Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 27.09.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хайде и аз на Аткинс  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано25.10.03 11:01



от вчера!
Доста теми изчетох за диетата, и книгата четох, но все пак имам въпрос относно пиенето на витамини и други добавки, защото книгата не беше моя и не мога да погледна. Та вчера си купих мулти табс на таблетки, в които це-то е 60мг., а вит.А 800мкг. Трябва ли да пия допълнително? Просто не помня какви му бяха препоръките, върти ми се в главата, че препоръчваше огромни дози С... и на какво още държеше като добавки...Купих си и калций фосфо С, че по принцип съм с нисък калций.
Вие какво пиете?
Като за втори ден се чувствам чудесно, въпреки, че вчера вечерта бях малко отпаднала(възможно ли е толкова бързо...ама като се има предвид как се тъпчех с въглехидрати досега...), пиеше ми се страшно много вода и се налага честичко да си мия зъбите. Но може пък да е от внушение, нали очаквам да изпадна в кетоза!
Ще напиша и какво съм от яла вчера:
закуска - малко кашкавал(да не е без хич)
обяд - бъркани яйца(две) със сирене, един домат със съвсеем малко лук
междинно - 1/2 краставица и един суров кренвирш
вечеря - няколко малки пържени кюфтенца със салата

Вчера не съм си смятала въглехидратите стриктно, днес ще съм по-внимателна

закуска - печен кренвирш с кашкавал, една зелена печена чушка и малко сурово зеле
обяд и вечеря - стискайте палци да не се изложа, че съм на рожден ден

Ако има още някой отскоро на Аткинс може да си пишем какво сме яли, да обменяме идеи и споделяме резултати. Един вид, да си диетстваме заедно!

А, сетих се и още нещо - тези дни мернах в една от темите нещо за киселото мляко и това, че показателите му били грешни и трябвало да се дели на три. Не попаднах обаче на обяснение защо е така и сигурно ли е това. Не съм фен на кис. мляко, но смятам да започна да го консумирам за разнообразие, стига да може.
И друго бях мернала тук, не помня в книгата пишеше ли го - за бяло саламурено сирене. Че то нашето всичкото е такова, нали? Пък в една таблица, която имам пише, че съдържа 1,4 въгл. на 100гр. Какъв му е тогава проблема?

Редактирано от Дeлфин на 25.10.03 11:03.



Тема Re: Хайде и аз на Аткинснови [re: Дeлфин]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано25.10.03 13:41



Леле, зверски ми се яде нещо сладко! Вие ми се чак!



Тема Re: Хайде и аз на Аткинснови [re: Дeлфин]  
АвторPP (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 14:00



Az sam na "Moshta na beltuchinite" ot 1 mecec. Tia mislia che e podobna na Atkins, no se pozvoliavat poveche vuglehidrati. Na me mi otne 2-3 da mina v ketosis i da mi spre apetita. Vseki 5-ti den mi se priazda neshto sladko. Obiknoveno si pravia crem-caramel sas splenda vmesto zahar i bez karamel ili shokoladov mus ot bezsolno bialo sirene, surovo iaice, kakao i splenda.

A za mlaikoto - v pulnomaslenoto ima okolo 6-7g vuglehidrati na 100g. Vav bezmaslenoto ima poveche.

Ako chetesh na angliiski ima mnogo recepti na www.lowcarber.org



Тема Re: Хайде и аз на Аткинснови [re: Дeлфин]  
Автор Dideto (Tsuki No Namida)
Публикувано25.10.03 15:03



Лиле, за киселото мляко аз не деля, смятам че са точни.
Пий по много вода, то и без диета си трябва
Внимавай в кренвиршите да няма захар, в доста марки има.
Хапвай повече месо в естествен вид. Риба също.
Ще изпитваш нужда от сладко не повече от 1 седмица.
Аз пиех и магнезии, той допълнително подпомага разграждането на мазнините и е добре да се приема при диета.
Ако обичаш извара си вземи, можеш доста да си хапваш.
Много е важно да не усещаш глад.
Сиренето не е само саламурено

и БГ е с различни показатели от Щатите и затова може да се папа по повече.
Млечните протукти като цяло за различни, а Аткинс е съобразен с Американските стандарти.



Тема Re: Хайде и аз на Аткинснови [re: Дeлфин]  
Автор Dideto (Tsuki No Namida)
Публикувано25.10.03 15:04



ако толкова не издържаш без сладко си направи мляко със степче от малина примерно и малко заквасена сметана. Става супер вкусно



Тема Re: Хайде и аз на Аткинснови [re: Дeлфин]  
Автор bhn (непознат)
Публикувано25.10.03 23:38



Привет и аz от скоро съм на НДВ или поне на мой вариант , но мисля, че горе долу се вписвам в препоръките, но не на Аткинс, 20 г въгл. са ми прекалено малко.
Преди никога не съм яла кисело мляко, а сега много ми се услажда, но си го бъркам с диетични пудинги на прах и малко ядки. На това, което аz купувам (кисело мляко) пиШе, че има 4,0 г въглехидрати на 100г, а аz сигурно правя поне 300г на ден. Така се спасявам и от глада zа сладко.
Иначе ям основно месо, като че ли, и сирене, всякакво, не само саламурено.

С удоволствие бих диетствала с теб...



Тема Re: Хайде и аз на Аткинснови [re: Дeлфин]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано26.10.03 13:34



има няколко типа клетки в организма ти, които се нуждаят от глюкоза като енергетичен субстрат. При нормален метаболизъм, мозъка ти се нуждае от 4.5g глюкоза на час, а еритроцитите от около 1.5g на час....И докато мозъка може да си набави необходимата енергия и от кетонните тела, то еритроцитите май не могат.
Така, че си хапвай малко повечко от посочените 20г въглехидрати

Life is only a transient transfection


Тема Re: Хайде и аз на Аткинснови [re: Meчo]  
АвторPP (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 05:34



Ima oshte niakolko organa, koito im triabvat vaglehidrati da funkciaonira, no ne si spomniam koi. Chernia drom moze da prevrashat beltachini vav vaglehidrati, taka che niama problem lipsata na vaglehidrati



Тема Re: Хайде и аз на Аткинснови [re: Meчo]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано27.10.03 12:01



Е, ще им е малко гадничко на моите еритроцити две седмици, ама се надявам да се държат мъжки!
Друг е въпроса, че сгафих на рожденния ден и сега започвам отначало




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.