Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 17.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема ВНИМАНИЕ...  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано11.02.03 19:25



Ей сегичка ще ви напиша една страхотна диета,която в момента майка ми прави!Доста е успешна-който желае,може да я изпробва!
ДИЕТА
За да бъде успешна диетата,твърдо трябва да решите и да си обещаете сам на себе си,че ще се придържате към точните напътствия,които ще ви дадем.Най-важното е добре да прочетете напътствията,а онези на които пише какво ви е разрешено да ядете,да ги залепите на място,където най-много се задържате,когато готвите...Тази диета се състои от комплексното изключване на въглехидратите във вашето изхранване,което би помогнало на организма да се изчисти от натрупаните мазнини.Най-важното на тази диета е,че няма да бъдете гладни,не трябва да ядете само три пъти на ден,храната не трябва да се мери,да се подготвя отделно,не трябва да пиете таблетки и чайове против повишен апетит.Не трябва да правите упражнения или да ходите на акопунктура!
ДЕЙСТВИЕ
С пълно изключване на внасянето на въглехидрати в организма,натрупаните мазнини започват да се топят.Първите шест дни губите 5 кг.А всеки следващ ден сте с 1 кг. по-леки.За 24 дни можете да загубите 20 кг.
ВНИМАНИЕ!!!
Ако само един ден изядете едно малко парче хляб или каквато и да е дреболия,която съдържа въглехидрат,ще се стопира топенето на мазнините!Това са напътствия на които се базира тази диета.Това да го залепите на стената.Храната,която не е записана,не трябва да се яде!
ХРАНА,КОЯТО МОЖЕ ДА СЕ ЯДЕ
Всички видове месо-говеждо,телешко,пилешко,свинско,агнешко,гъска,патица,всички дреболий,дивеч...По всички начини,освен панирани,може да се ядат и пръжки без хляб,сушено месо,колбаси-БЕЗ КРЕНВИРШИ,всички видове риба-морска,сладководна,всички видове рибни консерви,със и без зеленчук,всички видове салати-прясна марула,пресни и печени чушки,домати,краставици,прясна или кисела зелка,цвекло,салата от морски плодове,салата от кромид,репичка,спанак.Всички салати могат да се овкусяват със сол и пипер,олио и оцет.Може да се яде лютеница без захар,яйца по всички начини и всички видове зеленчуци.Може да се пие минерална вода с лимон,кафе и всички видове чай без захар.Половин литър вино е позволено след шестия ден!
ЗАБРАНЕНО!!!
Хляб,картофи,брашно,ориз,боб,грах,галета,панирано месо,тестени произведения,ядки и кренвирши.Да няма запръжки в нито едно ядене,да не се яде нито един вид млечно произведение-мляко,масло,сметана,айран,кремове,маргарин,сладкиши,захар,шоколад и разни царевични пръчици,сладолед,солети,нито един вид сирене и никакви плодове...

ВАЖНО!!!
Да се пият витамин С една таблетка,витамин Е,калций,магнезий или пък някой от мултивитамините.Тази диета можете да я спазвате толкова дни,колкото килограми искате да свалите.Когато постигнете желаното тегло или ако човек,който е отслабнал за един месец 20 кг.,след преставането на диетата,ще му трябват две години за да започне пак да надебелява!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Ами това е,дано има сериозни хора и приложат тази ефикасна диета върху себе си!Не забравяйте за витамините!!!
Успех на всички-и аз я започвам от другия понеделник...Ще споделям опита си със вас...



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано12.02.03 01:49



Аз съм я опитвала тази диета, но издържах само 2-3 дни.
На третия ден ми стана страшно лошо - започна да ми се вие свят, да ме тресе и да ми треперят ръцете и да ми се огъват коленете - и се наложи моментално да я спра, иначе щях да колабирам.
Така и не разбрах какво ми стана - може да е било хипогликемична криза някаква...
Но повече не бих посмяла да рискувам.
Споделям опита си като предупреждение.
Може да не действа така на всички - дано да е така. Но на мен не ми се отрази добре...



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
Автор albi ()
Публикувано12.02.03 09:07



Да, диетата е добра, но килограми не се свалят така лесно ! Толкова много килограми за един месец - това не е сериозно.



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
Автор Biba (hamster)
Публикувано12.02.03 10:26



Ne se zasjagai, ama towa e edna ot naj- neurawnowesenite i nezdrawoslownit dieti, koito sum chuwala, obache winagi se namirat hora, koito sa gotowi da jertwat zdraweto si kato chujat "5 kg za 5 dena", pri polojenie, che za trajno i zdrawoslowno otslabwane se preporuchwat ne poweche ot 2 kg na mesec. Nikoj ne e kachil 5 kg za 5 dena (ili ima takiwa sred was?) che da se nadjawate che swaljaneto shte stane tolkowa burzo i bezproblemno. Otslabwaneto e sushto tolkowa bawen proces kakto i debeleeneto, samo deto otslabwaneto ni se srtuwa cjala wechnost, zashtoto e swurzano s usilija i disciplina. Ne moje kilogrami narupwani s godini da izcheznat za 24 dni...

ВНИМАНИЕ!!!
Ако само един ден изядете едно малко парче хляб или каквато и да е дреболия,която съдържа въглехидрат,ще се стопира топенето на мазнините!


?????

Znachi purjeno swinsko moje (nad 600 kkal+ maznotii), obache naprimer wareni kartofi (70kkal- bez maznini) ili oriz- ne moje??? Njama logika
Wuglehidrtite sa tezi, koito dawat energija na muskulite, ne e za uchudwane, che na njakoi ima stawa losho injamat sili po wreme na podobna dieta.

Posle, ne si pisala kolko dni se prawi dietata i kakwo se jade kato swurshi , (predpolagam, che njakoga trjabwa da swurshi) i zamisljala li se kak li shte reagira organizma kato se zapochne pak normalno hranene...




Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
Автор kлиo (дива)
Публикувано12.02.03 11:11



Аз опитах тази диета,но някъде около петия ден се почувствах зле,беше ми толкова гадно,че я зарязах завинаги.На никого не я препоръчвам,тя е абсолютно небалансирана,според мен.



Тема малко повече инфонови [re: УCMИBKA]  
АвторKaмилka (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 11:50



Привет!
Бих се радвала, ако може да дадеш повечко информация колко дни се пази тази диета...На мен ще ми е трудно без плодове



Тема Re: малко повече инфонови [re: Kaмилka]  
Авторan (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 13:24



лесното ли търсиш?
на всички тия на които им е станало "нещо лошо" на третия, петия и не знам кой ден - да кажа
наложи се детето ми да прави тази диета -лекар я наложи - опасност от диабет, заради изследванията......та детенцето си я направи 2 седмици и си оживя,на училище ходеше.......
относно кг/седмица.....според вас има ли значение изходното тегло????
дали тялото е 100-140 кила или е 50-60??
е, детето олекна 8%.......за 2 седмици.....който му се смята-да смята
и попрочетете за какво ползва организмът човешки въглехидратите!
успех!



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: Rama]  
Авторan (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 13:26



направи ли си изследване кръвна захар?



Тема za Bibaнови [re: Biba]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 14:12



ti samo v kaloriite li namirash logika?
Tazi dieta e na d-r Atkins. Vredna e za organizma, problema e che ostava bez vitamini. Zatova pishe che se piqt vseli den kombinirani vitamini.
No logika ima! I se otslabva ot neq, no ne zdravoslovno i ne traino.A logikata e v tova, che vuglehidratite nai-burzo se prevrushtat v energiq i kogato na organizma mu e nujna burzo razgrajdashta se energia toi polzva vuglehidratite. Samo che kogato te lipsvat estestveno zapochvat da se topqt zapasite ot mazninki i taka se otslabva. Tova e prichinata zaradi koqto dori edna filiika ili kartof provalqt procesa.
No za da se zavurti procesa tazi dieta trqbva da se spazva dosta dulgo - pone 2 sedmici.



Тема Re: za Bibaнови [re: Flash]  
Автор Biba (hamster)
Публикувано12.02.03 14:44



Ne sum kazala che njama da se otslabne ot dietata, naprotiw- otslabwa se, obache e nito zdrawoslowno,nito normalno, nito estestweno, nito trajno- kakwo shte stane sled dwete sedmici? nali edin den pak shte reshish da hapnesh neshto s wuglehidrati, ili se otkazwash do kraja na jiwota si ot tjah?? A i nikoj ne moje da me ubedi, che vitamini na hapcheta mogat da budat po- polezni za organizma ot istinskite.
Problema na powecheto hora e che gi murzi da obmisljat nachina si na hranene kato zjalo, da se preborjat s wrednite si hranitelni nawici. E, mnogo po lesno e da se pogladuwa 1-2 sedmici, eto ti 5 kg po- malko, i sled dietata wsichko si e po staromu- do sledwashtoto gladuwane.
Ne iskam da otkazwam nokogo ot tazi dieta, wseki sam reshawa kakwo da prawi sus sebe si, nito e moja rabota, nito me interesuwa. Misulta mi beshe, che chowek ne trjabwa da stawa wrag na tjaloto si, ima i po- zdrawoslowni nachini za otslabwane.
P.S.: A Kaloriite za mene naistina ne sa ot naj- goljamo znachenie (wupreki che ne sa i suwsem bez znachenie) napisah gi samo kato dopulnenie gore, wsushtnost iskah da nablegna poweche na mazninite (jiwotinski), koito se sudurjat w swinskoto w srawnenie s warenite kartofi naprimer


Редактирано от Biba на 12.02.03 14:55.



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: Biba]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано12.02.03 16:15



Написаната диета не е изпробвана от мен лично!Писах,че в момента моята майка я прилага върху себе си и резултата за 3 дни е 2 кг.
Не знам тази диета със какво е по-опасна от разделно хранене примерно?!
Не казвам и че е перфектната,магическа диета,но определено се стапят мазнини!
А разните му там Ксеникали,Мазиндоли,и др.подобни аз лично съм ги изпробвала и ефекта беше равен на 0...
А който твърди,че килограми не могат да се свалят бързо и да се запазват след това-да си гледа работата!За три дни мога да сваля 3 килограма-еднократно и няма да ги кача след това.
Воля се иска момичета и желание да сте хубави!
И забележете-успоредно със диетата се пият и не малко витамини задължително!Не знам момичето,което едва не е колабирало дали се е придържало стриктно към инструкцийте...
Абе,който иска да я пробва-пари не събирам !
Друго не мога да кажа...



Тема Re: za Bibaнови [re: Flash]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано12.02.03 16:23



точно така мисля и аз ,но не можах да го обясня по най-точния начин-не е цялата беля в калорийте...
Права си-казах,че не съм започнала все още диетата и нямам наблюдения за това как ще подействува на мен и наистина за задействуването на процеса ще са необходими повечко дни,може и седмици-зависи...



Тема Re: za Bibaнови [re: Biba]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано12.02.03 16:37



ти навлизаш много навътре в дебрите на науката!
Никой не ти казва,че витамините на таблетки или разтворими или под някаква друга форма са по-полезни за организма от естествено набавящите се от плодове,зеленчуци и т.н...Става въпрос за една диета-бедна на тези витамини,от които тялото има нужда за правилното си функциониране!И в случая се налага ВРЕМЕННОТО приемане на "изкуствени" такива...Разбираш ли?Колкото и да ти се вижда невероятно и "нездравословно"-ефект има и това е факт!
Ама какво ти става бе момиче?За какъв враг на тялото си става дума тука?
Това е просто метода на тази диета,както например има картофена,млечна и др.подобни...Ами какво да кажем за тези,които спазват млечната диета?Ами доказано е,че млякото,особено прясното е абсолютно вредно за зрелия човек!
Кравето мляко е за телетата и то до определена възраст...Няма да ти развивам теорий за това кое е вредно и кое-не.Времето няма да ми стигне!
И за свинското и картофите можем да поспорим,някой друг път!Ако питаш мен-не предпочитам нито едното,нито другото като диетична храна...
Хайде,със здраве!



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: kлиo]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано12.02.03 16:45



ами ако си наблягала повече на мръвката,като по-засищащо средство и не си си пила витаминчетата-нормално...Много хора не знаят какво означава баланс във храненето!Ами по-малко месце и салами,повече зелена храна-това е толкова простичко!И витамините-никак не са за пренебрегване!!!



Тема Re: малко повече инфонови [re: Kaмилka]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано12.02.03 17:09



ами пише,че диетата се пази според това колко килограма искаш да свалиш!
Като се доближиш до желаното тегло и спираш!
Е,за плодовете няма начин!Ако продължиш да ги консумираш по време на диетата,то това ще е някаква друга диета-не точно тази.Трябва да си адски стриктна...Привет и усмивки...



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: Biba]  
АвторRory (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 15:05



Na men taia dieta mi ia predpisva lekar, za svaliane na kravnata zahar.Moje da vi se vijda nelogi4na no naistina e mnogo efektivna i barza.Kogato se pravi za prav pat se svaliat do 12% ot tegloto за 2-3 sedmizi.No ne e za vseki.Primerno niakoi deto kaza 4e mu e stanalo lo6o- ami napalno e veroiatno, za6toto pada nivoto na kravnata zahar i moje da se dovede do hipoglicemia.Nо до 4-5 дни niama opasnost.I sled neia , dori da se vavedat vaglehidratite no v ograni4eno koli4estvo ne se napalniava.



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: Rory]  
Авторan (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 16:26



радвам се, че потвърждаваш



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: an]  
Авторpriatelka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 17:22



A kakvo e polojenieto s mazninite - dopustimo li e da se jade rastitelna maznina ili zehtin?



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 22:43



Щом ще сравняваш тази диета с разделно хранене - доста по- вредна е от него. Разделното е по-балансирано, дори и полезно, ако не се вманиачаваш, трябва да ядеш и месо по малко (аз 3г бях вегетарианка). , но да го комбинираш правилно. Ако си чела книгите, не ти ли направи впечатление че отначало има страшни агитации против месото и млечните продукти - едва ли не ги изкарват отровни, а после 2/3 от рецептите са си с месо, мляко, сирене... Най- добре е да го спазваш 2 - 3 месеца, след това не е полезно и няма ефект.



Тема отговорнови [re: priatelka]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 22:56



Ами замисли се малко - пише че не трябва да приемаш само въглехидрати! В мазнините има ли такива? - не! значи можеш да си приемаш колкото искаш и растителни и животински, няма да нарушиш диетата. Само ще ти стане лошо ако прекалиш, а и е гадно...



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
Автор $$ (непознат)
Публикувано14.02.03 04:03



Poznavam ia taia dieta i e mnogo efektivna.No se spazva trudno, osobeno za hora koito obi4at plodovete.



Тема още един въпроснови [re: Flash]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 08:35



първо да кажа, че и аз съм я правила тая диета и съм доволна, сега пак ще я правя.
най-сериозният проблем е какво да ям на обяд на работа - всеки ден пържоли много скъпо. та питам - какво ви е мнението за кебапчета в тая диета (в кюфтетата знам, че има хляб, така че отпадат).
също искам да питам и за пуканките за микровълнова стават ли.



Тема Re: още един въпроснови [re: Hoвa]  
Авторan (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 08:45



кебапчетата ако са със соя - това са белтъчини .......
а пуканки не може -царевицата си е въглехидрати ....



Тема още един отговорнови [re: Hoвa]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 12:08



Правилно, пуканките са си царевица - не стават. В кебапчетата също слагат хляб, мръсниците, да не мислиш че са само каима! А в каймата - един мильон боклуци също...
А соята е много добра храна, но не за тази диета - съдържа
50 % белтък, но и 30% въглехидрати, а като спазваш тази диета не трябва да поемаш повече от 20г въглехидрати на ден.



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
АвторNo bullshit (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 15:21



Tova e niakakuv psevdo variant na dietata na doktor Atkins, koiato v USA ot dosta ucheni se smiata za vredna na zdraveto. Po princip vsiako izkluchvane na ciala grupa hrani, v tozi sluchai vuglehidtratite, e vredno ili dori opasno za zdraveto. Da ne govorim, che niama dieta (osven v niakoi sluchai pulnoto gladuvane), pri koiato da mojete da otslabnete 5 kg za 6 dni. Zashtoto smetkata e prosta - za da otslabne chovek s edin kilogram, e neobhodimo da izrazhodi 7,000 kalorii poveche, otkolkoto priema s hrana. Na den chovek, koito se zanimava s ne osobeno tejuk fizicheski trud, moje da izgori mejdu 2,000 i 3,000 kalorii. Daje pri uslovie, che ne se hrani, t.e. niama nikakvi vhodiashti kalorii, pak shte sa neobhodimi poveche ot dva dni za izgariane na 1 kg maznini. Taka che vsiakakvi dieti ot tozi sort sa bezpolezni, zashtoto ne vodiat do traino otslabvane i uvrejdat zdraveto. Ako se interesuvate ot otslabvane i zdravoslovno hranene, proverete www.self.com, www.shape.com i www.ediets.com. Purvite dva sa saitovete na dve ot nai-dborite amerikanski spisania, koito sa orientirani kum jeni, iskashti da budat v dobra forma. Ediets e site, kudeto za okolo $10 na mesec shte vi sustaviat dieta i programa ot uprajnenia, kakto i konsultacii on-line i vsiakakuv support. Uspeh!



Тема Re: za Bibaнови [re: УCMИBKA]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 15:45



Калориите, а не калорийте, драга ми усмивке (с и, а не с й, иначе казано). Да не се окаже, че и диетата ти е като граматиката ти :-) Е, не се сърди, само поработи малко над правописа.



Тема Re: za Bibaнови [re: no bullshit]  
АвторRory (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 17:14



haide sega ti pak prekali.Ako ima6 nujda da se zaiajda6 hodi drugade



Тема Re: za Bibaнови [re: Rory]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 18:09



Не, не си падам по заяждането. Но като прочетох всички изказвания на Усмивка и как безапелационно налага мнението си, си позволих да я "бодна" мъничко. Ти ли спомена, че диетата на Аткинс ти е била предписана от лекар? Това в България ли стана или някъде другаде?



Тема Re: още един отговорнови [re: Flash]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 09:57



Уф, то много сложно става бе. И на работа като съм за обяд какво да ям? Омлет с нищо освен :)



Тема Re: още един отговорнови [re: Hoвa]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 11:35



Ami kakvo da te pravim - slojna rabota:))) Omleta da, a ako ne ti e neudobno edinstveniq izhod e - par4enca kolbas ili ne6to takova da si nosi6 tam i da si gi hapva6 na rabota. Ama sigurno e neudobno pred kolegite...



Тема Re: za Bibaнови [re: no bullshit]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано15.02.03 19:09



Как така и на кого си налагам мнението?Ако не ти е приятно да четеш чужди идеи,то не го прави...Най-малкото,което можеш да направиш е да не се ядосваш за глупости!
Когато съм спорела,то е било само защото съм човек със собствено мнение и ми е по-добре,когато си го отстоявам...А,ако на някой не му изнася-лошо няма,пари не вземам нито за обиди,нито за критики!!!
Между другото,подозирам коя си-интересно защо се влачиш след мен и стоиш зад всеки мой пост като най-върл критикар?
Относно диетата-кой ти я налага?Аз само я написах,не съм я съставила аз...
Бъди здрава и по-малко се заяждай,когато не знаеш за какво!



