Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:19 25.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема L - Carnitinнови  
Автор redair (безстрашен)
Публикувано21.06.03 00:04



Здр. някой пил ли е ????



Тема Re: L - Carnitinнови [re: redair]  
Автор Jacket (Astral Warrior)
Публикувано21.06.03 00:32



Доказано е, че не е ефективен. L-Carnitinа е аминок-на, отговаряща за преноса на мазнините към митохондриите в клетката, с цел изгаряне и освобождаване на енергия. Запасите ни от тази аминокиселина винаги са на 100%, тя се синтезира в достатъчно количество от организма и допълнителното приемане не води до повишено горене на мазнини (fat burning), а просто се изхвърля от организма. Объркването идва от други аминокиселини, като L-Glutamine, които се изразходват в определени количества при хипервъзстановяването на мускулните влакна след натоварване (тренировка) и допълнителното им приемане води до по-бързо възстановяване, респективно и на по-бързо покачване на мускулна маса.
Ако желаеш повече информация за отслабване и/или препарати ела в клуб

.
Успех




Тема Re: L - Carnitinнови [re: redair]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано21.06.03 10:30



Zdrasvei:)
az lichno sam pila L-karnetin i sam mnogo dovolna, no togava trenirah po 2 pati na den... i nabliagah na beltachini
rezulatat za 1 mesec beshe glavozamaivasht...ne biah predpolaga che moga da imam takova krasivo tialo
Moia savet e ako sportuvash da go izpolzvash

-=Увереността в себе си е основната тайна на успеха=-


Тема Re: L - Carnitinнови [re: Dideto]  
Автор Jacket (Astral Warrior)
Публикувано21.06.03 11:19



Мислиш ли, че е било от него? Много хора се заблуждават, защото когато започнат да свалят (със карнитин), сменят доста режима на хранене, спортуване и т.н. и резултатите обикновено се приписват на карнитина, а всъщност точно промяната върши нещата...

|

Тема Re: L - Carnitinнови [re: Jacket]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано21.06.03 17:17



Ami viz sega, az ne prepisvam vsichko na nego
az osven L-karnetin pieh edno deto e samo za zeni SHI HO mai se kazvashe na Musashi i dvete biaha na Musashi, ne sam si promeniala mnogo rejima na hranene, no hubavoto beshe che imah strahoten relef, a tova nikoga ne mi se beshe sluchvalo predi dori i da otslabna.
Sled tova pih niakakv drug L-karnetin mai beshe bulgarski na edna firma ot Plovdiv i opredelno ne biah dovolna
Nо sam sigorna che pone 50% efekta se e daljal na L-karnetin, a osven tova i mnogo energia mi davashe

-=Увереността в себе си е основната тайна на успеха=-


Тема Re: L - Carnitinнови [re: Dideto]  
Автор Jacket (Astral Warrior)
Публикувано21.06.03 17:52



Интересно нещо е психиката

|

Тема Re: L - Carnitinнови [re: Jacket]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано21.06.03 17:57



Ne e samo psihika:)
az vse pak sam bivsha sportistka, imam 2 bratia ot koito edinia e bil sastezatel po bodybuilding, ta ot nego sam nauchila dosta, a i sredata mi beshe takava.
Spomniam si che predi sastezanie toi chisteshe manini s varen oriz i domati i tova dejstvashe strahotno...

-=Увереността в себе си е основната тайна на успеха=-


Тема Re: L - Carnitinнови [re: Dideto]  
Автор Jacket (Astral Warrior)
Публикувано21.06.03 18:01



Стига бе... с ориз?

|

Тема Re: L - Carnitinнови [re: Jacket]  
Автор Dideto (spring)
Публикувано21.06.03 18:17



Da varen bez sol ili kakto i da bilo
neznam dali znaesh no edinstveno oriza premahva vsichki gadosti, koito sa vutre v organizma
shte potarsa poveche info i shte ti dam ako iskash, no loshoto mu e che sled kato go iadesh imash problem s hodeneto do toaletna i zatova toi iadeshe i domati ot burkan
ima i orizov protein, koito e za relef
pone predi imashe na MLO, drugo koeto mnogo dobre razgrajda mazninite e limon ili kisela iabalka, az sega karam na iabalkov ocet... monogo e polezen
no ne toia deto e v shisheta ot magazina, a na kapsuli

-=Увереността в себе си е основната тайна на успеха=-


Тема Re: L - Carnitinнови [re: Dideto]  
Автор Jacket (Astral Warrior)
Публикувано21.06.03 21:35



Еми на мен 80% от храната ми е ориз, та затова така се учудих... понеже съм забелязал, че ако намаля ориза започвам доста бързо да свалям, а с него си поддържам килата (но и енергията). Иначе проблеми със WC-то нямам... явно си е до метаболизъм.
А за доматите, има едни твърдения, че образуват оксалова к-на, която е главен виновник за камъните в бъбреците, но пък съдържат витамин А, който е полезен откъдето и да го погледнеш, а и са доста силни антиоксиданти...
За мен знам че ми правят киселини... особено преработените (кетчуп, лютеница).
Ще се радвам, ако можеш да ми дадеш някакво по-подробно инфо за ориза. Ако не - здраве да е

|


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.