Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:31 25.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Премахване на килограми  
Автор she (непознат )
Публикувано06.05.01 23:55



Всеки е опитвал диети. От тях се слабее, но временно - само докато трае диетата и малко след това. Дори не си помисляйте, че тяло се прави от диети. Необходими са основно три неща - програма за физическа активност, правилно хранене и добро възтановяване / почивка/ за тялото. Тези три компонента са основата на цели научни трудове, дори здравни асоциации по света. Но в общи линии, който се интересува, може да му се помогне със съставяне на програма за спорт и хранене. Общовалидни диети няма. За да се направи хранителен режим, трябва да се вземат личните физически данни като например - ръст, тегло, кръвно и пр. Не мислете, че е лесно и безопасно.



Тема Re: Премахване на килограминови [re: she]  
Автор Maлkaтa pycaлka (спортуваща)
Публикувано07.05.01 14:19



А ти правиш ли такива програми?



Тема Re: Подробностинови [re: Maлkaтa pycaлka]  
Автор she_is (Пумукъл)
Публикувано08.05.01 21:04



Русалке, не говоря без да знам, би било нелепо. Правя такива програми, но това би нарушило твоята анонимност, тъй като се изискват много данни свързани с теб - ръст, тегло, години, особености и пр. Такъв тип програми са подобни на истинсия хороскоп - правят се дълго, а изпълнението им изисква пряко наблюдение и контрол. Но ако се интересуваш - мога да ти дам примерен режим и няколко съвета. Просто ми кажи теглото и височината си.



Тема интереснонови [re: she_is]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано08.05.01 22:41



На мен също ми е много интересна цялата тази тема. Аз отслабнах трайно с помоща на разделното хранене и спорт. Обаче сега искам да посваля още някой килограм. Аз например съм висока 1.57 и тежа 44 кг. Има ли накъде да свалям килограми, или няма.





Тема Re: интересно пък и полезнонови [re: Лyничka]  
Автор she_is (Пумукъл)
Публикувано09.05.01 15:39



Ако Луничка тежи само44кг. при тази височина, според нормите, няма излишни килограми. Обаче остава открит въпроса за качествено оформените мускули по тялото. Защото няма по-грозна гледка от люлеещо се месо, пък било то и слабо. Ако ходиш на спорт редовно, явно не си застрашена от това. Продължавай с разделното хранене, ако така се чувстваш добре.



Тема Re: Подробностинови [re: she_is]  
Автор Maлkaтa pycaлka (crazy teen)
Публикувано09.05.01 16:30



Ооо не съм си помисляла, че говориш просто така.

За мене няма проблем да ти да всичките си данни, обаче можеш ли да ми дадеш мейл. А ако не искаш да си даваш мейла тука, то тогава можеш да ми пишеш на
pinko_panter@yahoo.com и там да се разберем.

Става ли така? А ако не става, тука ще си ги дам мерките какво да се прави.. :)



Тема Re: Подробностинови [re: she_is]  
АвторAirBorn (Нерегистриран)
Публикувано09.05.01 16:41



Събуди любопитството ми =)
От много време се интересувам за различните начини за потдържане на добра фигура, не само начин на хранене но и спорт. Каде може да се намери повечко инфорамция за програмата която споменаваш?
Малко инфо с надежда за съвет от твоя страна: 23години/1,66м/46кг, спортувам ... ами спортни танци =))))
10х



Тема Re: За AirBornнови [re: AirBorn]  
Автор she_is (Пумукъл)
Публикувано09.05.01 21:04



Поправи ме, ако бъркам, но на този ръст, ти би трябвало да си слабичка. Виж, ако не си харесваш тялото - това е друго. Остави ми поща за връзка.



Тема A nyakoi...нови [re: AirBorn]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано09.05.01 22:45



Ooo, kakvi merki se spomenavat tuk...
a nyakoi beshe kazal neshto ne osobeno dobro za men.....
to mai shte se okaje, che tuk sme si super, be? :-)))



Тема Re: За she_isнови [re: she_is]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано09.05.01 22:50



She_is, ti s tova profesionalno li se zanimavash ili si ljubitel/ka?



Тема Re: A nyakoi...нови [re: Yana]  
АвторAirBorn (Нерегистриран)
Публикувано10.05.01 10:32



Ami da, kato gledam mai powecheto sme na edno derdje =)) nishto losho nqma w towa da se grivish za sege si



Тема Re: За Yanaнови [re: she]  
Автор she_is (Пумукъл)
Публикувано10.05.01 13:28



Професионално. Малко е смешничко да поемаш отговорност за други, ако нямаш солидна подготовка... Това по принцип важи /поне за мен/ за всичко, което се опитвам да правя.



