Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 18.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Това булимия ли е?нови  
Автор _flash_ ()
Публикувано24.10.03 13:34



Една близка приятелка се храни по много странен начин - ако яде нискокалорична храна, в разумни количества не приема нищо допълнително, но след това започва да се тъпче със сладкиши и едновременно пие огромни количества разхлабителни, за да не дебелее.
Това и се случва всеки ден, обикновено в следобедните и вечерните часове. Иначе всеки ден до обяд е на диета, след това не издържала. По този начин постоянно е с реазтройство и даже ми сподели, че вижда, че изхвърля храната си необработена...
Не е повръщала досега, но на мен това много ми прилича на булимия, няма ли нещо общо?



Тема Re: Това булимия ли е? [re: _flash_]  
Авторkosara (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 14:48



Същото е. Булимията е хранително разтройство и не е задължитвлно поетата свръх храна да се повръща, може и да се пият очистителни хапчета, чайове..
Само дето ми се струва че темата е по-скоро за клуб Медицина или психология там ще ти дадат повече информация



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Автор Xpиcи (побърканата)
Публикувано24.10.03 15:25



Да. В книгата на д-р Светлана Бояджиева "Анорексия и булимия нервоза" това е описано много добре. Симптоматиката на булимията включва поемане на големи количества храна и прилагането на различни начини за елиминирането й - чрез повръщане, слабителни, повишена физическа активност или последващо гладуване. ГЛАВНОТО ПРИ БУЛИМИЯТА НЕ Е ПОВРЪЩАНЕТО, А ТЪПЧЕНЕТО!

Hasta La Victoria Siempre


Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Автор Dideto (Tsuki No Namida)
Публикувано25.10.03 15:33



може просто да и пада захарта... подобно на диабетиците.
най-добре е да посети лекар.



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: kosara]  
Автор _flash_ ()
Публикувано27.10.03 10:14



Питам тук, защото знам че има бивши и настоящи булимички.



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Автор _flash_ ()
Публикувано27.10.03 10:17



Благодаря за отговорите, знам че е за лекар, но за нищо на света не би отишла. Тя не осъзнава че има някакъв проблем, смята го за нормално.



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Авторkosara (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 13:56



Ясно, но не мисля че те могат да помогнат.



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Автор Xpиcи (побърканата)
Публикувано27.10.03 19:40



Ми то това е основният признак на всяко психическо заболяване - щом смяташ, че нищо ти няма, значи не си в ред. Малко като в Параграф 22 се получава
А иначе сериозно - без лекар няма да се оправи. То и аз трябва да отида, ама като ме е срам

Hasta La Victoria Siempre


Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Автор_Omni_ (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 15:47



Хммм аз си мисля, че тази приятелка това си самата ти но няма да се заяждам.

Трябва да се спортува не да се повръща ...



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Авторjok (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 15:51



mislq, 4e da




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.