Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:18 17.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Това булимия ли е?  
Автор _flash_ ()
Публикувано24.10.03 13:34



Една близка приятелка се храни по много странен начин - ако яде нискокалорична храна, в разумни количества не приема нищо допълнително, но след това започва да се тъпче със сладкиши и едновременно пие огромни количества разхлабителни, за да не дебелее.
Това и се случва всеки ден, обикновено в следобедните и вечерните часове. Иначе всеки ден до обяд е на диета, след това не издържала. По този начин постоянно е с реазтройство и даже ми сподели, че вижда, че изхвърля храната си необработена...
Не е повръщала досега, но на мен това много ми прилича на булимия, няма ли нещо общо?



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Авторkosara (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 14:48



Същото е. Булимията е хранително разтройство и не е задължитвлно поетата свръх храна да се повръща, може и да се пият очистителни хапчета, чайове..
Само дето ми се струва че темата е по-скоро за клуб Медицина или психология там ще ти дадат повече информация



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Автор Xpиcи (побърканата)
Публикувано24.10.03 15:25



Да. В книгата на д-р Светлана Бояджиева "Анорексия и булимия нервоза" това е описано много добре. Симптоматиката на булимията включва поемане на големи количества храна и прилагането на различни начини за елиминирането й - чрез повръщане, слабителни, повишена физическа активност или последващо гладуване. ГЛАВНОТО ПРИ БУЛИМИЯТА НЕ Е ПОВРЪЩАНЕТО, А ТЪПЧЕНЕТО!

Hasta La Victoria Siempre


Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Автор Dideto (Tsuki No Namida)
Публикувано25.10.03 15:33



може просто да и пада захарта... подобно на диабетиците.
най-добре е да посети лекар.



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: kosara]  
Автор _flash_ ()
Публикувано27.10.03 10:14



Питам тук, защото знам че има бивши и настоящи булимички.



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Автор _flash_ ()
Публикувано27.10.03 10:17



Благодаря за отговорите, знам че е за лекар, но за нищо на света не би отишла. Тя не осъзнава че има някакъв проблем, смята го за нормално.



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Авторkosara (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 13:56



Ясно, но не мисля че те могат да помогнат.



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Автор Xpиcи (побърканата)
Публикувано27.10.03 19:40



Ми то това е основният признак на всяко психическо заболяване - щом смяташ, че нищо ти няма, значи не си в ред. Малко като в Параграф 22 се получава
А иначе сериозно - без лекар няма да се оправи. То и аз трябва да отида, ама като ме е срам

Hasta La Victoria Siempre


Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Автор_Omni_ (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 15:47



Хммм аз си мисля, че тази приятелка това си самата ти но няма да се заяждам.

Трябва да се спортува не да се повръща ...



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Авторjok (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 15:51



mislq, 4e da



Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: jok]  
Автор BiZki (РоЗоВа)
Публикувано30.10.03 20:19



Ne sym saglasna.Flash e kazvala,che e na razdelno hranene i che e s normalno teglo i izglejda shtastliva ot nachina na hranene,koito e izbrala.Pove4eto hora,koito sa napravili taka nqmat takiva problemi,dori i da sa imali.Taka che ne mislq,che e eti4no da q obvinqvate v izmama,taka da se kaje.Hubavo e,4e iska da pomogne na nqkoi.Neka prosto vseki napravi kakvoto moje,bez da dava takiva komentari,molq vi.

FrEe y0uR MinD


Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: _flash_]  
Автор BiZki (РоЗоВа)
Публикувано30.10.03 20:21



iok,
izvinqvai che se varzah za teb.

FrEe y0uR MinD


Тема Да допълня...нови [re: BiZki]  
Автор _flash_ ()
Публикувано31.10.03 11:27



Освен всичко това спортувам доста, от година насам не съм спирала дори за седмица, и на съм вегетарианка, както ме изкара "Tz" в един друг постинг.



Тема Re: Да допълня...нови [re: _flash_]  
Автор Tz (joyful)
Публикувано31.10.03 11:37



Не си спомням постинга, но ако ми го покажеш, ще ти кажа точно кое за какво съм написал.

We have to agree to disagree


Тема Re: Да допълня...нови [re: _flash_]  
Автор BiZki (РоЗоВа)
Публикувано31.10.03 12:21



bravo,sporta e izkliuchitelno vajen.Az kato treniram,vinagi se chustvam mnogo po-dobre,a za bulimiq mislq,che ne moje da stava duma pri edin trenirasht 4ovek.Sporta ti dava nqkakvo samochustvie i te pravi shtastliv,e pone men i obiknoveno sled tova nqmam apetit,kamoli da se natap4a.Moje bi priqtelkata ti prosto trqabva da nameri neshto,koeto da q pravi po-shtastliva,otlkoto q pravi hranata.

FrEe y0uR MinD


Тема Re: Да допълня...нови [re: BiZki]  
Автор _flash_ ()
Публикувано31.10.03 12:40



Ама тя се гордее със себе си, че яде много, а не пълнее и е измислила перфектния начин за това. Не мога да я убедя че има проблем, не ми вярва, само се усмихва...



Тема Re: Да допълня...нови [re: Tz]  
Автор _flash_ ()
Публикувано31.10.03 12:47



" ...Ти си прекаляваи с плодове, зеленчуци, или с каквото там се сетиш. Буди си вегетарианка, разделно хранеща се и т.н. Не виждам защо трябва да ме интересува това...."