Тема Re:ами да...нови [re: No bullshit]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано15.02.03 19:32



доста си се поровила за кратко време в нета!!!
И аз мога да ти изнеса инфо за калорий,натоварване на тялото,съставяне на индивидуални програмки срещу зелено или всякаква друга валута...НО!
Драга моя,това са неща,които важат за Щатите,не за Б-я!Знам защо казвам това и всеки здравомислещ човек ще ме подкрепи!
Продуктите и храните там,нямат нищо общо с нашите тука...
Като допълнение ще ти кажа,че аз от три дни спазвам диетата и вече съм издухала 1,5 кг...Не ми е лошо-даже се чувствувам перфектно,но спазвам всичко като по часовник и си пия витаминките...
А относно диетите и начина на изразходване на енергия може да се говори мнооого-та и за това е тоя форум тука!!!
Моят постинг е един от многото-аз само предложих,а не наложих-има разлика все пак!



Тема Re:нови [re: УCMИBKA]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано15.02.03 22:55



Според теб, Усмивке, какво си свалила по 0.5 кг на ден - мазнини, белтъчини, вода или нещо друго?



Тема Re: още един отговорнови [re: Flash]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 10:26



Ще мисля и днес по тоя въпрос, пък от утре ще пиша как върви.
хубавото е, че приобщих половинката и поне няма проблеми с какво да готвим у нас :)



Тема Re:за бързо вземащия или...нови [re: Fast Taker]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано16.02.03 14:20



бързо говеещия/постещия/,или каквото и да е там...
Ами Н2О/вода/,драги/а-това се губи като начало!!!
Пък може би и мъничко мазнинки-за всеки организъм е различно...По принцип се губи най-бързо вода!-изпарява се по-бързо от изгарянето на маста!По закона на химията,разбира се!
Още нещо да запиташ или отговора ми те удовлетворява напълно,за сега?
ХАЙДЕ-със здраве и повече усмивки!!!



Тема Re:за бързо вземащия или...нови [re: УCMИBKA]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано16.02.03 15:51



Е, хубаво. И аз така си помислих. А защо хората да се морят, с тази трудна диета, като същият ефект се постига с една разпускаща суха сауна.

И още да те питам, скъпа, /и не съм драга/. Сега, като не ядеш сладкишчета, от къде умното ти мозъче си набавя глюкозка, за да се хранка. И спортуваш ли нещо, или само си почивкаш, и като се губи толкова много вода, няма ли един ден да се превърнеш на чироз, и какво се случва с гладката ти и елестична кожа, като свалиш 10 кила, да речем, за две седмици. Не бързай да ми отговаряш, защото сигурно още и ти не знаеш, аз съм търпелив - ще почакам и ще видя какво ще остане от екземпляр като тебе. Просто ми е интересно, щото наистина има логика в подобна диета.
PS Към третия-четвъртия ден е най-трудно, но ти не бързай да се отказваш, после ще ти стане безразлично, и си почивай повече
В името на науката!!!




Тема Re:за бързо вземащия или...нови [re: Fast Taker]  
Автор Люб (дете)
Публикувано16.02.03 16:28



Глюкозата би трябвало да се набавя от разградените белтъчини и мазнини,ако последните наистина се разграждат при тази диета.
Иначе е добре при нея да се поемат повече бази,понеже при разграждането на телесните мазнини и белтъчини се освобождават киселинни вещества.Доколкото видях,в "диетата на д-р Аткинс" такива са само зеленчуците/салатите и таблетките с бази като магнезий,калций,евент. мин. вода.
Само споменавам факт - ескимосите,които се изхранват изключително от риба и месо - имат средна продължителност на живота от около 30г..

Редактирано от Люб на 16.02.03 16:41.



Тема Re:за бързо вземащия или...нови [re: Fast Taker]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано16.02.03 17:44



Написаното от тебе е абсолютна глупост!
Не ти ли е известно,че човешкия организъм няма нужда никак от глюкоза?
Панкреаса си произвежда денонощно необходимото количество глюкоза...
Ти какво си мислиш?Че т.нар.изкуствени въглехидрати ти носят положителна енергия?Нещо си в грешка!
Губенето на вода е в самото начало-ами чети по-задълбочено...
Същия е и ефекта със сауната...Но на сауна не се ходи всеки ден.Тя е предназначена не за сваляне на килограми,а за очистване на организма от токсини и за освежаване и освобождаване на порите,чрез които диша тялото!
А диетата си е диета...В началото,както е при всяка диета се освобождаваш от излишните течности и постепенно се пристъпва към редуциране на мастната тъкан.Не се притеснявай за моята кожа-тя е мазен тип, а е всеизвестно,че при този вид кожа много рядко се наблюдават т.нар. бръчки!
Запазва се много дълго време изпъната и свежа!!!Е,стига да се грижиш добре за нея-склонна е към акне,комедони и др...Това е единствения й недостатък,но не е непоправим,знам го от личен опит!!!
Ами щом си толкова търпелива,опс-търпеливчакай си!Кой ти пречи?
Чакането му е майката!!!




Това,че говоря меко не ми е донесло кой знае какви загуби!Важното е да се изразявам твърдо!!!



Тема Re:за бързо вземащия или...нови [re: Люб]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано16.02.03 17:48



разбира се,че е така!
А нима продължителността на живота на ескимосите зависи само от храната им?Може би има и други фактори обуславящи ранната им смъртност?!
Знае ли човек...



Тема Не съм супер-спецка по диетинови [re: УCMИBKA]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано17.02.03 09:39



Но една от признатите български диетоложки ми е позната и от нея съм научила няколко неща. Та за тази диета, която на мен лично много ми допада:

1. Става дума за диетичен режим, не за начин на хранене! Не разбирате ли! И ако го смятате за не съвсем пълноценен, то това му е и идеята. След като получите желаните резултати, минете на друг тип храна.
2. Най-добре е да се редуват диетичните режими. Според моята позната, никой не е ефикасен повече от 2 седмици.
3. Няма диетичен режим, който да влияе еднакво на всички. Например аз по време на пости пълнея - и то като ограничавам хляба и не ям сладко. т.е. въглехидратите не ми понасят и най-вероятно, ако мина на тази диета, ще отслабна доста.
4. Престанете с това лечебно гладуване. То не е поносимо за всички.


Не мога да разбера, защо нападате Усмивка. Тя се опита да предложи един, според мен, много лек режим за отслабване. Практически с него не само не се гладува, но и могат да се ядат чудни вкусотии. Най-ценното в него е, че не прави хората асоциални - т.е. можеш да излизаш, да си ходиш на гости и ресторанти, а не да се завреш вкъщи, глифайки само ябълки и портокали например. И престанете да набеждавате момичето, че си налагало мнението. Тя просто се опитва да помогне!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re:Tова ще го опитамнови [re: Kлep]  
Авторlzi (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 12:05



Леле ... ама тая диета ми изглежда страхотна и честно да си кажа хич не ме интересува дали ми вредяла.Да не би сега, като се тъпча с каквото ми кефне да не си вредя?!Длъжна съм да го опитам това чудо, защото в противен случай рискувам да не мога да се събера и стола си...
Благодаря!!!



Тема Re:Tова ще го опитамнови [re: lzi]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано17.02.03 12:34



И аз я намирам за суперска.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re:за бързо вземащия или...нови [re: УCMИBKA]  
Автор kлиo (дива)
Публикувано17.02.03 13:02



Ще си позваля да те поправя,не за да се заяждам,а заради всички,които четат тук
Панкреаса,произвежда инсулин,а не глюкоза.



Тема Re:признавам,че...нови [re: kлиo]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано17.02.03 18:19



определено грешката е моя!И все пак глюкозата е свързана с панкреаса...
Задстомашната жлеза /панкреас/ представлява голяма храносмилателна жлеза, разположена напречно върху задната коремна стена, зад стомаха. Тя е жлеза едновременно с външна и вътрешна секреция. Вътрешносекреторната част на жлезата се състои от групирани клетъчни струпвания т.н. осторовчета на Лангерханс. Те секретират два хормона - глукагон и инсулин, които са продукти на различни видове клетки. Отделените от клетките хормони преминават през капилярните стени в кръвта. И двата хормона са свързани пряко с регулацията на обмяната на въглехидратите в организма. Глукагонът способства за разграждането на гликогена в черния дроб и по този начин повишава нивото на кръвната захар. Инсулинът способства за усвояване на глюкозата от клетките на тъканите, поспециално в черния дроб и мускулите, и превръщането й в гликоген. Инсулинът е единственият хормон в организма, който понижава кръвната захар. Този негов основен ефект се осъществява чрез стимулирането на синтеза на гликоген в мускулите и повишаване на използването на глюкоза от тъканите, предимно от мастната, мускулната и съединителната тъкан.
При недостиг на инсулин настъпва болестта захарен диабет, която се изявява с увеличаване на нивото на глюкозата в кръвта /хипергликемия/ и с поява на глюкоза в урината /глюкозурия/. Заболяването представлява комплексно разстройство на обмяната на организма, макар че преди всичко се разстройва въглехидратната обмяна. То се явява като последица от недостатъчна секреция или намалена активност на инсулина

Това е истината!!!



Тема Re: Не съм супер-спецка по диетинови [re: Kлep]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано17.02.03 18:31



От сърце ти благодаря за подкрепата!Аз наистина постнах тази диета от добро чувство и със пълното съзнание,че все пак мога с нещо да помогна!
Разбира се само на желаещите...Никого не съм заставяла да прави нещо насила!
И аз не съм спец по диетите,и аз се боря с няколко упорити килограмчета...Защо да не обменим опит?Няма нищо лошо в това...Нали?
Благодаря ти още веднъж...Наистина много често ми се случва някой да ми каже,че се налагам,но това си има логично обяснение!Инатя се винаги,когато съм уверена в правотата си и страшно ми е неприятно когато някой се държи вулгарно,без да съм му дала повод за това!Но явно тук във клубовете,маса народ си излива яда-натрупан през деня,а това действува разтоварващо!!!
Бъди здрава и много усмивки...
Можем и опит да обменяме,ако желаеш...Аз съм на твое разположение!



Тема Spored "Zonata"-tova eнови [re: УCMИBKA]  
Авторeutuxia (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 23:12



sistema za hranene,vav vsichki produkti ima vaglehidrati.primerno v 100gr zele,obiknoveno, ima 14,7g vaglehidrati,v morkovite -8,1.v mesoto sashto ima .E,sadarzhanieto mu e pod 1gr v 100gr produkt ,no fakt e ,che go ima.Tezi neshta sa razresheni kakto razbrah.No v smetanata ima samo 3gr vaglehidrati .A i v drugite mlechni produkti ne e poveche ot 5gr.Navsiakade stava vapros za 100gr produkt.Mai se okazva ,che ima blagopriatni i neblagopriatni vaglehidrati.Oh,oshte ne sam prochela knigata i samo se chudia tuk:)
a da,stava vapros za knigata na d-r Bari Siars,"Ovladiavane na Zonata"



Тема Диетатанови [re: Люб]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано18.02.03 00:16



Работата е в това, че свободните мастни киселини, които се отделят от мастните депа, не могат да се превърнат в глюкоза. И за това остават само тъканните белтъци и храната. Снижаването на кръвната захар подтиска инсулина, което би попречило на доброто хранене на клетките с глюкоза, и активира глюкагона, който наистина разгражда мазнините, но също така и белтъците. Поради тези причини изглежда, че тази диета не е походяща при занимания със спорт, но може би била по ефективна, ако се съчетае с леки кросчета и разходки. На собствена отговорност ...
В оригиналната диета на д-р Аткинс

, не пише, че не трябва да се ядат въглехидрати, а само да се избягват прости такива, така че да не се появяват пикове на кръвната захар.
Според Аткинс с разграждането на мазнините се изхвърля и значително количество токсини, което е складирано в тях. А като се яде месо и мазнини, не се ли вкарват нови? Това повече прилича на "Има човек - има проблем, няма човек - няма проблем" ... Според други учени, а и според Аткинс, значителната загуба на тегло се дължи не толкова на специалното меню, а на това, че с него трудно биха могли да се погълнат много калории. /за Усмивката - калорий/ Липопротеините с висока плътност /добрия холестерол/ при Аткинс се покачват повече, сравнено със висковъглехдиратните диети, което също е типично при савляне на килограми като цяло. Липопротеините с ниска плътност /лошите/ не се променят.
Според учените, за да може да се препоръчва тази диета трябва да се направят и изследвания за влиянието и и в дългосрочен план, каквито до сега не са правени.
И в най-смелите очаквания на Аткинс не може да се сваля по 1 кг на ден - средните резултати, които видях са под 100 гр на ден. Това, което казва no bullshit си е съвсем правилно - 7000kcal /=1кг мазнини/ на ден могат само с липосункция да се свалят. Загубата на същото количество вода пък е доста вредно - всички знаят какво се случва на малките деца при дехидратация.
И само като интересна информация да добавя, че д-р Аткинс продава много успешно книгата си, цитираните изследвания са финансирани и от самия него, и също на скоро е бил в болница заради сърдечна атака - според него това се дължало на някаква инфекция, не заради диетата /CNN/... Истината е някъде там
Ще постна и още малко инфо, което намерих:

What is it?
Focusing on the consumption of nutrient-dense, unprocessed foods and vita-nutrient supplementation, the Atkins diet restricts processed/refined carbohydrates, such as high-sugar foods, breads, pasta, cereal and starchy vegetables

Why it works
While some Atkins dieters eat fewer calories than before, Atkins says it's not because the diet is unduly limiting of food intake, but rather because people are generally less hungry and are less obsessed with food. The reason:
1. Stable blood sugar throughout the day ensures that you will have fewer food cravings or false hunger pains.
2. The food you eat (meat, fish, cheese, nuts, eggs, low sugar/starch vegetables and fruit, etc.) is less processed and more nutritious.

Purported benefits
You'll start to burn fat for energy: Since carbohydrates are the body's primary energy source, you'll start to use your secondary energy source, you own body fat, for energy.
You won't feel hungry in between meals: By cutting the carbs, you'll maintain a more even blood sugar level throughout the day.
Your overall health will improve and you'll feel better: Many of the toxins you take into your body are stored in your fat cells. By getting your body to burn stored fat, you allow it to clean itself out.

Individualized diets
While intake of carbs is limited and the diet tends to be high in protein, Atkins cannot provide the exact percentages of each food group for the general population as it is individualized depending on a person’s sensitivity to carbohydrates, among other factors.

Not for everyone
A person who performs a lot of aerobic exercise and who doesn't have a weight problem has no reason to be on a carbohydrate-restricted diet, Atkins says.
Vitamin supplements
The diet calls for core vita-nutrient supplementation with a full-spectrum multi-vitamin and an essential oils/fatty acid formula.

Low carbs
The Atkins Diet is not a no-carbohydrate diet. The diet focuses on very limited consumption of the types of carbohydrates that tend to spike blood sugar levels the most, including non-whole grain bread, pastas, refined sugar products, juices and high sugar/starchy fruits and vegetables.

Are sugars to blame?
While many lament the consumption of fat as the root of America's weight problem, Atkins says that fat consumption has actually declined the past few decades. It’s carbohydrate consumption (mostly refined) that has increased, he says. During this time:
• Obesity increased from 25 percent of the population to 33 percent
Heart disease now accounts for 50 percent of all deaths, up from 40 percent in the 1970s
• Cases of diabetes are growing
• Hypertension, chronic fatigue and attention deficit disorder are now well recognized conditions.

Source: The Atkins Center

Надявам се да може да се извлече някаква полза от написаното, колкото и да е повърхностно

А ето и още един линк:



Тема Re: Не съм супер-спецка по диетинови [re: Kлep]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано18.02.03 00:25



Не я нападаме, заяждаме се



Тема Re:признавам,че...нови [re: УCMИBKA]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано18.02.03 00:43



ГлЮкагон, скъпа. Не знаех, че в биохимията има положителна и отрицателна енергия, виж гипсовата енергия е нещо друго, но какво знам аз. Разправяй ги тия на националния по щанги, че изкуственото нямало ефект. Айде, ще ходя в друг клуб да се заяждам



Тема Re: Spored "Zonata"-tova eнови [re: eutuxia]  
Автор kлиo (дива)
Публикувано18.02.03 10:02



Ама разбира се,че има благоприятни и неблагоприятни въглехидратиПлодовете и зеленчучите са благоприятни,с малки изключения,като морковите,бананите,царевицата,сушените плодове и сините сливи,ще видиш по нататък в книгата.Неблагоприятните въглехидрати са зърнените храни,скорбялата,макаронените изделия и хляба.



Тема Морковите?нови [re: kлиo]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано18.02.03 12:08



Мислих ги за страшно полезни, едва ли не неделима част от всяка диета!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Spored "Zonata"-tova eнови [re: kлиo]  
АвторS.K. (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 12:25



Az postoyanno qm banani i su6eni plodove po vreme na le4ebnoto gladuvane.Dano ne gre6a .
Ne mojah da se sdobiq s knigata na Kova4eva .Razprostranenata po neta kniga e do 139 strani4a, a imenno sled 139 srani4a zapo4vat tankostite na le4ebniq glad...

Pozdravi,

S.K.



Тема Re: Морковите?нови [re: Kлep]  
Автор kлиo (дива)
Публикувано18.02.03 13:20



И аз така мислех,докато не прочетох "Зоната"но това не ми пречи да си хапвам зеле с моркови на салата



Тема Re: Spored "Zonata"-tova eнови [re: S.K.]  
Автор kлиo (дива)
Публикувано18.02.03 13:27



Аз имам книгата на Лидия Ковачева и там не се споменава,че може да се ядат банани и сушени плодова,а предимно ябълки,поне до колкото си спомням де,защото скоро не съм я препрочитала. Една диетоложка каза веднъж по телевизията,че като ядеш банан все едно ядеш картоф със захардоста калорично звучи,нали?Та според мен малко грешиш,като ги ядеш тия неща



Тема Re:хей...нови [re: Fast Taker]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано18.02.03 18:58



имаш ли по-добра идея от това да се заяждаме?
Това,което съм постнала във синьо е копирано от нета,а не мое мнение!
Нямам медицинско образование и не мога да обсъждам...OK?
И тук става дума за диетата-добра ли е или не,а не за разни калорий,глЮкогени ...Щом се наемаш да оспорваш едно доказано от специалисти мнение,значи или си голям капацитет или просто си въобразяваш,че си такъв/а!
Хайде!Със здраве...



Тема Re: Не съм супер-спецка по диетинови [re: Fast Taker]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано18.02.03 19:01



Не се опитвай!Ще съжаляваш...



Тема Sega razbiram za6o kantar4eto ne mardaнови [re: kлиo]  
АвторS.K. (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 20:11



Sega razbiram za6o kantar4eto ne marda .

Po prin4ip obi4am plodovete.No 10 dni samo na plodove - nikak ne mi e lesno.Mnogo ne si padam po sladkite, a 6okolad hapvam na 6 mese4a vednij (savsem seriozno).Obi4am mesoto,mezetata,ribata i mle4nite pr. - nay ve4e bqloto sirene (i to ne obezmaslenoto ).Za tova ako ne se ograni4avam (kakto napravih po vreme na bremennostta si i dosta dalgo vreme sled tova) ka4vam dosta solidni kg.

