Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 15.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема соеви шницелинови  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано16.07.03 17:53



Току що си купих и ги пробвах - ама то било много вкусно ! И засища , а чета на етикета енегрийна стойност на 100 гр. от готовия продукт 83 ккал.
Те са едни такива като сухари - варят се 15 мин в подправена вода (аз използвах Маги ) и като омекнат си стават като пържолки дори като пържолки се режат. Някой от вас пробвал ли ги е? Възможно ли е наистина да са толкова нискокалорични ?



Тема Re: соеви шницелинови [re: Cygnus]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано16.07.03 18:08



аз много ги обичам, всички соеви заместители на месо и кайма
ако си сложиш и малко настъргано кашкавалче става още по-вкусно.
Има и едни соеви парченца, тях си ги задушавах със зеленчуци и доматено пюре и ставаше много вкусно, а и е многополезно



Тема не знам защонови [re: Dideto]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано16.07.03 18:23



но бях останала с погрешно впечатление за соята, че е безвкусна и пълнят с нея кремвиршите за да спестят месо.
Но днес просто за първи път си направих такъв готов соев продукт. Честно казано взех едно пакетче само за проба, но утре сериозно ще се запася да си имам
А тези шницели дори самата им текестура е като на пържолка - на влакна стоят. Абе може да се обърка някой ако не знае, стига да сложиш нужните подправки.
А това за 83 ккал на 100 гр. май е на готова сварена порцийка , защото сега видях, че сушената соя е 411 ккал на 100 гр. Явно поема водица и затова.
50 % е протеини, 27 % въглехидрати и 2 % мазнини, 3,3 % целулоза - има и много витамини и минерали - А, Е, B1,B2 , B6.

Редактирано от Cygnus на 16.07.03 18:24.



Тема Re: не знам защонови [re: Cygnus]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано16.07.03 22:39



соята е много полезна
Хайде да ти е вкусно



Тема Re: соеви шницелинови [re: Cygnus]  
Автор Wildberry (mild©)
Публикувано17.07.03 22:16



Направи си мусака със соя,вместо кайма - няма да се разбере,че си сложила соя,само сложи повечко кимион и черен пипер.



Тема Как да я [re: Wildberry]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано17.07.03 22:37



включа печката в тая жега ?
Иначе много обичам мусака



Тема Re: Как да янови [re: Cygnus]  
Автор Wildberry (mild©)
Публикувано17.07.03 22:40



Ее,ади ся ,претенции Нали готвиш,така или иначе Ти бутни във фурната тавата и бягай от куФнята



Тема Re: не знам защонови [re: Cygnus]  
АвторПитaнka (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 22:57



Добре де, къде ги продават тия вкусотии в София? Има ли ги в някой от денонощните магазини, че до другите трудно се класирам.



Тема Re: соеви шницелинови [re: Dideto]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано17.07.03 23:49



Не е толкова полезна соята...всъщност самата соя да, но не и тези продукти. Те се приготвят от отпадните суровини на растението и...не мога точно да го пресъздам, затова копвам това от една стара тема, където съм преписала част от нещата за соята от книгата на д-р Гълъбов:

"...напредъкът в технологиите позволи да се произвежда изолиран соев протеин от това, което преди е било смятано за отпадъчен продукт-обезмаслените, с високо белтъчно съдържание остатъци от шушулките, които изглеждат и миришат ужасно. Благодарение обаче на множество оцветители, консерванти, обезмирисители, подсладители, емулгатори и синтетични хранителни добавки този отвратителен продукт може да се превърне в приятно ухаеща, вкусна "храна"....доскоро това растение се е смятало за не особено подходящо за ядене дори в родината му-Азия. Китайците не го консумират така, както другите бобови култури, защото според знанията им от векове то съдържа голямо количество антихранителни вещества - сред тях са мощните ензимни инхибитори, които блокират действието на трипсина и др. ензими, необх. за смилането на белтъците. Те не се разграждат напълно при топлинната обработка. Могат да провокират дори сериозни стомашно-чревни оплаквания и хроничен аминокиселинен недостиг.
В растението има и несмилаеми въглехидрати, които предизвикват образуването на газове......друг проблем е, че при обработката на соята, за да се извлече чист белтъка от нея и да се неутрализират, доколкото е възможно, антихранителните субстанции, при висока Т и повишено налягане се използват токсични вещества - киселини, основи, алуминий и др., и в процеса на преработка се образуват нитрити, които са известни като силни канцерогени.....изофлавоните, намиращи се в соята в големи количества сащо са токсични....."

В подкрепа на това, не усещате ли подуване на корема след консумация на тези соеви продукти? Иначе са вкусни, спор няма. Дори ги предпочитам пред месото за разни манджички. Купувала съм на "Витабелла", май така беше

Аз съм едно малко перде
и ти ако искаш ела да сме две


Тема аминови [re: Питaнka]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано18.07.03 00:00



в големите магазини - Билла, Метро, Фантастико не може да ги няма - при диетичните и диабетични продукти ги търси. И не са скъпи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.