Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 04.07.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТА  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 14:26



Не се заблуждавайте, че с Аткинс правите нещо. Доста време и доста пъти отслабвах с тая диета, за да знам, че за нищо не става. Само си създавате безотказна програма за по-послешно бързо качване.
Вярно, че в началото има ефект. Проблема е там, че не се стапят тлъстини, а общо взето се губи вода и мускулна маса.

Единственото което си струва, е хранене в ЗОНАТА - по д-р Бари Сиърс.
Сложно е за обяснение, пък и не съм биохимик, но повярвайте ми, ефекта е неописуем. Отслабването е само страничен резултат от този начин на хранене. Не е бързо, но е абсолютно завинаги.
Най-удващия ефект е невероятното физично и психично състояние в което ще се усетите само след 1 седмица хранене в Зоната.

Купете си книгата от пазара и почвайте! От нея ще разберете защо Аткинс не е добро решение, също и нискокалоричните високовъглехидратни диети от плодове и зеленчуци.

Само ще ви кажа, че става дума за контрол чрез храненето на онова, което контролира всичко - хормоналния баланс! Този начин наистина е революция в храненето!

Но без книгата няма да можете, там е дадено всичко.
Само изглежда сложно и трудно за възприемане като начин на хранене. Само така изглежда, вярвайте ми!

Успех!!!



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Авторalmy (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 14:44



Зная,че не си боихимик,но можеш ли поне да се пробваш да обясниш защо нисковъглехидратната диета с плодове и зеленчуци не е добра???



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: almy]  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 15:26



не съм казала "нисковъглехидратна", дори напротив - нискокалорична, а иначе плодовете и зеленчуците са си с високо съдържание на въглехидрати.

Ми да се опитам, ама няма да е кратко:-))))))))
Значи, с хранене по начина на д.р Сиър става това, че се поддържа в определени и най-благоприятни граници равновесието Инсулин-Глюкагон. Това е двойката хормони, която се задейства при всяко поемане на храна.
Инсулина се отделя от задстомашната жлеза, а Глюкагона от надбъбречните жлези.
Най-общо казано инсулина е веществото, което издава командата "Складирай", а Глюкагона - обратно- "разграждай"

какво става когато се приемат повече въглехидрати? Започва бурно и усилено отделяне на инсулин с цел да се понижи нивото на кръвната захар. А въглехидратите каквито и да са, се разграждат първо до прости захари, и целта на приемането им е да захранят мозъка, той с това се храни. Всичко от приетите въглехидрати, което не е необходимо за момента, се превръща в мазнини и се складира в мастните депа в черния дроб и в мускулите. Ако не се подават въглехидрати точно глюкагона започва да преобразува тези мазнини обратно в захари, за да ги вкара в кръвта и да захрани мозъка.
Проблема е, че като се натряскаш с повече въглехидрати, няма значение дали са от вафли или от банани, нивото на инсулина ти веднага се повишава, и излишното се складира като мазнина. ОБАЧЕ!!!- в тоя момент ти е паднало нивото на кръвната захар и мозъка сигнализира, че му трябват захари и ти отново си гладен и отново хапваш нещо сладко естествено. И така не даваш възможност на глюкагона да си свърши работата и да разгради мастните депа.
Това е порочен кръг от който няма измъкване.

При хранене в зоната като се спазват пропорциите на приетите протеини, въглехидрати и мазнини това не може да се получи.
Но това не е всичко - само при такова инсулин-глюкагоново равновесие се отделят повече "добри" и по-малко "лоши" айказаноиди- това са мистериозните тъканни хормони, които контролират хормоните. И които те правят не просто здрав, а абсолютно здрав.

Пък понеже все пак клуба е за "Диети", да ти кажа един любопитен факт, той е известне в научните среди като опит на ....някой си, ама забравих кой учен беше.
Та: През 50-те години е правен и повторен научен опит. Две контролни групи дебели хора са били подложени на нискокалорична диета от 1000 калории на ден. В едната група 90% от калориите се осигурявали от въглехидрати, а в другата - 90% се осигурявали от мазнини. Познай!!!- тия на мазното хранене са отслабнали с многократно повече от тия на въглехидратното, и били по-здрави дори.:-)))

Книгата се казваше май "Зоната"- от д-р Бари Сиърс- там е обяснено всичко като за лаици и е ясно. Само дето не мога да го повторя добре.



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано17.07.03 16:01



А какво пише срещу Аткинсовата диета?

