Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 02.07.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 14:26



Не се заблуждавайте, че с Аткинс правите нещо. Доста време и доста пъти отслабвах с тая диета, за да знам, че за нищо не става. Само си създавате безотказна програма за по-послешно бързо качване.
Вярно, че в началото има ефект. Проблема е там, че не се стапят тлъстини, а общо взето се губи вода и мускулна маса.

Единственото което си струва, е хранене в ЗОНАТА - по д-р Бари Сиърс.
Сложно е за обяснение, пък и не съм биохимик, но повярвайте ми, ефекта е неописуем. Отслабването е само страничен резултат от този начин на хранене. Не е бързо, но е абсолютно завинаги.
Най-удващия ефект е невероятното физично и психично състояние в което ще се усетите само след 1 седмица хранене в Зоната.

Купете си книгата от пазара и почвайте! От нея ще разберете защо Аткинс не е добро решение, също и нискокалоричните високовъглехидратни диети от плодове и зеленчуци.

Само ще ви кажа, че става дума за контрол чрез храненето на онова, което контролира всичко - хормоналния баланс! Този начин наистина е революция в храненето!

Но без книгата няма да можете, там е дадено всичко.
Само изглежда сложно и трудно за възприемане като начин на хранене. Само така изглежда, вярвайте ми!

Успех!!!



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Авторalmy (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 14:44



Зная,че не си боихимик,но можеш ли поне да се пробваш да обясниш защо нисковъглехидратната диета с плодове и зеленчуци не е добра???



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: almy]  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 15:26



не съм казала "нисковъглехидратна", дори напротив - нискокалорична, а иначе плодовете и зеленчуците са си с високо съдържание на въглехидрати.

Ми да се опитам, ама няма да е кратко:-))))))))
Значи, с хранене по начина на д.р Сиър става това, че се поддържа в определени и най-благоприятни граници равновесието Инсулин-Глюкагон. Това е двойката хормони, която се задейства при всяко поемане на храна.
Инсулина се отделя от задстомашната жлеза, а Глюкагона от надбъбречните жлези.
Най-общо казано инсулина е веществото, което издава командата "Складирай", а Глюкагона - обратно- "разграждай"

какво става когато се приемат повече въглехидрати? Започва бурно и усилено отделяне на инсулин с цел да се понижи нивото на кръвната захар. А въглехидратите каквито и да са, се разграждат първо до прости захари, и целта на приемането им е да захранят мозъка, той с това се храни. Всичко от приетите въглехидрати, което не е необходимо за момента, се превръща в мазнини и се складира в мастните депа в черния дроб и в мускулите. Ако не се подават въглехидрати точно глюкагона започва да преобразува тези мазнини обратно в захари, за да ги вкара в кръвта и да захрани мозъка.
Проблема е, че като се натряскаш с повече въглехидрати, няма значение дали са от вафли или от банани, нивото на инсулина ти веднага се повишава, и излишното се складира като мазнина. ОБАЧЕ!!!- в тоя момент ти е паднало нивото на кръвната захар и мозъка сигнализира, че му трябват захари и ти отново си гладен и отново хапваш нещо сладко естествено. И така не даваш възможност на глюкагона да си свърши работата и да разгради мастните депа.
Това е порочен кръг от който няма измъкване.

При хранене в зоната като се спазват пропорциите на приетите протеини, въглехидрати и мазнини това не може да се получи.
Но това не е всичко - само при такова инсулин-глюкагоново равновесие се отделят повече "добри" и по-малко "лоши" айказаноиди- това са мистериозните тъканни хормони, които контролират хормоните. И които те правят не просто здрав, а абсолютно здрав.

