Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:22 24.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Я веднага!  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 22:23



Един ден съм 53 кила,друг 55,без да съм си сменяла режима на хранене.
Казвайте бързо на какво се дължи това,"излизам"от диета,минах на разделно хранене.Килограмите ми варират непрекъснато! Понякога преяждам наистина,но със САЛАТА,например домати ,чушки и извара...Но много ми е съвестно,когато кантара се закове на 55 кила...
Когато отидем на гости,се чудя какво да ям,хората ме гледат странно,не си позволявам повече от домат...
А килцата си играят...Защо така?



Тема Re: Веднага:)нови [re: Oля]  
Авторmalwk-gad (Нерегистриран)
Публикувано24.11.01 16:19



абе за теб кое е по важно - кантарчето ли какво ти казва или как изглеждаш?
я се стегни и си харваи на воля - с ограничения нищо няма да постигнеш - вземи прочети малко литература - и не се унасяй прекалено по холистиката да не минеш като нас само на кълнове и сокове - това е лечебен режим и двлгото му прилагане не е особено приятно + това можеш да си позволиш винаги да си сита и пак да си слаба - от личен опит ти казвам - научи се да се храниш правилно а не малко :))
успех !



Тема Re: Веднага:)нови [re: malwk-gad]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 00:47



Здравей malwk-gad!

Аз също съм привърженичка на здравословното и разнообразно меню. Разбира се, че е по-важно качеството на храната, а не количеството.
Бих искала да те попитам как ядеш поникналите кълнове, защото аз ги ям като ги меша в салатите, но моите хора нещо не им допада, а много бих искала цялото ми семейство да ги ядем в по-голямо количество.
Благодаря!




Тема Е да де..нови [re: malwk-gad]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 10:42



Нали разделното хранене се води правилно?!
Е това ли е идеята,знаеш ли аз през какво минах за да сваля излишните си килограми,сега пак ли да си ги върна.......



Тема Re: Oтговор Веднага:)нови [re: friend]  
Авторmalwk-gad (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 17:55



ами какво да ти кажа и ние доста време се мъчихме докато намерим метода но успяхме:)
значи - правиш си съответното количество кълнове - в моя случаи от леща(задължително ги белиш от луспите преди консумация иначе бас ловя никой няма да го яде) нахут накиснати ядки ( орехи или лешници ) жито и белен слънчоглед - това нещо му прибавяш малко вода - колкото да може да го завърти миксера - и го правиш на каша - взимаш предварително изцеден сок от един портокал и 2 нарязани ябълки - и тях в миксера - после един добре узрял банан и него там - може да добавиш и мед(аз добавям) нямам представа колко калории са това н знам че става адски вкусно не прекаляваи със земените кълнове - не повече от 1/4 чаена чашка на порция иначе се усеща много вкуса им ... успех и да ти е сладко
рецепта за не сладки ястия с кълнове не знам - просто не са ми вкусни и не ги употребявам - салатните зелен4уци ги ям със зехтин и риба на пара или печена риба ( задължително студеноводна океанска )
а и не се уливаите с кремчето с кълновете - знам че е много вкусно но не е разумно да се яде по няколко литра на ден от него :)



Тема Re: Е да де..нови [re: Oля]  
Авторmalwk-gad (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 18:07



явно не сме се разбрали
- никой не казва да надебеляваш а да се храниш разумно:) опитаи от всичко виж с кое ще се чувстваш най добре - за мен разделното хранене си е просто някаква измислица - 2 години загубих да го изучавам и да експериментирам със себе си - в крайна сметка се стигна до същата гадост - ставаш зависим от преработени храни и от една опетнена промишленост - ядеш нещо което не го знаеш какво е било и от какво е направено ( тофу например - еми много се извинявам ама му слагат това онова - познавам лично производител - освен това не е вкусно ) ядеш стврготини - шри положение че не триците ти трябват а живеца на това житно зрънце...абе айде че пак се отплеснах- идеята Е


ЗАРЕЖИ ВСИЧКИ ДИЕТИ И ЯЖ САМО И ЕДИСНСТВЕНО НАТУРАЛНИ ХРАНИ
обеснявам .....
хляба какво е? - ами не знаем точно но положително не е нешо което разте по дърветата
бонбоните какво са - нешо което със сигурност не зрее на полето...
извода? - яж това което можеш да разпознаеш в натуралния му вид като храна - месо- може по малко - ама не кремвирш - тои не е месо - и каймата не е месо - месо е бонфилето и рибата и евентуално нещо от село ако ти заколят и пратят
яж прсни зеленчуци ( или замразени ) - консервирани - не - не знаеш какво има в консерата
яде ти се хляб? ами нали уж от жито е направен - защо не ядеш жито ?>
бонбони - ами те нали от мляко и захар - пии мляко и давчи трастика ( алтернативно захарно цввекло )
знам че е малко пресилено - ама с времето като почувстваш ефекта сама ще почнеш да ставаш все по крайна :)
Успех



Тема Re: Oтговор Веднага:)нови [re: malwk-gad]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 18:08



Благодаря за сладката идея!



Тема Re: Е да де..нови [re: malwk-gad]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 18:20



Здравей malwk-gad!

Тук някои хора ме приеха за крайна, но ти си доста по-крайна от мен!

Аз също наблягам на натуралните продукти, но има неща, като хляба например, който ако е направен без химии е много полезен и необходим. Като най-добре е да се консумира препечен...
За размисъл бих ти посочила да погледнеш Библията, там най-често пише, че хората са яли хляб, риба и т.н. Не говоря за хляба, който се продава по магазините, близки до неговото производство много добре знаят какво се слага в него.
Аз лично съм щастлива, че се храня разделно. Съчетанието разделно хранене + натурални продукти, в голямо количество плодове и сурови зеленчуци + 1 ден седмично лечебен глад за мен единствено, което може да даве нормална фигура и ЗДРАВЕ!
Моля те, пиши повече за тофуто! Ние в къщи, често го ядем!



Тема Re: Е да де..нови [re: malwk-gad]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано28.11.01 10:22



Олеле!Всичко това звучи много хубаво,но аз едва ли ще мога да се храня по този начин...С моя бит е просто невъзможно...А и малко крайно е все пак..
Както и да е,благодаря!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.