Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 27.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема нвд и тренировката - обобщения и препоръкинови  
Автор viper (without LIMITs)
Публикувано08.12.03 23:07




Нвд и тренировката.
Какво е нвд?
Има различни определения за този вид диета но най общо казано това е диета при която въглехидратния прием е сведен до минимум, а като регулатор на калориите се използват мазнини.
Това е аткинсоновата диета или по скоро модифициран неин вариант.
Накои уточнения:
Ще пиша за този тип диета а не за диета от типа на въглехидратните при които просто пониженото колич въгл се счита за изпълнение на нвд.
И така какво ни дава нвд на практика.
Тя предоставя уникален начин да се изгорят калории които като в действителност са от мазнини и то от телесните запаси от такива. От друга страна предоставя възможност за пълноценно хранене без да се гладува .
Недостатъци:
Основния е този че ако не я съчетаем с тренировка просто ще използваме по малко от 50% от потенциала й. Освен това при по продължителен период тялото ще намали метаболизма, ще се адаптира и резултатите ще спрат. Няма да имаме възможност да се възползваме и от една въглехидратна атака за която ще обясня по долу,а за хора с метаболитна предиспозиция под средната резултат ще бъде минимален.(няма да споря с хора които искат да оборват това понеже обикновено това са такива които имат значителни метаболитни предимства пред обикновените хора и при тях резултатите са възможни – като пример мога да посоча реален мой колега който се скъсва да яде каквото му падне и пак е хърбав като върлина. Основното за тези които постигат резултати на нвд без тренировка са хора с добри тироидни показатели )
Минавам нататък за тези които се интересуват и имат проблем с мазнините.
Как да изградим нашата нвд?
1. протеин. Той е най важната съставка. Качествения протеин е от жизненоважно значение. Изследване в канада потвърди още веднъж истината, че високоя прием на протеин води до по ускорено разграждане на мазнините. Това е така понеже при тренировка мускулната тъкан изложена на стрес се нуждае от солиден аминокиселинен “басейн” за предотвратяване на катаболизма. Така че според канадците за да запазим мускулатурата е необходи нулев азотен баланс или 1,41г/1кг тегло. Или ако сме 100кг и искаме да паднем на 80 това ще значи 80х1,41=112,80гр/ден. Лично за мен това по скоро трябва да е ориентир за минимум.
2. Въглехидрати . кръгло около 50гр/ден за психичеки и физически комфорт.ако сте на нула въгл. има вероятност да изпаднете в кетоза и психически дисбаланс. Но така или иначе няма как да избегнете въгл. Едно кисело мляко пак ще ви ги набави и от останалата храна дори сумарно могат пак да са в повече. Така че балансирайте.
3. мазнини. Тук вече става интересно. Не си мислете че става дума за всякакви мазнини. Не не не и пак не. Ако седнете и се наблъскате със свинска мас или олио нищо няма да излезе освен стомашно разстройство.най качествените мазнини са триглицеридите в различните комбинации от препарати за спортуващи в специализираните магазини. Те са обозначени като МСТ’s и вероятно ще са съчетани с някой ФАТБЪРНАР което ще е добре дошло за вас.втори по качество са мазнините на телешкото месо , агнешкото, мазните видове риба. Може да добавите и пилешко със собствена мазнина, но не и свинско(направо го изключете – макар че аз най обичам свинските пържоли). Сигурно забелязвате че растителни мазнини не споменавам. Това не мога да кажа от опит, но от някои изследвания се доказва че организма по качествено усвояа животинските отколкото растителните мазнини. Както и да е по важното е че с посочените по горе храни вие си осигурявате куп допълнителни съставки които са полезни за вас. Като фенилаланин наприме или креатин. Дозировката на мазнините трябва да събразена с цялостния калориен прием и да го допълва към протеина и въглехидратите.ако не използвате добавки от МСТ вероятно трудно ще балансирате – ще имате или повече от необх протеин или повече въглехидрати.(тук предимство отново ще имат тези които са с по добър метаболизъм).хранете се и сдруги продукти и храни с ниско съдържание на въглех, но като добавка към горепосочените.
4. Други. Основно това са зеленчуци и най вече зелените салати които със своите фибри ще държат изправна хран система.внимавайте да не използвате зеленчуци с високо съдържание на въгл. Проверявайте в хранит таблици за това.
5. Качествен поливитаминен препарат.фатбърнари или стероиди или други медикаменти по ваша преценка стига те да не са икономисващи гликогена.
Преди да посоча конкретния тренировъчен план и хранит режим някои факти:
- разграждането на мазнините и тяхното използване като гориво се нарича – глико нео генеза или мазнини – мастни киселини – глюкоза - гориво.целия цикъл е сложен ензиматичен процес при който рещаващо значение има какво ядем и как тренираме.
- Ако съчетаем нвд и високоинтензивна тренировка с малко повторения и големи тежести ще изпаднем в много трудно за организма положение. Процеса гликонеогенеза не може да протече в една алармираща стресова ситуация като ВИТ. Тогава поради отсъствието на въглехидрати организма ще разгради най бързо достъпната форма на енергия и това ще бъдат аминокиселините. Това ще направи мускулите по слаби и в резултат по малки а мазнините ще бъдат засегнати съвсем малко.
- Така че решението е да осигурим по продължително и по аеробно натоварване с цел да ускорим мазнинната обмяна. най качествени се явяват кръговите тренировки с умерен интензитет и дозирана продължителност както и аеробните занимания особено сутрин на гладно.

