Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 31.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема pak za zelevata supaнови  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 23:46



zdraveite momi4eta,
re6ih se i az i dnes si sgotvih supata. stranno mi e tvardenieto, 4e kolkoto pove4e se jade ot neja, pove4e se slabee. az i slogih malko sol, 1 kub4e zelen4ukov buljon, 4erven i 4eren piper. to napravo si se jade. dali njama da prekalja i da se ohranja vmesto da otslabna? izjadoh 3 kupi4ki dnes.
drugia mi vapros e dali e problem, 4e dnes kato den 1 vmesto plodove jadoh 1 domat, 1 par4e krastaviza i malko surov spanak.
dali da ne po4na utre otnovo s plodovete ili ne e problem?
i vse pak v kakvi koli4estva i kakvo gore-dolu jadete?

good luck



Тема Re: pak za zelevata supaнови [re: eli]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано03.05.03 00:04



ne e problem.

az pazih tazi dieta i sam mnogo dovolna. dori predi godina ia pusnah v kluba no nikoi ne obarna vnimanie. iavno oshte ne behse populiarna v bg.

printzipat na dietata e che se iade zele koeto sadarza mnogo tzeluloza. za da se razgradi tazi tzeluloza e neobhodima mnogo energia ot organizma, a samata tzeluloza dava malko energia (kalorii). sashto sazdava chuvstvo na sitost - zapalva stomaha.
deniat samo sas zelenchutzi e nai- nisko kalorichen.

v moita retzepta niama gabi i ne se iade kartof s malso. mislia che kartofat s maslo ne e podhodiasht zashtoto vednaga blokira razgrajdaneto na mazninite.
kato ne se poemat vaglehidrati i maznini organizmat pochva da gi razgrazda za da ima energia, a kato se poemat , organizmat razgrajda poetite a ne sobstvenite.


eto ia retzeptata koiato poluchih ot germania i az polzvam:

SUPA: 6 golemi glavi luk, domati , 1 goljama zelka/bjalo zele/, brukselsko zele, 2-3 zeleni chuschki
1 vrazka tselina , 1 vrazka magdanoz , 2 kubcheta zelenchukov buljon Maggi (sashtestvenoto v tazi supa e bialoto zele, vsichko drugo e za vkus)

Vav vseki moment kogato pochuvstvash glad mogesh da jadesh tazi supa. Neschto poveche - preporachva se kolkoto moge poveche supa da se konsumira.
NE BIVA DA SE JADE PO VREME NA DIETATA HLJAB, kartofi, DA SE
PIE ALKOHOL; KOLA; LIMONADA. BEZ SOL.
MOGE DA SE PIE KAFE, CHAI, BILKOV CHAI - BEZ ZAHAR.
MINERALNA VODA SE PIE V NEOGRANICENI KOLICHESTVA.

DIETATA VKLJUCHVA SLEDNITE 7 DENA:

1 DEN: PLODOVE - BEZ BANANI, BEZ DINJA, BEZ PAPESHI I BEZ GROZDE . Mnogo sa podhodjashti jabalki, praskovi, portokali, mandarini, i. SUPA; MINERALNA VODA

2 DEN: ZELENTCHUTSI
ZELENI zelentchutsi se jadat - tikvichki, krastavitsi, brokoli. Salata.
Zabraneni sa bob, fasul, leshta, grah, tsarevitsa, plodove.
Samo ZELENI ZELENCUTSI se jadat.

SUPA; MIN.VODA

3 DEN: PLODOVE I ZELENI ZELENCHUTSI
/3 den=1den +2 den/
ZABRANENI SA KARTOFITE!!!
SUPA; MIN.VODA

Obeshtavat sled 3-ija den da si po-leka s 5-7 pfaunda.