Sprqh se na le4ebnoto gladuvane ne samo zaradi izli6nite kg., koito gi imam.Privle4e me misalta za pre4istvane ot toksinite...

Za da si napravq po ponosima dietata prez parvoto si gladuvane (sega ve4e cam na vtoroto ) si hapvah po pove4ko ot 1 kg plodove.Эna4e riskuvah da q zareja po sredata.Vapreki tova sled 10 dena glad - 4 kg.Za men idealno.

Sega oba4e sam po dobre - na den po 0.5 kg plodove.Prez den po 1 banan i kivi,su6eni kaysi i smokini.Na sledva6iya den krushi.Za sajalenie na 1 den pove4e ot 2 qbalki ne moga da qm, makar 4e mnogo obiqam qbalkite.To tazi zima nqma i svqsni qbalki ...

Amma 4e se razpisah...Tova klub4e mi deystva mnogo stimulira6o .

Da ste jivi i zdari vsi4ki.Da ne zabravq i hubavi t.e. SLABЭ

S.K.



Тема Re: Spored "Zonata"-tova eнови [re: kлиo]  
Авторeutuxia (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 06:49



a taka obicham neblagopriatnosti



Тема Re: Sega razbiram za6o kantar4eto ne mardaнови [re: S.K.]  
Автор kлиo (дива)
Публикувано19.02.03 08:56



Ако не се лъжа,Лидия Ковачева пише,че на ден могат да се ядат до 1кг.и 500гр плодове и чая да не е подсладен,само префинените души да си слагали медЗащо да няма ябълки?Има и то много хубави,едни такива жълто-червени,сочни и не много сладки,аз постоянно си купувам от тях.
Но искам да кажа на всички тук,че най-добрия начин за отслабване не са диетите,а активното спортуване съчетано с умерено хранене.Известно е и доказано,че метаболизма се ускорява,когато се приема умерено количество храна.Когато гладуваш,организма изпада в стрес и трупа в запас всяка калорийка,получава се омагьосан кръг.Аз самата загубих доста време докато го осъзная това нещо.
Относно тази дието,която Усмивката постна искам да кажа,че работи,имам няколко приятелки,които се стопиха с нея,на мен обаче не ми понесе.
Сега ходя два пъти седмично на тай-бо и един път на фитнес,храня се умерено и не по-късно от 19ч,е има дни в които прекалявам,но съм спокойна,че в залата ще стопя излишните калории.Разбира се организма свиква със всяко натоварване,за това има не трябва да се преяжда,защото пак почват да се трупат килца
Айде стига,че и аз се увлякох!
Успех!

Редактирано от kлиo на 19.02.03 09:21.



Тема Re: Spored "Zonata"-tova eнови [re: eutuxia]  
Автор kлиo (дива)
Публикувано19.02.03 08:57



еееех на мен ли го казваш



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
АвторLia (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 14:05



usmiv4itse, a izkustveni podsladiteli moje li da se slagat v kafeto?
moje li i dyvki bez zahar da se upotrebiavat????



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: Lia]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано19.02.03 19:00



не е упоменато,но защо пък да не?Най-добре нека да кажат по-компетентните за да не те объркам!



Тема Napalno sam saglasna s tebнови [re: kлиo]  
АвторS.K. (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 21:15



"Известно е и доказано,че метаболизма се ускорява,когато се приема умерено количество храна.Когато гладуваш,организма изпада в стрес и трупа в запас всяка калорийка,получава се омагьосан кръг"
Pri mene mnogo 4esto se slu4va.Dietolojkata mi be6e prepora4vala tay nare4enite "6okovi dieti" koito savpadat s tezi opisani ot Usmivka.
3 dena (max. 3 dni za6oto organizma svikval i na tova ) na qy4a,salatki i pile6ko meso.
Az sa6o poznavam dosta hora praktikuva6i i dostignali dobri rezultati s dietata na Usmivka.(Dietata ve4e sana dieta na Usmivka ).Daje savsem na skoro edin kolega za edin mese4 napravo se stopi (-9 kg ili po to4no e zagubil %10).Na men sa6o bi mi deystvala dobre, no zasega sam na le4eben glad.
4uvstuvam se velikolepno....
Pak i kitayskata dieta hi4 ne e lo6a..Ne6o se pozabravi naposledak.

Pozdravi,

S.K.



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: Lia]  
Автор kлиo (дива)
Публикувано20.02.03 08:38



Една приятелка докато я правеше тази диета пиеше Кока-кола лайт,която също е с някакъв подсладител,така че явно може да се ползват такива подсладители,но да не се прекалява.



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: kлиo]  
Автор albi ()
Публикувано20.02.03 09:51



Кока колата е газирана напитка и разбира се, че не е полезна , ако човек иска да спазва здравословен начин на хранене.



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: albi]  
Автор kлиo (дива)
Публикувано20.02.03 10:20



Ха,че кой казва първо,че тази диета е здравословна,да не говорим за полезна?
Момичето питаше дали може да се ползват подсладители при спазването на диетата,а не дали е здравословно
НИКОЯ ДИЕТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ НАРЕЧЕ ЗДРАВОСЛОВЕН НАЧИН НА ХРАНЕНЕ.
ЗДРАВОСЛОВНОТО ХРАНЕНЕ Е НАЧИН НА ЖИВОТ,А НЕ ДИЕТА.



Тема А, не!нови [re: S.K.]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано20.02.03 10:24



Китайската е ефикасна, но е страшно мъчителна! Къде ще я сравняваш с тая на Усмивка - това си е песен, бе! Дори не бих го нарекла диета в истинския смисъл на думата. Особено след 6-тия ден, като може да се гаврътва и по половинка вино с пържолите!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: Lia]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 15:23



Mogat.Az ia imam taia dieta na frenski, tam daje pi6e 4e moje.Daje ot mle4nit produkti e zabranano samo priasnoto mliako- kiselito, ka6kavala i sireneto sa pozvoleni.Koito 4ete frenski moga da mu ia pratia.



Тема Deistvaнови [re: УCMИBKA]  
АвторEutuxia (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 19:13



Ot tri dni se hrania samo s meso,riba,iaica ,zelenchuci.Bezalkoholno taka ili inache ne pia.No ne moga da se lisha ot cherveno vino s koeto sam sviknala pri vseki obed ili vecheria.Pia mnogo voda.E,niakade okolo dva litra,ne e prekaleno struva mi se:)
Malko prozvucha kato "raport predaden",no za tezi dni otslabnah 3kg.I se chuvstvam chudesno.
Blagodaria ti ,Usmivka:)Znaeh tazi dieta,no ako ti ne ia beshe napisala tuk edva li shtiah da ia zapochna.



Тема Моля те, кажи!нови [re: Eutuxia]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.02.03 09:26



1. Пържено яла ли си тея дни? (Напр. пържени яйца)
2. Ползваш ли някакви подсладители за чая или кафето?

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Много се радвам,нови [re: Kлep]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано21.02.03 19:25



че наистина тази диета помага на тези,които имат желание и я прилагат върху себе си!Човек трябва да е сериозен в намеренията си и най-вече да има силна воля...Аз,например,обожавам сладкишите,шоколада и всичко сладичко и повярвайте ми-адски ми е трудно да се откажа от тях...
Струва ми се,че човек се пристрастява към сладкото,така както към наркотика!Нямате си и представа на какви мъки съм подложена без дори и мъничко парченце шоколад...
Направо си е изтезание за душата!Но,какво да се прави-нали искаме да сме привлекателни!Пък и лятото идва,плажа и морето-също!!!



Тема Re: Много се радвам,нови [re: УCMИBKA]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 22:25



Usmivke,pishi kakvo stana s maika ti,kolko otslabna?Ako ne gresha ti pisa ,che e na tazi dieta predi 10 dni.



Тема Da,нови [re: Kлep]  
Авторeutuxia (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 23:48



iadoh parzheno svinsko,parzhena riba.Iaica parzheni ne obicham:)
Nikoga ne sam pila kafeto i chaia si sas zahar ili drug podsladitel.Ne sam iala nishto sladko,osven ,che davcheh davki.:)
Iadoh mnogo salati-radika,brokoli,cvetno zele.N e gi obichah predi ,a mislia ,che sega savsem shte gi namrazia.
No efekta na tazi dietata za razlika ot drugite dieti za otslabvane e mnogo brz.Oshte parvia den se izhvarlia izlishnata voda ot tialoto.Sama shte usetish -po drehite:)



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: @@]  
Авторbory (Нерегистриран)
Публикувано23.02.03 23:24



zdravei.mnogo bix bila radostna ako mosech da mi ispratich originala na tasi dieta na frenski.merci



Тема Моля за спешен отговор!нови [re: eutuxia]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано24.02.03 09:41



Понеже са се заредили едни рождени дни,моля те потвърди - правълно ли съм те разбрала, че не си изчакала 6-тия ден, за да пиеш вино? Защото само това ме спира да започна диетата още от днес - че нямам 6 дни разлики от един купон до друг. А купон без пийване не ми го хвали!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Da,pravilno me razbra,нови [re: Kлep]  
Авторeutuxia (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 18:10



ne sam se lishavala ot vinoto.Vsiaka dieta ,za da bade uspeshna iziskva leki korekcii i otstapki:) Az kato si razresha neshto po-lesno priemam zabranenoto.Taka postapih i kogato pravih opit da otkazha cigarite,absolutnoto otrichane vodi do neistovo zhelanie:)
Pii si vinoto,no ne zabraviai ,pii i voda,nepremenno.



Тема Re:ами да...нови [re: УCMИBKA]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 20:42



Pravilata za zdravoslovno hranene sa edni i sushti, kakto v Bulgaria, taka i kudeto i da bilo drugade po sveta..... Umereno ogranichavane i balansirana dieta, suchetana sus mnogo sport i chovek ne samo otslabva, a i se chuvstva i izglejda dobre. Poznavam dosta hora, koito sa spazvali dietata na Aktins i nito edin, koito ne e trupnal kilcata obratno sled tova. No vse pak ti jelaia uspeh - vseki ima pravo na izbor, puk bil toi i pogreshen....



Тема Re: ОПИТнови [re: УCMИBKA]  
Авторsuny (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 02:17



Zdrawei "Usmiwka"!!! Towa koeto kazwash e strahotno i lesno izpylnimo, no wse pak kaza che shte spodeliash OPITA si. Molia te kaji wyrhu teb ima li efect za tolkowa dni y kakwyw e toi???????? Prosto mi omryzna wse da prawia razni dieti, koito uj swaliali mnogo kilogrami a pyk wyrhu men da niama efect na praktika...I molia te kaji mi niakoe primerno meniu za wecheria
Po zasishtasha......
Chakam otgowor!!!! Y ako nishto ne izliza s dietata prosto kaji.....
chao



Тема Re: ОПИТнови [re: suny]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 02:59



Vmesto da si gubi chovek vremeto s predizvikvashtite umilenie i poniakoga buren smiah, no ne osobeno smisleni iziavlenia na Usmivka, chovek moje da otide v http://atkinscenter.com i da vidi kakva e naistina ideiata na Atkins i vsichko, svurzano s neia. Kakto Fast Taker e napravila - bravo na momicheto - znae kak da polzva neta i i e iasno za kakvo stava duma.

Hiliadi umsivki no bez bull shit! Leka nosht!



Тема Айде престанинови [re: no bullshit]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано25.02.03 09:35



Да се заяждаш с Усмивка и да се приваш на много умен. Глифай си там плодовете по Лидия Ковачева или следвай гуруто от "Зоната" и остави нормалните хора на мира! То пък бива, бива, ама вие, маниаците на тема здравословно хранене сте просто като някоя секта, бре!
Баба ми умря на 90 г. - цял живот е била дебела, луда беше по сладкото и най-мразеше да се движи. Бабата на мъжа ми пък е още жива и с3 грижи за пра-внука си - миналата година й празнувахме 90. Яде месо и пие.
Ха сега, де!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Айде престанинови [re: Kлep]  
Авторvesi (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 11:22



Obache toi (ili tia) e prav - ima dosta saitove s informacia za low carb diet plans, tozi na atkins ima mnogo info vutre.
A ima i drugi dieti, koito pozvoliavat malko poveche vuglehidrati i pak deistvat. (spored men deistvat, zashtoto i az taka otslabvam kato triabva)
A, za zdravoslovnoto hranene da kaja moeto mnenie - to niama nishto obshto s dietite. Ne burkaite neshtata.
Znaete li bolesta podagra ot kakvo se poluchava?



Тема Няма панацеянови [re: vesi]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано25.02.03 11:57



Аз, например, дебелея от въглехидрати. Когато постя, хем ям разделно, пълнея.
Както и да е. Имах друго предвид с горния си постинг. Омръзна ми разни многознайковци с подигравателен тон да коментират опитите на нормалните хора хем да изглеждат добре, хем да живеят весело и пълноценно. Има си отделни теми за гладуване, за зони и т.н - ок, да пишат там. Но защо непрекъснато се врат тук и дразнят. Разбираш ли, подобна диета, макар и нездравословна, е надежда за хора, които не могат да живеят асоциално - без да ходят на гости, без да ходят по кръчми, по коктейли и т.н. Ти разбираш ли, че напримар аз не мога да я почна, само защото толкова купони са ми се натрупали, че не мога да събера 6 дни между тях, че да не пия! Казаха си мнението веднъж, че не била балансирана - о.к., разбрахме, въпрос на избор е. Ама пък влизат, коментират снизходително и дразнят! Аман!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Няма панацеянови [re: Kлep]  
Авторvesi (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 13:48



Pisah, pisah i neshto go zatrih nakraia:(
Razbiram te. Ne znam dali shte pomogne ama az uspiavam da otslabna kato se vurtia okolo tezi osnovni neshta kato bialo meso, pile, zelenchutsi, no i si pozvoliavam i neshto po-razlichno ako mi se doiade mnogo. Vino sushto. Ta vupreki tova pootslabnah, malko, no mislia che prosto triabva da produlja po-dulgo vreme i shte ima oshte rezultat. Tova s vinoto sigurno e problem ako se smiata che striktno triabva da se spazva tazi dieta, drugia variant e da reshish che 1 ch. vino che i dve ne mogat nishto da promeniat i ot drugata sutrin si produljavash da si vnimavash kakvo hapvash....

When given the choice, your body will burn alcohol for energy before it burns fat. But alcohol does not act as a carbohydrate so it will not interfere with burning fat in the same way that sugars and other carbohydrates do.
An occasional glass of wine or vodka is the best choice.
izviniavai che e dulgo-tova e ot onzi sait www.atkinscenter.com



Тема Re: Няма панацеянови [re: vesi]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано25.02.03 14:27



Така е - знам, че с разумен режим се отслабва. Но по принцип повечето хора искат бързи резултати - най-малкото това ги вдъхновява да продължат да се хранят разумно.
Мерси за информацията за алкохола! Много е ценна. Така или иначе, почвем от 2-ри март, защото ще се съберат 6 дни до 8-ми. Разбираш, какво имам предвид!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Айде престанинови [re: Kлep]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 15:00



Draga Kler,

Ako si reshila da budesh debela v produljenie na 90 godini, za da ne zatriesh semeinata tradicia, produljavai smelo napred :-) V sluchai, che se interesuvash, osven produljitelnost na jivota, ima i neshto narecheno kachestvo na jivota. Po povod na alkohola - Harvard naskoro izleze s prouchvane, che 3-4 napitki na sedmica sa silno preporuchitelni za predpazvane ot surdechni zaboliavania. Tka che nazdrave! Vijdam sushto taka, che vupreki voplite si sreshtu mnogoznaikovcite kato men, si pregledala saita na Atkins. Bravo, pohvalna iniciativa! Da si mnogoznaiko e neshto mnogo hubavo - znachi znaesh mnogo.



Тема Само за сведениенови [re: no bullshit]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано25.02.03 15:10



Що се отнася лично до мен, трудно може някой да ме нарече дебела. Освен това съм прегледала сайта не благодарение на твоите, поднесени с подигравателен тон, препоръки, а защото го имаше в една предишна тема за диетата на Аткинс. Ако не бях го видяла там, едва ли тон като твоя би ме провокирал да прочета, каквото и да е. Да знаеш много означава да си достатъчно информиран и интелигентен, за да осъзнаеш, че не знаеш всичко. Многознайковците пък са точно тея "чел, не чел - фел" , дето едва що понаучат нещо и почнат да го тръбят наляво и надясно с поучителен тон - толкова ново за тях е усещането, че въобще са научили каквото и да е.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Само за сведениенови [re: Kлep]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 15:35



Pravilno, Kler, pravilno! Ako puk i vmesto da se tzupish, kogato niakoi izraziava mnenie, koeto ne ti dopada, vzemesh, che vkarash v upotreba i malko chuvstvo za humor i toku vij se prevurnesh v edna suvsem harmonicnha lichnost - sus ili bez debeli babi v rodovata linia :-)



Тема Re: Айде престанинови [re: vesi]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 16:18



Vesi, radvam se da chuia, che i ti smiatash, che zdravoslovnoto hranene e vajno, a ne dietite za otslabvane. Minalata godina v rabotata imahme sustezanie po otslabvane - niakoko sedmici sled Nova Godina, vseki reshi, che triabva da se oturvem ot kilcata, natrupani pokrai praznicite. 27 choveka vliazohme s po $100 vseki i pravilata biaha, che koito svali na-goliam procent ot tegloto si za 10 sedmici, obira cialata suma. V interes na istinata triabva a kaja, che ne go napravihme zaradi parite, no te pridadoha struv na vseki. Momcheto, koeto specheli, svali 19 kg za 10 sedmici s dietata na Atkins i obra $2,700. Tezi, koito se klasiraha na 2-ro i 3-to miasto, sushto svaliha mnogo, pak s Atkins. Vsichki, bez izkluchenie, kachiha kilogramite obratno. Vsichki osven che spazvaha dietata, se zanimavaha i s fitness. Moeto lichno mnenie e, che s Atkins moje i da se otslabva, ako si v sustoianie da iadesh meso vseki den, no tazi dieta ne te uchi na zdravoslovni hranitelni navici. Ne stava duma za vmaniachavane, v kakvoto Kler me uprekva. No ako chovek se hrani zdravoslovno, toi se chuvstva i izglejda dobre. Vseki sam izbira kakvo e dobre za nego, no e hubavo da e informiran i da se obrune kum razlichni iztochnici, za da ima opcii pri izbora si.



Тема Re:за бързо вземащия или...нови [re: УCMИBKA]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 16:41



Usmivke, ti naistina suvsem oplete koncite. Cheta ti postingite i se smeia na glas, no puk ti moje bi i tova iskash - nali si Usmivka. Produljavai s gordo vdignata glava i pravo prez luka! Dolu insulina i prokletata glukoza! Da jiveiat shunkata, bekona i izobretateliat im d-r Atkins!



