Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:57 21.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема Натурален сокнови  
АвторДk (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 16:45



Да питам и аз нещичко.Какво мислите за нат.сокове от кутия.Аз обожавам тези на Флорина и изпивам по 1 кутия 100% сок на ден,но напоследук нещо ме светнаха,че не били никак полезни.Зная,че е по-добре да пия пресни,но не мога да вися цял ден в кухнята и да цедя плодове.



Тема Re: Натурален сокнови [re: Дk]  
Автор Airborn (dreamer)
Публикувано17.05.02 16:53



1. Pulni sa s konserwanti.
2. Dobena im e dosta zahar.
3. Ne e asno do kolko vitaminite sa se zapazili.



Тема Re: Натурален сокнови [re: Дk]  
Автор non_anon (lyubopiten)
Публикувано17.05.02 17:58



zashto cedish plodovete???



Тема Re: Натурален сокнови [re: Дk]  
Автор Bluebell (zemna)
Публикувано17.05.02 19:45



Kupi si el.sokoiztiskvachka i nyama da visish po tsyal den v kuhnyata.



Тема 100%-овинови [re: Bluebell]  
АвторДk (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 10:58



Да но на тях пише 100 % натурални.А и излиза много по-скъпо,ако си ги правя у дома.



Тема Re: 100%-овинови [re: Дk]  
Автор___________ (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 19:40



Мисля,че след като си написала този вапрос си си отговорила сама.Освен из-
броените недостатъци вярвам,че се окисляват.



Тема Re: 100%-ови [re: ___________]  
АвторJust a Girl (Нерегистриран)
Публикувано19.05.02 18:43



Не мисля, че излизат по-скъпо! А ако излизт по-скъпо, значи нещо не е наред! НАпример от 3 лимона излизат около 2 литра сок (естествено разреден с вода, както се съветва всички сокове да се разреждат. Това е около 1 лев даже по-малко!



Тема Re: 100%-овинови [re: Дk]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано20.05.02 17:21



А ти какво очакваш да пише? "Внимание, отрова" ли?!
Също искам да попитам: за какво изобщо трябва да цедиш плодовете и да си губиш времето? Защо не ги ядеш цели?
Има едно елементарно съображение: колкото по-преработена е храната, толкова е по-чужда за организма. Дори да забравим за всичките консерванти, бои, подсладители, подобрители и един дявол знае какви още химии, напускани вътре. Ако видиш на съседни щандове пресни плодове и сокове в кутии, изобщо няма повод за колебание.
Аз лично не пия т.нар."натурални" сокове. Абсурд е да наречеш "натурално" нещо течно, което не се разваля цели 6 месеца при стайна температура. Такова животно в природата нема.



Тема Натурален сок????нови [re: Дk]  
АвторГюpo (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 00:22



Не си цапай организма с боклуци. Използвай пресни плодове. Цеди ги само ако имаш проблеми с целулозата им, иначе просто губиш и то много. Пий повече филтрирана или минерална вода, до 2,5 - 3 л и няма да стоиш в кухнята, а на по-подходящо място!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.