Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 13.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Здравословно хранененови  
АвторЛидия (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 17:15



Обръщам се към всички ви с молба за съвет.Не искам да спазвам разделното хранене ,зоната или каквото и да е .Решила съм да се храня здравословно-без животински мазнини,малко хляб,без газирано.Но все съм чувала,че има храни,които не трябва да се приемат от желаещите да отслабнат-сирене,месо,банани,грозде,ябълки,дори,защото засилвали апетита.Накой мойе ли да ми пише в наи-общи линии кои продукти да се ограничават.Някъде чета ,че за отслабване не трябва да се ядат месни изделия,другаде пише,че от картофо,хляб и прочие въглехидрати се дебелее,вече направо съм тотално объркана.



Тема Re: Здравословно хранененови [re: Лидия]  
Автор NeReiDa (iliuzia)
Публикувано11.05.02 16:27



Zdravei,
Dokolkoto sym zapoznata s ideqta za otslabvane, znam 4e moje da se priemat vsqkakvi plodove i zelen4uci bez ograni4enie ( mneniqta za banana sa dosta protivore4ivi!). Spri da qdesh hlqb, moje samo suhar ili edrozyrnest 4eren hlqb, spri svinskoto, agneshkoto, ov4eto meso. Ne qj vseki den kashkaval - pozvolqvai si samo 200gr. na sedmica. Ograni4i sladkoto do minimum. Qj qbylki sled vsqko qdene. Te ubivat kiselinite i spomagat za razgrajdaneto na mazninite. Pii mnogo voda i plodovi 4aiove. Qj samo kogato si gladna, a ne kogato iskash. Ako si na kafe, vzemi si dve biskvitki, no ne prekalqvai. Qj bavno i sdyvkvai dobre. Gledai v meniuto ti da ima pove4e kartofi - pe4eni ili vareni. Daje moje da si pravish dni na kartofi - te zasishtat, a ot tqh ( protivno na mnogo izkazvaniq!) ne se pylnee, a daje se slabee. Qj pove4e zeleno, osobeno v tova vreme qj salati. Izbqgvai pyrjenoto. Pred pe4eni na skara i pyrjeni hrani, izberi pe4enite. Nikakvo pusheno! Qj samo kafqv oriz, izbqgvai bob i grah - te naduvat stomaha i go pylnqt s izlishen vyzduh, koito po kysno se zapylva s maznini i se obrazuvat masni depa. Qj pileshko, teleshko( pone 3 pyti v meseca - ujasno polezno - sydyrja nujni za organizma proteini). Kogato mojesh da izbirash mejdu sirene i sol, izberi sirene. Pii i qj mnogo mlqko. Ne pii dopylnitelni vitami i t.n.
Ako se setq oshte neshto moje da go dobavq. Zasega e tova. Dano da sym ti bila polezna.

Uvajavai samo tezi koito te uvajavat, obi4ai samo tezi koito go zaslujavat!


Тема Re: Здравословно хранененови [re: NeReiDa]  
АвторЛидия (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 14:54



Благодаря ти за изчерпателния отговор.Наистина ми помогна.Да ти кажа аз съм чувала доста противоречия за млякото-не бивало да се пие сутрин на гладно,не можело да се усвоява от организма и водело до надебеляване.За картофите е аналогично.Дори според Аюрведа били изключително вредни и забавяли обмяната на веществата,но аз си обожавам салата от варени картофи,така че продължавам да си ги хапвам.В крайна сметка ми се струва,че за да се поддържа добра фигура не трябва да се прекалява с въглехидратите.Ти как мислиш?



Тема Re: Здравословно хранененови [re: Лидия]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 15:31



Картофите също са въглехидрати!



Тема Re: Здравословно хранененови [re: ****]  
Автор NeReiDa (iliuzia)
Публикувано12.05.02 19:54



No mnogo malko!!!
A NEMOJE 4ovek da iska da otslabne traino, bez da qde vyglehidrati. Kartofite ne sa vredni, a pomagat, zashtoto sydyrjat nqkakvi enzimi, razgrajdashti mazninite. Hranitelni sa, no nemojesh da nadebeleesh ako qdesh samo kartofi. Ako oba4e kartofite se grupurat s hrana, koqto sydyrja mnogo vyglehidrati ( svinsko)..togava efekta e porazitelno nadebelqvane.
Taka 4e vnimavai s vyglehidratite, no ne gi izklu4vai trajno ot menuto. Prosto gi ograni4avai!

Uvajavai samo tezi koito te uvajavat, obi4ai samo tezi koito go zaslujavat!


Тема Re: Здравословно хранененови [re: NeReiDa]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 15:53



Svinskoto ne sydyrja po4ti nikakvi vyglehidrati.



Тема Re: Здравословно хранененови [re: Lub]  
Автор NeReiDa (iliuzia)
Публикувано14.05.02 20:07



Ne e vqrno..sydyrja mnogo vyglehidrati i masni depa, koito v procesa na izgrajdane na samoto prase se preobrazuvat v maznini i loini natrupvaniq.

Uvajavai samo tezi, koito te uvajavat! Obi4ai samo tezi, koito go zaslujavat!


Тема Re: Здравословно хранененови [re: NeReiDa]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 23:00



Az pyk znam,4e vyglehidratite se skladirvat predimno v 4ernia drob i muskulite (pod formata na gliukogen),a sled smyrtta na organizma mnogo lesno se razpadat do mle4na kiselina.



Тема Re: Здравословно хранененови [re: Lub]  
Авторsluchaen posetitel (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 00:38



Taka e, ama kakvo znachenie ima kakvo stava sled smartta



Тема Re: Здравословно хранененови [re: sluchaen posetitel]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 01:04



Mi nali iadem praseto myrtvo,a ne jivo be:))!Ako go iadiahme jivo,6te6e da ima mnogo vyglehidrati v mesoto na gorkoto prasentse,ama nie go iademe myrtvo,kogato ve4e niama gliukogen (t. e. vyglehidrati) v nego.
Aide,dobyr apetit:).




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.