Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 14.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Хапване на воля, биричка, купони...  
Автор Hopeless* ()
Публикувано17.05.02 16:12



...ето това ме докара до това дередже...
Аз написах в една друга тема за кг и ръст, та да не се повтарям.

Но четох някъде, че за да правим полезните, но неприятни ни неща, трябва да ги превърнем в навици - навик да не хващаш асансьора, навик да ставаш сутрин в 6:30 за кратко бягане, навик да не слагаш захар в чая, навик да не преяждаш и препиваш...
И на теория е прекрасно, обаче в действителност:
Как да кажа, че повече няма да преяждам, като прекрасно знам, че още довечера ще опразня хладилника. Или, че всеки ден до края на дните си ще бягам по 4 км. всяка сутрин. Или, че вече няма да ям сладко - никога, ама никога през живота си... Ами просто ми звучи ужасно!
Затова реших да си дам срок - 6 месеца:
6 месеца да не пия абсолютно никакъв алкохол
6 месеца да не ям абсолютно никакво месо
6 месеца да не ям сладолед и шоколад
6 месеца да не ям хляб
6 месеца да не ползвам асансьора, но нито веднъж (живея на 4 етаж)
6 месеца всяка сутрин да правя по 3 минимум обиколки на училищния двор до нас (около 400 м)

Ако след 6 месеца тези неща не са се превърнали в навик за мен, не знам какво би могло да ги превърне в такъв!
Кажете, моля ви, какво мислите за моите въжделения и има ли шанс да успея!



Тема Re: Хапване на воля, биричка, купони...нови [re: Hopeless*]  
Автор Hopeless* ()
Публикувано17.05.02 17:11



Мислех да сложа и кафето, ама няма шанс просто да го изпълня, та затова се въздържам, но...
6 месеца няма да прекарвам в Internet повече от 1 час на ден!

И това не е реклама, а просто желание да се откажа от безцелно браузене...



Тема Re: Хапване на воля, биричка, купони...нови [re: Hopeless*]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 20:11



Mislia,4e sa malko takiva kato tebe,koeto taka da dyrjat na Sebe si:).
Uspeh!



Тема Re: Хапване на воля, биричка, купони...нови [re: Hopeless*]  
Авторili (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 20:31



mnogo hubavi planove,no mislia,che sa nevazmojni za izpalnenie,pone za menNo az taka si govoria,zashtoto imam da svaliam samo 4-5 kg.
Zashto ne se opitash da si kajesh,che shte gi prilojish parvo za edin mesetz,mislia,che shte e po-lesno.Inache ti jelaia uspeh i silna volia



Тема Re: Хапване на воля, биричка, купони...нови [re: Hopeless*]  
Автор Kontra (потен сельо)
Публикувано18.05.02 00:30



Еми ако не прецакаш работата през първите 10 дни има теория да стане , но много се съмнявам. Прекалено много работи ще отрежеш наведнъж. Ако си налагаш ограниченията постепенно ще е много по-безболезнено. Не може цял живот кеф ти пиене , кеф ти каспичанска курва и изведнъж " Стига вече кръв потече - от утре съм нов човек ! " . Е сигурно може де , ама за мен другото е по-разумно.



Тема Re: Хапване на воля, биричка, купони...нови [re: Kontra]  
Автор Hopeless* ()
Публикувано18.05.02 09:22



Донякъде си прав, обаче...
Аз съм си такава - или всичко или нищо - или не ям абсолютно нищо, или преяждам, знам, че е ужасно, но след многогодишни наблюдения установих, че съм такава. Може би именно затова все отслабвам и надебелявам после...

И все пак трябва да уточня, че всички тези ограничения не са от най-любимите ми неща. Това са неща, от които мога да се откажа, стига да си го наложа. Не бих могла да кажа "6 месеца без кашкавал" например. Нещата, които обичам твърде много все още си остават в менюто ми. А и 3 обиколки на училищния двор все пак нищо не са, друго е да кажеш 10. Та думата ми е, че целите ми са горе-долу реалистични.

До днес поне (втори ден) ги спазвам.

Междудругото, Контра, ти на колко години си? ...просто от любопитство....



Тема Re: Хапване на воля, биричка, купони...нови [re: Hopeless*]  
АвторA3 (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 10:24



Аз тази работа не мога да я свърша , просто няма как да стане.Ако ми е кеф ще се качвам пеша ако не ми е няма.Изобщо обичам да правя това което ми се прави. Храня се тогава когато съм гладна , спортувам когато ми се спортува .Само на работа не мога да ходя когато ми се ходи но работя по въпроса.Иначе то ега си и живота , да си броиш калорийте да си броиш чашите , абе не си е работа ама тва за мен.
А иначе ти пожелавам успех и дано устискаш.
Пиши след няколко дена как се развиват нещата.



Тема Е, те за тва ми е думата ...нови [re: A3]  
Автор Hopeless* ()
Публикувано18.05.02 10:30



Като ги превърнеш нещата в навици и вече не се замисляш приятни ли са или не, просто ги правиш , а може и дори да ти станат приятни ... Това ми е целта!



Тема Re: Хапване на воля, биричка, купони...нови [re: Lub]  
Автор Hopeless* ()
Публикувано18.05.02 15:55



Aaaaa, то на приказки, знайш ква съм велика!

Ама като дойде време да се спазва, стой та гледай!

Между другото:

6 месеца всеки ден по 1,5 литра вода всеки ден

Мисля, че е разумно количество...



Тема Re: Хапване на воля, биричка, купони... [re: Hopeless*]  
Автор Kontra (потен сельо)
Публикувано18.05.02 20:57



3 обиколки може и да са нищо , а може и да са нещо. Зависи кой ги бяга. Сестра ми например постоянно се чуди - " Що съм толко дебела бе ?!? " , а аз всеки път й викам - " Щото изобщо не се движиш , ма - само лежиш , четеш и плюскаш ! " Та по тоя случай веднъж й беше дошло героично настроение да тича. Каза , че е избягала 100 метра. После 3 дена не можа да отлепи от кревата , а тя верно , че е нисичка , ама е ~ 15 кила под теб.

На 22 март нагазих здраво в пенсионерския живот - чукнах 20 годинки.
" Защо ме гледа тая толкова усърдно,
не вижда ли, че аз съм малък скромен тип ? "





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.