Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 15.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Дистилирана воданови [re: DlETOLOG]  
Авторsuny (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 08:00



Продава се в хранителните магазини в Пловдив. Предполагам, че и в други магазини в страната ще може да се намери.



Тема Re: Дистилирана воданови [re: suny]  
Автор Pliampalo ()
Публикувано28.09.01 10:32



Всичко е ясно само не разбрах защо да е заблуда хората да пият минерална вода
??????//
При потоотделяне се отделя не само вода но и минерали и то те са необходими на организмат ни та какво лошо има да си ги набавяш чрез минерална вода
Ти самата писа че в дистилираната и риба не може да живее , е че хората по балъци от рибата ли:)))))))))))))))))))))))))))))))))

Izvinenieto e kato zadnika ,vseki si go ima


Тема Re: Дистилирана воданови [re: Pliampalo]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 12:37



А именно,защо не минерална? И тази кристал вода не съм я виждала в София,какво представлява?



Тема Re: Дистилирана воданови [re: suny]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 00:29



Здравей suny!

Моля те,
напиши повече за тази "Кристал вода"!
Кой и къде я бутилира, какво представлява, от къде мога да я купя?

Дъждовната вода за съжаление вече не е никак полезна, защото въздуха е страшно замърсен.

Наистина хората са много заблудени, това ме убеждава все повече, като чета в клуба. Минералната вода наистина е вредна и аз едва преди един-два месеца се убедих в това, но я купувам от немай къде. Не мога да преценя коя вода е по-малко вредна чешмяната или минералната, ти как мислиш?

С приятелски поздрав: friend



Тема Re: Дистилирана воданови [re: friend]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано01.10.01 14:41



Не съм специалист по диетолечение, но все пак ще кажа следното:
1. Дали водата е дестилирана или не, няма особена разлика. Минерализацията на обикновената вода от чешмата е толкова ниска, че от съдържащите се в нея соли нито може да се отслабне, нито да се надебелее.
2. Ако има нещо важно относно водата, то е да е ЧИСТА: химически и микробиологически. По-добре се постарай да пиеш чиста вода без замърсявания, по-малко вървяла през утайници, филтри, хлоратори, помпи, тръби и пр.
3. Дестилираната вода е противна, защото е безвкусна. Освен това човек определено не е "правен" да пие подобна вода. При равни други условия винаги бих предпочел ЕСТЕСТВЕНОТО - т.е., нормално минерализираната вода.



Тема Re: Дистилирана воданови [re: Orнeдишaщ]  
АвторGabriella (Нерегистриран)
Публикувано01.10.01 14:51



Дестилирана вода може да си направиш,събирайки вода от климатика.Тя си е чиста,така че за пиене става.Ами успех с гладолечениети и пиши какво е станало.



Тема Re: Дистилирана воданови [re: Orнeдишaщ]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано01.10.01 19:19



1. Дали водата е дестилирана или не, няма особена разлика. - За да я напише д-р Брег дистилирана вода, значи има значение.

Минерализацията на обикновената вода от чешмата е толкова ниска, че от съдържащите се в нея соли нито може да се отслабне, нито да се надебелее. - Тук аз не говоря за отслабване!

2. Ако има нещо важно относно водата, то е да е ЧИСТА: химически и микробиологически. По-добре се постарай да пиеш чиста вода без замърсявания, по-малко вървяла през утайници, филтри, хлоратори, помпи, тръби и пр. - Не съм убедена, че водата от чешмата е достатъчно чиста. Защо да не я пречистваме с филтри. В къщи използваме кана на "Брита", това не е ли по-добре?

3. Дестилираната вода е противна, защото е безвкусна. Освен това човек определено не е "правен" да пие подобна вода. - Не сам пила до сега дистилирана вода и затова не я познавам на вкус. А относно Божието творение, бих казала, че когато сме били направени на Земята водата е била чиста, като дистилираната вода, тогава не е било нужно да се дистилира. Сега вкичко е замърсено, включително и водата.

При равни други условия винаги бих предпочел ЕСТЕСТВЕНОТО - т.е., нормално минерализираната вода. - ???



Тема Re: Дистилирана воданови [re: friend]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано02.10.01 09:48



Хм, ако дестилацията се разглежда като средство за получаване на гарантирано чиста вода - добре, няма нищо лошо.

Аз си помислих, че държиш да пиеш дестилирана вода, за да не пиеш съдържащите се в нея соли, което ми се видя странно.

А колкото до това, какво е казал д-р Брег... моите уважения към него, но не пишеш ЗАЩО го е казал. Какви са му основанията? Не съм склонен да вярвам безкритично на авторитети само защото са авторитети.

Природната вода, колкото и да е чиста, обикновено е далеч от дестилираната с изключение на повърхностните снежни и дъждовни води. Пак казвам обаче, че тези води са по-безвкусни от една, да кажем, "букова" вода или от един дълбок извор. Не подценявай вкуса. Народът е казал: "Кое си требе, оно си сака". Усещанията в повечето случаи са критерий, даден ни от природата (хардуерно, тъй да се каже) кое е добро и кое не е за ядене и пиене. (Повечето отровни растения например са горчиви или лютиви.)