Ето и конкретния режим(модифицирайте го според вашите виждания само спазвайте идеята)
5 дни НВД+3 дни тренировъчни занимания.
3 дни тренирока:понед - сряда - петък
сутрин на гладно аеробика около 40 мин (бягане,плуване,танци и т.н. )важното е да е в умерено бавно темпо окло 140 удара сърд пулс( по добър ориентир е да чувствате натоварването – да не се усеща парене това е признак че горите въгл акто ги нямате сигурно се досещате какво…)
следобед кръгова тренировка – 2-3или повече кръга но не повече от 1час повторения 10-15 упражнения за цялото тяло и акцентиращи на определени зони по избор.
След 5 дни на нвд ващия метаболизъм навлиза в алармиращ за мускулите етап. Ако продължите на нвд рискувате загуба на муск маса, а това не е добре. Затова е правилно и ефикасно да се направи едно въглехидратно зареждане. Това включва консумирането изключително на въглехидратна храна. До този момент вашия хормонален баланс е бил изместен в полза на хормони като растежния и това е помогнало много за горенето на мазнините. Инсулина е бил неактивен понеже не сте приемали въглехидрати. Лошото на този хормон е това че всеки излишен въглех се складира като мазнина. Сега обаче след 5 дни диета нещата са по различни. Сега инсулина ще извършва първата си задача да складира поетите въгл под формата на гликоген в мускулите и черния дроб.затова всички разумно приети въглехидрати няма да се отложат като мазнини. Разумно значи да внимавате за калориите /ден. Това е прекрасния ден когато можете да си поканите гости на една хубава вечеря.
Но обикновено през този ден ще се чувствате или постоянно гладни или заспали. След 2-3 цикъла се свиква.на 7 я ден се хранете с повече плодове, зеленчуци, риба и друга лесноусвоима храна за да пречистите сиситемата си и да посрещнете новия цикъл.

УСПЕХ !!!!!!!!!





Тема Re: нвд и тренировката - обобщения и препоръкинови [re: viper]  
Автор Faith_No_More (непознат )
Публикувано08.12.03 23:37



чудесно:) и ако го спазвам точно значи............

благодаря ти за информацията- за първи път чета нещо толкова сбито и изчерпателно за НВД



Тема Re: нвд и тренировката - обобщения и препоръкинови [re: viper]  
Автор Lady_Maia ()
Публикувано09.12.03 11:33



Какви очаквания можем да имаме при спазването на тази програма?