Тема :(нови [re: she_is]  
Автор Maлkaтa pycaлka (crazy teen)
Публикувано10.05.01 13:42



А на мене защо не ми отговори? :(

Редактирано от Maлkaтa pycaлka на 10.05.01 13:43.



Тема Re: За AirBornнови [re: she_is]  
Автор Airborn (dreamer)
Публикувано10.05.01 14:03



AirBorn@dir.bg =)))



Тема Re: Премахване на килограминови [re: she]  
АвторPitasht (Нерегистриран)
Публикувано10.05.01 15:20



Az sam 185 cm, 110 kg, 18 godini. Predi mnogo sportuvah no sega za sazhalenie nqmam vreme. Kazhi si mnenieto!



Тема еми значи в клуба по-дебел от мен няманови [re: AirBorn]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано10.05.01 15:48



73 кила съм и ако бях 70 примерно - най-вероятно щях да се чувствам по-добре. Но пък са ми казвали като ме питат да отговарям , че съм "70 кила мускули + 3 кила ташаци" (мозъка май остана за някой друг ) , така че може да съм най-дебел в клуба - но изобщо не се притеснявам.




Тема Airborn ,нови [re: AirBorn]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано10.05.01 15:50



В кой клуб ходиш на спортни танци ? Ако не е тайна разбира се.



Тема Re: За Русалкатанови [re: she]  
Автор she_is (Пумукъл)
Публикувано10.05.01 19:49



Малката, прегледа ли си пощата, нали ми остави адрес. Освен, ако не си получила писмото ми.



Тема Re: За Питащиятнови [re: she]  
Автор she_is (Пумукъл)
Публикувано10.05.01 19:52



Ако на този ръст всичко по теб е мускули, килограмите са без значение - значи изглеждаш супер. Но ако си се поотпуснал, значи имаш коремче и паласки, което би било кофти за твоите едва 18 години. Дано не е така.



Тема Да, наистинанови [re: she_is]  
Автор Maлkaтa pycaлka (teeny)
Публикувано10.05.01 20:25



Получих го и вече ти пратих отговор. :)



Тема Re: Airborn ,нови [re: Kontra]  
Автор Airborn (dreamer)
Публикувано11.05.01 08:58



Танците са във витиз, а ги организира езикова школа боряна ли беше не помня



Тема Re: Airborn ,нови [re: Airborn]  
АвторElentari (Нерегистриран)
Публикувано11.05.01 15:21



A sluchaino tam da se organizira shkola po indiiski tanci...
...Ili vuobshte niakoi znae li kude ima takovo neshto?



Тема Airborn ,нови [re: Airborn]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано11.05.01 23:19



Да си призная честно аз съм доста неориентиран човек и витиз абсолютно нищо не ми говори .

Моля те , ако не те затруднява остави телефон или адрес на . . . витиз , или пък на въпросната езикова школа.

Индийските танци не са за мен , нито дори латиното. Валсът е истината. Но ако знаех къде има индийски танци с удоволствие щях да намина поне да си изплакна очите.




Тема ZA SHE_IS...нови [re: she]  
АвторOT4AQNA (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 02:50



MOLQ TE POMOGNI MI!OT MALKA SYM SI DEBELANKA...PRI RYST 156 CM.TEJA 110 KG.OPITVALA SYM KAKVO LI NE-EFEKT-DA,NO NETRAEN.SLED IZVESTNO VREME SI KA4VAM KILCATA DVOINO...YO-YO SINDROM.SRAM ME E OT SEBE SI,NE HARESVAM TQLOTO SI,A SYM SAMO NA 30 GODINI...IMAM KUP KOMPLEKSI I SYM PREKALENO ZATVORENA TO4NO PORADI TAZI PRI4INA.NE ZNAM KAKVO MIJE DA MI POMOGNE.
PONQKOGA VDIGAM KRYVNO,POLU4AVAM ARITMIQ I ZNAM 4E TOVA E SAMO VSLEDSTVIE NA TEJESTTA.AKO MOJE6 DA MI DADE6 KAKYVTO I DA E SYVET MOLQ TE,NAPRAVI GO!6TE SYM BEZKRAINO BLAGODARNA ZA TOVA...OBI4AM MNOGO SLADKOTO I TOVA ME UBIVA...IMA LI PROGRAMA ZA SLU4AI KATO MOQ?IMA LI EFEKT SYM GOTOVA NA VSI4KO ZA DA TI SE OTPLATQ...
NQMA DA PREKALQVAM S OPLAKVANIQTA SI,4E NQMAM VOLQ I T.NT.AKO IMA6 VREME I JELANIE ZA POMO6T,MOLQ TE PI6I MI NA E-MAIL: 4ere6ka_@dir.bg
6TE O4AKVAM OTVET NA MOLBATA SI!!!

