Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 28.09.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема диетите - "да "или "не"нови  
Автор she_is ()
Публикувано22.05.01 21:57



Първо искам да направя едно пояснение - първоначално си избрах прякора "she", после обаче установих, че сме няколко, едната с главно "S". Тогава се прекръстих на "she_is". Останалите текстове в клуба не са мои.
Сега по темата:
Диетите са повод за множество противоречиви мнения. Под здравословна диета, би трябвало да разбираме такъв хранителен режим, който да премахне излишните мазнини от тялото без да му навреди. В какво се изразяват пораженията по тялото след неправилна диета:
- скоро след прекъсване на диетата, вие неусетно възвръщате старото си тегло
- има случаи дори на покачване на още килограми
- започвате да изпитвате непрекъснат глад или поне апетита ви се увеличава
- при постоянно гладуване се нарушава мескечния цикъл
- има случаи, когато започват да се развалят кожата и зъбите
По принцип хаотичното спазване на различни диети, без лекарски контрол или консултация със специалисти, предизвиква сериозни нарушения в горенето на организма, краткотраен резултат и ви вкарва в така наречения КАПАН НА ВЕЧНИТЕ ДИЕТИ.
За да не се случва това, първо намерете необходимият специалист, под чието ръководство да провеждате онази диета, която ще накара тялото да изгори излишното, без опасност за здравето ви и с гаранцията, че няма да възвърнете предишните килограми.
Звучи като мечта, но може да стане. Опитвали ли сте по правилния начин?



Тема Re: диетите - "да "или "не"нови [re: she_is]  
Автор Lara_ ()
Публикувано23.05.01 11:24



Да, опитвала съм го и това беше единствения начин да отслабна трайно.
Преди доста години (4-5) бях доста пълничка, направо закръглена и непрекъснато пазех диети. 3-4 дена строг режим, след което се тъпчех страшно много. Тежах над 65 кг (незнаех точно колко защото като минах тая граница и не исках да се качвам на кантара), а сега съм 54кг (както писах в предишния си постинг).
Всичко стана с промяна на хранителния режим, малко спорт и много търпение. Защото в никакъв случай трайното отслабване не става бързо. За около 2 год. постигнах килограмите които съм сега. И оттогава не съм качвала, като изключим сезонните колебания - лятото ставам 51, а зимата 54-55.
Та си мисля, че това е единствения правилен начин......права си she_is.



Тема Re: диетите - "да "или "не"нови [re: Lara_]  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано23.05.01 13:21



Здравейте на всички !!!

Всичко което казвате е истина. Килограми се свалят с много търпение. Онези експресните диети, могат да имат резултат, но той е много временен, а пък и се нанасят огромни поражния на оргнизма. Аз също отслабнах с много търпение и промяна в хранителния режим. Не съм търсила помощ от специалист. Следвах гласа на тялото си. Преди тежах 54 кг при ръст 1.57м сега съм 45кг и не съм мърдала от доста време от това тегло. Има една ключова дума при отслабването ТЪРПЕНИЕ.
Бъдете здрави



Тема za Luni4ka [re: Лyничka]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано25.05.01 13:03



Izvinyavai, Luni4ka, che shte ti zadam tozi vapros, no na kolko godoni si? Moje i da si go pisala nyakade is kluba, no yavno ne sam popadnala na nego.
Interesat mi se dalji na dobroto vpechatmenie, s koeto si me ostavila ot pisaniyata tuk.



Тема Za she_isнови [re: she_is]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано25.05.01 13:05



Beshe kazala, 4e se zanimavash profesionalno s hranitelni rejimi i raznite mu tam prigrami. A taina li e kade - v nyakakav centar, klinika ili..?



Тема Re: za Luni4kaнови [re: Yana]  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано26.05.01 19:50



Здрасти !!!

Аз съм още мъничко. Скоро ще направя 18 год. Мисля, че съм го писала някъде, но нямам проблем и да повторя...



Тема Re:Yanaнови [re: Yana]  
Автор she_is ()
Публикувано26.05.01 20:02



Индивидуално. Хората се свързват с мен /приятели на мои приятели/ и си казват проблемите. Аз, ако мога, се заемам с тях, уточняваме всичко в няколко разговора и започваме. Имай предвид, че тялото е най-прецизната машина и изисква изключително внимателен подхад. За да постигнеш траен резултат ти трябват няколко неща: стабилна мотивация, финансови средства /добри/ и личен инструктор до теб, който да ти диша във врата и да те насърчава, освен,че ще ти състави програма за хранене и тренировки.
Не винаги се захващам с някого. Има случаи, когато човекът се нуждае от лекарска намеса или друго... тогава просто си казвам мнението.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.