Аз съм едно малко перде
и ти ако искаш ела да сме две


Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 16:02



Знаеш ли, по същия начин някой може да напише постинг като този, които ти първоначално постна и да размени Аткинс със Зоната и едва ли ще има голямо значение. Това, което е опитвам да кажа, е че няма универсални истини. Всички книги по въпроса са написани така, че да звучат много убедително, но в повечето случаи проучванията биват цитирани тенденциозно. Няма нищо лошо да харесваш зоната, Аткинс, разделното хранене или дори зелевата супа :-). Всеки си има своята истина, важното е тя да му върши работа.

Успех!



Тема Излезте от ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Автор Rocco Siffredi (новак)
Публикувано17.07.03 16:35



Не смятам, че "Зоната" на д-р Сиърс е нещо толкова значимо в диетологията.. Чел съм книгата още когато се появи на английски в средата на 90те години (мисля), но не ме впечатли (освен с поредния опит да ми продават заедно с диетата и "необходими" диетични добавки). А направо си изградих лошо мнение за Сиърс след "произведението" му "Соева зона" .
На адрес


може да прочетете една много вярна оценка на възгледите на Сиърс (няма смисъл да преповтарям тук изказаните оценки, които споделям).

С поздрав

R.S.



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 16:57



I az sum za zonata:

http://www.zoneperfect.com/Site/Content/index.asp
http://www.drsears.com/
http://steffanov.dir.bg/nutrition.html

Ili za otslabvane pod nabludenieto na dietolog



Тема Re: пичка им лелина зонова.......нови [re: aйkaзaнoид]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано17.07.03 17:15



ай сектир бе...........навсякъде всеки гони час график план с хиляди условнисти ограничения правилници наредби дрън дрън дрън..........и кво и сега като седне човек да яде и там ли да вади книгите и таблиците да се съобразява къде е в зоната извън зоната на майната си...........ако човек желае да отслабне може да отслабне с търпение воля и експериментирайки кое е най подходящо за него..........а ако някой си мисли че след като е отслабнал може пак да се тъпче като свиня и да си запази килограмите има много здраве..........

незабележим


Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: Дeлфин]  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 17:35



Не много, но достатъчно.:-)))
Всъщност цялата научна основа на зоновото хранене опровергава протеиновата диета на Аткинс.
Бщо взето това, че:
1. създаваш устойчива клетъчна програма за бързо трупане на мастни клетки когато вече няма да се храниш по Аткинс
2. Аткинс води зо кетоза(май така се казваше)
3. С Аткинс сваляш основно течности и мускулна маса, не и тлъстини и мастни депа, и то не там откъдето искаш да махнеш нещо:-)))
4. С Аткинс не си здрав, или поне създаваш предпоставки за високо кръвно налягане макар и по-късно. Отделят се достатъчно от т.н. "лоши" айказаноиди, твърде се нарушава хормоналното равновесие и организма е в стрес, което има последици.

Иначе пише, че се отслабва:-)))))знам и по себе си



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано17.07.03 17:55



извинявай, но от това което пишеш ми става напълно ясно, че ти хабер си нямаш от Аткинс
Чудя се дали не си някой от издателите на книгата на "Зоната".
Не че имам нещо против "Зоната" пишеш несериозни неща и си личи че наистина хал-хабер си нямаш от Аткинс

Съвет: Прочети книгата на Аткинс, или ако разбираш английски прочети в сайта му"



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: Dideto]  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 18:09



мило дете, хранех се по Аткинс доста преди ти да се родиш.
Ако изобщо съм успявала да отслабна то е било с Аткинс. Знам повече отколкото си мислиш, отколкото сега пише за тая диета. Самия Аткинс я посмекчи заради твърде вредните последици. Това което ти сега приемаш като информация и начин за диетата, е в резултат на смекчаването. Писах на "Курабийка" в другата тема как да направи Аткинса така че да отслабне гарантирано и трайно.

Но мога и да сравнявам. Защото познавам от личен опит и двата начина.
Споко, д-р Сиърс не ми плаща за реклама, просто се опитвам да ви предпазя от моите грешки, който вземе-вземе.
А Зоната наистина е нещо неописуемо като усещане.




Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано17.07.03 18:15



ок
но както казваш преди да сън се родила, а то е било преди доста време... е то доста неща са се променили все пак и съответно са се подобрили
нали всичко се развива, а не е в застой
нормално е нещо, което е в начален стадий да не е достатъчно добро, но нали се работи върху него



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: Dideto]  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 18:23



Аткинс и сега не е достатъчно добро.
И обективно никога не може да бъде.
Просто е по-мек вариант на първоначалния.

