Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 13.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Още веднъж за разделното хранененови  
АвторGabriella (Нерегистриран)
Публикувано10.08.01 15:42



Здравейте!Искам да попитам тези от вас,които се интересуват от здравословно хранене,смятате ли 4че това разделно поемане на белтъци и въглехидрати е наистина толкова полезно.Лично на мен ми е много трудно да се лиша от любимата ми пилешка паржола с варени картофи или с оризче със
зеленчуци.Друг аргумент-я вижте китайците как се хранят.Ами те редожно смесжат риба/пиле с ориз.А на вас не ви ли дощява санджич със сирене или кашкавал.За другите принципи на разделното хранене-за плодоже до обяд и прочие съм 100 пъти съгласна,но за другото..........
Ако не се храни разделно човек,това предпоставка ли е за напълняване????
Ще се радвам да споделите и вие мнението си по този въпрос



Тема Re: Още веднъж за разделното хранененови [re: Gabriella]  
Автор NlKlTA (usual suspect)
Публикувано10.08.01 17:00



Тука не става въпрос дали не ни се хапва пиле и пържени картофки (ми много ясно, че ни се хапва) а какво смята организма по въпроса. A на него му е трудно да обработва едновременнно и белтьци и въглехидрати. И затова някои от нас са решили да не го затормозяват толкова. Какво означава предпоставка ли е за напълняване? Ми баща ми ако ти кажа как яде, едно връз друго, връз трето, обаче е на 40 години, а никой не би му дал над 35. Но това е защото цял живот се е скъсал да спортува. Така че, примерно ако ти си мързелива и имаш склонност към напълняване, разбира се, че е предпоставка. Но всичко е до тип организъм и тип обмяна на веществата това е.
Освен това кой ти е казал, че не може да се яде ориз със зеленчуци?

N.



Тема Re: Още веднъж за разделното хранененови [re: NlKlTA]  
АвторKontra (Нерегистриран)
Публикувано10.08.01 17:29



Ако кажеш прилична рецепта за ориз с зеленчуци цял живот все с добро ще те споменавам.



Тема Re: Още веднъж за разделното хранененови [re: Kontra]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано10.08.01 17:51



Аз ги готвя по отделно- на мен ми е вкусно- ако искаш опитай и ти.
Значи сварявам ориза с малко сол. А зеленчуците(морков, грах, броколи, карфиол, лук) задушавам с малко сол, масло и вегета в тава. покрита с фолио във фирната - за между 5 - 8 мин. После си ги смесвам с ориза и е супер. Може да си сложиш и соев сос. Всичко това става и много бързо, тъй че е идеално хапване. Вече не знам дали обаче според принципите на разделното хранене бивада се смесват.

All we need is love


Тема !!!нови [re: Shanya]  
АвторKontra (Нерегистриран)
Публикувано10.08.01 18:06



Горещи благодарности !



Тема Re: Още веднъж за разделното хранененови [re: Gabriella]  
АвторGabriella (Нерегистриран)
Публикувано10.08.01 18:53



Съгласна съм,че е много важно движението и спорта,но дали наистина разделното хранене е толкожа полезно.Всяко нещо има "за "и "против".
Да сте чували,че има и теории,които казжат,че белтъци и въглехидрати взаимно се допълват и напротив спомагат за по-доброто храносмилане.???
Освен това всички принципи ха разд.хранене сигурно сте ги чели от "сила за живот".Може пък тя да е пълна боза и после какво само дето сме се мъчили толкова време.



Тема Re: Още веднъж за разделното хранененови [re: Kontra]  
Автор NlKlTA (usual suspect)
Публикувано10.08.01 20:01



Ааа молим! Аз съм на 16 и съм скарана с всичко, което се намира в кухнята. :)

Виж Shanya е по-отзивчива.

N.



Тема Re: Още веднъж за разделното хранененови [re: NlKlTA]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано10.08.01 20:22



Ако и ти , и аз бяхме скарани с всичко , което се намира в кухнята - нямаше да има нужда да висим в Диети.



Тема Re: Още веднъж за разделното хранененови [re: NlKlTA]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано10.08.01 20:23



ами защото съм ти горе-долу 2 пъти на годините!

На 16 и аз не обичах да влизам в кухнята, ама идва един момент в живота каот ти се налага

All we need is love


Тема Хм,нови [re: Kontra]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано10.08.01 22:06



между другото аз нямам нужда да вися в Диети, но ми е доста интересно да научавам разни нови неща и затова се мотая.
А и до колкото съм чела ти също нямаш нужда, защото 70 кг за мъж съм чувала, че даже е малко.

N.

Scream if you wanna go faster

Редактирано от NlKlTA на 10.08.01 22:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.