Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 01.07.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ne se otkazvaiнови [re: S.K.]  
Автор zhozho (чаровна)
Публикувано05.03.03 15:56



Zdravey S.K.

tova, koeto pishesh za lechebnia glad jivo me interesuva. Za kakvo gladuvash i kakvo znachi 3 pati po 10 dni? Nyamash li zahranvane sled tova?

Molya te da mi pishesh podrobnosti, zashtoto az pravya sashto lechebno gladuvane, no neshto mi e trudno v domashni uslovia.



Тема pogledni postinga na Me40 Puhнови [re: zhozho]  
АвторS.K. (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 16:58



Az zapo4nah i napalno sledvah napisanoto ot Me4o Puh, za koeto sam i bezkrayno bladodarna.
Mislq 4e temata e edna srtani4a nazad.
Nakratko da ti obesnq:10 dni sam na plodove i 4ay4eta,

sledva6ite dni :

11 den Част от плодовете се заместват от сурови сезонни зеленчуци. Без подправки. Добре да се сдъвкват.

12 Добавя се 1 сварен картоф. Вари се почистен, нарязан, в повече вода. Пасира се и се разделя на две - за обяд и вечеря.
Подправки - копър, магданоз, лимонов сок.

13 Към варения картоф се добавят някакви зеленчуци - морков, целина, листни или други = постна супа без сол и мазнина.
Порциите на супата и саладките леко се увеличават.

14 Четирикратно хранене: Закуска - чай, плод; Обяд - саладка, постна картофена или зеленчукова супа с една лъжица кисело мляко като застройка;
Закуска - чай, плод; Вечеря - салата (лук, чесън) и супа.

15 Към обяда и вечерята се добавят няколко хапки черен хляб.

16 Може обедната супа да бъде заменена от порция овесени ядки (качамак, тиква, супа от домати с ориз). Може да се включи малко сол.
Към вечерята може задушени зеленчуци. Хлябът леко се увеличава

17 Обяд - плодове и сандвич със зеленчуци, малко сирене, кашкавал. Може да се включат малко ядки.

18 Леко се увеличават порциите. Включват се по малко орехи, лещници, бадеми. Вечеря - включват се млечни продукти в ограничени количества.

19 Могат да се включат фасул, леща, грах.

20-30 dni Пълноценно хранене в ограничени количества.

Забранени храни: месо, месни и рибни консерви, сладкарски произведения, бонбони, шоколад, кафе, алкохол, цигари.

Това което аз мога да ти кажа допълнително е следното: внимавай със захранването. Цитирам мисъл от книгата на Лидия Ковачева, която гласи че "дори глупакът може да гладува, но само умният знае как да се захрани". Основен принцип е че дните на захранването трябва да са равни на тези на гладуването. Схемата дадена от Лидия Ковачева е за десет дневно захранване. Когато си гладувал повече дни, ползваш същата схема, само че разтегната във времето т.е. вместо по един, въвеждаш всяка нова храна съответно по два или три дни и внимателно следиш как се приема от тялото ти. Ако се появят примерно оттоци, тежест в стомаха или някакъв друг проблем веднага намаляваш количеството или пак приминаваш на плодове, докато оплакванията не изчезнат. Важно е много добре да сдъвкваш храната, да се храниш бавно и спокойно. Друг принцип е че по малкото е винаги по добре - в смисъл че след периода на глад стомаха ти се е свил и не може да поеме предишните количества храна и макар често пъти да ти се струва, че можеш или искаш да хапнеш още нещо, това въщност е последното от което се нуждаеш

Tova e moqt ukazatel :).Tova sa izvadki ot postingite.
Nay dobre e da se sdobie6 s knigata na Lidiq Kova4eva.Az sam izvan Bg.
İmam q polovinata kniga, ako iska6 moga da ti q izpratq po e mail, no lipsva sa6estvenata 4ast.No vse pak e ot polza.Dava gaz :)

Uspeh i spodelqy kak varvi.Tuk nqma mnogo le4ebno gladuva6i ili az taka si mislq.

Pozdravi,
S.K.











Тема dokazano e,4e...нови [re: niki]  
АвторKa4ulatka (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 22:34



dokazano e (neznam ot kogo:))),4e sled 14 den ot dietata zapo4vat da se topqt mazninite po tqloto,dotogava organizma se osvobojdava samo ot sudurjanieto na voda v organizma!!!



Тема Re: dokazano e,4e...нови [re: Ka4ulatka]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 00:01



Ami ne sam go znaela tova,no mai naistina e taka.Samo za 2 dni mi se izprazniha pantalonite siakash,i koeto nai-mnogo me radva e che sam otslabnala s oshte 1,5 kg..Radvam se,che ne se otkazah,chudoto nai-posle stana



Тема Re: Моля ви помагайтенови [re: niki]  
АвторSvetla (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 19:50



e ako opitassh na voda ili na chai..budi sigurna che bolimiata ili anorexiata ti e v kurpa vurzana! PO-dobre nedei da go pravish!
Kolko kila si che se striaskash tolkoz?



Тема Re: Моля ви помагайтенови [re: Ot4ajana]  
Авторлeнka (Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 02:55



Яж по-малко и спортуваи !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.