Тема Re: Отговорнови [re: Orнeдишaщ]  
Авторsuny (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 21:20



Ако сте чели книги на Пол Брег, Пааво Аерола, Юри Николаев, сем.Даемънд и др. диетолози/повечето от които лекари и с други специалности/ , там се обяснява по научен начин, защо мин.вода е вредна, особено за хора с камъни или пясък в бъбреците. Тя наистина съдържа минерали, но не разтворени, както ние си мислим, а в много малки миниатюрни частици от порядъка на микрони. Те не могат да се асимилират от организма, а се натрупват, и ако човек има склонност към образуване на песъчинки или камъни в бъбреците или жлъчката към тях се прибавят и тези от минералната вода. Водата пада на земята, обогатява се със соли от пръстта и не се филтрира много добре преди да стигне до чешмата. Растенията са единствените, които могат да превръщат неорганични вещества в органични/това се учеше и по биология в основните училища/ т.е. от пясък в течен минерал. Човешкият организъм не може. Той набавя течни минерали само чрез сока на плодовете и зеленчуците и други растения.
Що се отнася до дестилираната вода, тя извлича от организма мазнини и други вредни вещества, неразтворени твърди минерали и мъртви клетки. Така тя подмладява организма.
Кристал вода може да е името на фирмата, но и водата се казва така. Има я и в големи и в малки бутилки. Голямото шише е леко конусовидно . От 5 хранителни магазина поне в един ще я намерите. С мен беше така. Вкусна е. Наскоро научих за нея. Вземали я за бебета и малки деца вместо гнусната преварена вода. На етикета пише, че не съдържа никакви минерали.
Не ме разбирайте погрешно. Не съм против минералите, но тези в мин.вода са твърди микроскопични песъчинки, които не се разграждат в тялото.
Не отговорих по-рано, защото ми спряха Интернета/на 28.09.2001 точно, когато се готвих да ви пусна отговора/ Съжалявам.



Тема Re: Отговорнови [re: suny]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано05.10.01 10:04



Хм... Аз пък съм учил в училище, че през стените на червата минават само вещества в разтворено състояние. Т.е., и пясък и чакъл да ядеш на корем (дори с микронни размери), няма начин после да ти се появят в бъбреците или жлъчката (освен ако евентуално съдържат компоненти, разтворими от солната киселина в стомаха). Може пък учебниците да грешат?

Относно това, че минералната вода била всъщност суспензия или нещо подобно - позволи ми просто да не се съглася. Суспензиите и колоидните разтвори опалесцират дори при извънредно ниски концентрации (т.е., водата би трябвало да изглежда мътна, а ако я осветиш отстрани на тъмен фон - да свети). Не съм виждал подобно нещо в никоя минерална вода. Тя си е т.нар. истински разтвор (в смисъла, който се употребява във физикохимията).

А че вода, съдържаща твърде много йони може да благоприятства образуването на камъни, включващи тези йони - това е точно така. Напълно съм съгласен. Затова и на мен ми се вижда неразумно пиенето само на минерална вода. Това е също така противоестествено, както и пиенето на дестилираната вода. Човешкият организъм в хода на еволюцията си е достигнал някакво равновесие със средата и то трябва да се има предвид. Най-напред затова е добре да пием "нормална" вода и да ядем плодове например, а не да пием бира и да ядем кебапчета. Питейната вода е източник не само на "вредни" йони. Чрез нея основно се набавят някои микроелементи като йода напр.

Казваш, че дестилираната вода "извлича от организма мазнини и други вредни вещества, неразтворени твърди минерали и мъртви клетки". Ако съвсем малко помислиш, ще видиш, че това са много съмнителни твърдения. Дестилирана вода в теб като такава има (ако я пиеш, де) най-много до началото на стомаха. Оттам нататък тя се смесва с разните храносмилателни сокове и каквото преди е имало там (храна и пр.) и вече не е дестилирана, през червата попада в кръвта, разреждайки я малко и по този начин вече достига до мазнините и пр. Как си я представяш тази работа, дето мислиш, че може да я свърши?

Цялата особеност на дестилираната вода е, че и липсват някакви минимални минерални примеси (от порядъка на десетки до стотици милиграми на литър за обикновената питейна вода), които обикновено нямат изразено физиологично въздействие. На твое място повече бих се притеснявал от това, какъв хляб ям и имам ли вкъщи уреда солница. Знаеш ли колко сол слагат в един хляб? Да не говорим за останалите готови манджи. Това е минерал (доказано вреден), който се среща там в количества, на порядъци превишаващи тези на всички минерали във водата.

И един съвет: когато четеш книги за здравословен начин на живот, никога не чети безкритично, защото здравето е много важно нещо. Може в една книга 99% от написаното да е вярно, но това не значи, че не е нужно всяко твърдение да се преценява, преди да се приеме за чиста монета. Здравият разум и общата култура би трябвало да са достатъчни за това в повечето случаи. Защото има истински сериозни автори, има шарлатани, а има и общо взето сериозни, които се изкушават да правят екстраполации извън сферата на знанията и опита си и представят свои вярвания за факти. Бъди нащрек за това.

С най-добри чувства!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.