Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 28.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ХИТРИНКИ ЗА ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано16.09.03 23:09



Предлагам в тази тема, да си пишем неща които знаем че помагат за здравословното хранене.
Нещо като споделяне на бабини деветини...
Знам например, че
1. половин час преди хранене ако се пие по чаша вода, то тя значително
спомага за разграждането на мазнините.
2. Не бива да се яде вечер след 18-19ч. /това кой ли не го е чувал.. .аз досега не мога да го спазя, защото тогава тепърва почват вечери, готвене, мъжа ми да не седи гладен хехе... /
3..... напишете каквото ви хрумва.... току виж си помогнем и така



Тема Re: ХИТРИНКИ ЗА ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕнови [re: Collibri]  
Авторno bs (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 03:17



Знам например, че
1. половин час преди хранене ако се пие по чаша вода, то тя значително
спомага за разграждането на мазнините.



Ееех, де да беше вярно.... За съжаление едва ли предлагаш да го смятаме за нещо друго освен за бабини деветини .



Тема Re: ХИТРИНКИ ЗА ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕнови [re: Collibri]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано17.09.03 10:04



с номер 2 не съм съгласна.
Мисля че обема като цяло е от значение, а не часовете

Аз знам че преди хранене е добре да се изпива сока на 1 лимон.
Помага за разграждане на мазнини.
Това го знам от гимнастички - те го практикуват



Тема Re: ХИТРИНКИ ЗА ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕнови [re: Dideto]  
Авторmoonly (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 13:52



Съгласна съм до някъде и с двете предложения.Чашата вода половин час преди ядене спомага за подготвянето на стомаха за последващото хранене,а не толкова,че ще разгради мазнините.За яденето вечер знам,че не трябва да се яде около 4-5 часа преди лягане,защото не можете да изразходвате калориите от него.Това ми го каза една доста добра фитнес-инструкторка,която е и масажист и от дълги години се занимава с проблемите на дебеличките богаташи.Доста богати и известни хора я търсеха и наемаха.Тя дори ме посъветва след 17 часа да не приемам никакви въхлехидрати.Известно време бях на този режим и имаше страхотин ефект,но неудобството,че като излезеш с приятели или отидеш на някаква официална вечеря няма измъкване.

Друга хитринка е да се яде колкото се може по-необработвана храна.Това е и от източната философия-по-близо до природата.Всичко да бъде по-естествено.Примерно шоколада и ядките-и двете са калорични,но шоколада претърпява няколко вида преработки за да стане шоколад,докато ядките,ако са и сурови е много по-добрия вариант.Така и целулита ще понамалее



Тема Re: ХИТРИНКИ ЗА ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕнови [re: moonly]  
Авторno bs (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 18:33



Дидето е права - няма значение по кое време на деня ядеш. Поне не от гледна точка на това колко ще отслабнеш. Общото количество калории е единствения фактор. Много неща "се говорят", но не всичко е вярно. Аз лично предпочитам вместо да слушам местната фитнес звезда да си намеря достоверна информация по въпроса - информация в мрежата дал Господ. За чашата вода преди ядене - аз си пия вода през цялото време, по 2-3 литра на ден, включително и по време на ядене. Не мисля, че е особено важно кога я пиеш, важното е да я пие човек.



Тема Re: ХИТРИНКИ ЗА ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕнови [re: no bs]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано18.09.03 12:49



1. значи това за водата половин час преди хранене е от Зоната и там подробно е обяснено какво точно се случва...
Иначе съм чувала че не е добре да се пие по време на ядене, макар че аз го правих преди постоянно...
2. За храненето вечер също е трудно,особено ако имаш да храниш семейство, гости и т.н - ти да гледаш отстрани и да ти текат лигите - гадно си е - но може поне да е по-раничко - а не преди да се друснеш да спиш...
З. За лимон или оцет преди ядене също съм чувала добри неща - явно има нещо разграждащо мазнинките и оттам
4. ЗЕЛЕНИЯ ЧАЙ - хората казват че се отслабвало от него - пия го от известно време - харесва ми, но не знам има ли ефект специално от него, защото е комбинирано и с други мерки за слабеене.
5. дъвченето и въобще храненето БАВНО - сякаш също е по-добро за смилане на храната...
6. Спри да ядеш когато си гладен, за да не преядеш - след 15минутки разбираш че вече всъщност не си гладен, ами си се наял.
Ако се яде до усещане за ситост - обикновено се преяжда.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.