Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 16.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За да има бързи резултати....  
Автор universe (различен)
Публикувано23.02.02 03:07



Здравейте приятели!Искам да ви помоля да споделите как спортувате,в къщи ,на аеробика,в парка,мисля ,че ще е полезно и интересно за всеки които иска да отслабне.
Аз например ходя много пеша и правя упражнения в къщи
А вие ?

Вселената е около нас.......otkacham]


Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: universe]  
Автор Dundita (все тая)
Публикувано23.02.02 07:59



Aз ходя три пъти в седмицата на Tae Kwon-do. Лятото ходя страшно много пеша и плувам и ходя да тичам и какво ли още не, обаче през зимата нямам възможност.
Понякога играя гимнастика в къщи. А най-хубавото е че много танцувам...това е най-хубавия спорт!
Поздрави.

Няма свещ, която да не хвърля сянка.


Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: universe]  
Автор Oливия (лежерна)
Публикувано23.02.02 10:22



Аз карам колело сутрин.Велоергометър де,по час,час и половина,зависи колко време имам;)
Обаче понякога така ме мързи,че нищи не е в състояние да ме качи на колелото...
Има и друг ефект.Открих,че ако съвсем,ама съвсем случайно си се понапил предишната вечер,това е най-страхотния начин да си избиеш махмурлука;)))
Само да се наканиш да го караш , де...



Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Oливия]  
АвторLea (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 15:01



Dovolna li si ot veloergometara? I az obmisliam dali da si vzema, zastoto ne vinagi imam vreme za aerobica, a i tam kadeto mi haresva da hodia mi idva dosta dalech. Ta se chudia struva li si da si vzimam kato gledam edna priatelka deto ima biagasta pateka, "potanala v prah".



Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Lea]  
Автор Oливия (лежерна)
Публикувано26.02.02 17:31



Е-е,ми то е до човека;) Не си заслужава парите само ако нямаш волята да го караш...Ако не ти е силна мотивацията за отслабване.
Много съм доволна,и задника се стяга,и тонуса се повишава!
Обаче здраво го карам...Винаги когато ми е нещо криво или нервно,се качвам на колелото.
Не е обаче нужно да се кара всеки ден,защото омръзва.Аз съм го сложила моето на видно място в хола ,за да гледам телевизия,доакто карам;))Така по-бързо минава времето.
Номера е :на ниска скорост(в смисъл по-малка тяга) , по-дълго време,минимум 30 мин.,трябва да се изпотиш хубаво.Иначе се правят мускули,а не е много естетично с някакви буци над коленете да се сдобиеш...
Поздрав!





Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Oливия]  
Автор Lara_ (бейби)
Публикувано26.02.02 18:11




Аххаааа, имам следния въпрос: как ти се стяга задника, като си седнала на колелото???
Аз много се колебаех точно поради тази причина какво да си взема - велоергометър или степер, защото степера обхваща и краката и дупето, докато за другото не съм сигурна.......
Като краен резултат още нищо не съм купила.....защото...ъъъъъ...нещо се моткам



Тема Питане! За ски-тренажор?нови [re: universe]  
Автор Dundita (все тая)
Публикувано26.02.02 18:13



Аз имам в къщи ски тренажор.
Какво ще кажете за него?

Няма свещ, която да не хвърля сянка.


Тема Re: Питане! За ски-тренажор?нови [re: Dundita]  
Автор Lara_ (бейби)
Публикувано26.02.02 18:20



От тия дето едно време ги рекламираха по ТВ-то ли?



Тема Re: Питане! За ски-тренажор?нови [re: Lara_]  
Автор Dundita (все тая)
Публикувано26.02.02 22:10



Точно от тия!


Няма свещ, която да не хвърля сянка.


Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: universe]  
Авторaлekc (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 16:01



Преди няколко години правех упражнения вкъщи (5 пъти седмично) с касетката на Синди Крофорд. Чувствах се страхотно. След първите 3 месеца направо неможех да позная тялото си. Бях се стегнала страхото. Естествено издържах така само известно време. Сега мисля да започна пак и всеки ден си казвам - от утре. Истината е обаче, че ужасно ме мързи.



Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Lara_]  
Автор Oливия (лежерна)
Публикувано28.02.02 11:16



Бе какво става тука,оня ден ти написах отговор,и бързах да изляза,нещо не се е получил като гледам!!.......
Значи стяга се,и аз се учудих,обаче е факт.Когато натискаш педалите със задната част на ходилата се напрягат именно рези мускули.Все пак дупето се стяга в долната си част,ако ме разбираш...;)
Велоергометър е готино,обаче от тези,с ръчки и за ръцете,така се раздвижва цялото тяло.



Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Oливия]  
Автор Lara_ (бейби)
Публикувано28.02.02 11:26



Велоергометър с ръчки за раздвижване на ръцете не бях чувала
Да нямаш предвид уред като OrbiTrek??
Той ми се виждаше като най-добър вариант за раздвижване, но го пробвах в един фитнес и ми се видяха малко непривични движенията и се отказах да го купувам.



Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Dundita]  
Автор Lara_ (бейби)
Публикувано28.02.02 11:33



Знаеш ли, и аз преди тренирах същото, но се отказах, т.к почнах много да пълнея. Тренировките бяха вечер, там много се изморявах и колкото и да се стараех да не го правя - се наяждах зверски.
Дано на теб да не ти действат така



Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Lara_]  
Автор Oливия (лежерна)
Публикувано28.02.02 16:10



Оф,степер исках да напиша...Точно това имах предвид...Баси,нещо ми става......Пролет ще да е,изкуфявам пролетно време........




Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Lara_]  
Автор Dundita (все тая)
Публикувано28.02.02 17:09



Хух ами точно така ми действат!
Аз уж започнах за да отслабна, ама от тогава все качвам.
Напоследък обаче забелязах, че няма такова нещо, непременно да трябва да се натъпча след тренировка. С много воля се отучух да не ям след тренировка....ама през деня ....да не казван на следващия ден какъв глад е!
Иначе спорта си е много готин

Няма свещ, която да не хвърля сянка.


Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Dundita]  
Автор Lara_ (бейби)
Публикувано28.02.02 17:26



Ами той нека си е готин спорта, ама гледай да не пълнееш много от него!
Щом си се отучила да ядеш след тренировка - браво на теб
Аз затова предпочитам да тренирам сутрин - първо че някъде четох, че сутрин се изгаряли най-бързо мазнините, и второ тогава трудно огладнявам, но дори и да огладнея - мога и само с плод да мина.
НО, големия проблем остава уикенда - кажете хора как да не преяждам тогава. Не си стоя вкъщи, но много си угаждам навън!!!



Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Lara_]  
Автор Dundita (все тая)
Публикувано28.02.02 17:36



Да най-големия му недостатък е, че са вечер тренировките
И аз предпочитам да са по всяко друго време през деня.

Няма свещ, която да не хвърля сянка.


Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Dundita]  
Авторuniverse (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 19:38



Tova naistina e 4udesno i az hodih na Taeklondo no po4naha da mi se ovormiat golemi muskuli bez da otslabvam i se otkazah
Koi kolan si i kade hodi6 ako ne e taina



Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: aлekc]  
Авторuniverse (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 19:42



Marzel da lo6o no s volia vsi4ko stava samo deto i neia ia naima ne6o.......
Otdavna iskam da si vzema tezi kaseti ima6 li predstava otkade



Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: universe]  
Автор Dundita (все тая)
Публикувано28.02.02 21:57



Ami izpusnah posledniq izpit i sym jylt kolan. Hodq vyv Dianabad ima edna zala po kulturizym- tam sa trenirovkite.
Az sym mnogo dovolna ot Tae Kwon-doto zashtoto me poddyrja v strahoten tonus!
Sled trenirovka ponqkoga imam chustvoto che moga da letq!
A inache treniram pochti ot dve godini( sys dve seriozni prekysvaniq, zaradi travmi po moq vina:)
Ti kyde si hodila? I kolko si trenirala? I kakyv kolan si?

