Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 02.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Отказвам шоколада,нови  
Автор Дeлфин (бивша Лолита)
Публикувано24.01.03 19:31



но се оказва много трудно Определено ми беше по-лесно да откажа цигарите преди година, когато забременях. С шоколада нещо не мога да се преборя, издържам два, три дена, а после си наваксвам с половин пакет Мури минис или цял шоколад. Като изляза на пазар умишлено не купувам, но като ме подгони шоколадовия глад ми пада пердето и цялата ми воля отива на кино, а аз бягам до магазина треперейки. Съществуват толкова много стратегии за борба с цигарите, трябва да има нещо и за този род зависимост.
Има ли някой от вас, ама наистина страстен консуматор на сладки неща, който се е преборил трайно с шоколадовия глад?



Тема Re: Отказвам шоколада,нови [re: Дeлфин]  
Автор sylvi ()
Публикувано24.01.03 23:31



Не,за жалост.Около мен е пълно със "страстни консуматори на сладки неща" и всеки опит за спиране/ограничаване е бил катастрофален.Аз не обичам сладко,но пък отказах цигарите и знам какво имаш предвид.
Не можеш ли да намериш разни low fat сладки работи,не съм много веща по сладкишите,но би трябвало до има такива.
Успех!



Тема Re: Отказвам шоколада,нови [re: Дeлфин]  
АвторAn (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 18:56



нещо не можах да разбера...... наваксваш със ЦЯЛ шоколад ли?
ако е така, не знам какво те притеснява.
нормално е да се изяде цял шоколад, затова ги произвеждат с този грамаж. детските шоколади са по-малки.
за зависимостта от шоколад - с треперенето, болезнената липса....аз лично не си забранявам шоколад, гледам да си имам подръка и се старая да не го погълна наведнъж, а по малко по малко. така успявам да "намаля дозата"



Тема eto edin variant:нови [re: An]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 20:54



az zamenqm kafeto si taka, no opredeleno e podhodq6to i v tvoq slu4ai - tumnokafqvo kakao na prah. Prodava se v magazinite za kafe na kilogram. Svarqvam si edna pulna 4aena luji4ka ot nego vuv voda i dobavqm 2-3 zaharin4eta. Jestoko e! I ne sudurja zahar, i ima mnogo po-malko maznini. V 6okoladite ima mnogo suho mlqko, ot kudeto sa mazninite mu. Moje i da go opita6 v obezmasleno mlqko, vmesto voda.
Taka 6te izqde6 edna luji4ka 4isto kakao, bez zahar i maznini, vmesto cql 6okolad.



Тема Re: Отказвам шоколада,нови [re: An]  
Автор Biba (hamster)
Публикувано26.01.03 12:13



Chak puk normalno- cjal shokolad- kato se ima w predwid, che ima 650 kkal i sumati maznini. Da ne goworim, che njama nishto obshto sus zdrawoslowno hranene.... Towa che se proizwejda w tozi gramaj, ne oznachawa nishto. Te i zigarite gi proizwejdat po 20 br. w kutiika, koeto ne oznachawa, che e dobre da izpushish 20 zigari za kratko wreme....


Редактирано от Biba на 26.01.03 12:18.



Тема Re: Отказвам шоколада,нови [re: Biba]  
АвторAn (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 14:29



предполагам, че просто не знаете........ има си зависимост от шоколад. човек изпитва глад именно за шоколад.не можеш да го заместиш "тъпчейки" се с други неща. относно сладкото - също си е нещо като болест-дисбаланс и организмът си има нужда от захар. ЗАХАР, а не заместители.не знам точно "думичките", но е свързано с инсулина и даже е вредно да се ползват изкуствени диетични подсладители. организмът се обърква и никак не е полезно.



Тема Re: Отказвам шоколада,нови [re: Дeлфин]  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано26.01.03 16:25



Ти не кърмиш ли още бе? Къде си тръгнала да се бориш с шоколада :))
Иначе при мен действа метода да си определя ден за това. От Нова година реших и спрях всичко, в което има брашно и захар. Половин месец изкарах без проблем, после започнах да усещам признаци на слаба воля :)
И сега съм си казала, че ще ги ям тези неща само в събота (като правя на Иво вкусните неща - палачинки, кремчета, пържени филийки ... ), а в останалото време - не.
При мен действа, не знам за теб дали ще стане, ама пробвай.




Тема шоколада и сладкотонови [re: An]  
Автор Люб (дете)
Публикувано26.01.03 17:21



чел съм нещо в смисъл,че в шокото има някакво адреналиноподобно вещество,освен това има някакви вещества в какаото,които са нервоубиващи...
a за захарта май си е така

in da life u have some trouble
but when u worry-u make it double
don`t worry:-)
be happy

Редактирано от Люб на 26.01.03 18:04.



Тема защо сме зависими от шоколаданови [re: Люб]  
Автор Hrissi (ненормалница)
Публикувано26.01.03 18:00



Много добре разбирам безумната страст към шоколада, аз също съм своего рода "шоколадова наркоманка"Всъщност причината, поради която толкова много го обичаме е следната - той съдържа магнезий и други вещества, които влизат в структурата на естествените "опиати" - ендорфините, които ни карат да се чувстваме добре и повдигат настроението ни. Така че е нормално, когато имаш лош ден да прибегнеш към шоколада. За съжаление е много калоричен. Подобни "подобрители на настроението" се съдържат и в бананите, прясното мляко, кашкавала, тиквените семки. Пробвайте да ядете тези продукти, когато много ви се иска шоколад.



Тема Re: Отказвам шоколада,нови [re: Birdy]  
Автор Дeлфин (бивша Лолита)
Публикувано26.01.03 21:27



Ми точно щото кърмя се стремя да ям възможно най-здравословно, четох, че шоколада действа на бебето както кафето, възбуждащо. Не, че виждам по детето някакви такива признаци, но все пак..! А и нищо хубаво не дава този боклук освен, че е много вкусно, да му се не видиОт него излизат пъпки, дебелее се, дава "празни" калории, които иначе мога да получа от много по-полезни и необходими за бебето ми храни и т.н. Ама като съм говедо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.