Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 07.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Обезмаслени продуктинови  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 15:38



Хора,чета тука за обезмаслено кисело мляко,обезмаслено сирене.....Е де ги тия неща ??Аз друго освен обезмаслена извара не съм виждала...Има кисело мляко с 1 процент масленост,това ли се води обезмаслено?!
Ще се радвам ако отвърнете на невежеството ми с вещина!



Тема Re: Обезмаслени продуктинови [re: Oля]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано16.11.01 18:10



И аз нямам идея кои точно се водят обезмаслени и доколко обезмаслени могат да бъдят , но каквото и да е - тия работи би трябвало да ги има по специализираните магазини за диетични храни. Щото - поне аз така си мисля - там ако ги няма , де иначе би ги имало ? Такива магазини в София знам 2 - и двата са на . . не знам как се казва тая улица . . . Става въпрос за улицата , която е от х-л Плиска до зала Фестивална , улицата по която върви 72. Та по тая улица като тръгнеш от х-л Плиска към Фестивална първият магазин се пада приблизително на 100 метра след хотела - от дясната страна , май е след една оптика. Ако се оглеждаш няма начин да го пропуснеш - има си прилично голям надпис " Диетични храни " или нещо такова и отдолу надпис соево мляко / житни кълнове и т.н. Вторият магазин е в същата посока малко по-нататък , пак от дясната страна на улицата. На него пък освен останалите работи за диетични работи пише " мамини манджи " Сигурен съм , че ако отидеш там и продавачките са малко по-любезни или пък ти си малко по-нахална - ще ти обяснят за обезмаслените работи.

Редактирано от Kontra на 16.11.01 18:14.



Тема Re: Обезмаслени продуктинови [re: Kontra]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 22:32



Диетичен магазин има и на пл."Славейков".



Тема Re: Обезмаслени продуктинови [re: Oля]  
АвторLora (Нерегистриран)
Публикувано17.11.01 10:40



da, s 1 % e obezmasleno mliako. Normalnoto sudurja mnooogo poveche maznini.



Тема Контра,нови [re: Kontra]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано17.11.01 10:48



мерси ти много,ще ги намеря тия магазини ,още днес ще се вдигна.
Малко са ми далечко,ама...Живея в Надежда и впрочем имам в квартала диетичен магазин,обаче като я попитах имат ли обезмаслено мляко,продавачката ми каза че не били млекарница!Аз се заядох с нея и сега не ходя повече там.
Така че да паля бракмата и да отпрашвам към Плиска
И към Славейков
Пък ще раправям после колко обезмаслена ми е колата.......



Тема Re: Контра,нови [re: Oля]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано19.11.01 17:14



Едно малко уточнение за вторият магазин - той се намира като тръгнеш от хотела към залата на 50-100 метра от кръстовището , на което улицата дето не й знам името пресица улицата , по която върви трамвайчето.

Днес си купих от първият магазин соево мляко и пастет от соя. Мъчеше ме страхотно любопитство дали стават за пиене / ядене. Млякото не става. Пастетът - горе-долу - и дето се вика по-скоро долу отколкото горе.



Тема Re: Контра,нови [re: Kontra]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано20.11.01 14:58



Аз съм пила соево мляко, чешко и много ми хареса. Попитах тук във форума да ли има консерванти, защото имаше много голям срок на годност, но тогава никой не ми отговори. Сега може ли някой да ми каже?
Последно купих соево мляко на прах, но още не сме го опитвали и нямам представа, да ли е хубаво.



Тема Re: Обезмаслени продуктинови [re: Lora]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 12:28



Не съм сигурна, но си мисля, че в киселото мляко я 1% масленост има много повече нишесте, отколкото в останалите. На мен лично ми става тежко от него. Затова ям само с 2 % и НЕ от Данон, щото те са пълни мошеници.
Не забравяйте, че ХИЧ без мазнини не може!!!



Тема Re: Контра,нови [re: friend]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано22.11.01 07:43



" Състав : соя , вода , захар , сол , сода бикарбонат , емулатор Е471 " - тва пише на етикетчето . Трайността е 8 дни.



Тема Re: Обезмаслени продуктинови [re: Yana]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано22.11.01 11:03



Е не може,ама аз толкова мразя мазно,че мога.
Данон го правят със сухо мляко......А има едно кисело мляко Здравец ,пише 0,1процент масленост на него,и е хубаво!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.