Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 25.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: za Bibaнови [re: no bullshit]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано15.02.03 19:09



Как така и на кого си налагам мнението?Ако не ти е приятно да четеш чужди идеи,то не го прави...Най-малкото,което можеш да направиш е да не се ядосваш за глупости!
Когато съм спорела,то е било само защото съм човек със собствено мнение и ми е по-добре,когато си го отстоявам...А,ако на някой не му изнася-лошо няма,пари не вземам нито за обиди,нито за критики!!!
Между другото,подозирам коя си-интересно защо се влачиш след мен и стоиш зад всеки мой пост като най-върл критикар?
Относно диетата-кой ти я налага?Аз само я написах,не съм я съставила аз...
Бъди здрава и по-малко се заяждай,когато не знаеш за какво!



Тема Re:ами да...нови [re: No bullshit]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано15.02.03 19:32



доста си се поровила за кратко време в нета!!!
И аз мога да ти изнеса инфо за калорий,натоварване на тялото,съставяне на индивидуални програмки срещу зелено или всякаква друга валута...НО!
Драга моя,това са неща,които важат за Щатите,не за Б-я!Знам защо казвам това и всеки здравомислещ човек ще ме подкрепи!
Продуктите и храните там,нямат нищо общо с нашите тука...
Като допълнение ще ти кажа,че аз от три дни спазвам диетата и вече съм издухала 1,5 кг...Не ми е лошо-даже се чувствувам перфектно,но спазвам всичко като по часовник и си пия витаминките...
А относно диетите и начина на изразходване на енергия може да се говори мнооого-та и за това е тоя форум тука!!!
Моят постинг е един от многото-аз само предложих,а не наложих-има разлика все пак!



Тема Re:нови [re: УCMИBKA]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано15.02.03 22:55



Според теб, Усмивке, какво си свалила по 0.5 кг на ден - мазнини, белтъчини, вода или нещо друго?



Тема Re: още един отговорнови [re: Flash]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 10:26



Ще мисля и днес по тоя въпрос, пък от утре ще пиша как върви.
хубавото е, че приобщих половинката и поне няма проблеми с какво да готвим у нас :)



Тема Re:за бързо вземащия или...нови [re: Fast Taker]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано16.02.03 14:20



бързо говеещия/постещия/,или каквото и да е там...
Ами Н2О/вода/,драги/а-това се губи като начало!!!
Пък може би и мъничко мазнинки-за всеки организъм е различно...По принцип се губи най-бързо вода!-изпарява се по-бързо от изгарянето на маста!По закона на химията,разбира се!
Още нещо да запиташ или отговора ми те удовлетворява напълно,за сега?
ХАЙДЕ-със здраве и повече усмивки!!!



Тема Re:за бързо вземащия или...нови [re: УCMИBKA]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано16.02.03 15:51



Е, хубаво. И аз така си помислих. А защо хората да се морят, с тази трудна диета, като същият ефект се постига с една разпускаща суха сауна.

И още да те питам, скъпа, /и не съм драга/. Сега, като не ядеш сладкишчета, от къде умното ти мозъче си набавя глюкозка, за да се хранка. И спортуваш ли нещо, или само си почивкаш, и като се губи толкова много вода, няма ли един ден да се превърнеш на чироз, и какво се случва с гладката ти и елестична кожа, като свалиш 10 кила, да речем, за две седмици. Не бързай да ми отговаряш, защото сигурно още и ти не знаеш, аз съм търпелив - ще почакам и ще видя какво ще остане от екземпляр като тебе. Просто ми е интересно, щото наистина има логика в подобна диета.
PS Към третия-четвъртия ден е най-трудно, но ти не бързай да се отказваш, после ще ти стане безразлично, и си почивай повече
В името на науката!!!




Тема Re:за бързо вземащия или...нови [re: Fast Taker]  
Автор Люб (дете)
Публикувано16.02.03 16:28



Глюкозата би трябвало да се набавя от разградените белтъчини и мазнини,ако последните наистина се разграждат при тази диета.
Иначе е добре при нея да се поемат повече бази,понеже при разграждането на телесните мазнини и белтъчини се освобождават киселинни вещества.Доколкото видях,в "диетата на д-р Аткинс" такива са само зеленчуците/салатите и таблетките с бази като магнезий,калций,евент. мин. вода.
Само споменавам факт - ескимосите,които се изхранват изключително от риба и месо - имат средна продължителност на живота от около 30г..

Редактирано от Люб на 16.02.03 16:41.



Тема Re:за бързо вземащия или...нови [re: Fast Taker]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано16.02.03 17:44



Написаното от тебе е абсолютна глупост!
Не ти ли е известно,че човешкия организъм няма нужда никак от глюкоза?
Панкреаса си произвежда денонощно необходимото количество глюкоза...
Ти какво си мислиш?Че т.нар.изкуствени въглехидрати ти носят положителна енергия?Нещо си в грешка!
Губенето на вода е в самото начало-ами чети по-задълбочено...
Същия е и ефекта със сауната...Но на сауна не се ходи всеки ден.Тя е предназначена не за сваляне на килограми,а за очистване на организма от токсини и за освежаване и освобождаване на порите,чрез които диша тялото!
А диетата си е диета...В началото,както е при всяка диета се освобождаваш от излишните течности и постепенно се пристъпва към редуциране на мастната тъкан.Не се притеснявай за моята кожа-тя е мазен тип, а е всеизвестно,че при този вид кожа много рядко се наблюдават т.нар. бръчки!
Запазва се много дълго време изпъната и свежа!!!Е,стига да се грижиш добре за нея-склонна е към акне,комедони и др...Това е единствения й недостатък,но не е непоправим,знам го от личен опит!!!
Ами щом си толкова търпелива,опс-търпеливчакай си!Кой ти пречи?
Чакането му е майката!!!




Това,че говоря меко не ми е донесло кой знае какви загуби!Важното е да се изразявам твърдо!!!



Тема Re:за бързо вземащия или...нови [re: Люб]  
Автор УCMИBKA (закачлива)
Публикувано16.02.03 17:48



разбира се,че е така!
А нима продължителността на живота на ескимосите зависи само от храната им?Може би има и други фактори обуславящи ранната им смъртност?!
Знае ли човек...



Тема Не съм супер-спецка по диетинови [re: УCMИBKA]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано17.02.03 09:39



Но една от признатите български диетоложки ми е позната и от нея съм научила няколко неща. Та за тази диета, която на мен лично много ми допада:

1. Става дума за диетичен режим, не за начин на хранене! Не разбирате ли! И ако го смятате за не съвсем пълноценен, то това му е и идеята. След като получите желаните резултати, минете на друг тип храна.
2. Най-добре е да се редуват диетичните режими. Според моята позната, никой не е ефикасен повече от 2 седмици.
3. Няма диетичен режим, който да влияе еднакво на всички. Например аз по време на пости пълнея - и то като ограничавам хляба и не ям сладко. т.е. въглехидратите не ми понасят и най-вероятно, ако мина на тази диета, ще отслабна доста.
4. Престанете с това лечебно гладуване. То не е поносимо за всички.


Не мога да разбера, защо нападате Усмивка. Тя се опита да предложи един, според мен, много лек режим за отслабване. Практически с него не само не се гладува, но и могат да се ядат чудни вкусотии. Най-ценното в него е, че не прави хората асоциални - т.е. можеш да излизаш, да си ходиш на гости и ресторанти, а не да се завреш вкъщи, глифайки само ябълки и портокали например. И престанете да набеждавате момичето, че си налагало мнението. Тя просто се опитва да помогне!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.