Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 13.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кои зеленчуци и плодове не са диетични?нови  
Автор lm_ (жив)
Публикувано28.12.02 23:16



вярно ли е, че и от зеленчуците се пълнее?



Тема зеленчуци и плодовенови [re: lm_]  
Автор Люб (дете)
Публикувано29.12.02 02:07



примерно от картофи,ако тъпчеш по цял ден,особено пък ако са пържени
иначе по някое картофче си е полезно.

Зеленчуците и плодовете - възможно най-непреработени - са най-полезната храна.Майката природа ги е приготвила специално за храна на нас - хората - това е един договор м/у природата и човека - понеже чрез ядене на плод или зеленчук обикновено се яде обвивката,а не семето - не се спира ничий живот - това е като договор м/у животните и човека от една страна и майката природа от друга - тя ни дава храна,а ние "разнасяме" зародишите - семената.Едно от малкото "идеални" неща в нашия свят.

Все пак обаче не сме все още толкова близко до самия идеал,затова понякога се налага да ядем други неща,освен плодове и зеленчуци.

Колкото до "недиетични" плодове - това са тези с висок гликемичен индекс (бързо постъпване на плодовата захар/глюкозата в кръвта).Това са всички сушени плодове,бананите.

Извинявам се ако съм ти доскучал с "лекцията си" по плодовете и зеленчуците .Хапвай на воля от тях,те са най-полезни и безвредни.

Бързата кучка - планина повдига


Тема Re: зеленчуци и плодовенови [re: Люб]  
Автор lm_ (жив)
Публикувано29.12.02 11:23



вече няма да консумирам банани

с изключение на В1 и В2 от "Лека нощ деца"



Тема Re: Кои зеленчуци и плодове не са диетични? [re: lm_]  
Автор мъp-мъp (artery)
Публикувано04.01.03 14:36



Аз зная само за доматите,че не били препоръчвани за диета,понеже съдържали някакви по трудно разграждащи се работки и задържали токсини.За друго не се сещам ,а царевицата ужасно трудно се преработва ахам



Тема Re: Кои зеленчуци и плодове не са диетични?нови [re: мъp-мъp]  
Автор lm_ (жив)
Публикувано04.01.03 14:55



А варените картофи ОК лиса?

Глядайки надписите по храните видях, че 100 гр. чипс, шоколад и бисквити са все с калоричност над 460 ккал. Много зле е и пицата. Нищо чудно, че дори само с 1 пице се затлъстява.

Междувпрочем много обучам царевица на нутс-мутс или панино, но на тях не пише колко калориии са

само прочетох, че са печени и "ПЪРЖЕНИ" и като видях растително масло и реших да се ограничавам, пък и солта:((((



Тема Re: Кои зеленчуци и плодове не са диетични?нови [re: lm_]  
Автор Biba (hamster)
Публикувано04.01.03 15:56



Варените картофи са ОК, но да не се посоляват много, иначе на 100 гр. имат около 70 ккал, също засищат добре така че не се налага човек да се измъчва от глад.




Тема Re: Кои зеленчуци и плодове не са диетични?нови [re: lm_]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано08.01.03 22:06



мдам, ориза също може да е опасничък, ако се прекалява. Е на мен това ми е любимата храна, но аз съм спортист.
Ориза по принцип задържа повечко вода, а и има кисел характер, което предразполага убразуването на целулит, или увеличаването му. Това се касае и за мъжете между другото, защото (колкото и някои да не вярват) и мъжете страдат от целулит.
Абе това не значи да не ядете ориз. Яжте, но по малко и най-късно в ранния следобед. Ориза дава много енергия, така че ако спортувате, това е вашата храна





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.