4 DEN: BANANOV den
3 BANANA + 1 litar prjasno mljako/s niska maslenost – 0% /
SUPA; Min.VODA

5 DEN: MESO I DOMATI
3 parcheta svareno teleshko meso(kolkoto parzoli) ili pileshko, ili pueshko (gardite, bez kozata) i 6 domata za tselija den
SUPA; MIN.VODA

6 DEN: ZELENI ZELENCHUTSI I MESO
3 parcheta teleshko meso/s goleminata na pargola/ ili pileshko, ili pueshko (gardite, bez kozata) i zeleni zelenchutsi
SUPA; MIN.VODA

7 DEN: ZELENI ZELENCUTSI S ORIZ
Narjazvat se tikvichki, chushki, praz i zaedno s oriza vrat vav voda; moze i salata, krastavitsi
Pribavjat se 1-2 kubcheta zelenchukov buljon Maggi

Sled 7-ija den obeshtavat da sa svaleni 10-17 pfaunda, a ZA GENITE -
8-12 pfaunda.

OBIKNOVENO DIETATA SE PRILAGA 14 DENA./8-ija den
zapochvash otnachalo - ot 1 do 7/
Po gelanie i lichna ptretsenka moge da se prilaga 2 - 3 sedmitsi ili dori
mesets. Vsichko e mnogo individualno. Kato nachalo mislja che sa
resonni 14 dena ili maksimum 3 sedmitsi.



Тема do aniнови [re: ani]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 18:25



ani, na teb kakva ti be6e izhodnata baza predi dietata i kolko svali za 1 sedmitza.az sam 61 kg i mi e 3 den dnes. po4nah ot 64. trjabva da stigna 55. mislja sled supata da mina na niskovaglehidratna ili na le4eben glad za 2-3 dni.
problema mi e,4e se dviga izklu4itelno malko. ot pc-to do kafevarkata.
nikoga ne sam sportuvala, a i v tezi gegi ne moga da hodja pe6a.
utre mi e 4 den. dali moga da sam samo na supa? 6te se provali li dietata. saturday sa6to e pitala za tova po-gore. daite mnenia. niki e savetval za supa i kiselo mljako. neznam kakvo da pravja za utre.



Тема Re: do aniнови [re: eli]  
АвторБoбитo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 20:13



Преди нова година бях 60 кг и за 1 седмица свалих 5 кг и до сега съм си 55 кг.
До обяд - 1 чаша чай, ябълка или друг плод.
На обяд - зеленчукова супа с хляб "Бонус" (страхотен е за здравето)
След обед - плод
Вечер - таратор, пак супа, само салата, хляб "Бонус"
По цял ден течности - чай, минерална вода.
Не пуша, рядко пия алкохол.
На втория ден вече не изпитвах глад и ядях колкото да не припадна някъде.
Вече не пазя диета, но гледам рядко да ям месо и сладки неща. Мисля, че това е решението. Аз също изобщо не спортувам и почти не се движа (което е много лошо)
Ето ви един линк за зелева супа от сайта на лекар-гастроентеролог;
http://steffanov.dir.bg/diet13.html



Тема ???нови [re: ani]  
АвторKitty (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 22:43



Abe towa ne e li edna dieta, prednaznachena za hora s nadnormeno teglo, na koito im predstoi syrdechna operaciq. Izpolzwali q bili w edna anglijska bolnica.
Az lichno q zapochnah minalata godi po towa wreme i si naprawih takawa strahotna kriza (kolit beshe), che ne mojeh da hodq...
Wnimawajte, ako si imate problemi sys stomaha i cherwata

Az lichno sym priwyrjenik na gladuwaneto, strahoten efect imashe pri men
Samo trqbwa mnogo silna wolq za pyrwite 2-3 dni



Тема Re: do aniнови [re: eli]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 22:54



az biah 69kg, visoka sam 165, na 39g. (tova sashto e ot goliamo znachenie)
ako si po-mlad svliash poveche . majete svaliat sashto po-barzo.

