Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 14.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Диетолог ,нови  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано03.09.01 21:08



кажи си тежката дума - ако всичко трябва да е като по учебник - колко време преди и колко време след тренировка не трябва да се яде нищо ?



Тема а и . .нови [re: Kontra]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано03.09.01 21:13



ако се регистрираш , за да мога да те тормозя с бележки - много ще се изкефя.



Тема Re: Диетолог ,нови [re: Kontra]  
Автордиeтoлor (Нерегистриран)
Публикувано04.09.01 09:17



поне един час преди тренировка не трябва да се яде
най добре ако е 3, защото процеса по преработка на храната трае 3 часа, говоря за стабилно ядене, не за нещо дребно...
след тренировка, изяж нещо много сладко за да спреш катаболизма
а след усилена тренировка, така или иначе не ти се яде поне час
Организмът трябва да си почине.
Изобщо, хората подценяват самия ритуал на храненето. Ние се тъпчем без да мислим. Древните мъдри народи и до днес подхождат към яденето с респект , уважение, молитва.
Създайте си ритуал, Измийте се, изкъпете се , преди ядене.... мислете само за него, докато поглъщате хапките, наслаждавайте се на всяка хапка, мислете си колко много полезни вещества донася тя на тялото ви и как ви дава енергия за живот.
така ще постигнете няколко неще:
1. ще се отнасяте към храната с полагащото и се уважение
2. ще намалите храненето
3. ще почувствате инстинктивно, коя храна е добра за вас
сигурно има и още много положителни неща
ама айде, че пак се разписах



Тема Re: Диетолог ,нови [re: диeтoлor]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано04.09.01 10:10



Мерси.
Би ли ми обяснил по-подробно за сладкото и катаболизма ? Някъде четох , че след тренировка трябвало да се ядат плодове - заради простите въглехидрати. Нас ни бъхтят като животни , много се обезводнявам и веднага като се прибера ( 40 мин след тренировката ) гълтам около 2 литра сокчета и мин. вода , по-рядко мляко , но 2 часа след тренировката - като се освестя малко - съм си гладен.



Тема Re: Диетолог ,нови [re: Kontra]  
Автор Pliampalo ()
Публикувано04.09.01 12:04



Е нали трябва да си оправдавам репутацията на Плямпало:))))))))))))))))))))
Та тва дет си го чел е точно така , след тренировка едобре да се ядът прости въглехидрати, те просто щото са прости :))))))) се разграждат по бързо и организмът ти който има належаща нужда се храни с тях
Медът е един такъв в общи линий , ако сложиш вътре и стафиди и ядки най-добре от орехи си на 6666:))))))))
Само не прекалявай с количеството
А преди тренировка може да пиеш напитки дето ти дават тонус:)
В спортните магазини има голямо разнообразие но по съдържание са подобни
И след тренировка не пий газирани напитки
Минералната вода е добра хем не нарушава равновесието в организма ти , напротив възтановява го
По време на потене се отделят не само вода но и микроелементи , та в мин.вода ги има .
А след 2 ч. като ти се дояде сядай на трапезата и ........:))))))))))


Izvinenieto e kato zadnika ,vseki si go ima


Тема Re: Диетолог ,нови [re: Kontra]  
Автордиeтoлor (Нерегистриран)
Публикувано04.09.01 14:48



обикновено след плямпало, нямам какво повече да добавя :))))))))))
ако все пак нещо конкретно те интересува - питай



Тема Re: Диетолог ,нови [re: диeтoлor]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано04.09.01 20:42



Ако можеш ми обясни за сладкото и катаболизма. Защо е хубава да се яде сладко след тренировка ? Сладкото не го уважавам много-много . .

Цялата работа е , че съм свикнал да си хапвам около 8. Нали е вечер - хапвам си плодчета ( де що е имало салатка си е отишла още по ракиено време ) , но пък към 9 без нещо излизам да тичам и след първия км на спринт плодчетата ми тресват много здрав кючек така както са си в шкембето. Хем съм свикнал да ям по това време , хем зверски се кефя да търча по тъмно. Изходът е един - вечер да не се правя на Пешо Тънкажиста и вместо да тичам да не се скатавам от тренировка , а тичането да остане за 6 сутринта , ама а де . . .



Тема Досадник съм голям [re: Kontra]  
Автор Pliampalo ()
Публикувано05.09.01 10:16



Е нема начин пак съм аз:)))))))))
катаболизъм - разпадане на мускулна тъкан , е те тва е превода на думичката
По дебелите книги пиче че за тва най-добра работа върши креатина, Няма да ти обяснявам как функционират мускулите , но има разпад на фосфат, един се губи и креатин - фосфата го намира:)))))))))))
Но от разговори с тренираши и спортуващи люде и личен опит сладкото също поспира процеса.
А относно плодояденето вечер и денса в шкимбето ми.... или яж по-рано плодове или тичай по-късно
Но тва последното не е добре , организамът си има билологичен часовник и даже 9 вечерта не му е добре време за натоварване
Най-добре му е сутрин като станеш и се разсъниш (поне 1 час.) и тогава да се потича:)))))))))
Ама ако не ти идва отвътре .......
Остави повечко време за храносмилане

Izvinenieto e kato zadnika ,vseki si go ima


Тема Re: Досадник съм голямнови [re: Pliampalo]  
Автор Hopeless* ()
Публикувано05.09.01 13:34



Ама то вече стана мнооооого трудно да се придържа човек към всичко.
Аз, например, съм на работа от 8.30, а трябва да изляза от вкъщи около 7.40. Та значи, ставам аз в 6.30, бягам до 7.00, вземам душ, приготвям се и беж да ме няма. Не мога да си оставя 1 час за разсънване, просто ще трябва да ставам в 5.30
Вечер пък ситуацията е друга - прибирам се в 6.30 от работа, гледам да сготвя нещо и да хапна преди 7.30, че нали и това е правило икак да отида да бягам, като не трябва след като съм яла, нито пък след 9.00.
Кажете ми сега кое е най-правилното.




Тема Re: Досадник съм голямнови [re: Hopeless*]  
Автор Pliampalo ()
Публикувано05.09.01 13:56



Те така е в живота
Освен да теглиш една голяма ...... и да правиш тва дет ти е кеф нищо друго не ти остава
:)))))))))))))))))))
Аз само съм написала кое е добре , пък според свободно време и др. такива затормозяващи обстоятелства се решава какво да се прави
Пък и най-важното е да се чувстваш Ок , тогава значи всичко е на ред
Защото и всеки човек има индивидуалност и ако за един не е добре да бяга в 10 вечерта за друг точно тогава е сезона:))))))))
Така де, живей си живота та че другите да ти завиждат:)))))))))))))))))))


Izvinenieto e kato zadnika ,vseki si go ima



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.