Няма свещ, която да не хвърля сянка.


Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: universe]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 12:09



Ако спортуваш за отлсбване задължително преди тренировка около 30 мин пийни едно кафе.
1.
Гимнастиката на Синди и 2 -те касетки са доста добри. Избери си едната и спортувай с нея, защото тя налага едно добро темпо. Определено има ефект, но е задължително 2 пъти седмично, не повече от 3 пъти седмично.

2.
Каланетиката има доста недостатъци.
3.
Аеробиката не се понася от всички, някои се оплакват от падане на кръвното.
4.
Що се отнася до уредите според мен си заслужава степера, но все пак имаме мускили и от кръста нагоре, нали?
5.
Плуването има недостатък, че не е хигиенично и вреди на кожата и косата.
Иначе е страхотен спорт, който добре оформя тялото и добре се понася от повечето.
6.
Бягането не се понася от всички добре, но от бавното бягане има страхотни резултати за отлабване. Много бавно и много добре облечена, за да се потиш. Бягаш пак не повече от 3 пъти седмично след чаша кафе сутрин.


Докато спортувате и слабеете не забравяйте подходящи витамини с минерали, а също така и подходяща диета без да лишавате тялото си от нужните вещества. Ходенето пеш е хубаво, но не оформя мускулите. Така че тези, които са в движение да не се самозалъгват че това движение оформя тялото им. Резултатите идват след 2-3 месеца упорито спортуване и промяна на цялостния ритъм на живот и хранене.



Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Инa]  
АвторVasilena (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 20:26



Kakvi sa spored teb nedostatutsite na kalanetikata?



Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: universe]  
Авторdoktor (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 21:49



Ще ви кажа как успях доста да се вталя. Всяка сутрин изпивам една чаша топла вода с една лъжица мед и две чаени лъжички ябълков оцет. До обяд не се яде нищо друго, освен някакъв плод.Ограничава се месото,тестени храни и нищо сладко.Повече плодове и зеленчуци.Бъдете упорити!Не става за една седмица.



Тема недостатъците на Каланетикатанови [re: Vasilena]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 12:46



са, че упражненията са трудни и се изискват много повторения. Проблема е в това, че ако се прави любителски без контрол на инструктор може да се натоварят грешни мускули и да се предизивкат травми вместо желания резултат. Това имах предвид.

Иначе е доста тежка, натоварваща и добре моделираща система от упражнения, но мой съвет е без инструктор да не се прави!



Тема Re: За да има бързи резултати....нови [re: Инa]  
АвторKonstantina (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 15:54



Imam 2 vaprosa kam teb:
1. Mojesh li da kajesh zashto se pie kafe 30 min predi trenirovka - na men mi prizliava ako pia kafe predi trenirovka.
2. Zashto ne triabva da se sportuva pove4e ot 3 pyti sedmichno?



Тема отговарям тинови [re: Konstantina]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 16:49



за кафето и за тренировките и изобщо много неща за спорта и храненето знам от брат ми. Той беше културист и с очите си съм виждала какво прави с тялото си...как качва килограми, когато е в основен период и после как това нещо го сваля, за да оформи тялото и да направи релеф. Затова знам че всеки ако иска може. Виждала съм го. Моите приятелки повечето са пълнички и той доста неща им е споделял като съвети.
Не мога да ти обясня за кафето не съм слушала достатъчно брат ми но той го правеше и съветваше така приятелките ми. Нещо беше свързано с това, че упражненията са анаеробни. Щом ти става лошо не го прави. Аз не пия кафе преди тренировки.
За тренировките задължително се налага мускулите да почиват, за да се възстановят. Груба грешка е да претренираш и после едва се движеш, чувстваш се отпаднала и така губиш интерес към тренировките. Затова е нужна почивка от тренировка до тренировка от 1 до 2 дена.

Наистина човек трябва да се вслушва в съветите и да събира повече информация, защото невежеството в дадена област много вреди.
С какво мога ще бъда полезна, някои неща ги научавам тепърва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.