Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 25.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Za Lunichka i poburkvashtite se:)  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 15:40



Zdravei Lunichka,
I az kato teb se poburkvam. Predi sedmica i polovina biah na dieta i ia spazvah dosta striktno(moia sobstvena dieta) i za 12 dena otsalbnah 3 kila:)) Tova beshe dobreta novina, tui kato ot 4 godini se mnucha s dieti. Nai mnogo sum smukvala oshte v nachaloto predi 3 godini. Smuknah 7 kila i ot togava vse naddavam. Biah 54 kila, a sega sum 70. Visoka sum 173sm. Imam periodi v koito sum na dieta, sled tova mi pisva i zapochvam da se tupcha. Minaloto liato daje zapochnah da pia vsikvi hapcheta za otslabvane, koito estestveno ne mi povliaha. Sega pak si vurnah svalenite kila i pak sum otchaiana:(
Chudia se kakvo da pravia i imam chustvoto che vinagi shte si ostana debela. I se chudia kude mi e bila glavata predi pri kila 65-66 da se mucha da otslabvam????
No niama kak. Shte triabva pak da se zalaviam s dieti. Nai me e strah, che kogato sum na dieta ne moga da iam neshto s granici. Gladuvam, gladuvam, posle si kazvam che shte hapna neshto suvsem malko i posle se tupcha kato luda. Sled tova idva goliamoto razocharovanie i edin psihicheski glad. Ne sum gladna a se tupcha kato luda, zashtoto mi se struva che niama smisul.
Imam otchaiana nujda ot suvet i ot priatel, s koito moga da obsujdam tazi taka delikatna za men tema:)



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: RazDva]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 15:48



A da i oshte neshto
Pritesniava me normalno li e da otslabnesh 9 kila za mesec ?
i vuobshte vuzmojno li e???
Pozdravi:
RazDva



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: RazDva]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано26.04.01 16:12



Ех, явно не съм сама на този свят...
Първо по последния въпрос... ами малко е стряскащо да отлсабнеш с 9 кг за 1 месец ( ако ти си отслабнала, как е станало) но съм чувала, че хора с голямо наднормено тегло, могат да отслабват по-бързо... защото просто има от къде да отслабват... и все пак дори ми се срува опасно...
Аз покрай моите диети, стнаах ненадминат диетолог... прочела съм най-малко 10-12 книги по темата... с кого ли не съм говорила, колко ли начина не съм опитвала...
Значи да споделя моя опит...Аз съм висока 1.57 и преди две години тежах 58 кг., тогава започнах да правя едно много просто нещо... в продължение на около 2-3месеца не ядях нищо след 17ч. нищичко, само вода... и ако много пригладнея ябълка.... и така свалих 6 кг. После се оставих по течнието... бях средно между 52-53 кг. различно. И така 1 година. Измъчвах се, но нямах воля да започна с нещо, а и не знаех какво, исках да е ефикасно. В началото на 2001, това си пожелах на Нова Година ис е зарекох да отлсбна. Посъветвах се с една моя приятелка и отначалото започнах много да спортувам, по около 2 часа на ден, сама вкъщи. Тичах на място по 1 час и правех "колело" още 1 час. Едновременно с това, започнах да спазвам елементарните принципи на разделното хранене. До обяд ям само плодове... на обяд ям салата + още нещо, като гледах да няма запържавано, да не е солено... най-лесното беше да си готвя ориз с нещо...( без месо и картофи и боб)Първите месеци отслабнах около 3 кг. и спях спорта, но започнах още по-стриктно да спзавам режима за разделно хранене... и така отслабнах още около 3-4 кг ( нямам електронен кантар вкъщи, а моя не мери много точно, за това давам малко призблизително нещата). И сега тежа около 46-47кг. Обаче нещо напоследък взех да се поотпускам... и ми се срува, че това ще има лоши последствия. Но както написах от другата седмица съм решила да започна една плодова седмица... пък колкото издържа (винаги е по-дожре да си посатвяш по-големи цели, поне при мен е така)Дори и 2 дни да издържа, 1.5 кг. отслабване не ми мърдат, ама само на плодове и вода, без банани.
Прочети това, което съм написала внимателно... и можеше да опиташ цялата схема, поне при мен подейства... надявам се и при теб. Nevesha, също е много доволна и казва, че също има ефект. И най-важното не бързай за никъде... и аз отначало не виждах резултата, но сега съм горе долу доволна, само дето искам още малко да поотслабна...не ми казвайте, че съм луда


