Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 15.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Рецепти за разделно хранененови  
Авторsuny (Нерегистриран)
Публикувано22.10.01 23:41



От години чета за разделното хранене. Купих си и книгата "Сила за живот", /на Даямънд/, но в нея има такива рецепти, от които половината продукти не мога да ги намеря. Знае ли някой от вас лесни, вкусни и побългарени такива рецепти. Особено обичам сладкишите. Чувала съм за сладки с овесени ядки. Някой знае ли такива рецепти съобразени с разделното хранене?



Тема Re: Рецепти за разделно хранененови [re: suny]  
АвторE (Нерегистриран)
Публикувано22.10.01 23:52



По принцип разделното хранене в България е почти невъзможно по икономически причини.Пък и защо да се мъчим,прво е казано"По добре шкембе от ядене отколкото гърбица от работа :).



Тема Re: Рецепти за разделно хранененови [re: E]  
Авторsuny (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 00:05



Mисля, че е възможно, но просто не знаем много рецепти или поне аз не знам. Чух 1 рецепта за бананова боза измислена от Лидия Ковачева. В предаването на Гала Нешка Робева я опита и и хареса.



Тема Re: Рецепти за разделно хранененови [re: suny]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 00:54



БАНАНОВА БОЗА
1кг банани се накъсват на парчета + 2 с.л. кафяв тахан течен + 350-400 г вода + лимонов сок - вскичко се пасира. След това се прибавят по избор: сок от портокали, нарязани сушени смокини, фурни.

СЛАДКИ ТОПКИ
По една чаена чаша: сусам, смлени орехи се смесват с 3-4 с.л. мед, канела на вкус. Всичко това се прави на топчета, които могат да се овалят в кокосови орехи. Съхраняват се в хладилника и могат да се ядат повече от седмица.

Да ви е сладко!

Мога да ви напиша и за ястия, които са много елентарни. Аз опростявам всичко в кухнята, така хем е лесно, хем максимарно полезно.

Хайде сега вие раздайте малко рецепти!



Тема Re: Рецепти за разделно хранененови [re: suny]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано23.10.01 08:51



Здрасти !!!

Аз знам хиладя рецепти за разделно хранене, защотот така ям от близо 2 годни и се чувствам отлично, но честно казано ме мързи да ги пиша всчките. За това ти препоръчвам да си лупиш втора и трета част на книгата Сила за живот. Там има побългарени рецепти, защото е писана от българин.
Ето ти едно любимите ми яденета, а и сега е сезонът:
ОРИЗ С ПРАЗ
Взимаш половин стрък праз и го задушаваш я една непълна супена лъжица олио, после добавяш 1/2 -1 кафяна чашка ориз и тройното количество вода и чакаш докато се изпари водата. Като си го сложиш в чиничта го поръси с черен пипер и ситно нарчзан магданоз. Да ти е сладко
Поздрави

Omnia vincit amor


Тема Овесени ядкинови [re: Лyничka]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 23:07



А ще споделите ли някоя рецепта за сладкиш/бисквити/сладки с овесени ядки?



Тема Re: Овесени ядкинови [re: Yana]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 15:24



Ако се смелят овесените ядки могат да се направят сладки топки, виж по-нагоре рецептата.



Тема Kniga s receptiнови [re: suny]  
АвторTsunami (Нерегистриран)
Публикувано25.10.01 10:46



Zdrasti!!:)
Ima edna knizka na Dimitur Pashkulev - Balansirano razdelno hranene. Sudurza ok. 150 recepti. Vse ohste ne znaya dokolko sa chitavi - chakam da mi ya dostavyat. I ti mozesh da si ya poruchash ot books.bg ako iskash.
Lichno sam izprobvala recepti ot "Sila za zivot 2" i vsichkite byaha strahotni!!!:)



Тема Dopulnenieнови [re: Tsunami]  
АвторTsunami (Нерегистриран)
Публикувано25.10.01 10:51



Ups, zabravih da predupredya che vtorata chast na "Sila za zivot" e suobrazena s bulgarskite uslovia i nyama da imash nikakvi problemi s prigotvyaneto na hranata!!!:)) Chuvala sum che ima i treta kniga ot poredicata, no nishto ne znaya za neya!!



Тема Re: Dopulnenieнови [re: Tsunami]  
Авторsuny (Нерегистриран)
Публикувано28.10.01 08:34



Благодаря ви на всички.
Зная за "Сила за живот 2", но не съм си я купила, защото не знам до колко са добри рецептите вътре. Пълна съм със всякакви готварски книги, но която и да е готварска рецепта да съм опитала от тях в повечето случаи не ми харесва на вкус. Исках нещо изпитано.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.