Тема Re: нвд и тренировката - обобщения и препоръки [re: Lady_Maia]  
Автор viper (without LIMITs)
Публикувано09.12.03 15:27



формално казано много добри резултати.
всичко е просто и функционално без излишни мъки и обърквания.
знаете през цялото време какви процеси се извършват във вашата обмяна. от тази основа можете след 2-3 цикъла да манипулирате мазнините или въглехидратите за да ускорите или намалите мазнинното разграждане.
все пак всичко опира да генетични заложби и навици. но и най лошата генетика би имала повече резултати по този метод отколкото чрез гладуване или чисто нвд. повечето хора които са използвали цикличната диета са доволни над средно ниво на успеваемост. лично съм прилагал и съм бил много доволен. за мен обаче приоритет е муск маса и в тази връзка не мога да постигана кой знае какво по този режим. но за релеф и топене на мазнини е супер. още повече деня на въглех дава една супер психическа отмора.
много е кофти да си на нвд без грам сладичко, а аз съм луд на сладкото.



Тема Re: нвд и тренировката - обобщения и препоръкинови [re: viper]  
Автор viper (without LIMITs)
Публикувано09.12.03 15:37



поради дискретност няма да спомена името на един лекар който от 4 месеца усилено тренира за смъкване на мазнини. на 46години, той успя само за 2 месеца по този метод да смъкне цели 23 кг мазнини. да мазнини понеже чистат му сила и издържливост драстично се увеличи - направо шашна познатите си. неузнаваема промяна. той дори понякога не зарежда въглехидрати повече от една въглехидратна или смесена вечеря като се видим . сам обаче подчертава че без зареждане регистрира загуба на сили и муск маса. все пак отчитам че има добри метаболични предпоставки и може да прави някои компромиси с диетата. при мен лично режима не ми помага да развивам сила и маса. за релеф мога да споделя че през август спечелих бас при което бях обещал 10см да ми падне талията без промяна на ръката от 41см обиколка и то така стана. само че аз използвах и следната лична техника.

ходех на плаж спазвах нвд и зареждане и пиех много горещ чай като комбинирах това с плуване и плажен волейбол. така успях за много кратко време да стопя ужасно много мазнини и да запазя муск си маса. не е много приятно да си все в пот и жега ама работи.....



Тема Re: нвд и тренировката - обобщения и препоръкинови [re: viper]  
Автор arli (непознат)
Публикувано09.12.03 18:36



а принципно хората с по-бавен метаболизъм, как могат да го ускорят? само с повече физическо натоварване ли? аз мисля че съм с такъв метаболизъм, 2 пъти седмично играя аеробика по 2 часа, но май това не ми помага много срещу мазнините.



Тема Re: нвд и тренировката - обобщения и препоръкинови [re: arli]  
Автор allure (honey)
Публикувано09.12.03 20:35



Здравей :0)
Без да засягам viper - разрови се малко .... ще се убедиш, че има противоречия !
В този форум има и менения, според които не съществува бърз/бавен. . . .. .забавяне/ускоряване на метаболизма...



Редактирано от allure на 09.12.03 20:37.



Тема Re: нвд и тренировката - обобщения и препоръкинови [re: allure]  
Автор arli (непознат)
Публикувано09.12.03 21:00



да, спомням си тези теми. питането ми беше само в контекста на тази.наистина противоречията станаха доста и то по много въпроси. това не е лошо. всеки си има мнение и собствен опит.стигам до извода, че на принципа на пробата и грешката човек сам трябва да си направи режим на хранене и спорт. няма явно универсални решения валидни за всички. има някакви основни принципи и оттам нататък всеки се бори сам.



Тема Да :0)нови [re: arli]  
Автор allure (honey)
Публикувано09.12.03 21:03




Напълно съм съгласна с теб !



Тема Re: нвд и тренировката - обобщения и препоръкинови [re: viper]  
Автор zacky (badly drawn)
Публикувано09.12.03 23:12



Брей, ти си бил новия Аткинс бе мой човек!Изобретил си още по-модерно НВД
Щеше да е по-добре обаче да посочваш отвреме - навреме и по някой информационен ресурс, който да подкрепя това в което ме убеждаваш.Аз такова нещо не забелязах в целия ти пост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.