Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 21.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мъжът ми...нови  
АвторKaтeтo (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 12:23



откачи съвсем..... След като няколко месеца беше вегетарианец, после стана суровоядец - само плодове, зеленчуци и кълнове, а сега от 9 дена гладува напълно!!! Разберете, че вече съм се побъркала - все пак лечебния глад, на който той се уповава, се провежда обикновено под лекарско наблюдение, на хората им следят показателите и т.н., а той много ме плаши. Изпосталя съвсем, напълно е безсилен, постоянно обещава че уж щял да почне да се захранва, а не го прави! А продължава да работи, шофира и т.н., не знам как го прави?Свалил е поне 18 кг. (така казва той, но може и да са повече) за по-малко от 2 месеца и изглежда като отшелник. Прочел е книгите на Атерпов и ония за гладолечението и нищо не му влиза в главата! Казва че детето се храни с отрова (разбирай готвена храна), че самата аз се храня ужасно - а аз покрай него само салати ям, че още не знам си какво. Пол Брег е негов идол. Покрай стреса и аз свалих 4 килограма без да съм го искала.
Кажете как да постъпя, страхувам се че ще си развалим семейството, ако продължаваме така. Каквото и да му кажа, той реагира много остро и казва, че в глада е истината. Обеща от днес да почне да пие по малко лимонов сок с вода, но не знам дали е истина или не? Иска и аз да гладувам поне по 2 дена седмично.....как да стане това като работата ми е напрегната?
Мислех че това са главно женски проблеми и не знам как да постъпя?
Всякакъв съвет ще ми е от полза.....
Катето



Тема Re: Мъжът ми...нови [re: Kaтeтo]  
АвторVasilena (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 12:53



Yzhas! Da ne bi da misli,che e bolen ot neshto,ta se muchi taka?
Az naskoro prochetox "Chudoto na gladuvaneto "ot Malaxov i napravo se
izprishtix Otvratitelna kniga!Ama to na rusnatsite im dai samo glad i mucheniya. V nikakuv sluchai ne gladuvai i ti s nego,za dete da ne goviorim.
Opitai se da govorish s nego vnimatelno i da razberesh kakva mu e tselta.
Nakarai go da se pregleda. Da,suglasna sum,che xranata ne e suvsem chista i vsichkite dobavki v neya sigurno ni vredyat,no da sprem da se xranim si e napravo bezumie.Kupi mu knigi v koito pishe za vredata ot pulnoto gladuvane,
nakarai go da se sumnyava,che pravi nai-dobroto za sebe si kato gladuva.
Drugo ne se seshtam kavo da te posuvetvam,dano da se opravyat neshtata.
Pozdravi!



Тема Re: Мъжът ми...нови [re: Kaтeтo]  
АвторДиeтoлor (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 13:06



Мдааааааа, това според мен си е опасно.
Непременно направи така , че да отиде да се прегледа, както при специалист по вътрешни болести, така и направете един разговор с психолог.
Това е опасно, а най лошото е, че такава мания може да стане опасна и за теб и детето ти.
Не се плаши все пак - но прави решителни стъпки в тази насока



Тема Re: Мъжът ми...нови [re: Диeтoлor]  
АвторKonstantina (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 13:30



Ostavi go da napravi tozi experiment sas sebe si, shtom e reshil. Toi sam shte otkrie, che verniat pyt ne e vav krainostite na pylno gladuvane i pylno surovoiadstvo, a niakade po sredata. I az sym minala prez mnogo experimenti sas sebe si, dokato stigna do segashnia si nachin na hranene, koito me zadovoliava napylno. A ako e reshil da go opita i ti go spirash, tova samo shte go nastroi protiv teb...... Estestveno, ako neshtata ne sa po-slojni kato primerno da stava vapros za anorexia nevroza ili neshto takova, koeto opredeleno si e za psiholog......
Pojelavam ti uspeshno razreshavane na problema i za dvete strani...