S MOLBA: SVETLA



Тема Re: За she_isнови [re: she_is]  
АвторRoni (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 15:34



Привет!
След като прочетох всички мнения по твоята тема...се заинтересувах..
Наистина ли предлагаш някакви вариянти, и ако е така можеш ли да ми кажеш нещо допълнително? Напр. , на какво се основава тази диета/въобще диета ли е/, има ли траен ефект и как може да се приложи...?
Това е, мерси предварително!
...поздрави!



Тема Re: За Roniнови [re: Roni]  
Автор she_is (Пумукъл)
Публикувано13.05.01 20:23



Истината е следната: първо се зачетох в преобладаващите теми тук и установих нещо, което и преди знаех - голяма част от хората и понятие си нямат какво значи правилно хранене! Това изобщо не значи диета! Ако човек се храни правилно /което значи необходимите количества и подбрани продукти/, той няма да има нужда от диети, защото няма да е дебел.
След това се осмелих да напиша и мнението си по въпроса... и започнаха питанията. Да, зная много по темата и не съм дилетант. Но представяш ли си, какво би станало, ако започна да правя програми в мрежата? Няма да ми стигне въобще времето. Една такава програма е свързана първо с подробен лекарски преглед и после с всекидневен контрол над човека /този контрол се прави от личният инструктор, който изготвя програма за тренировки и хранене/. Тогава наистина се постига траен и безвреден резултат. Така че, просто съвет май не мога да ти дам... съжелявам - процедурата е дълга, свързана с много време и...парички.
Бъди здрав, който и да си!!!



Тема Re: Не се от4айвай!нови [re: OT4AQNA]  
Автор she_is (Пумукъл)
Публикувано13.05.01 20:42



Прочети първо, това което написах на Roni, за да не се повтарям. После си погледни пощата, все пак ще ти кажа някои неща - няма място за отчаяние!



Тема Re: За she_is...нови [re: she_is]  
АвторRoni (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 21:50



Привет!
Благодаря ти за информацията!...Разбирам те, наистина е невъзможно да правиш такива програми по Клубовете. Но искам да те попитам нещо...от къде да намеря такъв лекарски преглед? Предполагам че трябва да отида при личният си лекар? Или има специализирани лекарски кабинети..., защото аз не съм чувала за такива...
Още веднъж поздрави...
Желая ти всичко най - добро!



Тема do she_is!!!нови [re: she_is]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 22:51



zdrawej...na4i iz4etoh tuka razni mnenia i se nadjawam da moje6 ako ne da mi pomogne6, to pone taka naj-ob6toto da mi kaje6 za taka nare4enoto "PRAWILNO" hranene...kwo trjabwa da se jade, kakwo ne, koli4estwo...i takiwa raboti...az sym samo na 14 godini i sym 66 kg...pri ryst 1.62...
6te se radwam ako mi pi6e6...
aaa..moga da ti dam meil, ako tam ti e po-udobno...



Тема Re: Пак за Roniнови [re: Roni]  
Автор she_is (Пумукъл)
Публикувано14.05.01 01:34



Ако искаш да работиш по програма за отслабване, трябва да се посъветваш с лекар-диетолог. Това е само в сферата на смъкване на килограми. Личното ми мнение по въпрос е, че всяка такава програма-режим за хранене трябва да е съпроводена с определено физическо натоварване, защото в противен случай ще отслабнеш, но всичко по теб ще е меко и отпуснато. Ужас за очите и за душата! Тогава би могла да потърсиш мнението на специалист, примерно спортен лекар, инструктор по фитнес и аеробика, който обаче се ЗАНИМАВА И ПРАКТИКУВА преподаване и часове като ПЕРСОНАЛЕН ИНСТРУКТОР. Тъй като в бранша всеки втори е "специалист", внимавай много да не попаднеш на някой измислен гений.
Как да намериш правилният човек: търси мъж или по-добре жена, чието тяло ти харесва, съответно и поведението, не се поддавай на успиващи фрази от типа "аз съм най-добрият", защото добрият инструктор не се хвали, а другите говорят добри приказки за него. Ами... това е в общи линии.
Но не забравяй за изследванията - с когото и да почнеш работа, ако е сериозен, ще поиска база данни за здравословната картина на тялото ти.