az svaliam po 1.5kg na sedmitza. kato ia napravih za parvi pat svalih 2kg , posle po 1.5kg. sahsto ne se dvija i mrazia da sportuvam.

s neia svalih 9 kg no v prodaljenie na 1-1.5 godina. sega mi ostavat oshte 3kg i v momenta sam na dietata na usmivka - meso sas zelenchutzi. ne znam dali e efektivna no zeleto mi vtrasna.
moia priatelka svalia po 3kg na sedmitza sas zelevata supa. saprugat mi svali 4 kg na 4 den i ja spria zashtoto niamashe nujda poveche.

kato prikluchish dietata dokato pravish pochivka kachvash okolo 1kg. tova e sashto zashtoto chervata ti se napalvat otnovo :)))

ti si svalila 3kg za 3 dena - dosta barzo e spored men.
ako 4 den si samo na supa - moje, dietata niama da se provali no shte ti stane mnogo riazko svalianeto i ne e hubavo. po-dobre napravi si mlaikoto s bananite.

vzimai vitamini sutrin. kompensirat tova koeto ne poluchvash po vreme na dietata i se chuvstvash po-bodra

ako svaliash tolkova barzo mislia che niamash nujda ot lecheben glad.
ako si svalila 4-5 kg za 1 sedm. mojesh da npravish pochivka za niakolko dena i oshte 1 sed. supa i si gotova :)))).



Тема Re: ???нови [re: Kitty]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 22:58



da i na men mi kazaha che se prilaga v bolnitzite na germania na sard. bolni za da otslabnat.
ako iadesh mnogo surovi zelenchutzi moje da poluchish kolit no sahsttoo e pri "lechebnoto" :)))) gladuvane.
az sam mnogo protiv nego i mislia che organizmat se podlaga na ogromen stres (fakt che menstruaziata spira) i go namiram dori za crazy no vseki si ima mnenie.



Тема Re: ???нови [re: Kitty]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 23:04



sega otvorih po-gornia site: slagat v supata karry. ako izpolzvash luti podpravki mogat da te zaboliat stomaha i chervata.
zeleto ima osnovno Ph i neutralizira kiselinite v stomaha. dori se preporachva zelev sok pri gastriti i kiselini.
az lichno imah period sas strahotni kiselini i me opraviashe samo zeleva salatka.



Тема Re: ???нови [re: ani]  
АвторKitty (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 23:39



Ne znam dali ot supata tochno beshe ili ot ostanalite neshta w dietata (spazwah q samo 2 dni, sled towa se razbolqh), no beshe koshmar, na tretiq den mi zabraniha da qm izobshto, a na chetwyrtiq weche mojesh da wlqza 2 pyti w pantalonite si, golqma radost beshe :))
A za gladuwaneto - nqmashe nikakwi stranichni efekti, moje bi zashtoto se opitwam da qm zdrawoslowno po princip i nqmam chak tolkowa mnogo kilogrami za swalqne, samo pyrwiq den ujasno boli glawa zaradi izchistwaneto ot otrowite (pone taka pishat po knijkite). Posle ti stawa edno takowa leko, koremyt e plosyk (ot zeleto se poduwa), samo da izdyrjish pyrwite 2-3 dni, i da ne hodish po gosto, shtoto e mnogo izkyshawashto kogato wsichki ostanali qdat



Тема Re: ???нови [re: Kitty]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 12:40



jalko che pri teb se e poluchilo taka.

iavno vseki organizam e razlichen. az pak ot gladuvaneto ne se chuvstvam dobre, primaliava mi. pravih 2 dena. a ot supata sam extra. ne mi se poduva korema a tochno obratnoto - prazen mi e zashtoto hodia chesto po g.... n.... :)))
a glavata te boli zashtoto ne piesh dostatachno technosti.

no v kraina smetka vajnoto e chovek da nameri takava dieta s koiato se chuvstva nai-dobre.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.