Храни се по Аткинс и ти гарантирам след време камъни в бъбреците и хипертония.
Спри да се храниш по Аткинс и ти гарантирам все по-трудно отстранимо напълняване.

Това е. имаш избор. Избора е твой.

Добре е човек да е опитал нещо преди да изказва категорични мнения "за" или "против", еле при диетите.



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано17.07.03 18:37



ами аз имам претенции да съм опитвала



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: Dideto]  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 20:30



Зоната ли бе? Повече от две седмици си опитвала зоната?Е??

Щото аз говоря за сравнение, нал разбираш



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: Niki]  
Автор Rocco Siffredi ()
Публикувано18.07.03 06:48



Пич, много се смях след като прочетох диетичните препоръки на т. нар. "D-r Steffanov"...
Нека този доктор не използва никога повече самоприписаната титла "СПЕЦИАЛИСТ ПО ДИЕТИКА"!
Рекламирането на неговите съвети може да данесе много вреди (физически и психически) на някои от посетителите на форума.

С поздрав

R.S.



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: Niki]  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 09:02



Спазваш ли принципите на Зоната? От колко време?
кажи нещо



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано18.07.03 09:51



ами определено не ми допада, а и резултат минимален и след това килограмите се възстановиха, то е нормално де.
Аз все пак харесвам Аткинс, новите изследвания показват че е ОК.
А какво по-вайно има да се чувстваш добре с диетата, която правиш и тя да стане твой начин на живот
Всеки избира, с какво се чувства добре.
Освен свалените килограми с Аткинс, доста неща при мен се промениха в добра насока.
Аз съм за НВД, дали ще е Аткинс няма значение



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 10:30



Зоната е много добре балансиран и здравословен режим, за разлика от Аткинс, но изключително сложна за спазване.
Успех на тези, които опитват да го спазват, това е разумно решение, а на мен ще ми е много по-лесно да галадувам прмерно...



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: Rocco Siffredi]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 17:46



Ami produljavai da se smee6.Smeha e zdrave.Doktora si e dobre,ne mu pre4i tvoia smiah.



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: Niki]  
АвторSUNY (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 20:20



BRAVO!
VECHE BLIZO 3 MESETZA PRAKTIKUWAM ZONATA Y REZULTATITE SA OTLICHNI, bypreki che niamam kuhnenski kantar za da otmervam hranata, karam na "oko".
Niakolko pyti se opitwam da zadam temata, no bezrezultatno.
Pyrwite 15 dni obache wsiakash swalih mnogo kilogrami. Sega siakash potdyrjam swalenoto teglo...........obache nai posle ot mnogo wreme na sam ne sym gladna y si gotwia hranite, koito obicham samo che w opredeleni proporcii.
Naistina mogat da se sgotwiat liubimite vi hrani.
I nai- vajnoto predi bez sladko ne izdyrjah dylgo wreme . Sega ne sym iala sladko ot mnogo wreme y ne mi lipsva....



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: Dideto]  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано19.07.03 11:52



ами определено не си се хранила в Зоната

Какво значи "минимален резултат"? Зоната не е начин за отслабване. Зоната е начин на хранене. При нея няма "после", защото тя не свършва.

както и да е. нали ти писах, че избора е твой. Може пък като си се хранила по Аткиснс с толкова въглехидрати случайно да си попаднала в Зоната и затова да се чувстваш добре. Дано все така имаш късмет да уцелваш дозите.



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано19.07.03 11:57



да както Аткинс не е диета, а е начин на живот
с тази разлика че Аткинс ми действа добре не само на килограмите



и все пак оставам с впечатлението че не си достатъчно запозната с Аткинс, именно по доводите, които споменаваш
това, което си правила, като диета не е Аткинс, а подобие на неговото хранене. Има книга издадена на български, много добър превод.

И искам да подчератая, аз не съм против Зоната или Зелевата супа, или още цял куп диети, които знам... просто всеки открива това, което е най-добро за него. Аз дори и с глад съм отслабвала и съм задържала килограми без да качвам повече

Редактирано от Dideto на 19.07.03 12:03.