Тема Re: ДО "БЕЗ ГЛУПОСТИ"...нови [re: no bullshit]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано25.02.03 19:07



Виж какво мила,тази диета я постнах,за тези,които искат и имат воля и желание!Не ми е много ясно какво искаш от мен и КЛЕР,но те уверявам,че тъпото ти заяждане е просто излишно!
Предполагам коя си и ти казвам за кой ли пореден път-там за където не те бива,нямаш работа!Рискуваш да станеш смешна,а ти вече го направи!
Така че,ако обичаш,просто престани да се стягаш и да се заяждаш със тези,които имат повече мозък,а и го използуват по-рационално от теб!
Остави ни да комуникираме поне тук нормално и се откажи от опитите си да блеснеш с компетентност...Не се ли усещаш,че по този начин правиш демонстрация на комплексите си и нищо друго?
ПРОСТО СЕ ОТКАЖИ...ПРИЕМИ ГО КАТО ПРИЯТЕЛСКИ,СНИЗХОДИТЕЛЕН СЪВЕТ!




Тема Re: ДО "БЕЗ ГЛУПОСТИ"...нови [re: Need-to-know!]  
Авторno, ama no bullshit :-) (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 20:33



O, molia te, ne razvalia sega veselbata s gnevni izblici... Kakvo puk tolkova te drazniat moite izkazvania, che te izbi na paranoia (quote - "Предполагам коя си и ти казвам за кой ли пореден път-там за където не те бива,нямаш работа!"). Nali sama kazvash, che neta e za vsichki i vsichki mogat da obshtuvat v nego (ili da komunikirat, shtom predpochitash da izpolzvash chujditzi v bezploden stremej da zvuchish malko po-inteligentno). Shtom si umivka, usmihvai se poveche, vmesto da se surdish naliavo i nadiasno.



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
АвторHoвoдoшлa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 23:15



Здравейте! Много неща са изписани тук за тази диета и май спорът е разгорещен. Ето какво прочетох за диетата на Аткинс напоследък и да си призная, не бих я опитала. Звучи ми по-скоро като криеща сериозни рискове за здравето, макар и да се отслабва от нея. И това не е единствения материал, който изказва такова мнение. В нета има и много други.



A Taste of the Atkins Diet
By Jill St. Ambrogio

The arguments for and against high-protein/low-carbohydrate diets, such as Dr. Atkins’ New Diet Revolution, continue to be debated.

Proponents report that by limiting carbohydrate intake the body burns stored fat. The philosophy is that high-protein, high-fat, low-carbohydrate diets force the body into a fasting state called ketosis, which may bring about quick weight loss.

During the two-week induction phase of Dr. Atkins' diet, only pure proteins are allowed. Pure proteins include meat, fish and shellfish, poultry, and eggs, along with pure fats such as butter, olive oil, and mayonnaise.

No more than 20 grams of carbohydrates are allowed during this period, in the form of such vegetables as salad, asparagus, broccoli, and kale. No fruit, bread, grains, or starchy vegetables such as potatoes are allowed.

However, according to the American Institute for Cancer Research (AICR), deliberately inducing ketosis can lead to muscle breakdown, dehydration, headaches, nausea, and kidney problems. Further, the AICR warns, "By omitting certain foods, and sometimes even entire food groups, these diets are deficient in such major nutrients as dietary fiber and carbohydrates, as well as in selected vitamins, minerals, and protective phytochemicals."

To offset this deficiency, the Atkins Diet requires the addition of vitamin and mineral supplements.

Heart association concerned

All carbohydrates are not equal. Their primary function is to provide energy for the body, especially the brain and the nervous system. Complex carbohydrates - starches - are those found in such foods as whole grain breads, pasta, cereal, potatoes, fruits, and vegetables. Simple carbohydrates - sugars - are those found in sweets and white flour.

The American Heart Association (AHA) has published a position statement against high-protein diets. An article in the AHA journal Circulation published on October 9, 2001, explains that weight loss that occurs as a result of a high-protein/low-carbohydrate diet is likely to be mostly water weight.

The AHA states: "High-protein diets may be associated with increased risk for coronary heart disease. . .When diets high in protein are severely limited in carbohydrates, food choices become restrictive and overall nutrient adequacy and long-term palatability are also of concern. Successful weight loss occurs most frequently when a nutritionally adequate diet that allows for caloric deficits. . .is tailored according to individual food preferences. A minimum of 1,200 calories per day for women and 1,500 calories per day for men should be provided. . .Over the long term, diet should be consistent with a balanced eating plan that supports weight maintenance and lowers chronic disease risk."

The appeal of early weight loss may help dieters to continue to limit their carbohydrate intake, and this may account for continued weight loss. However, the safety and efficacy of these diets have not been documented in long-term studies. What is known, is that by eating more protein over time than the body needs, particularly if the source is primarily animal protein, low-density lipoprotein (LDL-the "bad" cholesterol) increases. Also, the excess protein increases the loss of urinary calcium, which may cause osteoporosis.



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: Hoвoдoшлa]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано26.02.03 19:30



Всеки има право да интерпретира нещата по свой начин!Моят съвет е:когато нещо не ви харесва или ви се вижда съмнително-не го правете!
Сега ще постна една статийка,написана незнайно от кого,но абсолютно идентична с моят начин на мислене...Убедена съм,че това е правилният начин за топене на мазнините!Приятно четене на всички!


Каква е връзката между здравето и въглехидратите?

Нисковъглехидратната диета е най-здравословния начин за хранене! Искате доказателства?

Първите исторически сведения за нисковъгл. диета датират от времето на Херодот. Херодот пише за срещата между Персийска делегация и кралят на Етиопия 5 век преди Христа:
"..Най-накрая кралят на Етиопия опита от виното и му се стори вкусно, след като научи за процеса му на производство. И накрая за последен въпрос той попита кралят на Персия какво яде и до каква възраст живеят Персийците. Следва обяснение за житото и хляба, и че кралят яде хляб и че Персийците обикновенно не доживявали повече от 80години.... От своя страна Персийците питали Етиопците колко дълго живеят и какво ядат. Отговорът на Етиопците бил, че живеят обикновено 120 години и ядат сварено месо и мляко..".

Как така Етиопците дават съвети различни от научните светила за дълголетие :)? Ето какво пише Антелм Савар през 1825г в книгата си "Physiologie du gout” за причините на надебеляването: "След като вземем за доказан факт, че трупането на мазнини в хората и животните е причинено от брашното и въглехидратите, можем да кажем, че повече или по-малко намаляването на храните с брашно и въгл.(точния термин е "starch”) ще доведе до отслабване".
Брей, какви умници имало навремето :)
През 1862г. един много дебел майстор на ковчези на име Уилям Бантинг, който оглушавал, се консултирал с тогавашния спец. по уши д-р. Харви. Съветът е ясен: "Намали въглехидратите". За една година мистър Бантинг отслабнал с 25кг. Майсторът на ковчези бил толкова впечатлен, че написал една брошурка, в която пишело: "..Бях посъветван да избягвам възможно най-много хляб, захар, бира и картофи, които преди това ми бяха любими. Моят съветник ми каза, че тези храни съдържат въгл.(”starch”) и захари, които карат тялото да прави мазнини...."
Да живее народната медицина.
Между 1920г и 1930г Уилям Прайс и съпругата му Флоранс, предприемат пътешествие за да изследват примитивни племена. Уилям, по професия зъболекар, бил много учуден от факта, че примитивните народи не страдали от нито един развален зъб. Г-н Прайс забелязва, че само една "модернизирана" генерация е достатъчна за да започнат болести по зъбите. Без изключение Прайс отбелязва, че хора консумиращи главно месо, мляко, необработени зърнени култури и зеленчуци били най-здрави. Откритията си публикува в книгата Nutrition and Physical Degeneration. Въпреки че Прайс не препоръчвал директно намаляне на въглехидратите, той съветвал да не се ядат сладки, хляб, сладкиши и каквито и да е храни минали през неестествена обработка. Д-р Прайс споделя загрижеността си, че ако човечеството не се върне към древния начин на хранене с мазнини и животински продукти, то е обречено на здравен упадък. Огранизация на неговото име и до днес критикува Американската Асоциация на Кардиолозите заради високовъгл. препоръки.

Сега да обърнем внимание на Вилхялмур Стефансон - Исландец по рождение, физик и антрополог. Стефансон прекарва 15 години на кон и на шейни изучавайки ескимосите в Канада. Той живее, облича се и яде като ескимосите. Стефансон забелязва, че освен спорадичните горски плодове, съхранявани в китова мас, ескимосите се хранели само с животински храни. Въпреки "странното" си съществуване на животинска храна, ескимосите не страдали от нито една от болестите на "цивилизацията". Ескимосите не знаели какво е това повишено кръвно налягане, инфаркт, удари, рак. Това което смаяло Стефансон е, че ескимосите не страдали от наднормено тегло, въпреки че хапвали предимно мазнини. Жените ескимоски не страдали от типичните женски проблеми: трудно раждане с усложнения или проблеми с кърменето. Стефансон отдал част от откритията си на отдалечеността на ескимосите от цивилизацията. След като се връща в Щатите Стефансон публикува откритията си в книгите The friendly Arctic, Not by Bread Alone и The Fat of the Land. В последната си книга Cancer, Disease of Civilization Стефансон споделя наблюденията си, че Ескимосите никога не страдали от рак, преди досега им с цивилизацията и въглехидратите. Цивилизованите ескимоси в наши времена страдат от всичко от което не са страдали: повишено кръвно налягане, инфаркт, удари, рак. Като антрополог Стефансон отбелязва, че преди Ледената Ера хората са живяли изцяло на животински храни.

Реакцията към книгите на Стефансон са доста смесени. Великите умове на тогавашното време са се заели със задачата да докажат ролята на витамините и атакуват Стефансон, че не може да се живее здравословно без пресни плодове и зеленчуци. За да отговори на критиките Стефансон и партньорът му в пътешествията Карстен Андерсън решават да подложат себе си на експеримент. Андерсън, който по рано приключва с пътешествията и се заселва във ферма във Флорида е току що яко надебелял от типична високовъгл. диета. Двамата са приети в болницата Белувил в Ню Йорк през 1928 под ръководството на тогавашно светило на метаболизма д-р. Юджин Дюбоа. Експериментът се състои от диета на месо без нищо друго. Експериментът се наблюдава от група учени от Европа, които случайно са били в Ню Йорк за някаква конференция. Те остават още няколко седмици в Ню Йорк, защото са сигурни, че двамата "пациенти" ще развият симптоми на авитаминоза заради липсата на плодове и зеленчуци в диетата.

В следващите няколко месеца само на месо никой от двамата не развива никакви симптоми на каквато и да е болест или здравни проблеми. Стефансон от време на време излиза от болницата, но се придържа към диетата, докато Андерсън е закотвен в болицата под зоркия поглед на д-р. Дюбоа. Андерсън прекарва 1 година само на месо, и вместо да се разболее, се чувства страхотно добре и загубва дебелия слой подкожни мазнини. След края на експеримента Дюбоа казва: "Най-забележителното, което се случи по време на експеримента, е че нищо забележително не се случи".

Тогавашния научен свят знае за експеримента, но нищо не прави по въпроса освен да предложат нисковъгл. диета за отслабване. Стефансон яде така до края на живота си. Той е убеден в ефективността на тази диета не само за отслабване, но и за лекуване на болестите на "цивилизацията".
За съжаление учените след Стефансон не обръщат внимание на здравословните ефекти от нисковъгл. диета.
Първата книга изцяло концентрирана върху здравословния ефект на нисковъгл. диети излиза през 1967 с автор Волфанг Лутц. За съжаление е издадена само на германски език. Волфанг Лутц пише за клиничния си опит с нисковъгл. диета и магическият и ефект върху много болести. Следват книги на Джон Юдкин, Херман Тарновър, Бари Сиърс, Михаел и Мери Иидс, Роберт Аткинс, Ан Луи Гитлмън. Какво е най-важното от тези книги - високовъгл. диети причиняват рак, проблеми със сърцето, вдигат холестерола, диабет, вдигат нивото на триглицериди в кръвта и много много други. Повечето излекувания са по-скоро анекдоти отколко научно изследване, но посланието е твърде силно и неприятно за Американската Асоциация на Кардиолозите.

Засега няма ясна теория как точно нисковъгл. диета подобрява здравето. Съществуват обаче много емпирични и статистически анализи, които недвусмислено сочат, че това е най-здравословния начин на хранене. Някои казват, че това е диетата, която сме яли хиляди години преди появата на селското стопанство. Други свързват лошите въгл. със секрецията на инсулин. Няколко изследвания сред дълголетници, които съм чел наблягат на факта, че има всякакви дълголетници - пушачи, непушачи, пияници, активни, неактивни, но общото е високата чувствителност на огранизма към инсулин, което значи, че при тях малко инсулин върши същата работа, както по-големи дози при недълголетниците. Лошата чувствителност към инсулин се свързва най-вече с хапването на въгл. и особено на захар.

Заболяванията от рак са по-рядки при нисковъгл. начин на живот. Учените го обясняват с това, че раковите клетки се хранят и размножават с глюкоза, а при нисковъгл. диети няма много глюкоза за папане :)

Други статистически данни свързват недостига на мастноразтворимите витамини в кръвта като силен статистически фактор за инфаркт. Мастноразтворимите витамини са в пиковите си стойности при диети пълни с животински продукти. Мастноразтворимите витамини са мощни антиоксиданти.

Вредят ли наситените мастни киселини(saturated fats)? Лошата им слава тръгва от глупавата измислица за холестерола. Истината е обратна: наситените мастни киселини са най-полезните мазнини. Нека да цитирам д-р Лутц: "Изследванията напоследък отдават голяма роля на антиоксидантите, но никой не отбелязва, че наситените мастни киселини за разлика от ненаситените не се поддават на окисление. Наситените мастни киселини не изискват второстепенна молекула, като например антиоксидант, за да се премахне негативният ефект от окислението. Наситените мастни киселини са най-полезните мазнини".

Ами вегетарианството? В едно скорошно проучване на смъртността между жени вегетарянки(високовъгл.) и жени на типичната смесена диета(от всичко по-малко), смъртността при вегетарианките е по-голяма при всички възможни причини. Вегетарянството е висша степен на мазохизъм и нездравословие според докторите привърженици на нисковъгл. диети. Аз съм ЗА! Ако не беше така Стефансон и Андерсън да бяха пукнали от месо.

В друго изследване на д-р Александър Лийф върху най-дълголетните жители на Япония, тези от Окинава, докторът твърди, че най-много калории в диеата им идва от свинско месо и неговите продукти.

А най-смешното от цялата история е, че нисковъгл. диета намаля лошия холестерол и увеличава добрия, точно обратното на това което се опитват да ни убедят привържениците на теорията за холестерола. Теорията за холестерола е смехотворна, както ви обяснихме, но дори и да е вярна нисковъгл. диета пак е най-добрия начин за намаляне на холестерола :)) ;)) 8:)

Още веднъж нашите препоръки. Яжте 20-40% протеини, под 20% въглехидрати(до 60-100гр) и останалото мазнини. Ако искате да отслабвате яжте в умерен калориен дисбаланс, като коригирате калориите, които консумирате в съответствие с намаляването на теглото ви. Ако искате мускули хапвайте повече. Ако почнете да трупате мазнини намалете калориите. Ако ги намалите прекалено много ще забавите мускулния разтеж. Така че намерете горе долу най-подходящия прием на храна с експериментиране. Дори да хапвате повече с нашата диета лесно после ще свалите мазнините без да жертвате мускули.

Няколко практически насоки. Нисковъглехидратните храни са малко по-скъпи от въгл. Качеството си идва на съответната цена :) Не прекалявайте с протеините, иначе тялото ви ще огладнее за мазнини. Яжте месо, кашкавал, сирене, яйца, заквасена сметана, по-малко мляко, ядки и зеленчуци(ако не ви се ядат не яжте), и ограничавайте плодовете, сладоледа, картофи, хляб, грах, ориз и другите въгл. храни. Гледайте етикетите за състава на храните. Ако искате да проверите нещо ето ви адреса на най-голямата база данни в интернет: http://www.nal.usda.gov/fnic/cgi-bin/nut_search.pl Ако огладнеете и искате да си набавите много и евтини мазнини хапнете малко сланина или заквасена сметана "Данон". Алкохолът е позволен стига да не бъка от въгл както да речем е ликьорът. Червеното вино е полезно. Диетата е достатъчно мощна за да спрете да давате пари за добавки. Парите за храна!

Дали ще направите избора да промените живота си е ваша воля. Аз се храня така, както препоръчвам и се чувствам страхотно(след адаптацията). Знам още 20-ина хора на същата диета от форумите в Интернет и успеха на диетата е 100%. Неуспелите на нисковъгл. диета просто ядат повече отколкото харчат, защото си мислят, че им е позволено, както ги заблуждава д-р. Аткинс:) Дори да не се интересувате от фигурата си помислете за здравето. Тази диета е оптимална във всички аспекти на здравето и физиката.


Ако извадя фактите от следващите линкове трябва да напиша статия от 100 страници за митовете за холестерола и мазнините
Ето една брутална серия линкове за митовете на холестерола:
http://www.health911.com/bookreviews/bookr1.htm
http://www.second-opinions.co.uk/cholesterol_myth_1.html
http://www.second-opinions.co.uk/cholesterol_myth_2.html
http://www.second-opinions.co.uk/cholesterol_myth_3.html
http://www.second-opinions.co.uk/cholesterol_myth_4.html
http://www.second-opinions.co.uk/cholesterol_myth_5.html
http://www.second-opinions.co.uk/cholesterol_myth_6.html
http://www.second-opinions.co.uk/cholesterol_myth_7.html
http://www.second-opinions.co.uk/cholesterol_myth_8.html
http://www.second-opinions.co.uk/cholesterol_myth_9.html
http://www.second-opinions.co.uk/cholesterol_myth_10.html
http://www.oralchelation.net/heartdisease/ChapterFive/page5g.htm
http://www.mercola.com/2000/apr/2/vegetarian_myths.htm
Ето ви още изследвания:
http://www.lowcarb.ca/newsmenu/researchfor.html
http://wilstar.com/lowcarb/research.htm
http://www.lowcarbluxury.com/lc-article013.html
http://www.lowcarbsuccess.net/research%20by%20source.htm
http://unisci.com/stories/20014/1002015.htm
http://www.thefactsaboutfitness.com/research/highfat.htm
http://www.thefactsaboutfitness.com/articles/fatloss.htm
http://www.thefactsaboutfitness.com/research/lowfat.htm
http://www.thefactsaboutfitness.com/research/fatresearch.htm
http://www.thefactsaboutfitness.com/research/nocarbs.htm
http://www.thefactsaboutfitness.com/research/fructri.htm
http://www.thefactsaboutfitness.com/research/meat.htm
http://www.thefactsaboutfitness.com/research/chol.htm
http://www.thefactsaboutfitness.com/research/carbohydrateandCHD.htm

Предишната: Какво да ядем и колко


Ами това е!За сведение на всички,които се интересуват за моите постижения...
За една седмица смалих 5 килограма и мисля,че вече съм в норма!
Яжте месо под всякаква форма/без пане!/,зеленчуци,подправени по обикновения начин със сол,олио/по-добре зехтин!/,оцет...И да си пиете витамините!Който спазва ще има ефект,в противен случай просто не се захващайте!




Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: Need-to-know!]  
АвторHoвoдoшлa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 20:14



Не бих казала, че всеки следва да интерпретира нещата по свои начин. Науката си е наука и фактите са си факти. А статии много и всякакви (особено пък тези с неясен произход). Аз по-скоро бих се доверила на тези, базирани на медицински проучвания. Даже и вчера по CNN Кони Чанг интервюира nutrition expert-a на Аткинс и там съвсем не отричаха всички въглехидрати. Ти твоята диета от къде я намери? Тя си е чист Аткинс, само че не пълен. 5 кг за една седмица са всичко друго, но не и стопени мазнини... А и как може да се спортува при такъв режим???



Тема Re: ДОБРЕнови [re: Hoвoдoшлa]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано26.02.03 21:40



няма да споря с такъв вироглав човек,като теб!
При мен резултата е налице...И повярвай ми,чувствам се превъзходно и изследванията ми са отлични!
Вярвам,че и с останалите е така и много се радвам!




Тема Re: ДОБРЕнови [re: Need-to-know!]  
АвторHoвoдoшлa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 21:59



Кои останали, аз не видях нито един постинг на някой, който наистина те е последвал? И аз няма да споря повече с тебе, не си интелигентен опонент. Жалко, че всички, които имаха какво интересно да кажат, престанаха да пишат. Първо Fast Taker се изнесе, после и No Bullshit. Те поне имаха чувство за хумор и знаеха за какво говорят..... Take care!



Тема ne chetesh vsichko maiнови [re: Hoвoдoшлa]  
Авторeutuxia (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 23:30



i az otslabnah,Dietata deistva i za razlika ot razni drugi izsmukani ot prastite,e dosta zasishtashta:)
Za teb mai interesno e samo mnenieto savpadashto s tvoeto,Az sashto niama da sam podhodiash za teb oponent,zashtoto ne zapochvam spor:)Misli,otrichai ,dokazvai,no ne se triashkai.
Fakta e,che tazi doita deistva ,nezavisimo dali go priemash ili ne



Тема Още не съм я почналанови [re: Hoвoдoшлa]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано27.02.03 10:37



Вече обясних защо - трябва да ми се съберат 6 дни без алкохол, а напоследък купони, купони. Почвам я от 2-ри март.
Колежката ми, обаче, я почна. Резултатът : за 3 дни -2.5 кг. Това е. Когато фактите говорят и боговете мълчат.
И още нещо. В това, което противниците на диетата са постнали на англ. пише нещо, с което категорично съм съгласна - че не е здравословно изключването въобще на цяла група храни. Е тогава, защо не оспорвате лечебното гладуване?
Но трябва да се разбере нещо - диетата е временен начин на хранене, не начин на живот! Естествено е, че, за да отслабне човек, трябва да се лиши от нещо! Толкова ли не го разбирате!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: Need-to-know!]  
Автор Lara (бейби)
Публикувано27.02.03 11:03



Супер, много изчерпателна информация.
Част от нещата ги бях прочела на сайта на Христо - там няма толкова примери, но пък са по-научно обяснени.
За мен това е логичен начин за отслабване и здравословен начин на живот,
защото високовъглехидратната диета си е доказала "предимствата" - масово затлъстяване.
Дали хората ще повярват на това или не си е техен проблем, аз го прилагам в/у себе си, макар да не съм изключила тотално въгл от менюто си а само съм ги намалила максимално.
Ако искаш още инфо виж

раздела за храненето.



Тема A bit of inspirationнови [re: УCMИBKA]  
Авторnot an expert (Нерегистриран)
Публикувано27.02.03 20:16



Paistvaite tozi link v address line na browsera, koito polzvate, i shte vidite kakvi rezultati mojete da postignete ot dietata. Struva si da se vidi, osobeno kato se ima predvid, che ide vreme za plaj i more! Uspeh na vsichki i ne se sumniavaite, che s malko poveche volia i vie shte izglejdate taka!!!!

http://www.junonia.com/cgi-bin/sgin0102.exe?SRCCODE=&FNM=00&T1=150210+CHERY+18&UID=2003022711542064&UREQA=1&UREQB=7



Тема Re: Още не съм я почналанови [re: Kлep]  
АвторSilvia (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 01:40



Izvadka ot Webster:

Main Entry: diet
Function: noun
Etymology: Middle English diete, from Old French, from Latin diaeta, from Greek diaita, literally, manner of living, from diaitasthai to lead one's life
Date: 13th century
1 a : food and drink regularly provided or consumed b : habitual nourishment
2 : something provided especially habitually <a diet of Broadway shows and nightclubs -- Frederick Wyatt>

Dietata ne e vremenen nachin na hranene. DIETATA ZA OTSLABVANE moje da e vremenna.

Uspeh na vsichki uchastnici v dietata na Usmivka :-) Mai shte ia probvam i az.



Тема Клер :о)нови [re: Kлep]  
АвторKaмилka (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 09:49



Клер, привет!
Бих се радвала да споделиш как ще върви диетата ти от 2.03
Аз започвам от днес, ще си хапвам салатките и месото и ще пия витамините :))
Защото от плодове вече ми призлява. С тоя плодово-чаен режим не знам до къде ми дойде Дано да ми влияе и на мен така, както на колежката ти! Има логика в диетата и съм напълно съгласна, че за да има резултат, трябва да има и лишения!!!

Поздрави!



Тема Ще споделям!нови [re: Kaмилka]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано28.02.03 09:53



Четох сайта на Аткинс и там ме впечатли нещо - има ограничение във вида и КОЛИЧЕСТВОТО на зеленчуците - месото е основно, трябва да се приемат и мазнини. Имай го предвид!
Успех!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема за Усмивка:о)нови [re: УCMИBKA]  
АвторKaмилka (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 10:31



Привет!
Много бих се радвала, ако споделиш какво включваш в дневното си меню, комбинираш ли яйцата със салати, туршии хапваш ли, що ли?

мерси
Поздрави!!!
p.s. колко кг свали и за колко време, ако не е тайна, всички искаме бързи и ТРАЙНИ резултати!!!



Тема Rezultati ima i to kakvi!!!нови [re: Kлep]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 15:10



Eto vi edin blestiasht primer kak izglejda srednia posledovatel na tazi dieta niama i mesec sled kato ia prikluchi! Bez banskoto kostumche obache, poneje to e $119, a vuprosniat posledovatel si e poharchil poslednite stotiniki za purjolki :-) Taka che "Ne, blagodaria!", predpochitam da ne ia dokarvam dotam....






Тема Re: Deistvaнови [re: Eutuxia]  
АвторKpиcи (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 15:44



Здравей, ще ни кажеш ли какво е дневното ти меню, моля?!
Кюфтета на скара може ли? Без хляб в каймата, естествено


Благодаря



Тема Re: Rezultati ima i to kakvi!!!нови [re: silvia]  
Автор Lara (бейби)
Публикувано28.02.03 16:30



И откъде го намери този среден последовател???

Как пък реши че от нисковъглехидратна диета се пълнее??
Що ли всички приказват без да си имат и идея за какво става въпрос
Вземете попрочетете малко литература преди да говорите наизуст!!!


По-вероятно е да заприличаш на такова прасе, ако хапваш "диетични" варени картофки, ръжено хлебче и ориз.
Аз от няколко седмици съм минала главно на протеини и мазнини с цел чистене, нямам кой знае какво за сваляне (примерно 2кг) и се чуствам страхотно, апетита ми е по-малък, не ми е намаляла силата - не припадам и имам доста добри постижения във фитнеса.



Тема Pure fun!нови [re: Lara]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 17:12



Just pulling your leg, honey! No uvi tova, koeto vijdash na snimkata e situaciata sled niskovyglehidratnata dieta. Ot neia naistina se otslabva, no v momenta, v koito spresh da nabivash rznite mu tam shunki i salami i zapriclichvash ti samata na nadenichka. Shto se otnasia do cheteneto, malkoto ti mozuche ne bi moglo da pobere vsichko, keoto sum izchela prez jivota si (ne samo na tema zdravoslovno hranene, razbira se). I kakvo tochno si izchsiti, mianavaiki na proteini i maznini, osven zdravia razum :-)

Sega durja da podchertaia - az samo si se zaiajdam, da ne si pomislish, che naistina vlagam niakakva seriozna emocia.



Тема Re: Pure fun!нови [re: silvia]  
Автор Lara (бейби)
Публикувано28.02.03 17:19



Личи ти, че само се заяждаш, защото не влагаш никакви аргументи в писанията си.
Незнам какво си изчела, въобще се учудвам и че можеш да четеш, след като едвам пишеш.
Аз лично няма никаква тенденция да заприличам на наденичка, да му мислят някои други хора.

И все пак клуба тук е за взаимопомощ, а не за плиткоумни заяждания или казано по друг начин: ако нямаш какво да правиш, не го прави тук!



Тема Da-a-a!нови [re: Lara]  
Авторsilivia (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 17:51



Da-a-a, tova e samo oshte edin stranichen efekt (ili po-skoro defert...) na tazi dieta - horata stavat namuseni, gubiat vsiakakvo chuvstvo za humor i poniakoga halucinirat (kato v sluchaia s Lara, koiato tvurdi, che edvam pisha???!!!). Zashto si tolkova kisela, Lara? Ia vij az v kakvo vedro razpolojenie na duha sum! I daje ne ti se surdia za gnevnia ton, prosto priemama fakta, che ne si v sustoianie da prochetesh edin komentar, bez nepremenno da go priemesh lichno!

Haide shte se porazhodia iz drugi klubove, che tuka neshto suvsem niama challenge.....



Тема Re: за Усмивка:о)нови [re: Kaмилka]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано28.02.03 20:18



Ами какво да ти кажа!То от такива заядливи философи като no bulshit,silvia/едно и също лице,между другото!/човек не може да се вреди и да каже нещо смислено и верно...
Значи,ям сухи салами,шунка от бут,луканки,сушеници разни,месо пилешко,свинско,зеленчуци-всякакви,яйца-приготвени по всякакъв начин!
Пържени,варени,печени на тиган,на скара...Салатите подправени със сол,олио,оцет...Дреболийки всякакви!Пия минерална вода,кафе и цигари не консумирам
Пийвам си и зелен чай САНИЕ,и засега гълтам СПИРУЛИНА-тя съдържа доста витамини!Не ходя често на фитнес,свалила съм вече 5 килограма и се чувствувам прекрасно!!!
Смятам да сваля още един,два и да спирам,че съвсем ще окльощавея
Свалих ги на два етапа...Първо за една седмица и сега за два дни стават общо 5 килограма!
Ти как си?Спазваш ли я или просто от любопитство?
Хайде,ставам,че бутчетата ми ще запушат във фурната!




Тема Za razdvoenata lichnost Usmivka/Need-to-knowнови [re: Need-to-know!]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 21:01



Ne mi se zanimavashe poveche da pisha v tozi konkreten klub, no vidiah poslednia posting na Usmivka/need-to-know i mi se shte da ia popitam kak puk tochno reshi, che az i Silvia sme edno i sushto lice??? Otkude go razvi tozi tunuk psihologicheski uset? Dali sluchaino no go izmisli tova, zashtoto vsushnost Need-to-know is Usmivka sa edno i sushto lice... I imam susvsem osnovatelna prichina da tvurdia. Purvo, v otgovora si do men, publikuvan na 25.02.03 19:07 Need-to-know sama kazva, che tia e postnala dietata, sledovatelno tia e Usmivka. Vtoro, Need-to-know i Usmivka imat edin i susht otchaivashto negramoten pravopis, koito se harakterisira s edno osnovno pravilo – prepinatelnite znaci gi postaviat na principe da ima sredno po okolo dva na red, niama znachenie koi tochno I kude. Bedna mi umsivke, pak se izloji….

So long,

no bullshit



Тема Imam edin vuprosнови [re: Lara]  
Авторorganic lover (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 01:52



Sigurno vsichki neednokratno sme vijdali i cheli spisuka na 10-te hrani, koito sa preporuchitelni za predpazvane ot rak. Za spravka sum go kopnala po-dolu. Men lichno malko me smushtava fakta, che tazi dieta izkluchva tochno polovinata ot tiah. Kakvo mislite po vyprosa? Struva li si chovek da izbere dieta, ot koiato da otslabne, no koiato ne e zdravoslovna.... Oburkana sum

The Top 10 anti cancer foods

The most powerful anti-cancer food of all is, of course, a daily helping of seafood - for the complete range of the 72+ natural trace elements, without which we cannot help but sicken - and worse. (see SUPREME HEALTH in these pages).



Tomatoes. Besides loads of vitamin C, tomatoes are one of the richest sources of the flavenoid lycopene - which gives them their red colour - which has shown to defend, in study after study, against cancers of the lungs, cervix, prostate and mouth. Tomatoes are also one of the chief ingredients of "the Mediterranean diet", now well known for the many important health benefits it conveys.



Blueberries. In addition to plenty of flavenoids - the rich pigment of the berries - which has repeatedly shown to protect against several cancers, blueberries may also hold "the secret of youth". In a study published in Journal of Neuroscience, investigators found that elderly rats fed the human equivalent of at least 1/2 cup of blueberries per day, improved in balance, coordination and short term memory. A normal serving consists of one cup. Like other fruits and vegetables - and particularly so the 'dark' ones - blueberries contain chemicals that act as antioxidants, now believed by scientists to protect the body against "oxidative stress," one of several biological processes that cause aging.



Red Cabbage, Red Beets. All cabbages - including their kin broccoli, cauliflower, kale, brussel sprouts bok choy, and so forth - are not only rich in calcium, but recent research has shown that they are also extremely rich in cancer-fighting flavenoids, the source of the purple colour of the red cabbages. But the red cabbage tops them all; it is the richest source of all vegetables, besides red beets. Red beets have so much of these flavenoids that it can alarm people who are not used to them, because it turns urine red. But there is no reason to panic, it's just the abundance of the potent flavenoids in red beets.



Spinach. Also one of the "dark" vegetables, spinach is also a rich source of vitamin C, beta-carotene - both are potent antioxidants - and folic acid, now discovered to be so vital to our health that the US Dept. of Health is considering adding it to flour. In several studies (University of Minnesota, Environmental Health Services, and others), it has been found that people who include two or more servings of spinach per week in their nutrition have considerably lower lung and breast cancer rates.



Garlic. Studies focused on garlic have shown, again and again, that this pungent onion kin lives up to its age-old reputation of being a powerful all-around health promoting food. The sulphur compounds that give it its strong flavour have now been shown to protect against cancer by neutralizing carcinogens and slowing tumor growth. In a recent Iowa Women's Health study, investigators found that women who consume garlic at least once a week also have a 32% lower incidence of breast cancer. Garlic is, of course, also a major ingredient in the now well known "Mediterranean diet".



Whole Wheat. In a recent study at the University of Iowa, scientist found that the more whole grain there is in a woman's diet, the lower her risk of breast cancer, as well as heart disease. In this study, as well as an analysis of 40 other studies on 20 kinds of cancer, investigators established that consumers of whole wheat products (bread, pasta, cereals) have a 33% lower risk of these diseases than those who do not eat whole wheat products.



Oranges. Already well known for their high vitamin C content, much recent research in the food sciences has shown that oranges are also rich in many other potent cancer-fighting compounds. Investigators have now found that oranges contain more than 170 photochemical, including more than 20 from the potent carotenoid family alone. In addition, compounds called limonoids - which give citrus fruit their slightly bitter taste - appear to be highly active cancer fighters as well. Regular consumption of oranges is associated with significantly lower lung and stomach cancers.



Strawberries. In a study tracking the diet and health of 1.271 people, researchers at the Harvard School of Health found that people who love strawberries have a 70% lower incidence of cancer. But, and as many other studies have shown, the same holds true for all other colourful and deeply coloured berries, such as cranberries, raspberries, blackberries, blueberries, red and purple grapes, and so forth.



Beans. Much recent research in the food sciences has established that all kinds of beans are loaded with protease inhibitors, compounds that make it hard for cancer cells to invade adjacent tissue. Fava beans contain much herein, which has shown to block carcinogens in the digestive tract. And soy beans are especially rich in isoflavones, which appears to reduce the risk of breast cancer by blocking the tumor-growing influence of estrogen. Lentils also belong to the bean family, and are one of the tastiest, most versatile, and easiest to prepare beans.



General Remarks. In addition to the above, all 'colorful' and deeply coloured fruit and vegetables - and the deeper the colour the better - including carrots, strawberries, red and purple grapes, and so forth - are rich in cancer-fighting flavenoids and anti-oxidants. And if you can get them as organically grown - without agricultural poisons - that much the better. This will also eliminate these poison residues from your nutrition. As the example of the whole grains demonstrates, try to stay as close to natural food - as Nature has made it - as possible in your choice of foods. Much that is important, even vital to our health is lost in the 'refining' of food.

Despite dozens of ice-ages, large scale continental changes, massive climate changes, and the total absence of any hygiene of any kind, Life has managed to survive and thrive on this beautiful Earth for the staggering immensity of 4 billion years. And it has done so entirely on natural foods. It is only 150 years ago - a mere blink of an evolutionary eye - that our rather simplistic N-P-K modern agriculture was invented - far too short a time, by millions of years, for our bodies to adapt to chemically-grown and refined foods. There is too much missing in these foods.



Тема Re: Imam edin vuprosнови [re: organic lover]  
АвторSUNY (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 02:51



Dobre de! Koito iska neka da ia izprobwa....Az lichno smiatam da opitam, no sled 8 mart. Obache iskam samo da popitam dali oswen krenwirshi mogat da se konsumirat y drugi kolbasi, kato se ima w predvid che w nashite salami ima dosta "SOIA"...???????????
Koito e probwal neka da mi otgowori



Тема Re: за Усмивка:о)нови [re: Need-to-know!]  
АвторHoneyB (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 16:19



Abe da popitam, treti den sym na twoqta dieta i ne sym smyknala nishto (towa ne e tolkowa wazhno) obache wyznikna edin takyw delikaten problem - zapek!
ne mi se shte da piq sanie i drugi podobni bylwochi, bili te i na bilkowa osnowa, ta wyprosite mi sa: towa wremenno li e? dali da piq poweche technosti? kyde po-dqwolite byrkam



Тема Nablegni na zelenchiciteнови [re: HoneyB]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 18:07



Opitai da nablegnesh na razreshenite zelenchici. Po princip za da imash redoven stomah, imash nujda ot "vlaknesti hrani" (high in fiber). Taka che ako obichash zelenchuci, hapvai mnogo ot tiah, osobeno brocoli, zele, karfiol, spanak. V originalnata dieta na Atkins e kazano slednoto:

Fallacy: The Atkins approach causes constipation because it lacks fiber.
Fact: Atkins includes fiber-rich foods such as spinach, eggplant, broccoli, asparagus and leafy greens. It also includes fruits such as berries. In addition, if more fiber is needed during the Induction phase, a fiber supplement is recommended. This is unnecessary in the Ongoing Weight Loss phase and beyond because more fruits and vegetables are introduced into the eating plan.

Dano tova da ti pomogne! Uspeh!