Пък понеже все пак клуба е за "Диети", да ти кажа един любопитен факт, той е известне в научните среди като опит на ....някой си, ама забравих кой учен беше.
Та: През 50-те години е правен и повторен научен опит. Две контролни групи дебели хора са били подложени на нискокалорична диета от 1000 калории на ден. В едната група 90% от калориите се осигурявали от въглехидрати, а в другата - 90% се осигурявали от мазнини. Познай!!!- тия на мазното хранене са отслабнали с многократно повече от тия на въглехидратното, и били по-здрави дори.:-)))

Книгата се казваше май "Зоната"- от д-р Бари Сиърс- там е обяснено всичко като за лаици и е ясно. Само дето не мога да го повторя добре.



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано17.07.03 16:01



А какво пише срещу Аткинсовата диета?

Аз съм едно малко перде
и ти ако искаш ела да сме две


Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 16:02



Знаеш ли, по същия начин някой може да напише постинг като този, които ти първоначално постна и да размени Аткинс със Зоната и едва ли ще има голямо значение. Това, което е опитвам да кажа, е че няма универсални истини. Всички книги по въпроса са написани така, че да звучат много убедително, но в повечето случаи проучванията биват цитирани тенденциозно. Няма нищо лошо да харесваш зоната, Аткинс, разделното хранене или дори зелевата супа :-). Всеки си има своята истина, важното е тя да му върши работа.

Успех!



Тема Излезте от ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Автор Rocco Siffredi (новак)
Публикувано17.07.03 16:35



Не смятам, че "Зоната" на д-р Сиърс е нещо толкова значимо в диетологията.. Чел съм книгата още когато се появи на английски в средата на 90те години (мисля), но не ме впечатли (освен с поредния опит да ми продават заедно с диетата и "необходими" диетични добавки). А направо си изградих лошо мнение за Сиърс след "произведението" му "Соева зона" .
На адрес


може да прочетете една много вярна оценка на възгледите на Сиърс (няма смисъл да преповтарям тук изказаните оценки, които споделям).

С поздрав

R.S.



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 16:57



I az sum za zonata:

http://www.zoneperfect.com/Site/Content/index.asp
http://www.drsears.com/
http://steffanov.dir.bg/nutrition.html

Ili za otslabvane pod nabludenieto na dietolog



Тема Re: пичка им лелина зонова.......нови [re: aйkaзaнoид]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано17.07.03 17:15



ай сектир бе...........навсякъде всеки гони час график план с хиляди условнисти ограничения правилници наредби дрън дрън дрън..........и кво и сега като седне човек да яде и там ли да вади книгите и таблиците да се съобразява къде е в зоната извън зоната на майната си...........ако човек желае да отслабне може да отслабне с търпение воля и експериментирайки кое е най подходящо за него..........а ако някой си мисли че след като е отслабнал може пак да се тъпче като свиня и да си запази килограмите има много здраве..........

незабележим


Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: Дeлфин]  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 17:35



Не много, но достатъчно.:-)))
Всъщност цялата научна основа на зоновото хранене опровергава протеиновата диета на Аткинс.
Бщо взето това, че:
1. създаваш устойчива клетъчна програма за бързо трупане на мастни клетки когато вече няма да се храниш по Аткинс
2. Аткинс води зо кетоза(май така се казваше)
3. С Аткинс сваляш основно течности и мускулна маса, не и тлъстини и мастни депа, и то не там откъдето искаш да махнеш нещо:-)))
4. С Аткинс не си здрав, или поне създаваш предпоставки за високо кръвно налягане макар и по-късно. Отделят се достатъчно от т.н. "лоши" айказаноиди, твърде се нарушава хормоналното равновесие и организма е в стрес, което има последици.

Иначе пише, че се отслабва:-)))))знам и по себе си



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано17.07.03 17:55



извинявай, но от това което пишеш ми става напълно ясно, че ти хабер си нямаш от Аткинс
Чудя се дали не си някой от издателите на книгата на "Зоната".
Не че имам нещо против "Зоната" пишеш несериозни неща и си личи че наистина хал-хабер си нямаш от Аткинс

Съвет: Прочети книгата на Аткинс, или ако разбираш английски прочети в сайта му"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.