Тема Re: Да допълня...нови [re: _flash_]  
Автор BiZki (РоЗоВа)
Публикувано31.10.03 13:03



Znachi polojenieto e dosta seriozno.Dai i da prochete postinga na Vanq mai beshe-ako imate vreme prochetete ili neshto takova.Az poslednite nqkolko chasa tova pravih i napravo se ujasih..Kato si predstavq che dopredi godina bqh kato opisanite deca...Kakto i da e, spored men prosto trqabva sama da go osaznae,nai vajnoto e da razbere,che ima problem.A shtom ne go osaznava,znachi e mnogo seriozno.A za tova,koeto kazvash-ne vqrvam da e tolkova shtastliva i dovolna ot sebe si-vse pak kaza,che se e opitvala da pazi nqkakvi dieti.Tova opredeleno oznachava,che ne e dovolna ot vanshiq si vid. I izglejda namira uspokoenie samo v hranata.Imam takav priqtel,koito ima problem s alkohola i izobshto ne go osaznava.Spomnqm si che predi godina imashe priqtelka i beshe mn shtastliv i izobshto ne pieshe.Taka che spored men glavnoto e da e istinski shtastliva i da osaznae,che ne moje cql jivot da prodaljava da se tap4e s hrana i s razhlabitelni...

FrEe y0uR MinD


Тема Re: Да допълня...нови [re: _flash_]  
Автор Tz (joyful)
Публикувано31.10.03 13:13



Имал съм предвид, че ако искаш можеш да си избереш дори такива режими на хранене и никой не може да те спре да се храниш по такъв (според мен неподходящ) начин.
А как се храниш естествено си знаеш само ти.

We have to agree to disagree


Тема Re: Това булимия ли е?нови [re: BiZki]  
АвторCharly (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 13:15



A, zachto nepremenno smiatate tche momitcheto e bolimitchka. Mnogo prosto obiasnenie- iasnoe tche ako vetcher si happva preeeeeeeeeeeeeemnogo i kakvoto i popadne, e normalno na drigua den do sledobiad da ne e e gladna i da ne iade. No posle i pada zaharta, ogladniava kato valk i ne meoje da se vazdarji... I e lakoщa sigurno
MAi sme gladni, a? Tova ni iznervia i pravi tchernogledi



Тема Re:zdr, charlyнови [re: Charly]  
Автор BiZki (РоЗоВа)
Публикувано31.10.03 13:37



opredeleno ne sym gladna.I opredeleno ne e normalno nqkoi da se tap4e i posle da pie razhlabitelni,bez razhlabitelnite moje da si e normalna situaciqta.NO tuk gi ima i v tqh se krie problema,dali shte iska da povarne ili shte pie razhlabitelni si e vse nachin da se otarve ot hranata.A kolkoto do stremeja da se pomogne,ne bih go narekla chernogledstvo.

FrEe y0uR MinD


Тема Re:da tova e bulimiaнови [re: BiZki]  
Авторpistol (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 15:27



tova E bulimia
ste se otarve ako spre rashlabitelnite,zapochne da zakusva filia s maslo sutrin(kolkoto i da i e trudno) i otnema vreme,na obiad-da obiadva spokoino i s udovolstvie-salata i "glavno ''iastie, da zakusva leko sledobiad- domashno prigotvena zakuska ili iadki i da vecheria- no ne mnogo kasno-salata i riba
ako i se priade po-kasno- kiselo mliako s med(za nchalo)



Тема Re: Да допълня...нови [re: _flash_]  
Автор _anonymous_ (непознат )
Публикувано01.11.03 09:13



Това беше голяма глупост, което написах.
Затова го махам.
Но има много проблеми, физически, които са свързани с това. Ще проверя и ще се върна.

Редактирано от _anonymous_ на 01.11.03 09:14.



Тема Re: Да допълня...нови [re: BiZki]  
Автор _flash_ ()
Публикувано03.11.03 10:16



Къде е постинга на Ваня?
Мога да си го принтна и да го прочетем заедно.



Тема Re: таканови [re: _anonymous_]  
Автор _flash_ ()
Публикувано03.11.03 10:21



Английски не чета... благодаря за отговора все пак.
Оказа се, че повече от година го прави това.
Казах и за постинга ми тук и тя дълго се смя... Мога да и го принтирам и покажа, защото не мога да я завлека до компютър и интернет.



Тема Re: Да допълня...нови [re: _flash_]  
Автор BiZki (РоЗоВа)
Публикувано03.11.03 10:38



nqkolko temi po nadolu..kazva se 'ako imate vreme-po4etete'
uspeh na priqtelkata ti

FrEe y0uR MinD


Тема Re: таканови [re: _flash_]  
Автор _anonymous_ (непознат )
Публикувано03.11.03 16:24



За съжаление аз съм твърде лош преводач, а информация на български език така и не успях да намеря.
В общи линии, с опасна игра се е заела твоята приятелка. Забавянето на метаболизма би могло да доведе до нейното съвършено неочаквано напълняване. Тоталното прецакване на храносмилателната система и е в кърпа вързано. Обезводняването също не е за пренебрегване. Тялото и ще започне - най-вероятно вече е започнало, всъщност - да разчита изцяло на външна помощ за, хм, освобождаването от отпадъците - тя увеличава ли необходимата доза за същия ефект? И до колко смята да стигне?
Повече от година е дълго време. Цялото писание на английски е от една жена, която е използвала същия велик метод за отслабване, от също такава глупост. И - освен физическите проблеми - споменава, че може да доведе до излъчването на неприятна миризма. И че парфюмите няма да помогнат. И че в един момент се оказва, че прекарваш времето си в търсене на тоалетни. И че това няма да ти помогне да отслабнеш. Че, всъщност, единствено може да ти помогне да умреш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.