Тема Re: Зарежете "Аткинс" и влезте в ЗОНАТАнови [re: aйkaзaнoид]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано19.07.03 15:00



Най-удващия ефект е невероятното физично и психично състояние в което ще се усетите само след 1 седмица хранене в Зоната.


Ето това е, което аз получавам с Аткинс, със зоната не успях



Тема za aйkaзaнoиднови [re: Dideto]  
АвторBuba (Нерегистриран)
Публикувано19.07.03 22:50



За аткинс не съм чувала,а за Зонта съвсем малко.От Зоната, аткинс,разделното хранене и гладуването на д-р Емилова,кое смяташ че е най-добро не само за сваляне на кг но и за подържане на теглото след това



Тема Re: za aйkaзaнoиднови [re: Buba]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано20.07.03 10:06



моето мнение е, че сама трябва да предцениш
Аткинс не е лесен ако обичаш плодове
Чесно казано аз харесвам и разделно хранене и мисля, че е най-лесно изпълнимо
Ядеш си от всичко, няма лишения
Както мисля, че е нормално да се отслабва с 3-4 кила на месец, а не с повече.
Успех ти желая

За Аткинс има сайт ако разбираш английски



Тема Re: za aйkaзaнoиднови [re: Buba]  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 14:52



от тия които изреждаш само две могат да са прилагат цял живот, другите са диети с някаква цел, т.е. временни неща.
Зоната и разделното хранене са начин на живот, а не диети. И двете имат за страничен ефект отслабване и поддържане на оптималното тегло. Избери един от тях, ако решиш да си здрава и никога да нямаш проблем с храненето.
Разликата между тях впрочем не е дрестична. Аз лично предпочитам Зоната.
Би могла да се довериш на някой, който е пробвал и двете и знае какво говори. Авторката на българския вариант на книгата за Зоната е такъв човек, при това е лекар специалист в областта. Тя казва, че след 15 години разделно хранене е преминала на зоново хранене и според нея това е по-добрия начин. Според мен също, но без да съм се хранила разделно. Но пък дъщеря ми се храни разделно вече 5 години и като гледам, това си е добър начин.
Аз предпочитам Зоната, защото така ми казва вътрешния усет, пък и резултатите от спазването на нейните принципи.

Забрави за Аткинс, а гладувания от време навреме и аз правя, зоната не пречи на това.



Тема Re: za aйkaзaнoиднови [re: aйkaзaнoид]  
АвторBuba (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 20:53



Sega zapo4nah da sportuvam aktivno v smiswl da hodia na pluvane, a mislia da otida na fitnes utre.Ot pluvaneto ujasno mnogo mi se "otvaria apetita".Triabva li predi da zapo4na razdelno hranene,twi kato tova nai-mnogo mi dopada kato ideia, da bwda na niakakvo gladuvane. Gladuvaneto svwrzano lie s vwzrastta i na kakva vwzrast triabva da e 4ovek minimum. Kolko dni obiknoveno e gladuvaneto,taka 4 vse pak da si fiz4eski kativen 4ovek,a ne partzal i da ne pripada6 na ulitzata



Тема Re: za aйkaзaнoиднови [re: aйkaзaнoид]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано21.07.03 10:21



Аткинс също е за цял живот
не е просто диета




Тема Re: za aйkaзaнoиднови [re: aйkaзaнoид]  
Автор galya (непознат )
Публикувано21.07.03 16:54



Здравей,
Би ли ми дала email или друг начин да поговорим по-подробно за "зоната"?
Благодаря ти!



Тема Re: za aйkaзaнoиднови [re: Dideto]  
АвторVupros (Нерегистриран)
Публикувано21.07.03 18:42



?



Тема Re: za aйkaзaнoиднови [re: Vupros]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано21.07.03 21:25



е кажи си въпроса де



Тема Re: za aйkaзaнoиднови [re: Dideto]  
Авторunknown (Нерегистриран)
Публикувано21.07.03 22:47



ot utre po4vam zonata dnes prochetoh knigata i opredeleno mislq che ne sa gluposti vprochem tova mi dopada nai mnogo ot vsi4ki drugi a sega i shte go probvam no sashto iskam da govorq s nqkoi koito shte q po4va ili ve4e e v zonata taka che davaite e mail da si pogovorim za neq



Тема Re: za aйkaзaнoиднови [re: galya]  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 07:33



пиши на valery@gbg.bg



Тема Re: za aйkaзaнoиднови [re: unknown]  
Авторaйkaзaнoид (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 07:35



аз се храня по зоната
valery@gbg.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.