вече ти е казано вече, ще добавя само, че трябва да избереш диета, която потиска апетита (защото казваш, че имаш нужда и от това), но която доставя всичко необходимо на тялото ти и в необходимите количества. Няма да казвам, че според мен това е нвд, защото тук има и противници на този режим и ще напълнят темата ти с препирни. Ти трябва да седнеш да попрочетеш тук и из нета и сама да решиш кое е добро за теб. НВД обаче ще ти помогне както с борбата срещу вълчия апетит, така и срещу кг в повече и накрая ще ти осигури и здравословен живот, що се отнася до това, което хапваш.
А иначе колкото и да си заета все можеш да намериш около 30 мин. дневно поне за кардио, с което да стопиш мазнинките. Хайде, ако спортуваш, ще се наспиваш по-бързичко и ще си "откраднеш" тези 30 мин. от сутришната дрямка. Едва ли е от голямо значение дали ще станеш в 7.30 или в 7.00.
Искрено ти желая успех, а той идва с постоянство.



Тема Re: да отслабнеш под нормалното си тегло?нови [re: ive_to]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 20:54



Благодаря за съвета, но... не ми е ясно как диета ще ми намали апетита, напротив - още по-гладна ставам като се лишавам, особено от въглехидрати. Междувпрочем пробвах да си ограничавам въглехидратите и имаше момент, когато ядях само прясно и кисело мляко, сирене, салати и плодове, в следствие на което не можех да се кача пеша по стълбите....
А за кардио - изключително скучно и досадно е за мен и съответно допълнително нервиращо. А нервите водят до апетит и така...
Е, стига с моите капризи, ясно е че съм мързел, но наистина съм пробвала кардио + ограничаване на калории и ефектът беше 1-2 кг за месец и половина тежък труд, след което се наложи да престана и веднага си ги върнах тия 1-2 кг. Просто не ми се хвърлят скъпоструващи усилия на вятъра.



Тема Re: да отслабнеш под нормалното си тегло?нови [re: :(]  
Авторive_to (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 21:47



Бих тръгнала да ти обяснявам ефекта на нвд върху апетита, как да не ти е скучно кардиото (кардио не е само велоергометър, пътека и т.н.) и как да отслабваш разумно и трайно, но за мен е очевидно, че всъщност не искаш да отслабваш... Няма проблем, това е въпрос на лична преценка и решение, но се чудя защо тогава си влезнала в този клуб и си пуснала този постинг? Очаквала си да ти кажем, че с много въглехидрати и обездвижване ще намалиш обиколките?!
Аз знам едно, което противопоставям на всичките ти доводи: Where is a will, there is a way!
Бъди здрава!



Тема Re: да отслабнеш под нормалното си тегло?нови [re: ive_to]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 22:13



Не, не ,не
По-скоро се надявах да ми се ядосаш и да ме обориш с аргументи, но ако не ти се занимава - ОК
Искам да отслабна, въпроса е, че наистина ми липсва достатъчно силно желание и мотивация и най-вече ВЯРА ( но да не влизам в подробности как ми е писнал живота и т.н. )
Ако не ти се обяснява как например НВД намалява апетита или пък кардиото може да бъде интересно - кажи поне някой свестен сайт да прочета, моля.:)
Мерси.



Тема Re: да отслабнеш под нормалното си тегло?нови [re: :(]  
Авторha! (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 22:46



"....как например НВД намалява апетита или пък кардиото може да бъде интересно - кажи поне някой свестен сайт да прочета, моля..."
procheti vsichko v toq club za dva meseca nazad. razreshavam ti dokato chetesh chips.
molq, za nishto



Тема Re: да отслабнеш под нормалното си тегло?нови [re: ha!]  
Авторive_to (Нерегистриран)
Публикувано14.12.03 00:12



Идеята е добра - запознай се с темите в тоя клуб, а и по-старите в Аеробика и Фитнес (там по-екзистенциалните са поместени в сайт на клуба, към който има линк). След като си избереш правилния според теб режим на хранене ще има смисъл да обсъждаме каквото и да е. Защото ако например решиш да приемеш идеите на Берг (дано да не греша името), ще те консултира най-добре Хот Айс да речем, ако се спреш на нвд - Гал, Христо, Заки и т.н. Трябва и да си поставиш ясни цели, за да се спреш и на правилните тренировки - само отслабване, моделиране и стягане или сила или пък релеф ... Въобще попрочети тук-там и, като се ориентираш, пиши пак, всеки тук би ти помогнал (и аз вкл., доколкото мога - за нвд малко, за тренировки малко, такива неща).
А, и докато четеш, никакъв чипс, по-добре схрупай някоя ядка!



Тема Re: да отслабнеш под нормалното си тегло?нови [re: :(]  
Авторive_to (Нерегистриран)
Публикувано14.12.03 00:21



Честно казано малко ме озадачаваш...защо трябва да ме ядосаш, за да получиш инфо? Можеш просто да попиташ (мен или някой друг), ако нещо конкретно те интересува...
Както и да е, с каквото и да решиш да се захванеш трябва да си наясно, че е необходимо тотално преосмисляне на досегашния ти начин на живот и преобразяването му. Това изисква желание, упоритост и вяра. И то по много от всичко. Затова ако ти е "писнал живота", започни от там, обикни го и му се радвай, иначе няма смисъл...наистина...
Ужас, звучиш така песимистично....така нищо не се постига.



Тема Има различни начининови [re: :(]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано14.12.03 15:57



да се мотивираш да спортуваш. Ако си състезателна натура, можеш да ходиш в зала и да си избереш нещо, което ти допада (аеробика, каланетика, степ, и пр.) и да се опитваш да го правиш по-добре от всеки друг в групата. Ако има хубаво място за бягане около теб, можеш да тичаш и да гледаш на това не като на кардио, а като на средство против стрес - красивите природни гледки са идеален stress buster . При мен даже помага и да си купя някакъв нов екип за бягане и после да ми е кеф да си тичам с него. Ако съвсем нищо не ти се прави, накарай се дори и насила да направиш поне една тренировка. Много вероятно е да се почувстваш толкова добре, че да искаш да продължиш.

Най-общо казано НВД намалява апетита, тъй като няма флуктуации на нивото на инсулин. Ако прочетеш повече из форума, ще намериш много информация по въпроса, най-вече в постингите на gal и Христо (no haber ).

Ако сайтове на английски не са ти проблем - кажи и ще ти пусна линкове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.