Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 28.09.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос с предистория  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано11.10.01 22:14



Признавам си, че досега съм повече читателка, отколкото участничка в дискусиите. Сега накратко за моя случай. Винаги съм била пълна, но не прекалено и не ми е пречело особено, обаче цял живот се е налагало да се ограничавам с храната (а съм си лакомичка:). И като забременях - ела да видиш, реших, че най-сетне ми е паднало да си похапна с оправдание. Ужасна грешка, естествено. Та след раждането бях 85кг. Цяла година си гледах малкия и изобщо не се замислях за това, докато не се наложи да тръгна на работа. Видях, че не се пъхам в костюмите си, а и се замислих, че ще се срещна с хора, които ще ме е срам да ме видят такава. Захванах се с диета и понастоящем съм 68. Само че вече нямам психическа сила да гладувам, мисълта за това ме побърква (свалях килограмите доста време).
И сега съм взела решение да се отдам на разделно хранене и физическа активност, колкото ми позволява времето. Все още не мога да се пресрамя да отида на фитнес или тай-бо, но играя гимнастиката на Синди Кр. вкъщи, ходя пеша на работа, а след това търча след малкия по градинките.
Та сега въпроса ми е за разделното хранене - откакто го реших, се захванах с четене и установих, че има най-разни системи. Първо четох за д-р Хей, после видях, че има и система на Шелтън (дано не бъркам имената) и т.н.
Кажете ми кои книги да си взема, към коя система да се придържам и т.н Май съм доста объркана по въпроса.
Надявам се, че не съм досадила с историята си, въпроса наистина ме вълнува.
Бладодаря!

Поздрави!


Тема Re: Въпрос с предисториянови [re: Birdy]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано11.10.01 22:39



Здрасти !!!

Аз свалих доста килограми следвайки метода на трилогията "Сила за живот". Препоръчвам ти много внимателно първо да изчетеш и трите книги и да следваш много стриктно всичко което пише. Да не се ограничаваш повече от позволеното... защото човек се увлича. Няма да свалиш по-бързо килограми само ще си докараш беди...
Аз например ограничих до нула консумацията на месо и млчени продукти. И получих страхотен косопад.. в узасяващи количества... сега се оправих но с цента на лекрсва и няколко възвърнати килограми.
Успех

Omnia vincit amor


Тема Извинявам се че се намесвам,нови [re: Лyничka]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано12.10.01 09:23



но на мен лично "Сила за живот" нещо не ми допадна. Аз четох май само първа част - издателство 1985 година. Нещо разсъжденията на автора точно за консумацията на млечни продукти не ми хареса. Не съм съгласан, че млякото е само за кърмачета и бебета. Той даваше аналогии с животинския свят - как животните никога няма да идат да пият млякото на кравата. А съм виждала и котки и кучета да си пийват с най-голямо удоволствие. Та въпросната трилогия по-късно ли от 1985 година е била писана и дали все пак идеите му не звучат малко по-съвременно. На мен лично самото книжле ми приличаше на сборник с готварски рецепти...
За месото виж е прав. Убедила съм се от личен опит, че ми е по-добре без месо и затова ако ям е много рядко. Но млечните продукти не бих могла да изхвърля от менюто си.
Аз също в момента съм в период на сваляне на кг след раждане. Знам че няма да успея да ги сваля толквоа бързо, ама со кротце и благо ще ги преборя (надявам се )

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Извинявам се че се намесвам,нови [re: Shanya]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано12.10.01 09:59



Здрасти !!!

Книгата определено е преиздадена. Всъщност сега има и две нови части писани от българин. Всъщност това се води българския вариант на книгата ( 2 части). Ами на мен малко ми трябваше за мялкото, защото аз и по принцип не го харесвам и ме е гнус от него... Обаче когато ходих на дерматолог за косата и я питах и тя каза, че всичко , което пише е вярно... но сголбено като теория звучи глупаво.
На мен лично ми харесва това, че има много рецепти, защото нямам време да седя и да смятам, кое с какво се връзва и т.н. Направо си правя едно меню от там ( българския вариант е достъпен като продукти и подправки) и така заслабнах...
Пожелавам ти успех, знам, че е много трудно свалянето на килограми разумно... без да се търси сензационан ефект, но упоритостта винаги дава плодове, това важи във всички обласи...

Omnia vincit amor


Тема Re: Въпрос с предисториянови [re: Birdy]  
Автор cecka (непознат )
Публикувано12.10.01 17:49



Zdraveite!Az moga da vi preporacham i drug nachin za otslabvane i poddargane na kilogrami-s produktite na Herbalife. Ako iskate povetche inf-ia imam litchna stranica:http://free.top.bg/ceckahr



Тема Re: Извинявам се че се намесвам,нови [re: Лyничka]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано12.10.01 18:04



Благодаря!

Дано да е по-скоро, че ми тежат килограмите, пък и като си по-строен имаш по-богат избор от дрехи:)))
Аз ходя да тичам като имам време и си направих вариант от методите в Сила за живот. Бавно и тържествено ми се топят килограмите :)))

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Извинявам се че се намесвам,нови [re: Shanya]  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано12.10.01 20:41



А колко ти е голямо бебенце :))))))))
Не знаех, че Сила за живот има 2 части, писани от българин. Пак ли под това заглавие се продава и кой е автора? И дали ги има на Славейков?

Поздрави!


Тема do ceckaнови [re: cecka]  
Авторiva (Нерегистриран)
Публикувано12.10.01 23:36



stiga cecke s tazi avto reklama. vsi4ki razbrahme,4e si distributor na herbalife.
az si vzeh predi vreme.ama to si e giv glad, a i efekta e samo v reklamata.
pij 6eik sutrin, objad 600 kkal i pak 6eik za ve4erja.
tozi glad si struva i suma ti pari.
ne iskam pove4e da 4uja za herbalife. az sy6to sum distributor. stanah takava za da si vzema produktite/za men/ s otstypka. no na nikogo ne bih prepory4ala da se ohar4va za tova.
po-dobre razdelnoto hranene. lunichka e mnogo polezna. poveche ot herbalife.
chao i uspeh s borbata s kilata



Тема Re: Извинявам се че се намесвам,нови [re: Birdy]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано12.10.01 23:43



на 5 месеца е :)))
А за книгата не мога да ти отговоря - дано Луничка да знае

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Извинявам се че се намесвам,нови [re: Birdy]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано13.10.01 23:07



Здрасти !!!

Значи книгите се казват " Сила за живот, 2 и съответно 3", авторът е Димиътр Пашкулев. Не знам дали има нова допечатка, защото аз едно време се редих 4 часа на опашка пред една книжарница, защто бяха докарали 20 бройки пълни комплекти. Надявам се сега да не е такъв дефицит книгата.
Успех
И да ти е живо и здраво мъничето

Omnia vincit amor



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.