Vse pak pogledni ot dobrata strana: po-dobre e da experimentira nachini na zdravoslovno hranene, otkolkoto da experimentira kolko moje da darji na piene ili dali oshte e privlekatelen za drugi jeni



Тема Re: Мъжът ми...нови [re: Kaтeтo]  
Автор Pliampalo ()
Публикувано11.03.02 13:32



Остави го още няколко седмици на глад и ако не умре може пък на него да му влияе добре:))))))))))
Тва майтап разбира се
Ама имаше един виц, един тъкмо научил магарето си да не се храни и то взело че умряло:)
А да повръща?
Ако и тва го прави води го на лекар , то от глад и мозъкът не работи както трябва .Само се надявам че ви обич все пак достатъчно за да не е агресивен че и тва се случва.
Да не дава господ

Izvinenieto e kato zadnika ,vseki si go ima


Тема Re: Мъжът ми...нови [re: Kaтeтo]  
Авторkorni (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 14:31



tva si ima ime - anoreksia!!!
sledva da pogovori6 s nego, ama e pove4e ot sigurno ,4e niama da te poslu6a .
nai-dobre e , ako ima6 vyzmojnost da izrovi6, ima6e predi 1 godina razni publikatsii iz presata , razni smyrtni slu4ai, posledovateli na lidia kova4eva , koeto si e po-lekia variant na gladuvaneto .
triabva niakoi lekar da mu obiasni , 4e vmania4avaneto i provejdaneto na prodyljitelen glad v doma6ni uslovia bez lekarski kontrol ne e polezno, daje moje da ima fatalni posleditsi .



Тема Re: Мъжът ми...нови [re: Pliampalo]  
АвторKaтeтo (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 15:58



Каква ти агресия, той няма сили да гледа изобщо! Ако някой ще става агресивен, това по-скоро ще съм аз в най-близко бъдеще
А за повръщането - слава богу не съм забелязала, но не съм го и следила.....ще го видя какво ще става днес уж трябваше да почне със сока




Тема Re: Мъжът ми...нови [re: korni]  
АвторKaтeтo (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 16:05



Точно този подход опитах и аз, но обичайно спокойния ми мъж събра всичките си сили да ми повиши тон и да ми заяви, че и в книгите пишело, ще не трябва да споделяш с най-близките си своите планове за глад, за да не се опитват да те спрат!
Цялата атмосфера между нас се развали тотално откакто той е "здравословен", каквото и да кажа, все греша, не знам как ще ви прозвучи, но все едно имам работа с друг човек! Явно му се привиждам като "торба с отрова" или не знам и аз какво. Иска ми се да ме разбира поне наполовина колкото аз него - все пак съм го оставила да гладува, пълнолетен е, не мога да го вържа и нахраня, нали?
Да не говорим че според него дори и най-леката настинка се дължала само на вредната храна и ако кихна, веднага ми се обяснява че това е начин организма ми да се освободи от отровите.
Много обичам мъжа си, но се надявам някак този период да му размине, иначе как ще я караме - не зная.....или пък поне да си спазва режимите без да се променя така изцяло както този път.....пък и страх ме е че може някъде да му стане лошо или нещо, знам ли??




Тема Re: Мъжът ми...нови [re: Kaтeтo]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 16:33



проблемът е сериозен и трябва да направиш всичко възможно да осъществиш сериозен разговор с мъжа си.
Пол Брег е страхотен автор, но ние живеем в напрегнат и динамичен век, вече въздухът и водата са замърсени, стресът е голям и някак клетките ни започват да мутират, така че е нужна малка актуализация в тези диети.
Наистина е нужно човек да се стреми към по-целесъобразен начин на живот, но всичко трябва да има граници.
Не знам какво да те посъветвам, ти познаваш човека, с който живееш и сама прецени как да постъпиш, за да го накараш да те чуе и замисли, ако не го направи ще развалите не само брака си, но и здравето му е в опасност.
Опитай се да предвидиш неговите въпроси относно храненто и начина на живот и се въоръжи с много информация по тези въпроси, за да го убедиш, че е минал границите. Ако трябва намери информация за тези болести като анорексия и булемия и просто поговорете.



Тема Re: Мъжът ми...нови [re: korni]  
АвторДиeтoлor (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 19:51



Прекалено бързо поставяш такава тежка диагноза като анорексия, а дори не си видяла и говорила с човека




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.