Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 24.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Диета тип "пости"  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано05.06.01 12:13



Пак здравейте !!!

Това е една доста ефективана диета тип "пости".

Диетата се казва "Майр" и е със следния режим:
След събуждане: 1 с.л. английска сол, разтворена в 1/4 чаена чаша хладка вода
Закуска( след ефекта от английската сол):тънка филия сух хляб и 1-2 чаши опрясно мялко
Обяд: същия като закуската
Вечеря 2-3 чаши билков чай
Пречистването на организма се постига чрез всекидневното приемане на английска сол, изсъхнал хляб и мляко в точно определен ред. Английската сол най-добре прочиства червата. Хлябът трябва да е сух за да може да се приложи специфичната техника на дъвчене. Всяка хапка се предъвква бавно най-малко 30 пъти. След това се "полива" в устата с 1-2 чаени лъжички мляко и едва тогава се преглъща. Така всъщност храносмилянето започва още в устата. Лекарите съветват в домашни условия да не се пости повече от 5 дни. Най-добре да зпоченете диетата в събота. така ще прекерате първите най-трудни 48 часа у дома. Пийте по 3-3 1/2 литра вода на ден, това е много важно. Лягайте си рано. Преходът към пълноценното хранене извършете постепенно. Запонете със лесносмилаеми храни, като кремсупи и малки количества плодове.
А сега по същество, пиша ви тази диета, защото наистина има ефект. Една приятелка почти преди началото на всяко лято "пости" така по 5 дни. И след това до зимата си запазва теглото. Казва че ако се спазва всичко точно се отслабва от 5,5 до 7,5 кг.
Аз лично не мога да опитам,з ащото не пия мляко, но ако някой се реши нека сподели резултата. При всички случаи се изисква силна воля.
Успех




Тема Re: Диета тип "пости"нови [re: Лyничka]  
АвторMima (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 13:16



Да бе, английска сол!?
Аз зелен чай като пия редовно та едва излизам от тоалетната, пък си представям какво ще стане след английска сол, прясно мляко и чай!
Определено ще има ефект, няма съмнение!



Тема Angliiska colнови [re: Mima]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 13:42



Ne vi savetvam da ya polzvate.
Vyarno e, che prechistva chervata, no izobshto ne e polezna. Dori e po-vredna ot slabitelnite. PO-dobre s bilki ili hapcheta na takava osnova. Zelen chai sahsto e za preporachvane.



Тема Re: Angliiska colнови [re: Yana]  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано05.06.01 15:17



Не знам от къде имаш тази информация, но аз определено съм чувала не лоши неща за английската сол. При всички положения не съдържа цялото количество желязо, което съдържатостаналите чайове и хапчета. А може и да съм в грешка



Тема Re: Диета тип "пости"нови [re: Mima]  
Автор Lara_ ()
Публикувано05.06.01 16:34



Много слушах за този зелен чай.......
Би ли ми казала как изглежда, предполагам че по аптеките го има, ама какво пише на него?
Да не е от тези китайските чайове в зелени кутийки, на които пише че са за отслабване?
Колко често се пие?
Благодаря предварително.



Тема Re: Диета тип "пости"нови [re: Lara_]  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано05.06.01 18:09



Здравей !!!

Аз пия най-безобидния вариант на зелен чай, който е българско производство, продава се във филтърни пактчета по 20 в кутия. В почти всички магазини за чай и кафе можеш да намериш. Аки ли пък не в Халите има един специализиран щанд за чай. Там има много видове. В магазините на "Лечител" също. Аз лично моя го купих от Метро. Има доста ободряващ ефект. По едно време бях престанала да го пия, защото ме бяха стреснали. Но сега пак си правя и се чувствам добре. М/у другото, ако си преяла, можеш да пробваш да си пийнеш малко, много помага на храносмилането.
Поздрави



Тема Re: Диета тип "пости"нови [re: Лyничka]  
Автор Lara_ ()
Публикувано05.06.01 19:07



А добре, всъщност за какви случаи се препоръчва този чай - за отслабване ли е?
,



Тема Re: Диета тип "пости"нови [re: Lara_]  
Автор Лyничka (новак)
Публикувано05.06.01 19:22



Ами по принцип, казват че има разхлабващ и очистващ ефект, обаче на мен не ми действа така. Общо взето за тонус и като спомагателно средствоп при диети. Ама преди забравих да ти кажа. Не си купувай, такъв от аптеката в зелени кутии, в него има съставки със слабителен ефект , които съдържат много желязо, а това е много вредо. Купи си като мен най-обикновен зелен чай.
Поздрави



Тема Re: Диета тип "пости"нови [re: Лyничka]  
АвторMima (Нерегистриран)
Публикувано07.06.01 10:59



Аз точно от този по аптеките съм си купувала и го използвам само в много "запечени " ситуации заради този му ефект.
Пише, че можело да има слабителен ефект в началото, което се дължало на изчистването на мазнининте от организма!?
Не знам каква е причината, но той ми действа безотказно при нужда за разлика и от английската сол и от рициновото масло, които освен това са и гадни.



Тема Re: Диета тип "пости"нови [re: Mima]  
Автор Lara_ ()
Публикувано07.06.01 11:09



Ако имаш такива проблеми мога да ти препоръчам сена на хапчета, купуваш си го от аптеките, страхотно действа, изцяло на билкова основа.
А другото е Пективит с вит.С на д-р. Тошков, регулира храносмилането.

Луничке, въпросче към теб:
защо желязото в чая е вредно???
И преди четох подобни неща за зеления чай, ама не помня тук или беше или в Медицинския клуб.......




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.