Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 09.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема NVDнови  
Автор tense ()
Публикувано15.08.03 19:33



privet na vichki parvo

znachi navsiakude cheta za tazi nisko vyglehidratna dieta i ne moga da razbera kakvo tochno i po kolko e pozvoleno da se iade.
moje li niakoi da napishe zashtoto kato gledam mai e dosta efikasna

i za 3 sedmici - sprintove vseki den + dieta + fitnes - kakuv rezultat bih mogla da postigna? kolko kg ?

The deeper you look, the more you will find


Тема Re: NVDнови [re: tense]  
Автор Visions (мираж)
Публикувано16.08.03 00:03



Здравей tense!
Аз от скоро съм на НВД - старая се да приемам под 80гр въглехидрати на ден, следя си калориите - гледам да са м/у 1200-1500 (по толкова, защото не спортувам, поне за сега). Ям месо, кашкавал, сирене,мляко, сметана и яйца (всъщност само белтъците на яйцата, просто защото не обичам жълтъка). А да... и по 1-2 домата дневно, понякога чушка или какъвто зеленчук ми се яде. Не ям нищо сладко(вкл. плодове) и нищо, в което има брашно... Не е никак трудно.
Тук в клуба можеш да прочетеш за Аткинсовата НВД - има доста противоречиви мнения. Ако ти е интересно прочети за какво става въпрос и сама си реши дали ти допада. Лично аз не съм по Аткинс.
Относно резултата, който би могла да постигнеш.. много труден въпрос. Мисля си, че при всеки е различно. Пробвай и ще разбереш!!!
Кажи за спринтовете - от кога си на тях, как ти се отразяват? И аз мисля да се пробвам следващата седмица като се върна...
Ами фитнеса? На каква програма си? И колко пъти седмично?
До блока ми се направили една малка зала - точно се зарадвах, че ще мога да ходя, но се оказа, че няма инструктор..
Успех!
Пиши как се справяш



Тема Re: NVDнови [re: Visions]  
Автор tense ()
Публикувано16.08.03 00:20



znachiiii merci za infoto
a taratora samo da pitam spada li kum NVD
kiselo mliako moje li da se iade?

inache na sprintove sum ot 2 dena prosto zashtoto togava se varnah ot provinciata i ot togava zapochnah vsichko iiii sprintiram na 100 metra niakude dokato se izmora
vchera napravih 6 dneska 8 i imam strashna muskulna treska
interesnoto e che kogato tichah normalno i praveh jogging v parka po 20-30 min niamah muskulna treska vypreki che ne biah tichala do togava po tozi nachin. a sega kogato samo napravih niakolko sprinta = na 600m - ot muskulna treska ne moga da se dvija za tova mislq che shte ima dobur efect.
za fitnesa - az hodq s edno momche ot bloka - toi vdiga ot 4-5 godini i e dosta navutre v neshtata taka che toi mi e instruktor i toi mi kazva kakvo da pravia.
obshto vzemto pravia uprajneia za gyrdi, posle za gryb, triceps, biceps, koremni i malko aerobika. predi praveh i za kraka ama reshih che niama nujda shtom ticham.

iam samo tarator i po niakoi plod poniakoga za raznoobrazie

iskam rezultat mnogo byrzo che sled moreto na nishto ne prilicham i se nadiavam taka da stane. a mislq che i bez instruktor mojesh da hodish v zalata samo hvani niakoi da ti obqsni tochno kak da pravish uprajneniata na uredite za da ne gi zauchish greshno

The deeper you look, the more you will find


Тема Re: NVDнови [re: Visions]  
Автор Tz (joyful)
Публикувано16.08.03 00:26



Дали да са 1500 или 2500 калории е различно за всеки. Зависи от това, колко калории гориш обикновено всеки ден. Не е хубаво да слизаш под 500-600 калории от това, което обичайно гориш. Т.е. ако гориш всеки ден да речем 2200 калории, не е добре да приемаш по-малко от 1600-1700 калории на ден, защото ако се ограничиш прекалено ще си подтиснеш метаболизма.
За въглехидратите, това което практикувам аз е, не повече от 25% от калориите които приемам да са от въглехидрати, като при всички случаи гледам и да не са над 60-80 грама на ден. Това не е много малко във вид на зеленчуци и не е трудно постийимо (поне за мен).
Резултата зависи наистина от теб. Зависи например колко имаш за сваляне:) При мен се получи плавно сваляне от 92 до 84 килограма за около 7 седмици. Хубавото е, че не възстановявам килограми и смъквам предимно мазнини.

Успех!

We have to agree to disagree


Тема Re: NVDнови [re: Visions]  
Автор tense ()
Публикувано16.08.03 00:27



a da i kakvo shte reche 80gr vyglehidrati
kak gi izmervash ?koe kolko vuglehigrati ima
primerno edna filiq hliab ne moje zashtoto e testena ? vuglehidratite ot tezi koito se namirat v kashkavala i tn li gi broish ili kak ? tova ne moga da razbera

The deeper you look, the more you will find


Тема Re: NVDнови [re: Tz]  
Автор tense ()
Публикувано16.08.03 00:30



emi sus tezi sprintove i fitnes kum 30 min kolko kalorii se gorat? i kak gi opredeliate vyglehidratite.. ????

inache az sum 52kg i iskam da stana 40 - 160cm sum
no shte se radvam i na 2 kg svaleni de, na nai malkata razlika

The deeper you look, the more you will find


Тема Re: NVDнови [re: tense]  
Автор Visions (мираж)
Публикувано16.08.03 00:32



Под НВД аз разбирам месо, мазнини (животински), и малки количества въглехидрати. В таратора няма няма месо, няма и мазнини, поне не животински... а въглехидрати има (в киселото мляко съвсем малко и в краставиците също има, не знам колко точно). Това разбира се не значи да не ядеш таратор, но ако държиш на НВД - трябва да ядеш малки количества.
Аз ям кисело мляко, за останалите незнам
Най-добре разгледай темите за НВД - има доста информация.



Тема Re: NVDнови [re: tense]  
Автор Tz (joyful)
Публикувано16.08.03 00:33



Kiseloto mliako ne samo se iade pri NVD, ami dori silno se preporachva.
Na tarator i plodove ako karash obache, ne mislq che ste postignesh nisak procent na vaglehidratite, a tova e sastnostta na tozi revim na hranene. Triabva ti poveche meso, jivotinski maznini i jivotinski subprodukti - kashkaval, sirene, iaica i t.n.

Lichniq mi opit sochi, che mnogo byrziq rezultat e dosta netraen.

We have to agree to disagree


Тема Re: NVDнови [re: Tz]  
Автор tense ()
Публикувано16.08.03 00:36



znachi za malko tarator (che mnogo go obicham ) i mnogo meso shte stane?

plodove vaobshte li ne se iadut na NVD?

The deeper you look, the more you will find


Тема Re: NVDнови [re: tense]  
Автор Visions (мираж)
Публикувано16.08.03 00:41



Ами това 80гр ми е просто за ориентир. Дори обикновенно ми се събират към 50...
Смятам си ги приблизително - да кажем 100гр сметана има 3гр въглехидрати, 100гр. кашкавал примерно 5гр въгл., месото няма! На опаковките си пише кое колко е, а и има таблици за въглехидратите.
И за калориите по същия начин
Разбира се трябва сама да си сметнеш по колко изразходваш..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.