Тема Ti zashto mrazish tolkova?нови [re: silivia]  
Авторeutuxia (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 18:45



Mai ne mozhesh da se ponasiash.Iavno imash niakakav problem sas sebe si li ili s okolite ,koeto e edno i sashto.Zaiazhdash si se,da,ama taka edva li shte ti pomogne da napalneesh..:)
Ima neshto ,koeto ne samo ti ,no i drugite s mnogo svobodno vreme i s mnogo viara v znaniata si triabva da proumeiat.Ne govori za neshto ,koeto ne si probvala.
Ot tazi dieta se otslabva.Mozhesh da iadesh mnogo meso bez da se chuvstvash nadut i vsichkite simptomi ,koito saprovozhdat iadeneto na mnogo vaglehidratni hrani.Sled 6-7 den dori zapochvash da iadesh dosta po-malko i vinagi stavash polunaiaden ot masata.Ne moga da ti opisha sastoianieto osven s dumata'lekota".
No tai kato ti niamash nuzhda ot otslabvane da ne ti obiasniavam vsichko tova.No kogato reshish da se pravish na kompetentna govori ot lichen opit.
A ako imash naistina lichno mnenie po niakoi vapros to go otstoiavai po-elegantno:)



Тема za HoneyBнови [re: HoneyB]  
Автор titi_2 (непознат )
Публикувано01.03.03 18:48



Явно е нормално да се получи запек, защото в диетата на Аткинс в едно от правилата пише какво да се пие ако се появи такъв - ленено семе или си поръсваш салатите с пшеничени трици.
Ето го:
"If you are constipated, mix a tablespoon or more of psyllium husks in a cup or more of water and drink daily. Or mix ground flaxseed into a shake or sprinkle wheat bran on a salad or vegetables. "
Аз съм вече шести ден на диетата на Аткинс и съм отслабнала с 5 паунда което си е по-малко от 2.5 кг, макар че много стриктно спазвам всичко. След третия ден бяха май само 2, така че не се отчайвай. Това което пише в диетата доколкото си спомням, е че е нормално в началото да се отслабва на ден около 1 паунд = 0.453кг а не 1 кг.



Тема Re: Ti zashto mrazish tolkova? Ni nai-malko...нови [re: eutuxia]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 23:13



Znaesh li koe mi e interesno i daje vzeh, che prochetoh vsichki postingi v tozi site. Horata, koito kritikuvaha dietata (poveche ot polovinata ot postingite), publikuvaha ubeditelni i inteligentni argumenti. I imaha chuvstvo za humor, koeto makar i ostrichko na momenti, beshe dosta osvejavashto! Povecheto ot tiah (vkluchitelno i az samata) ne tvurdiat, che ot tazi dieta ne se otslabva, a samo che e nezdravoslovna. Grupata, koiato e "za" dietata, se harakterizira s po-nisko intelektualno nivo. Za spravka eto citat ot sobstvenia ti posting - "Iavno imash niakakav problem sas sebe si li ili s okolnite, koeto e edno i sashto". Shto za elementarno iziavlenie? Da imash problem sus sebe si i da imash problem s okolnite sa dve suvsem razlichni neshta. Mejdu drugoto v citata ti redaktirah malko punktuaciata, zashtoto imashe nujda. Ta podoben posrdestven nachin na izraziavane e tipichen i za Usmivka (a niama da se uchudia sushto, ako tia pishe i pod polovinata ot nick-ovete, zashtitavashti dietata, vkluchitelno i eutuxia). Az imam lichen opit s dietata na Atkins, koito se izpolzva v USA ot dosta godini. Otslabnah, no otslabvaneto ne e traino. Poznavam pone 5 choveka, koito sa ia pravili prez poslednite 2 godini i vsichki otslabnaha i sled tova si kachiha kilogramite obratno, che i po niakoi v poveche. Tova e moeto lichno mnenie i pak kazvam - vseki moje da pravi sus tialoto i zdraveto si kakvoto si iska. Az lichno sum si izbrala da poddurjam tegloto si v nujnite granici s balanisran nachin na hranene i mnogo sport. I useshtaneto za lekota go poznavam i e mnogo priatno chuvstvo. Izprashtam ti i neshto elegantno s pojelania da positgnesh podobna forma - sus ili bez Atkins! A az otivam da si napravia edin hubav kros na brega na okeana. Doskoro!



http://www2.victoriassecret.com/images/category/OSSWMZZZZZZ/swm_ftr1.jpg



Тема Re: Ti zashto mrazish tolkova? Ni nai-malko...нови [re: silvia]  
АвторRory (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 00:19



Mnogo zloba si sybrala momi4e.Idi si izbivai niakade drugade kompleksite.Тук не klub za sravniavane na intelektualno nivo.Koito iska 6te ia napravi taia dieta, bez zna4enie dali ti 6te zlobee6.Az prizovavam vsi4ki ostanali da sprat da obra6tat vnimanie na zabelejki ot toia tip, ako ne iskate kluba da se prevarne kato mnogo drugi ot dir.bg.A ti Silvia, prodaljavai da si meri6 nivoto ako tova ti vdiga dostata4no samo4uvstvieto.Prodaljavai da tarsi6 pravopisnite gre6ki na ostanalite, sled kato niama6 drugo za pravene.Mnogo jalko e za teb da vijda6 ne6to osvejava6to edinstveno v zaiajdaniata.Na men li4no takiva hora me karat samo da gi sajaliavam!



Тема Rory, ne se zatrudniavai da mi otgovariash :-)нови [re: Rory]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 02:58



Napravih si truda i preprochetoh kakvo sum napisala v dosegashnite si niakolko postinga. Niama absolutno nikakuv element na zloba v nito edin ot tiah. Zlobata e samo v tvoeto vuobrajenie. Da pishesh pravilno (t.e. bez pravopisni greshki) e izraz na samouvajenie. Men lichno bi me bilo sram, ako pisha negramotno i bih otdelila vreme da se naucha. Ako te drazniat horata, koito imat samochuvstvie, znachi im zavijdash. Kogato horata zavijdat na niakogo, nai-chesto se opitvat da go prikriat zaiaviavaiki, che sujaliavat choveka, na kogoto vsushnost zavijdat. Ne si pravi truda da mi otgovariash, zashtoto edva li shte procheta kakvo si napisala. Leka nosht ili dobro utro i se opitai da vnesesh niakoia polojitelna emocia v jivota si - moje togava i tvoeto samochuvstvie da se poopravi. Jelaia ti go ot surce!



Тема Re: Ti zashto mrazish tolkova? Ni nai-malko...нови [re: silvia]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано02.03.03 11:07



Виж сега какво мисля и аз/с по-ниското интелектуално ниво/...Щом ни определяш като такива,никой не може да ти се сърди!Просто ти така разбираш нещата и това е твоят критерий по който определяш хората...
Но,след като парадираш пред всички,че си струва човек да се вслуша в теб,то поне вложи малко здрав разум!Разсъждението ти,че:
Da imash problem sus sebe si i da imash problem s okolnite sa dve suvsem razlichni neshta. ---съвсем не е вярно и аз съм убедена,че всички,които поне малко разбират от психология,биха те опровергали със факта,че хората,които са недоволни от себе си или казано иначе:във конфликт със себе си не могат да водят пълноценен живот и винаги са във конфликт със околните!Не можеш да докажеш противното,защото то не съществува!
Изречението ми стана доста дългичко,но те моля-не го редактирай!

И понеже ти явно си тук за да се заяждаш със всеки,който ме подкрепя/а аз съм сигурна във това!/,ще кажа само едно:не съм толкова неориентирана,колкото си ти!През ум не ми е минавало да влизам в клубовете нерегистрирана,камо ли да си сменям анонимните никове постоянно!

Който разбира-може да ме провери...А ти,миличка защо си ту no bullshit,ту silvia,ту silivia,пък защо не и vesi да си пак ти?
Не разбра ли,че който иска ще отслабне с тази диета,не зависимо от афишите ти,че видите ли колко нездравословна била тя и т.н...?
На мнение съм,че е доста по-здравословна и ефективна от каквито и да е таблетки за отслабване,към които пълните хора в стремежа си да се отърват от излишните килограми прибягват!А и кой ще докаже,коя диета е напълно здравословна?Във всички диети има витамини,които ще липсват на организма!И по съвсем нормален начин трябва да се добавят чрез таблетки или ампули...
И престани да ни набиваш в очите Щатите...Ставаш смешна!Тук е България,драга!И ти май си забравила вече за произхода си,а?
Пък защо така ми се струва,че доста си преувеличаваш за живота си там?
Не сме толкова невежи,моля ти се!
Като финал ще ти кажа само едно нещо:аз не съм посредствена,но ти си доста злобничка и заядлива!Аз няма да позволя да си кача отново свалените килограми,защото имам воля...Ти си ги качила поради липсата на такава!И от това по-осезаем конфликт със себе си,здраве му кажи!!!
И не нападай така хората,мила ми многознайке!!!
Бъди здрава и първо си потренирай волята,а не мускулната маса със бягане покрай океана...ХАЙДЕ!




Тема Re:за SILVIA...нови [re: silvia]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано02.03.03 11:33



злобата не се пише,тя се усеща от околните!Едва ли ти ще можеш сама да усетиш злобата,която лъха от собствените ти постинги...А след като си толкова сигурна в себе си и имаш добро самочувствие,защо се връщаш назад да препрочиташ собствените си мнения?
А аз си мислех,че ти знаеш много добре какво си написала...
И значи,според теб,аз,която уважавам себе си, не трябва да допускам правописни грешки тук?Старая се,но понякога доста бързам и нямам време като теб ,да се самопроверявам и препрочитам!Нима това доказва,че аз съм неграмотна и нямам необходимото самочувствие?Пълна глупост!!!
Хайде сега,не ни изнасяй лекций по психология!Кой на кого завижда, тука не може да се докаже,поради простата причина,че всички по един или друг начин сме анонимни и непознати ...А такива,като тебе и аз ги съжалявам и в никакъв,ама в никакъв случай не им завиждам...Както искаш,така ме разбирай!




Тема Re: за Усмивка:о)нови [re: HoneyB]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано02.03.03 11:47



щом не си смъкнала,значи нещо си объркала диетката,драга!
Благодаря,че ми даваш правата над тази диета,но уви,аз само я постнах за тези,които искат да опитат-иначе,благодаря за вниманието!
За запека,нищо не мога да кажа...Може да получиш такова неприятно неразположение,ако си хапнала повече кокалчета!!!Това в кръга на шегата...
А относно зеления чай-нещо си некомпетентна!Той не е задължителен и при всички случаи може да не се пие...Но иначе е страхотен и почти всеки човек е добре да си го пие...Не е бълвоч!
Не знам къде бъркаш и не мога да ти оправя запека!Пък и щом не ти действува добре,не я прави тази диета,какъв ти е проблема?Аз съм си супер!




Тема Re: Nablegni na zelenchiciteнови [re: no bullshit]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано02.03.03 11:53



Превеждай си инфото на български,ако искаш да си полезна с нещо!
Момичето може и да не знае английски!Или си отговаряш на самата себе си?Е,тогава вече бих ти казала,че имаш проблеми и на психична основа!
Помисли си,преди да решиш,че наистина искаш да зесенчиш всички ни по тази тема!





Тема Re: Nablegni na zelenchiciteнови [re: no bullshit]  
АвторHoneyB (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 13:05



thanks :)), ama wchera nablagnah (samo) na portokali i wsichko se oprawi.
btw. my english is perfect



Тема Re: за Усмивка:о)нови [re: Need-to-know!]  
АвторHoneyB (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 13:09



izwinqwaj ako s neshto sym te podraznila, samo popitah... radwam se che si super



Тема Re: за Усмивка:о)нови [re: Need-to-know!]  
АвторFlash (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 13:37



Може ли само да попитам злен чай ли имаш в предвид или Сание? Щото масово се бъркат двата, а нямат нищо общо! Сание е в Зелена кутийка и като поискаш в аптеката "зелен чай" и ти дават Сание.
Според мен истинския зелен чай само е полезен.



Тема Re: за Усмивка:о)нови [re: HoneyB]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 13:41



Ot chetiri dni sam na dieta i sum svalila 3 kg. Savsem sluchino se pridurjam kam
tazi dieta,no ne napulno. Priemam plodove, cokove-naturalni, meso,mnogo zelenchuci i vareni kartofi. Na den pia okolo litar mineralna voda.
Za razlika ot purvia den, sega se chuvstvam mnogo dobre, i nai veche za tova
che sum svalila 3 kg.Zabravih da spomena che iam sushto i plodovo obezmasleno
mliako.



Тема Need-to-know ima mnogo da se uchi :-)нови [re: Need-to-know!]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 15:08



Usmivke/Need-to-know i kakvoto tam oshte se narichash. Vmesto da produljavam da ti otgovariam na vuprosite, shte te popitam neshto, zashtoto mi e mnogo interesno. Ti kato prodavachka li rabotish??? Zashtoto tochno kato takava mi zvuchish. Ne che e sramna profesia, ni nai-malko, no poniakoga vodi sus sebe si tipichen mantalitet. Znachi kato ti cheta pisaniata i si te predstaviam kato prodavachka i to v edin konkreten magazin - za obuvki, na Graf Ignatiev, do Aida (ne znam dali oshte sushtestvuva, ni minaloto liato si beshe tam). Ta prodavachkite tam se durjaha kato teb - nikakva ezikova kultura, za vkus da ne govorim - v obshti linii vizia kato na selskata devoika deto namiga ot purvia ti posting, luhat na evtin parfum i mraziat vsiaka klientka, vliazla v magazina, zashtoto gi e iad, che sa obslujvasht personal i takiva shte si ostanat. Na bas se hvashtam, che si neshto ot sorta!!!!



Тема Krasotata shte spasi sveta :-)нови [re: Need-to-know!]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 15:20



Bez komentar :-)





Тема Re: Need-to-know ima mnogo da se uchi :-)нови [re: silvia]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано02.03.03 16:12



Мога ли да запитам съвсем чистосърдечно,защо си правиш труда да разследваш това,с което се занимавам?Тези твои предположения не се отнасят до мен,но и да беше така:какъв ти е проблема?
Ако момичетата не са се отнесли добре с теб или не са те обслужили както трябва,предполагам са се държали подобаващо...Нали ти е известно,че огледалото отразява собствения ни образ???
Мога да ти звуча както си искам,важното е да не озлобявам като тебе!
А какво те кара да си мислиш,че имам нещо общо със София въобще?Аз съм от Бургас, миличка...И не желая повече да се принизявам на твоето ниво -остани си все такава-неудовлетворена от това,което си !А живота, рано или късно сам ще ти покаже каква трябва да си ,за да съществуваш във комфорт със себе си и околните!Нищо лично!!!
Аз не мисля,че ми липсва езикова култура,вкусът ми може да не е отличен,но ми стига за да се чувствувам добре и да бъда харесвана!
Относно парфюмите:използувам такива,които подхождат на моето излъчване...Не е задължително да са маркови,разбира се!
Обожавам PARAH и K A O S на GOSH...Кожата ми ги приема идеално!
Не се хващай на бас,защото ще го загубиш!Всъщност ти вече го загуби...
И пак те съветвам:не бъди толкова злобна!В твой интерес е...





Тема Burgaski vecheriнови [re: Need-to-know!]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 16:39



E, tova e veche prikazka! Shtom si ot Burgas, znachi shte stanem priatelki! Tam prodavachkite naistina sa po-lubezni, ne kato tezi sofiiskite kokoni :-) I otnoshenieto im e po-meko, i proiznoshenieto.... Samo sega ne burzai pak da se zasiagash, molia te. Otegchih se veche da chuvam kak obiasniavash kompleksite si s moiata t.nar. "zloba"! Chiao zasega i eto ti oshte malko krasivi gledki, dano ti pomognat.....

[image]http://www.caribbeanvilla.com/sea_spirit/images/ss_1.jpg [/image]



Тема Re: Nablegni na zelenchuciteнови [re: HoneyB]  
Авторno bullshit (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 16:47



Portokalite pomagat, a i sa vkusni na vsichko otgore :-) Ne biah sigurna dali spazvash dietata, koiato Usmivka postna (kudeto plodovete sa zabraneni) i zatova ne si pozvolih da ti preporucham plodove, zashtoto Usmivka bdi kato orlica i ha me e vidiala da napisha neshto, koeto ne i haresva, ha e skochila na noj v zashtita na ekskluzivnata upotreba na butcheta, purjoli i prochie holesteroli. Lele, az daje zapochnah da pisha v rima :-) Vij dokude me dokaraha tezi ezikovi prestrelki :-)



Тема Re: Burgaski vecheriнови [re: silvia]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано02.03.03 17:20



Може би...но не непременно!
Аз не се засягам и не съм показвала подобно нещо...Няма причина!
Както и да е,явно ти си човек,който по-предпочита да преписва своите си грешки другиму,но никога не се пита дали това е достойно!!!
Не говори за комплексите,всеки си има от тях и ти не си свещенното изключение-напротив!Измъчваш се,но не си го признаваш,нали така?
Отегчаваш се навярно защото си знаеш,че не можеш да си ми достойна конкурентка...
Бягай...А тези твои снимчици на топ-манекени си ги гледкай сама,аз съм твърде далече от целта да подражавам.Имам необходимия чар и без да съм 1.80 висока и 50 кг...Ти се пробвай,ако искаш и ако можеш!
Хайде стига толкова,че аз като започна и не мога да се спра...
До скоро,приятелко?!




Тема Krasotata shte spasi sveta :-)нови [re: Need-to-know!]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 17:39



Ne moga di si gubia vremeto poveche da cheta evtini klisheta. Eto ti malko poezia i to ot tvoia grad. Dane te nauchi na neshto.

Моят град

Моят град не е Рим и Виена,
нито Лондон, Париж и Москва.
Той е мъничка светла вселена,
със сърце на туптяща вълна.

Моят град е градът на мечтите -
всяка улица, всеки площад
носят слънце, под стъпките скрито -
бяло слънце от белия свят.

Моят град има тръпнещо име,
благозвучно и кратко - Бургас.
Нещо казва: "Ела, призови ме!"
и невярваща, хуквам и аз

да догоня поредното чудо,
преродено в прахта на града.
После спирам... Забумкало лудо
е сърцето ми... Виждам - това,

дето вика ме толкова време
и ме дърпа с незрими ръце,
нещо иска да дам, да ми вземе -
то е нашето, мое море!

Към града се обръщам и виждам -
цял Бургас гледа него сега -
как на синкави стъпки приижда
да целуне отново брега.

Моят град е градът под звездите,
с дъх на лято, на пясък-искра.
Той е сгушен в очите ми, скрит е,
като мъничка светла сълза.

Моят град е в солта на вълните,
моят град е деня и нощта,
моят град има мен и мечтите,
носи радост и малко тъга...

Аз съм тук - малко зла, малко свята,
някой казва ми с корабен глас:
"Прочети на сърцето словата!"
А там пише просто: "Бургас"...


Невена Елисеева, X клас



Тема Re: И добротата...нови [re: silvia]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано02.03.03 18:39



само че, това е клуб за диети,а не клуб"поезия"!Направи разликата,все пак...Иди там и поствай колкото ти душа иска чужда поезия!
Хубаво е да създадеш своя поезия,но това е даденост само на романтичните души,а твоята е една такава,стегната...

До скоро!


Редактирано от Need-to-know! на 02.03.03 18:45.



