Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 07.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хлебецнови  
Автор Kontra (потен сельо)
Публикувано22.05.02 15:51



Някой в някоя от темите ей тъй между другото беше ревнал , че да се зобва хлебец било максимално криво , щото в маята и некакви други работи имало яко консерванти и . . . некакви други работи , дето не били полезни. Та в тая връзка ме интересува следното - че от него особено в комбинация с бира и кюфтета драматично увисва шкембето е ясно , ама кво точно вредно и полезно има в хляба ? Що е кофти да се яде и може ли да стане кофти ако па хич не се яде ? Също тва дето е кофти за хлебеца само за него ли е кофти или и за всички тестени манджи ? Демек ако не става хляб , поне толумбички може ли ?



Тема Re: Хлебецнови [re: Kontra]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 06:59



Pylnozyrnestiat ne e triabva da te pritesniava (protivopokazania ima edinstveno pri artrit/revmatizym,kakto i pri problemi s tynkite 4erva).Beliat hliab,kato nenaturalen produkt,ne e za ejednevna upotreba,imenno na nego se dylji straha ot pylneene,tyi kato e preraboten,ima visok glikemi4en indeks (kato-polirania oriz,zaharta,produktite ot bialo bra6no i t.n.),a i ot rafiniraneto ne sa ostanali po4ti nikakvi vitamini,jeliazo,rastitelni vlakna.
A za maiata (v koiato osven konservanti moje da ima i vsiakakvi drugi ve6testva s neiasen proizhod)-moje6 da ia izbiagva6 kato si zobva6 vmesto tova suhar4eta (mnogo sa vkusni),ili o6te po-dobre miusli,pokylnalo jito i pr..



Тема Re: Хлебецнови [re: Lub]  
Автор Kontra (потен сельо)
Публикувано26.05.02 08:42



Пълнозърнест хляб е тоя дето е черен , нали ? Не съм сигурен ама май има няколко вида - само черен хляб и такъв дето го водят диетичен , пълнозърнест и т.н. , ама на цвят пак си е като черния.

Защо сухарчетата да са по-полезни от обикновения хляб ? Те нали са си пак хляб - демек пак трябва с мая да са правени , само дето са препечени ? Или пък като се препичат им става нещо дето клони към . . по-голяма полезност ?




Тема Re: Хлебецнови [re: Kontra]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 12:35



Zdr,
ima takiva suhari,koito ne sa to4no "prepe4en hliab",a sa napraveni bez maia (na sydyrjanieto na opakovkata pi6e dali imat).I ne izglejdat kato prepe4eni filiiki.

Pylnozyrnest e tozi,v koito ima visok protsent pylnozyrnesto bra6no.Ne e zadyljitelno da e 4eren,za6toto zavisi ot tsveta na bra6noto (4erniat mislia 4e e ryjen).Na men "Bonus" mi e liubimiat.



Тема Re: Хлебецнови [re: Lub]  
Автор Kontra (потен сельо)
Публикувано27.05.02 00:30



Тоз хляб бонус го рекламират като някакъв максимално специален и много диетичен. Малко ми е странен на вкус. Имам чувството , че те тормозя с работи , дето са очевидни за хората с висше образование . . . , ама - за хляба горе-долу разбрах - а какво значи пълнозърнесто брашно ? Значи белият хляб е кофти , черният е добре , може и да не е черен , ама пак да е добре , а как е този хляб дето му викат хляб " Добруджа " - дето не е баш бял , ама не е и баш черен ? За хляба - гот - ама нещото дето наистина ми тежи на сърцето е проблема с бисквитките и толумбичките , т.е. другите тестени работи - принципно тях предимно с пълнозърнесто брашно ли ги правят или с . . .другото брашно , дето е по-кофти ? Съжалявам ако ти късам нервите с толко индиански въпроси , ма не знам , а ми е интересно.




Тема Re: Хлебецнови [re: Kontra]  
АвторЛюб (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 03:12



Пълнозърнесто брашно е брашното от цялото зърно...,а бялото е от рафинирано зърно (с отстранена външна ципа).
На всеки хранителен тестен продукт пише,от какъв тип брашно е направен той (напр. бялото,фино брашно,е от тип 405 или тип 500).Колкото по-високо е 4ислото,толкова по-рафинирано е брашното.



Тема Re: Хлебецнови [re: Люб]  
Автор Kontra (потен сельо)
Публикувано28.05.02 00:16



Мерси , разбрах те. Появи се лъч светлина в мрака.




Тема Re: Хлебецнови [re: Kontra]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано04.06.02 19:57



Контра, не си ли случайно зодия Дева? Не че има връзка с хлебеца, просто питам



Тема Толумбички моженови [re: Kontra]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано04.06.02 22:18



Никой не е споменавал, че не трябва.



Тема Re: Хлебецнови [re: Lolita]  
Автор Kontra (потен сельо)
Публикувано04.06.02 23:04



Нема такова нещо. Водя се рогат въпреки , че съм малко на границата , щото съм роден на първия ден на пролетта. Ский кви драматизми пише за зодията като цяло :

планета : Марс
елемент : огън
цвят : червен
щастлив ден : вторник
любимо цвете : мушкато


От всички знаци Овенът е най-непосредственият и променливият. В неговото сърце кипи енергия , той не е способен да хитрува , когато обича. Много често смесва мечтите с реалността. Макар мъжествен и силен , неговата душа запазва нещо детинско и наивно. Влюбва се от пръв поглед. Не търпи да бъде мамен в любовта.

Родените под знака на Овен са олицетворение на жизнената сила. Макар и склонни към буйност , те действат без предубеждение и злоба. И през ум не им минава , че могат да обидят другите. Държат особено много на личната си свобода.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.