Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 12.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема Молба във връзка с д-р Аткинснови  
Автор sizif (принцеса)
Публикувано11.10.03 10:12



Здравейте :)

Предварително искам да се извиня, че ще досадя с въпросите си и отново ще върна всички към темата за д-р Аткинс.
Тъй като книгата му се е изчерпала на пазара и не успях да си я намеря ,а сайта му не се отваря при мен, свалих различни материали от интернет за естеството на диетата. Изчетох и вашия форум, но никъде не срещнах отговор на следните 2 въпроса, като не изключвам вероятността аз да съм пропуснала нещо :

1) По колко пъти на ден може да се храниш ?

2) И след като приключиш с диетата - аз съм решила да бъда 20 дена, какво захранване след това трябва да предприема ?

Благодаря Ви предварително :)

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Молба във връзка с д-р Аткинснови [re: sizif]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано11.10.03 10:35



Здравй
1. желателно е да се храниш 3 пъти на ден + 2 закуски, което е 5 пъти
2. Диетата е 4 фази, през първата фаза, наречена кетонна диета се свалят най-много килограми. Там количеството на въглехидратите е до 20 гр. През втората фаза започваш да консумираш повече въглехидрати до момента в който спираш да сваляш, ако не си достигнала желаното тегло пак сваляш въглехидратите.
Успех



Тема Re: Молба във връзка с д-р Аткинснови [re: sizif]  
Автор Tz (joyful)
Публикувано11.10.03 10:41



1. Няма значение колко пъти, а какво количество ядеш. На колко части ще го изядеш има значение само дотолкова, доколкото ако чувстваш непрекъснато глад, да си хапваш по малко по-често.
2. Не се захващай с диета, след която да имаш нужда от специално "захранване", за да не се превърне труда ти в сизифовски. Избери си начин на хранене, който да отговаря на начина ти на живот, за да си доволна накрая.

We have to agree to disagree


Тема Re: Молба във връзка с д-р Аткинснови [re: Tz]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано11.10.03 10:41



При Аткинс няма специално захранване



Тема Re: Молба във връзка с д-р Аткинснови [re: Dideto]  
Автор Tz (joyful)
Публикувано11.10.03 10:48



От това, което прочетох, си мисля, че "Аткинс" в случая се ползва само като термин. Изглежда се очаква 20 дни зверско ограничение и захранване след това.

We have to agree to disagree


Тема Ами ... [re: Dideto]  
Автор sizif (принцеса)
Публикувано11.10.03 13:20



... аз възнамерявам да ги разделя тези 20 дена на 4 х 5 и примерно първите 5 да са ми само рибени откъм месо + зеле + кашкавал + домати и чушки

Вторите 5 дена да са примерно само на пилешко месо + сирене + зеле + яйца

И т.н., за да не привикне организма ми към поеманите калории.

А колко продължава първата фаза и какви въглехидрати се увеличават през следващите фази ?

Извинявай, че така те питам, но съм още много на сляпо - опитвам се да събера накуп и предишния си опит, и нещата, от които съм се интересувала и да ги приложа спрямо Аткинс, и що годе малкото прочетено за него.

Благодаря ти :)

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Да, но ...нови [re: Tz]  
Автор sizif (принцеса)
Публикувано11.10.03 13:32



... всяка диета има нужда от някакво "захранване" след това. В смисъл, че трябва да има постепенно преминаване към обичайното хранене, пък макар и по нов начин, ако не можеш да поддържаш придобития по време на диетата поради някакви форсмажорни обстоятелства. Може да не е посочено като изрично условие, но моя опит през годините е твърде събирателен и съм на мнение, че лично за себе си аз дори след Аткинс ще си имам период на захранване.

Аз съм избрала за себе си правилната диета - от няклко години насам съм на гладолечението на Лидия Ковачева, но просто в момента нямам възможност да си направя вторите 15 дена за годината.

В момента се занимавам с бодибилдинг и скоро гледах една диета за ендоморфен тип, която много наподобяваше Аткинс, та затова направо реших да опитам с Аткинс и смятам, че на този етап ще ми е удачна, само че вместо 45% от дневните нужди да са във вид на въглехидрати, то те ще са под 20г., но за сметка на белтъчините.

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Ами ...нови [re: sizif]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано11.10.03 13:32



опитай се да отвориш сайта на Аткинс, ако не можеш ети ти един друг

.
Много си ограничила менюто...
Ако си взела информация от БГ сайтове за хранене по Аткинс, да знаеш че не е вярна... поне 1/2 от информацията.
Първата фаза е 14 дни. Пие се кафе без кофеин през нея.
През фаза едно трябва да си много стриктна, ако си позволиш и най-малкото нарушение трябва да почнеш отначало.
Аткинс казва,че ако нямаш много килограми за сваляне можеш да не правиш фаза 1.
Аз я направих обаче и се чувствам прекрасно.
Не се притеснявай да питаш, ако нещо не ти е ясно
Поздрави и Успех!
ПП. Водата е задължителна



Тема Re: Молба във връзка с д-р Аткинснови [re: Tz]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано11.10.03 13:33



ами да, по БГ сайтове има доста грешна информация за Аткинс.



Тема Re: Да, но ...нови [re: sizif]  
Автор Tz (joyful)
Публикувано11.10.03 17:27



1. Да приемем, че досега си се хранила по един начин и го наречем "обичаен".
2. Спазваш някаква диета - сваляш килограми.
3. Връщаш се към "обичайния" начин на хранене.
Резултата ти ще е връщане на свалените килограми. Ако сега имаш някакво наднормено тегло, то не е поради странно съвпадение на звездите, а поради начина ти на хранене. "Обичайния" ти начин на хранене, съобразно живота който водиш е довел до напълняване. Няма никакъв смисъл да се връщаш към него, освен ако не промениш начина си на живот. Тогава пък може да няма смисъл от специална диета...

Избора на "правилната" диета е просто гениален. Добре, че не съм гений!

Каквато и нисковъглехидратна диета да започнеш (включително "Аткинс"), не увеличавай белтъчините за сметка на мазнините, за да не си навредиш. Препоръчвам ти поне 50-60% от калориите, които приемаш да са с произход от животински мазнини.

We have to agree to disagree



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.