Тема И добротата... Deto ti e nepoznata :-)нови [re: Need-to-know!]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 18:53



I tova sum pravila, skupa. Daje i publikacii imam, no ti edva li si gi chela, a i ne bi gi razbrala. A eto dokato si chetiah dnes lubimia bulgarski vestnik (www.capital.bg), na kakvo popadnah - has your name written all over it :-)

Завръщане в Бургас

В „града на третото хилядолетие“, пишлеметата и чалгата win

Митко МАНДЖУКОВ

Почти няма човек, който през лятото да не се е направил на алтернативен и да е хванал гората. В смисъл да е прекарал юлската си ваканция нейде в планината. Колко са обаче тези, които след падането на първия сняг се юрват към морето? Ей така... да прекарат интересен уикенд или просто да видят как е морето. Е, аз се обърках.
Определението за зимата като „мъртъв сезон“ за черноморските курорти не е метафора дори за административен център като Бургас. На път за втория по големина морски град по-добре да се разделите с всички поетични образи за него, насадени от поколения музиканти, поети, артисти и всякакви други провокатори. В продължения на десетилетия те са превърнали Бургас в едно от най-възхваляваните места в България наред с прилежащите му трудови хора и море. Според тях през зимата в града се установява нещо като маниакална депресия заради „тъжното“ и „самотно“ море. Личните ми наблюдения показват, че това си е точно така, макар че още не мога да разбера защо местните смятат депресията за много готино изживяване и какво общо има тя с морето. Не че през лятото градът блести с онази светлина от златните ресторантски хитове на различните „Тоники“, но покрай разголените тела на човек не му остава много време да се раздразни от заобикалящата го фауна, в която

Преобладават пишлеметата

(нещо като подрастващи гъзета, които вдигат много шум, но предпочитат да демонстрират скапано настроение, щото е cool) и ефетата (мастер-пишлеме).
Наред с дребните вредители пейзажът в Бургас също е максимално отвратителен. И няма как човек да не се зачуди какво правят бургазлии през зимния сезон, когато няма бирени фестивали, липсват курортистки, а пишлеменцата не могат да прескачат всяка вечер до Созопол или Несебър? Определено не се занимават с културно-масова дейност. Сградата на операта от години се използва за организиране на базари. Театър „Адриана Будевска“ събира предимно застаряващите градски снобари, нарочени преди повече от половин век за интелектуалци. По-младите снобари заедно с новобогаташите пък тренират в организирането на тъй модерните коктейли, партитата и други подобни веселби с шведска маса, безплатно пиене и Тони Димитрова или Гого и Ева за музикален фон. Бургазлии са обявили бойкот дори на комерсиална културна институция като киното. В около 350-хиляден Бургас в момента работят само две кина и посещаемостта пак е смешно ниска. И всичко това за сметка на ежедневния престой в многобройните кафенца, барчета, кръчмички, капанчета и ресторантчета (разликата е минимална и в повечето случаи се състои само в надписа на входа). А обясненията на морските младежи за това обикновено са в духа на „ми, ко да прайя... ни уча, ни работиа...“. Сигурно затова

„Трудовите хора“ отпаднаха

от името на известния преди години фестивал и сега той се казва просто „Бургас и морето“.
Бургазлиите в по-зряла възраст също не изневеряват на същността си и редовно си организират „маневри“. Това са неколкодневни запои, по време на които компанията преминава през поне пет-шест питейни заведения в града по няколко пъти. Обикновено в края на маневрата са останали само двама или трима от началния екип. При всички случаи обаче тя завършва в някоя шкембеджийница. За предпочитане в тази срещу централния затвор с адрес: циганската махала. Изживяването е уникално.
В бургаските кръчми естествено се пие бургаска мускатова или поморийска гроздова. Разните ямболски, сливенски и кайсиеви ракии са предпочитани предимно от т.нар. пришълци (застояли се гости от близките села и малки градчета, представящи се за бургазлии). Ако пък се случи официален софиянец да попадне на силно рутинизирана бургаска компания... неизбежно става обект на всякакви провинциални изцепки от сорта „ако нефтозаводът (има се предвид заводът „ЛУКойл - Нефтохим“) спре работа за една седмица, българската икономика ще фалира“. Добре си били те далеч от столицата, а и нищо не им липсвало - имат си летище, пристанище и (пак) нефтозавод. Само дето софиянци командвали далаверата от столицата и за бургазлии не оставало нищо като суха пара. Класика.
В тази идилична атмосфера има един друг проблем и той се оказва ключов за доброто прекарване на няколко дни в Бургас. А именно, че

Чалгата трайно е обсебила града

Навремето се намираха доста и прилични, и не толкова прилични заведения, където селянията не се беше настанила, но почти всички като че ли са фалирали. По-миналото лято например на една тераска в морската градина бяха опънати няколко сухи бара, един мокър, видеостена, приличен саунд, непретенциозни хора, кеф. Викаха му „електричката“ заради преобладаващия стил на парчетата, които звучаха. Това лято мястото се оказа оградено и превърнато в актуална чалга дискотека, която заедно със „Сто патрона“ (друг клуб за народна музика и танци) задоволяваше жаждата на бургазлии за истински поп-фолк. При подобна тенденция на какво може да разчита човек през зимата? Предишния път, когато ходих в Бургас, намерихме утешение в едно малко и уютно барче с ключовото име „Последното хубаво място“. Е, наистина се оказа последното - вече и него го няма.
Естествено античалга-младежите в Бургас много се засягат, когато им кажеш, че няма къде да се ходи. Те твърдят, че в града има адски много заведения, но човек просто трябва да ги знае къде са. Може и така да е. Аз лично обикалях като лумпен два часа централната част на града и открих единствено заведения в провинциално-гъзарски стил, населени с обичайната клиентела по тези географски ширини - пишлеметата, мъжки и женски такива. Не липсват и дупки, тип „кочина“, където се събират тежки рокаджийско-рокерски отбори, сред които по няколко тривиални причини едва ли бих се чувствал комфортно. Затова с малката ми вече нервничеща компания трябваше отново да заложим на

Наистина последните хубави места

Едно от тях, Rai Uno, се намира на пресечка на главната улица, която води към Морската, точно срещу Euroshop-а или нещо такова. Там обикновено се консумират „промоции“ (голяма водка или джин с натурален сок на цената на малко питие в София). Музиката е добра, а клиентелата е предимно от младежи от езиковите гимназии в града, т.е. едно ниво над останалите. Rai Uno обаче е по-скоро заведение за дневно надпиване или за загрявка преди групови посещения на дискотека (макар че хората, които го посещават, не приличат на фенове на денс клубовете). В случая с Бургас единственото диско, което става за ходене, като че ли е „Елит“ в Морската градина. Размерите й обаче не позволяват нито да танцувате спокойно, нито да дишате въздух с нормално съдържание на кислород. Споменаха ни и за някаква друга дискотека, която, въпреки че е в един от кварталите, не била зле, но решихме да не експериментираме. Алтернативен вариант за прекарване на вечерта е Bordo, който се е скрил зад хотел „България“, на десет метра от бившето „Последно хубаво място“ и е нещо като негов наследник. Пускат джаз, блус и рок. Цените и обслужването са абсолютно прилични. Обстановката и хората - ненатрапчиви. Последния път обаче бяха прекалили с рока, а след петото парче на AC/DC започвам да издирвам кой е пуснал repeat на winamp-a.
Караоке барът също попада в списъка с места в Бургас, които не ви карат да се чувствате „като на село“. Това е може би последният истински караоке бар в България, където се пеят както хитове, така и съвсем нови парчета. И най-важното - весело е. Помещава се на втория етаж на онази опера, за която вече говорих, и с освежената си обстановка създава усещането за истински клуб в софийския смисъл на думата. В един сайт бях прочел за някакъв „ПиЯно бар“, където имало музика на живо и се събирали „бургаски художници, писатели, журналисти и компютърни маниаци“. Мечтата ми за заведение в Бургас. Само където никой не се беше сетил да напише адреса. Как да е! И с него, и без него Бургас си остава пос- тен откъм забавления.
За финал: гореописаните места ни писнаха още на втората вечер, но ако сте нов в града, не ги пропускайте. Защото други свестни заведения така или иначе няма.



Тема Re: И добротата... Deto ti e nepoznata :-)нови [re: silvia]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано02.03.03 19:48



Благодаря за квалификацията!Много си любезна и мила,особено що се касае да засипеш всичко със омраза и злоба!
И какво съвпадение само:A eto dokato si chetiah dnes lubimia bulgarski vestnik (www.capital.bg), na kakvo popadnah
Точно днес ли?Много си сладка в стремежа да опошлиш нещо, което не разбираш...Не се очудвам и искрено се възмущавам от злобата ти,защото това,което си постнала няма нищо общо със диетите!Ти просто искаш на всяка цена да излееш помията,нали така?Давай,какви са останалите ти способности?Покажи ги на всички,нека се посмеят като мен!!!






Тема Ti suvsem se oburkaнови [re: Need-to-know!]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 20:18



Usmivke, stiga veche! Tvoite brutveji stanaha suvsem nesvurzani.





Тема Re: Ti zashto mrazish tolkova? Ni nai-malko...нови [re: silvia]  
Авторeutuxia (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 22:08



blagodaria ti za pozhelanieto ,no v sluchaia ti zhelaesh da izglezhdam po-zle ot kolkoto v momenta:)Koi ti govori tuk za punktoacia.Az moga da spazvam vsiaka zapetaia i nai-malko prepinatelno znache ,ama ne shta.Zashto li?Ami rusa sam ,seksi i ne iskam da sam inteligentna:)
Aha ,da i az se usmihvam ,ama ne sam Usmivka,skapa Kuti:)



Тема E,de da beshe ti.Mechtaesh mnogo mai:)нови [re: no bullshit]  
Авторeutuxia (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 22:18



op-pa,tova e shega,dietata ne me e lishila ot humor.
Nadiavam se ,che lipsata ti na vizia ne e izparila tvoia:)



Тема Snimka na eutuxia!!!нови [re: eutuxia]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 23:20



Vniamnie! Da ne se gleda ot hora s dobur vkus i neponosimost kum kicha! U tiah snimkata na eutuxia moje da predizvika alergichna reakcia!

Eutuxia e purvata ot diasno naliavo. Na snimkata e pokazana v grada na usmivka, moje bi po suvpedenie :-) Oburnete vnimanie na nepodpravenata i krasotai seksapil, koiato vupreki stradashtata i пунктУация i i e izvouvala prozvishteto "nai-charovnata prodavachka v bazar po tezi georgafksi shirini".





Тема Have fun!нови [re: eutuxia]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 23:40



Za seksi blondinkata eutuxia. Zabeleji, che i za пунктуацията stava duma :-)

Blonde Teminology

Anally - occurring yearly
Artery - study of paintings
Bacteria - back door of cafeteria
Caesarian section - district in Rome
Cat scan - searching for kitty
Cauterize - made eye contact with her
Colic - sheepdog
Coma - a punctuation mark
Congenital - friendly
Dilate - to live long
Enema - not a friend
Fester - quicker
Fibula - a small lie
Impotent - distinguished, well known
Intense pain - torture in a teepee
Labour pain - getting hurt at work
Medical staff - doctor's cane
Morbid - higher offer
Nitrate - cheaper than day rate
Outpatient - person who has fainted
Pathology - a rambler's association
Post operative - letter carrier
Protein - favouring young people
Radiologist - Dr Fox on Capital FM
Rectum - damn near killed 'em
Recovery room - place to do upholstery
Secretion - hiding anything
Serology - study of knighthood
Terminal illness - sickness at airport
Tumour - an extra pair
Urine - opposite of you're out
Varicose - located nearby

Pozdravi ot men,





Тема Mnogo si sladka taka otchaivashto bezsilna:)нови [re: silvia]  
Авторeutuxia (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 13:17



Chudia se zashto podceniavash prodavachkite?Zabeliazala sam ,che te mogat da preceniavat mnogo dobre klientite.Mozhe bi niakoia se e otnesla s prenebrezhenie kam teb?Mozhe bi ,zashtoto ti si ia gledala niakaksi ot visiko?:)
Zabeliazah,che kogato niakoia dama tuk niama s kakvo poveche da oponira se hvashta ili za polzvaneto na latinica ili zaradi pravopisa . Po obiasnimi prichini ti ne se zaiade za parvoto .
Ne znam chia e tazi snimka,no na nea vizhdam edno simpatichno semeistvo.Teb mai i semeistvo ti lipsva.Inache edva li bi prichislila tazi situacia v kategoria kich.Ili mozeh bi ti mislish ,che kich e neshto kato piknik?:)
Ostani si sas obrazovanieto si ,Kuti



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: No bullshit]  
Авторevvar (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 17:33



mnogo mi dopada tazi dieta i sas sigurnost shte ia priloja ot utre,no me interesuva ako se zanimavash i sas sport v sashtoto vreme kakvo da pravia kogato mi padne kravnata zaxar?



Тема Re: .........нови [re: silvia]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано03.03.03 20:03



Ще се направя на откачена като тебе!Ето и от мене нещо красиво!



Тема Re: това беше моята кучка,нови [re: Need-to-know!]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано03.03.03 20:27



която обожавам и спортуваме заедно!Благодарение и на нея влязох в нормата си и вече не се задъхвам след първите изминати 800 метра!Ако имате куче,то може да ви бъде добър партньор при бягане,бързо ходене и други такива занимания...Разходките със вашия любимец са не само приятни,но и безкрайно полезни!Повярвайте ми,аз никога не съм изминавала толкова километри във един ден и по-скоро мързелувахСега всичко е различно!Върша неща,които преди ми бяха неприятни и трудно бих се захванала...
Никой не казва докъде е стигнал със диетата?



Тема Re: ти си за съжаление...нови [re: silvia]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано03.03.03 22:06



какви са тия глупости?За първи път чета такива безсмислици...Ти изглежда доста скучаеш и пишеш просто ей така,да се намираш на работа?
Ако имаш да казваш нещо по темата,давай!Ако не,по-добре не се излагай...
Аре...



Тема за Усмивка отново:)нови [re: Need-to-know!]  
АвторKaмилka (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 10:08



Привет!
Аз започнах диетата, която ти постна на 28.02, спазвах я 4 дни и свалих 3 кг, много добре ми понесе, благодаря ти, че я сподели с нас. Всъщност аз исках да видя как ми влияе този режим, затова реших първо да го изпробвам за кратко, а после за по-дългоОт днес продължавам с диетата за по-дълго, да речем 20-ина дни. Само че се чудя дали не може да пийвам, да кажем Кока-кола лайт, защото нивото на кръвната захар пада съвсем....

Поздрави!
и мерси ощр веднъж



Тема Не мислих да се намесвам, Силвиянови [re: silvia]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано04.03.03 10:10



Но наистина си много заядлива и зла! Що за аргументи - поддържниците на диетата били с по-ниско интелектуално ниво или нещо подобно. Това е толкова смешно, че не може да бъде обидно.
Защо е необходимо хора като теб да продължават да пишат тук и да се заяждат с останалите. Затова съществува този клуб - за да се предлагат различни алтернативи за отслабване. Ако имаше адна единствена истина, просто щеше да се публикува като съобщение и обсъжданията щяха да бъдат излишни!
И за да бъда в тон с ниското равнище, което се очаква от мен, като поддържник на месоядния режим, ще ти кажа едно - КЪШ от тук!


Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема За Камилканови [re: Kaмилka]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано04.03.03 10:19



Защо не се регистрираш, за да си пишем бележки?

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема може да ми пишеш:)нови [re: Kлep]  
Автор Kaмилka (дива)
Публикувано04.03.03 12:48



Може и ще чакам



Тема Re: това беше моята кучка,нови [re: Need-to-know!]  
Авторan (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 15:48



моля те, спри да отговаряш на ...... съвсем разводнихте/разлигавихте темата



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
Авторжaчeтo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 19:20



може ли да ям маслини?



Тема Re: за Усмивка отново:)нови [re: Kaмилka]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано04.03.03 19:54



Радвам се,че и ти си успяла да свалиш килограми със диетата!
Аз,например си пия чая със лъжичка мед!В началото си мислех,че нарушавам диетата,но впоследствие се оказа,че не е кой знае какво прегрешение...С тази лъжичка мед сякаш си открадвах малко непозволено удоволствие,а след това се обвинявах за стореното!Обаче пак свалих!!!
И в такъв случай-защо пък и ти да не си пийваш от време на време кола лайт?
Ама да не прекаляваш...Успех ти желая!!!



Тема RE:АМИ,нови [re: жaчeтo]  
Автор Need-to-know! (категоричен)
Публикувано04.03.03 20:02



и аз се чудя!Не е упоменато за маслините,но ако приемем,че са от семейството на зеленчуците-може,защо не?!Обаче са твърде соленички и внимавай с тях...Иначе и аз ги обичам,но все още не съм се сетила за тях...
Успех и на теб!!!



Тема За Кока-Кола-та и пак за морковитенови [re: Need-to-know!]  
АвторAlways Coca-Cola :-) (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 03:17



Сигурно няма да ти навреди Кока-Колата, но ако е същата като диетичната Кока-Кола едва ли ще ти помогне да си качиш кръвната захар, защото в нея захар няма, само изкуствени подсладители. Но си я пий, щом ти се пие.

А сега кажете, моркови ядете ли или не? Аз почвам от утре и искам да разбера как стоят нещата.



Тема Може, но........нови [re: жaчeтo]  
Автор titi_2 (непознат )
Публикувано05.03.03 03:25



Ами ако става въпрос за диетата на Аткинс може 10-20 маслини на ден.
Ето:
Special Category Foods
To add variety, each day you can also eat 10 to 20 olives, half a small avocado, an ounce of sour cream or three ounces of unsweetened heavy cream, as well as two to three tablespoons of lemon juice or lime juice. But be aware that these foods occasionally slow down weight loss in some people, and may need to be avoided in the first two weeks. If you seem to be losing slowly, moderate your intake of these foods.



Тема аз ям моркови:)нови [re: Always Coca-Cola :-)]  
Автор Kaмилka (дива)
Публикувано05.03.03 09:29



Привет
и аз така мисля, Always Coca-Cola :)) тази кола, която я пия е с 0,03г въглехидраи на 100 г, съвсем обикновената Light. Абе, няма какво да се вманиячавам чак толкоз Хапвам и моркови,задушени, на салата, всякакви. Мисля, че и маслинките няма да ти навредят

успехи!!!



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: жaчeтo]  
Автор evva ()
Публикувано05.03.03 16:11



a kakvo za iaitcata,samo beltuka li moje da se iade ili tcialoto iaitce???



Тема Ден първи!нови [re: Kaмилka]  
АвторAlways Coca-Cola :-) (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 16:27



Значи започвам диетата от днес. По-скоро в името на науката и затова ще докладвам подробно как вървят нещата. Засега ще се въздържам от моркови. Ето какво ще ям днес:

Закуска - няколко резена краставица и няколко резена болонски салам.

Обяд - салата от зеле, подправена със зехтин и лимонов сок, и с резенчета пуешки гърди в салатата.

Малка следобедна похапка - деликатесен колбас (нещо като луканка).

Вечеря - задушено брюкселско зеле и пилешки гърди (без кожа) на фурна.