Тема Re: За Aniнови [re: ani]  
Автор she_is (Пумукъл)
Публикувано14.05.01 01:42



Прочети, моля, отговорите ми до Roni, надявам се да ти се изясни картинката.
Най-общи съвети няма начин да ти дам, защото тази материя се учи с години - смешно е да ти драсна няколко реда - просто няма как. Ако наистина те интересува правилното хранене - на пазара сега има множество литература по въпроса. Търси чужди автори с популярен език. Можеш да питаш и самите продавачи или да четеш анотацията на книгата. Е, малко е трудничко да се чете точно такава материя, ама все пак си заслужава - нали е за добро!



Тема Re: За Sheнови [re: she_is]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 21:31



mersi mnogo...:)
6te wzema werno da se pointeresuwam ot literaturata na pazara:)
I pak mersi....4ao4ao



Тема Зов за помощ към Sheнови [re: she]  
Автор universe (непознат )
Публикувано19.05.01 23:35



Скъпа,моля те за помощ,както другите.Ти казваш за някакви специални програми за отслабване,и аз искам да се запиша на такава,но не знам къде и към кой да се обърна.Парите не ме притесняват.Ако може да ме насочиш....
И още един въпрос-според теб за 1.55см ,нормални ли са 53кг. при 15 години.
И какво мислиш за бързото отслабване,защото аз отслабнах със 13кг за около 2мес или повече,но много ме е страх да не ги кача отново.
Мерси предваритело

С уважение И.К



Тема Re: Зов за помощ към universe :)нови [re: universe]  
АвторElentari (Нерегистриран)
Публикувано20.05.01 14:55



Как отслабна с 13кг за 2 месеца?



Тема Re: Зов за помощ към Sheнови [re: universe]  
Авторnina (Нерегистриран)
Публикувано20.05.01 21:34



kak uspja. mogesh li da mi kagesh.
Blagodarja.



Тема Re: Universeнови [re: universe]  
Автор she_is ()
Публикувано20.05.01 23:15



Мила, тези килограми не бива да те притесняват щом си на 15. До към 25-тата година тялото расте и се променя активно. Що се отнася до програмите - това е така наречената индивидуална програма, която се прави според личните физически и здравословни данни на човек. Но по принцип на теб ти трябва регулирано хранене и редовна спортна програма - примерно крос, фитнес, аеробика, плуване. Такива индивидуални програми, за жалост не са популярни още у нас. Но въпросът не е в това, а във факта, че си в процес на оформяне и тялото не бива да бъде подлагано на стрес, за да не се обърка нещо. Достатъчно много си отслабнала, гледай сега да го задържиш.
Остави ми поща за връзка.



Тема Re: Universeнови [re: she_is]  
Автор Lara_ ()
Публикувано21.05.01 13:07



Здравей, аз съм на 21г/168см и 54кг. Може да ви се струва че е съвсем нормално, но аз не харесвам формите на тялото си. След като казваш, че тялото се развива до 25-тата година, аз дали все още имам шанс да изглеждам така както искам. Все си мисля че големите промени стават когато си под 20г.
Та аз по принцип не ям много, но незнам защо вече не свалям никакви килограми.
Може би имам нужда от малко спорт.....
Ако искаш пиши ми на lili_n@operamail.com



Тема Re:За Laraнови [re: Lara_]  
Автор she_is ()
Публикувано22.05.01 21:40



Тялото се оформя не от глад или диета, а от редовно спортуване. На практика не е важно колко точно тежиш, а как точно изглеждаш. Защото има хора с по-тежки кости като конструкция, а на външен вид са слаби. Понякога се получава противоречие с кантара. Мога да ти дам и личен пример - висока съм 167 тежа 55кг. а обиколките са ми следните:гърди 92 /от широчината на гърба/,талия 63,ханш 90,бедро 51. Как ти се струва? Искам да ти кажа, че човек сам прави тялото си, стига да има реалната представа какво може да постигне на практика. Е, и аз искам да съм 175 примерно, или пък да имам сини очи, но би било глупаво да се стремя към това, защото нямам необходимите данни. Нали ме разбираш - постави си реална цел и ще я постигнеш, тук годините нямат голямо значение, ако не започнеш да спортуваш чак на 50!



Тема Re: Зов за помощ към universe :)нови [re: Elentari]  
Авторuniverse (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 22:28



Виж темити в клуба,на Diet-и ще разбереш.
Поздрави!



Тема Re: Universeнови [re: she_is]  
Авторuniverse (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 22:31



Мила She,пощата ми е universe@dir.bg и ще ми е много приятно ако ми пишеш.
Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.