Всичко това е ужасно нетипично за мен, аз обикновено се храня по съвсем различен начин, но след като прочетох всичко изписано в този постинг, реших, че няма да ми навреди ако пробвам за една седмица. Ако върши работа - добре, ако не - ще заведа дело срещу Усмивка за нанесени телесни вреди ! Само се шегувам!

О, да добавя - ще си пия Кока-Кола-та (Caffeine Free Diet Coke) и зеления чай, който така и така си го пиех и преди (Yogi Tea). Чая си го подслаждам с изкуствени подсладители (Equal или Sweet-N-Low), които имат по-малко от 1г въглехидрати за 1 пакетче. Калций и мултивитамин си пия и без друго всеки ден, така че в това отношение промяна няма.

Ето на, виждате ли какъв съм ентусиазиран доброволец! Утре ще ви пиша пак и ще ви кажа как върви.



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: evva]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано05.03.03 16:57



Целите! И то под всякаква форма.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Ура!нови [re: Always Coca-Cola :-)]  
АвторKaмилka (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 17:23



Браво на теб!
Двете ще си пием колата:)) Но все пак съм решила да се въздържам от нея...Менюто ти е разнообразно, а това е добре....

Поздрави и успехи



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: Kлep]  
Автор evva ()
Публикувано05.03.03 21:02



mersi,po4nax ia taia dieta ot v4era,drugata sedmitca vuv vtornik kato se premeria (ne iskam predvaritelno,shte iz4akam 1 sedmitca i togava shte se meria)shte vidia dali naistina deistva!!!



Тема Ден първи-заключениенови [re: Always Coca-Cola :-)]  
АвторAlways Coca-Cola :-) (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 02:58



Направих само една малка промяна. Вместо пиле за вечеря хапнах задушени scаllops (не мисля, че на български има точна дума за тях, но са вид миди). Задуших ги със съвсем мъничко зехтин, чесън и ситно нарязана целина. Много вкусно стана. Не си направих салата, а просто нарязах домати и ги поръсих с магданоз. Тъй като от мидите ми остана, това ще ям и утре на обяд. Днес съм изпила общо 3 кутийки Кока-Кола, в които няма абсолютно никакви въглехидрати.

Тази вечер също така спортувах - 35 минутна комбинация от бягане и ходене при 15% наклон на бягащата пътечка.

Имам чувството, че тялото ми е напълно "шашнато" и се чуди с какво съм се захванала . Утре ще се премеря, макар че сигурно е рано. Не съм се чувствала гладна нито за момент през деня и не ми се прияде сладко, а много си падам по него. Абе, ще установим дали тази диета върши работа и как се чувства човек, който я спазва, и туй то!



Тема Re: Ден първи-заключениенови [re: Always Coca-Cola :-)]  
Авторsuny (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 03:42



Mogat li da se iadat trushii?
Az shte ia zapochna sled 08 mart za da sum spokoina che niama praznizi.
. Ne mi e iasno syshto i zashto ne mogat da se iadat samo krenvirshi kato y w drugute kolbasi ima soia.......Kakto i da e !!! Kato probwam shte wi kaja... Shte spodelia dali sym stanala kato Klaudia Shifer XA-XA-XAAAA.........i ako e taka shte wi razceluwam
I kakyw e tozi cheren chai deto go piete, che tuk weche se prodawat mnogo widowe y taka i ne znam ot koi da si kupia



Тема Re: Ден първи-заключениенови [re: suny]  
АвторAlways Coca-Cola :-) (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 15:21



Значи не знам как са кренвиршите и колбасите в България. Аз съм в USA и не мисля, че в колбасите има соя, освен ако не са соеви колбаси, но това е друго нещо. Туршии мисля, че вече се каза, че може да се ядат, но аз лично не бих ги препоръчала - убийствено съдържание на сол. За черен чай не знам да се е споменавало нещо, по-скоро за зелен и какви видове има в България отново не знам. Всички меса, салами и пр., които аз лично ям докато съм на тази диета, са с възможно най-ниското съдържание на сол и мазнини. В края на крайщата не искам да отслабна, но пък да се сдобия с целулит, нали така? . Забравих да спомена, че на ден пия поне по 2 литра вода, освен Кока-Кола-та, която на практика също може да се смята за прием на вода, защото е диетична и безкофеинова.



Тема резултати...няма :)нови [re: Always Coca-Cola :-)]  
Автор Kaмилka (дива)
Публикувано06.03.03 16:35



Браво...!!! Аз съм в БГ и не знам от къде да си намеря такава безкофеинова кола. Освен това разбрах, че принципът на тази диетата бил месо с яйца, а зеленчуците в добавка. Аз напоследък наблегнах на зеленчуците и като че ли спрях да свалям, но ако ям само месо ми става тежко. Няма пък сега да се вманиячавам чак толкоз

Поздрави даваме напред!!!



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
Авторdondon (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 17:44



da spodelya i az s drugarite po dieta: zapochnah na 2.03. i do sega sam svalila malko poveche ot 2 kila. spazvam vsichko striktno, samo deto yam po-mnogo meso (az po princip obicham)

ot vreme na vreme mi se priyajda sladko i mi se pie vino..
pri vas kak varvi?



Тема Ден втори! + отговор на "Re: резултати...няма :)"нови [re: Kaмилka]  
АвторAlways Coca-Cola :-) (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 19:44



Ами да, в България няма безкофеинова кола, но това едва ли е голяма беда. И Coca-Cola Light ще ти свърши работа. Значи ето какво ще хапвам днес:

Закуска - сух деликатесен салам и 4 стръка целина (само стеблата).
Обяд - scallops и салата от домати, краставици и магданоз.
Следобедната лека похапка ще трябва да я пропусна, защото за нея планирах да отскоча до супермаркета и да купя пеперони, но заваля сняг и не ми се излиза. Достатъчно е, че ще трябва да шофирам сигурно поне час и половина до в къщи след работа, което си е редовно преживяване при повече сняг .

За вечеря още не съм решила, но ще е някаква нетлъста мръвка и зеленчуци, то друг избор няма. Май апетитът ми е намалял просто защото като знам, че мога да ям само месо и не ми се и яде .

Сутринта кантарът показа половин килограм по-малко, но това не се знае от какво е, още е рано да се каже дали диетата върши работа. Та така, продължаваме, Камилке, и не се предаваме!



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: dondon]  
Автор evva ()
Публикувано06.03.03 21:10



az sum 3-ti den,ne vijdam koi znae kakva promiana,no PRODULJAVAM uporito,dano da deistva



Тема Ехе!нови [re: evva]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано07.03.03 10:05



Трети ден - това е нищо!
Аз също съм от 02.03. Нямам кантар, но по дрехите усещам, че съм отслабнала. Онзи ден се премерих със сантиметър - талията и бедрата. Още не съм отчела резултати - ще ги отчета в понеделник.
Чувствам се добре - сита и щастлива. Обожавам месото и го ям с голям кеф. Липсват ми плодовете, но ги компенсирам с пресни домати. Вчера пих червено вино - около половин бут.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Ехе! Какво показа кантарът на третия ден!нови [re: Kлep]  
АвторAlways Coca-Cola :-) (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 15:29



Първо да не забравя да кажа на Клер, че й завиждам благородно затова че обича месо! Аз не съм никак месоядна, но в името на науката :-) както казах в ден първи и разбира се в името на отърваването от няколко излишни килца, спазвам диетата като по часовник! И ето че тази сутрин кантарът показа с 2 кг по-малко. Не знам дали това, което съм свалила, е вода или нещо друго, но беше много мотивиращо усещане! Не очаквах нищо подобно, особено след като вчера за вечеря приготвих въпросните пилешки гърди, дето се канех да ги ям в сряда, запържени в доста зехтин, с брюкселско зеле, лук, чесън и подправки. Да видим ден трети как ще мине, още повече че довечера отново е ред да се позанимавам с малко спорт. Ще се радвам, ако всички, които спазват диетата, пишат какво си похапват и как върви. Happy Friday!



Тема Re: Ехе!нови [re: Kлep]  
Авторdondon (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 16:44



hey, pozvoleno li e cherveno vino? az edva se sdarjam da ne piina edna chaska s pecheno mesce, ama me e strah, che ste vzema da spra "topeneto na mazninite".
kakto i da e dnes mi e posleden (6) den, a utre - 8 mart - kupon s piene i yadene na torta!

rezultati kam momenta: - 2.5 kg



Тема Ako si pozvolish:)нови [re: dondon]  
Авторeutuxia (Нерегистриран)
Публикувано08.03.03 01:12



Az oshte v nachaloto pia cherveno vino .Svalila sam 5kg.V nachaloto se svalia mnogo barzo,no posle veche se zabavia tempoto,Spored men e po-dobre.A i ima neshto drugo,Niakade biah chela ,che vseki chovek ima kilogrami,koito za nego sa normalni.Ot tam svalianeto pod tazi granica se zabavia.Az veche pravia dietata 2 sedmici.E,svalila sam samo tolkova,no az i niamam nuzhda ot poveche. Vsahnost mezhduvremenno ne se lishih svsem ot sladko.Prigotviah tiramisu,krem karamel i drugi vkusotii i estestveno gi probvam,ne ustoiah.Edna-dve lazhichki ili malko parchence ne sa prestaplenie.S tova ne znachi ,che razvaliash dietata.Na men mi pomogna mnogo tova,che po vsiako vreme moga da si razresha da iam tova ,koeto iskam.Malko,da,no zhaeh ,che imam pravo,che sama sam si pozvolila .Taka savestta mi ostavashe sita:))



Тема Ako si pozvolish:)нови [re: eutuxia]  
АвторAlways Coca-Cola :-) (Нерегистриран)
Публикувано08.03.03 02:22



Bi li spodelila kolko otslabna prez purvata sedmica i kolko prez vtorata. Interesno mi e kolko se zabavia procesa sled kato organizma privikne s dietata. Az ia spazvam mnogo striktno, daje morkovi ne iam i zasega ne mi e trudno, malko mi lipsvat plodovete, no ne se izmuchvam. Puk i znam, che shte ia spazvam samo okolo 10 dni ili 2 sedmici i sled tova postepenno shte zapochna otnovo da vkluchvam vuglehidrati v haranata si. Ne e kato da triabva da nabivam samo mruvki cial jivot. Ne sum goliam lubitel na mesoto i sled tazi dieta sigurno shte se prevurna vuv vegetarianka :-) E, edva li chak dotam shte stigna. Tiramisu pravish znachi, oh, napravo se oblizvam! I kak se vuzdurja da ne izpapkash cialata tava??? Az ne znam dali bih mogla da mina samo s opitvane :-)



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
АвторMegi (Нерегистриран)
Публикувано08.03.03 20:10



Момичета ще ви разцелувам!!!
Тая диетка е просто фантазия... 2 часа ми отне да прочета всичките постинги, но си заслужаваше. Много се мотивирах от това, което сте написали и реших и аз да пробвам :) Още повече, че просто си умирам за месце и няма да ми е никак трудно да привикна към този режим на хранене... Имам само няколко въпроса - мога ли примерно да си задуша пилешко бяло месце с 1 с.л. маргарин / ако и това е разрешено аз съм на върха на щастието/... още повече, че самото месо не е тлъсто... :) ами как стои въпроса със солта? Не че е кой знае колко фатално, но аз да си питам Стана въпрос и за яйцата... до колкото разбрах могат да се ядат под каквато и да е форма... аз лично ги предпочитам варени :) но тук изниква и последният ми въпрос ... Мога ли да си разбия един белтък на сняг и да си го хапна, като ми се прияде нещо сладичко...

Благодаря предварително и УСПЕХ на всички!!!!



Тема Ден четвърти и честит 8-ми март!!!нови [re: Megi]  
АвторAlways Coca-Cola :-) (Нерегистриран)
Публикувано08.03.03 22:16



Когато другите споделяха как са свалили 3 кг през първите няколко дни, не ми се вярваше, но ето че тази сутрин като стъпих на кантара - 3 кг по-малко! Чак на мен самата ми е трудно да го повярвам! Меги, да си задушиш пилешко месце с маргарин не би трябвало да е проблем, но аз бих ти предпоръчала маслинено олио, по-полезно е. Що се отнася до белтъка на сняг - защо не, стига да не е със захар, но тогава няма да е нещо сладичко, освен ако не използваш изкуствен подсладител. Хмм, на мен нещо днес наистина ми се яде нещо сладичко и може да пробвам. Между другото днес си купих low carb nutrition bars, които имат само 2 г въглехидрати, но пак не смея да си хапна от тях, за да не объркам нещата :-) Ще изчакам още няколко дни и тогава.

Другото, което исках да отбележа, е че тичането тази сутрин ми беше по-трудно от обикновено - просто не ми стигаха сили и пулсът ми се качваше твърде много. Почти съм сигурна, че е от липсата на въглехидрати. Но си направих цялото комбо от тичане и изкачване, само че с малко по-ниска скорост.

По въпроса за солта, аз лично стриктно проверявам съдържанието на сол във всичко, което купувам и ако има повече от 10% за порция, не го вземам. Навремето обичах соленичко, но се отучих, макар че в началото беше трудно. Сега даже и не мога да ям много солени неща, не са ми вкусни. Ако можех и от сладкото така да се отуча, но не би :-)

Меги, желая ти успех и пиши как върви, че всички други нещо се изпокриха :-) Сигурно празнуват 8-ми март, пък при мен той нали не се празнува.



Тема Re: Ден четвърти и честит 8-ми март!!!нови [re: Always Coca-Cola :-)]  
АвторSUNY (Нерегистриран)
Публикувано09.03.03 03:00



Ami tuk mai pishe , che moje da se iade sol, y az obicham solenichkoto. Abe s 2 dumi bez sol ne mi e vkusno. Wse 1 iam treva. S netyrpenie chakam da ia zapochna tazi dieta. No nali pisheshe , che w nachaloto wseki den se swalia po 1 kg. Taka li e ili ne?



Тема 13-ден и ................нови [re: Always Coca-Cola :-)]  
Автор titi_2 (непознат )
Публикувано09.03.03 04:01



И почти нищо. За 13 дена - 3.5кг. Като от 3 дни кантара не помръдва. Ама съм упорита де, продължавам. Аз също съм си взела от тези low carb nutrition bars на Аткинс и някои дни като ми се прияде сладко изяждам по половин.



Тема Re: Ден четвърти и честит 8-ми март!!!нови [re: SUNY]  
АвторAlways Coca-Cola :-) (Нерегистриран)
Публикувано09.03.03 04:44



Солта сигурно няма да се отрази съществено върху самото отслабване, но просто е много вредна. Но в края на крайщата, това е въпрос на личен избор. Аз до този момент свалям средно по килограм на ден. 3 кг по-малко бях сутринта на четвъртия ден, т.е. след 3 дни спазване на диетата. Така че отговорът е, да, можеш да очакваш подобни резултати, но все пак нещата са индивидуални. Според мен има значение какви са били хранителните ти навици преди да започнеш диетата, както и колко килограми имаш да сваляш. Аз освен това спортувам, което при всички случаи помага. Успех и лека нощ (при мен е 21:45)!



Тема Re: 13-ден и ................нови [re: titi_2]  
АвторAlways Coca-Cola :-) (Нерегистриран)
Публикувано09.03.03 05:05



Аз май затова засега не ям low carb nutrition bars въпреки че си купих днес и се облизвам окол тях :-). За тези на Аткинс не знам какви са. Знам обаче, че на някои от тях отбелязват само количеството на въглехидтратите, които имат влияние върху нивото на кръвната захар. От друга страна такива са и някои плодове. Само че в указанията за спазването на диетата пише, че никакви източници на въглехидтрати не са позволени (е, ясно, че такива има и в зеленчуците, че даже и в колбасите и саламите, но много малко). Така че аз не искам да рискувам и ще изчакам още няколко дни преди да почна да ги ям. От друга страна ти пишеш, че изяждаш само по половин, така че едва ли има голямо влияние.

Доколкото си спомням от предишните ти постинги, ти спазваш плана на Аткинс, а не диетата на Усмивка, така ли е? По Аткинс доколкото знам са разрешени complex carbohydrates, най-вероятно затова се отслабва и по-бавно. Но пък е по-здравословно. Аз още не мога да повярвам, че "набивам" само месо, яйца и зеленчуци. Както споменах и преди, това е толкова далеч от обичайните ми хранителни навици, че мъжът ми напълно се шашна :-)! Но като му съобщя всяка сутрин колко паунда съм свалила и престава да се учудва.

Съвсем вече ми се объркаха представите за въглехидтратите и не знам какво ще правя :-) Миналото лято имаше една много обширна статия в NYT за храненето, защо американците са дебели, за митовете, че fat free food е полезна и води до отслабване. Ще се опитам да го открия и ще го постна за тези, които се интересуват. Аз съм голям привърженик на fat free и low calorie foods, но като знам колко захар има в някои от тях и почвам да се замислям.

Та такива ми ти работи :-) Пиши какво хапваш и как вървят нещата. Успех!



Тема Re: ВНИМАНИЕ...нови [re: УCMИBKA]  
Авторжakи (Нерегистриран)
Публикувано09.03.03 17:05



Ей, хора , вече 5 дена спазвам тази диетка и съм свалила само 1 килограм. Пия много чайчета с подсладител-дали той не ми пречи нещо?



Тема Отговор на Жакинови [re: жakи]  
АвторAlaways Coca-Cola :-) (Нерегистриран)
Публикувано09.03.03 18:24



Не, едва ли е от изкуствените подсладители, аз също си слагам от тях в чая.



Тема Re: Need-to-know ima mnogo da se uchi :-)нови [re: silvia]  
АвторGlary (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 09:17



И това ако не е злоба! Не е ясно какво работиш BULLSHIT, но определено има нужда да поработиш върху себе си. Та ти дори нямаш и бегла представа какво е чувство за хумор.



Тема Re: Need-to-know ima mnogo da se uchi :-)нови [re: Glary]  
Авторtralala (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 00:35



neshto greshish,SILVIA ne e NO BULLSHIT
Always Coca-Cola e No Bullshit



Тема Re: Отговор на Жакинови [re: Alaways Coca-Cola :-]  
АвторA1 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 20:22



Здравейте!!! Днес за пръв път съм в този клуб и случайно отворих на Усмивка постинга. Изчетох всичко с голям интерес и макар, че не съм привърженичка на диетите, смятам да опитам.Все ще изтрая 2 седмици без плодове, а що се отнася до сладкото без което не можех да изтрая и 1 ден, за мое голямо учудване вече карам 6 ден без него.И най-чудното е, че не ми липсва.Виждам,че много момичета бяха започнали диетата в началото на миналия месец.Ще ми бъде интересно, ако споделят резултатите към настоящия момент.
За ваше сведение макар и противник на диетите, започнах от немай -къде ли или от това че вече трудно се побирам в дрехите, така по моя преценка да карам само на плодове. Вече 6 ден и резултат- никакъв, освен че след ябълките ми стърже корема. А иначе що се отнасяше до ограничаването на яденето, то изкушението е в първите 2-3 дни.
Очаквам отговорите ви.
С поздрав:




Тема Re: Отговор на Жакинови [re: A1]  
АвторAlways Coca-Cola :-) (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 23:36



Преместихме се в "За тези, които са на нисковъглехидратната диета -2". Заповядай там. Тук отдавна вече никой не пише.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.