Успех !!!
Ако има нещо, питай, пиши... каквото искаш



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 16:47



Niamash predstava kolko me radva dulgia ti otgovor. Vinagi sum iskala da si govoria svobodno na tema dieti, no vse kato otvoria taia tema pred priatelkite mi me gledat kato niakva padnala ot lunata:)Vse edno iskat dam mi kajat:"Abe ti vred li si kato shte spazvash dieti zapazi go za sebe si, niama kvo tolkova da go obsujdash" A nai-iskam da ima niakoi koito da me spira, kato zapochna da iam. Taka che ako mi se priade neshto sladichko shte pisha za da me razubejdavash:)))))Ili puk kato se chustvam otchaiana:)
Oshte dnes zapochvam da spazvam rejim:) Shte bude kato minalata mi dieta, zashtoto tia mnogo mi dopada- meria se na 4 dena, a ne vseki den i am po cial den samo ot edna hrana. Naprimer kiselo mliako ili plodove, ili oriz, ili supi(leki) i taka:) Predi ne mojeh da spazvam dieta, zashtoto imah mnogo tejki trenirovki i vse se pritesniavah da ne mi stane neshto(zashtoto dieta za men znachi da gladuvash), no sega vijdam che ne e zaduljitelno da gladuvash:)
Mnogo iskam do nachaloto na liatoto da otslabna pone 7 kila. Taka pri visochina 173 shte sum 63 kila i niama da e zle:)
Mersi oshte vednuj za podkrepata:))))



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: RazDva]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано26.04.01 22:48



Ех... и аз съм така... няма с кого да си говроя.. само тук, в клуба мога да си развивам свободно теориите.Иначе и аз винаги съм срещала много неразбиране по въпроса за диетите , от страна , на родители, приятелки. А иначе ако ти се яде нещо сладичко можеш да си купиш изсушени фурми... както вече писах тук, тях го наричат ествесвени бонбони. А можеш и медец да си похапваш... само да не повече от 2 суп. лъжици на ден. А аз си имам скрит винаги един натурален шоколад, за екстремни ситуации, той е много по-полезен от млечния... Това е общо взето.... за подкрепа и помощ винаги при мен... Ти в Бг ли си?



Тема ?нови [re: Лyничka]  
Автор She (тийнейджър)
Публикувано26.04.01 22:51



А на мене защо не отговори? :(

Да не си ми обидена нещо?





Тема Re: ?нови [re: She]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано26.04.01 23:06



съжалявам мили, пропуснала съм, обикновено.. винаги гледам да отговарям на всички.... и много рядко се сърдя на някого, ако го рпавя, то е само за да го стресна...но на теб не съм ти сърдита..





Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 06:38



Vchera za vecheria iadoh salata i dnes zapochvam pak s dietata:) Shte pisha kak vurvi i kolko sum smuknala:))) Inache tva za furmite e dobre ideia. Az strashmno mnogo gi obicham a sushto i susheni smokini. I vse pak kolko moga da si hapvam na den?
Az po princip kato sum na dieta nabliagam na kiseloto mliako(2,5 maslenost) . Znaesh li predi vreme, niakude edin mesec probvah plodova dieta. 5 dena biah samo na plodove. Taka i ne uspiah da ustanovia kolko sum smuknala, ama se chustvah mnogo dobre. Smiatam sega da nablegna na kiseloto mliako i plodovete.
sushto mnogo obicham i cheren shokolad:)) Shte si kupia edno malko shokoladche na Svoge za speshni sluchai:)
Da tuk v BG sum si:) I s neturpenia chakam Nedeliata zashtoto shte hodim na Sun v liatna nosht(i predi sum go gledala).
A mejdudrugoto. Kogato biah na dieta v nachaloto na tozi mesec vsichko vurveshge dobre, dokato po Velikden ne otidohme na gosti bv edni priateli i tam stana edno takova pluskane.....kak izdurjash da ne iadesh naprimer kato hodish na restorant, ili na gosti????
:)))))



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: RazDva]  
АвторNevesha (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 10:29



Sdraveite momicheta,
Ox Lunichka me dava sa primer ama i as po Velikdenskite prasnizi se "osvinih"(kakto si kasvame sas sestra mi). I sega otnachalo. I as imam goliam opit s dietite i shte vi kasha as kakvo sam probvala. Predi godini prochetoh v edno "Paraleli" sa sokova dieta i ia napravih. Pih okolo 10 dena samo priasno iszedeni sokove. Posle sapochnah da se sahranvam s iabalki ili kartofi)No po mnogo malko). I pres zialoto vreme praveh gimnastika po 1 chas na den,. I smaknah mnogo barso i se pochvstvah mnogo dobre. Posle sapochnah vsiaka godina sled N.Godina da pravia dietata na Lidia Kovachebva. Tam nomera e., che ako sapochnesh i edin den se natapcheshg moshe mnogo seriosno da postradash. Tai che pochnesh li mardane niama. No tuk v chushbina nadebeliah i sega i as sam otchaiana. Ot dnes sapochvam da si piivam poveche sokcheta i da iam mnogo malko samo ako umiram ot glad. I da sportuvam estestveno. Aide pishete i vie ,che da si davame kurash edna na druga. Veche sam ostanala bes drehi-vsichko mi e malko.Ushas!!!





Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: Nevesha]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 13:58



Zdraveite momicheta:)
Neveshche samo za ukorajenie sega shte ti spomena edin sluchai s edna moia priatelka. Ta znachi vuprosnata moia bivsha suychenichka otide v USA. I az si misleh che vednaga shte nadebelee tam(imashe perfrktno tialo izraboteno s mnogo ogranichenie samo plodove i kiselo mliako). Minaloto liato si doide i ne mojah da poviarvam na ochite si. Ne beshe mrudnala vuobshte, daje beshe otslabnala. !!!!!Napravo ostanah shashnata, tui kato i tia oboichashe da si pohapva. Pitah ia i tia mi kaza, che vupreki vsichko e uspiala da iade samo plodove i kiselo mliako(e i drugi neshta no po malko) Tova ti go davam kato primer, koito da te krepi:) Nadiavam se che shte ti pomogne a niama da te otchae.
Lele sega maika mi ima rojden den i otivame na kitaiski restorant!!!!
hehehe mai dnes niama da sum na dieta:)
Shte pisha poveche kato se vurna:)



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: RazDva]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано27.04.01 17:13



Здравейте !!!

Първо да отговоря на конкретния въпрос, ами... първо гледам да не ходя вечер на гости или на ресторант, ако случайно стане... преглеждам основно менюто... и виждам дали има някакви салати, които да ме удовлетворяват... ако няма... като дойде келнерът.. му казвам да ми донесе еди коя си салата, ама да не слагат еди какво си.... и така.. общо взето похапвам салатки... и да кажем ако не е много късно... и пилешка флейка на скара. А като съм на гости.. пак ям ако има само салати и казвам, просто, че не мис е яде, толкова.
Например вчера бях на една много приятна сбирка... където имаше торта... ей богу как ли не ме изкушаваха и не хапнах, въпреки, че това беше лубимата ми торта. Аз все пак имам и доста силна воля...и амбиция...
За фурмите и смокините, аз лично си позлволявам по 5-6 на ден( общо) все пак са сушени плодове... не са толкова позлени колкото пресните. Още нещо се сетих.. ако искаш да пиеш сокове, изтисквай си ги ти сама... тези дето са в кутиите за нищо не стават... по добре пии вода, поня няма да има хиляди консерванти и оцветители...
Аз лично не обичам нищо което се прави от краве мялко. Доста ми е крана концепцията по този въпрос.Те образуват най-много слуз в организма. На всичкото отгоре млякото съдържа казеин, от койъо се прави обущарско лепило. А пък и кравето мялко е предназначено за храна на телета, ане на хора. майчиното мялко е много по различно по съдържание от кравето. А пък и на всичкото отгоре няма някакви вещества в мялкото, които да не могат да бъдат набавени от плодовете и злеленчуците.Ти да си виждала някоя крава да пие мялко, яде трева, нали.Сега, ако кажеш, че бебетата пият мляко щв ти отговоря, че в техия организъм има един белтък, които е проспособен да разгражда казеина от мялкото. Обаче този белтък го има само при малките деца. Това е мое мнение.
И все пак да ядеш само кисело мялко с плодове не мис е струва добра идея. Плодовете е добре да се ядат на гладно ( поне 2 часа след ядене на друга храна, която не е пресен зленчук). А пък и още повече с кисело мялко, то ферменитира с плодовете. Киселото мляко единствено го ям.. в таратор, но доста разредено... и в салата с маруля. Като например, това ми е обяда, или салата с маруля и мялко или таратор с две филиики хляб Бонус.
Честно казано в София има един доста добър диетичен магазин, където има всякакви... странни продукти. Аз от там наприем си купувам нискокалорични мараронени изделия( по-евтини са от обикновените). Тм има и кълнове, които също са ядски послезни.. и т.н
Това е от мен за сега, да не отегчавам!!!





Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 17:27



Oshte edno suvpadenie vuv vkusovete ni...kulnovete. Obicham gi strashno mnogo v salata i riadko minavam bez tiah. Nai mnogo obicham soevi kulnove:)))
Maika mi gi slaga v pochti vsichko koeto pravi..salati, orizove, mangi. Znam che sa strashno polezni.
A da i oshte neshto. Az ne iam mliako s plodove. Iam gi otdelno. Znam go tva, che ne e polezno da se iadut mliako s plodove. I az sum chela strashno mnogo knigi po vuprosa. Imam 3 knigki za razdelnoto hranene, vkluchitelno Sila za jivot, koiato mi haresva nai-mnogo, imam Zonata(pak 3 knijki), dietata na Atkins, kak da iadem bez da ostariavame i kakvo li oshte ne. Strashno mnogo sa... Moga da otvoria knijarnica samo za takiva knigi:)))
V restoranta se izlojih:))) Hapnahme spageti, salata i morski delikatesi(iziadoh edna luta chushka i se otkazah da gi iam), pile s bambuk i kitaiski gubi i nakraia...paniran sladoled.
Vajnoto e che se chustvam dobre i sum zaredena s energia za edna po-produljitelna dieta:)))
Pri men problema e che kato hapna neshto i zapochvam da izpitvam strashni ugrizenia... i posle se natupkvam, zashtoto" vsichko veche e bezmisleno":))))
A za marulite s kiselo mliako niamam dumi:)) tva mi e lubimata salata:)))
Inache tva za kiseloto mliako i az go biash chela niakude...ne moga da se setia kude. Obache strashno mnogo go obicham i po vreme na dieta strashno mnogo otslabvam ako iam samo kiselo mliako
:)))Pozdravi



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: RazDva]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано27.04.01 17:34



ех, ако не бях прочела, че си козленце, щах да ти го кажа. и аз съм така, обаче поне се научих да не се натъпквам.. живея си с угризенията... и на следващия ден.. си правя ден само на ябълки... и така. Иначе аз обичам повече кълновете от люцерна, ако не е тайна... в коя възрастова граница попадаш, знам, че не е прилично това да се пита жена, обаче от жена към жена може...





Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 17:38



:))) Na 17 sum:))) Nikoga ne sum se pritesniavala, kogato sa me pitali neshto, taka che mojesh suvsem spokoino da pitash za kakvoto i da e... Ako precenia che vuprosa e lichen shte odaria edno izcherveno choveche kato ei tova

:))))



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: RazDva]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано27.04.01 17:41



ех, ама ние значи сме еднакви и на години...

Можем да си основем клуб на отслабващите..



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 17:46



Ohh kato zapochna s vuprosite moga da gi sipia cial den:)
Purvo haresa mi tova koeto si pisala po vuprosa za zrunchovcite. Edno vreme mislih da pisha do vestnik za jenata za tiah da gi pitam dali moga da si pohapvam...sled tova otkrih slabina:)))
Ta na men nai-golemia problem mi e, che (tuka moje da mi se izhilish ,mnogo prezritelno:)) imam streashno mnogo da ucha. Tui kato mislia da kandidatsvam v Medicinska Akademia i znaesh kak e... puk i sega v kraia na sroka klasni i takiva mi ti raboti. Vinagi sum bila purva v klasa i sum se starala dosta. Kogatoi sum na dieta obicham da izlizam, da se pomaivam i da ne pravia nishto. I kato doide vreme za goliamoto uchene(a to e vseki den) zapochva da mi se iade neshto sladko. Kazvam si (po skoro se ubejdavam) che e po-dobre da sum umna otkolkoto slaba i che kato sum umna niama nujda da sum slaba. Nastupva edin takuv psihicheski glad za neshto sladko... i posle razochrovanieto ot samata sebe si.
Ako mojesh da me posuvetvash neshto po vuprosa...
A tuk e miastoto i za edin lichen vupros:) Ti na kolko si?



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 17:49



Idealoooooo
:)))) Radvam se che si na moite godini, zashtoto sega sum sigurna che me razbirash:))))
A ti sega kakto si v neta zashto ne si popishem malko na chata direktno taka da se kaje:)))
Vlizash li v Java ta???



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: RazDva]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано27.04.01 17:55



то вярно, че на нашите разговори, вече не им е мястото тук...
по принцип влизам в Джавата, обаче, нещо наполседък не мога, имаш ли КЮ?



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 17:58



Kakvo e tova KU??
Probvai sega da vlezesh:)
Az sum s priakor Storm. Inache, ako iskash predloji niakuv drug chat na men mi e vse edno. Imashe niakuv search.bg neshto si. znaesh li go???



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: RazDva]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано27.04.01 17:59



ICQ, za towa stawa wypros... ami shte probwam, pyk kakwoto sabq pokage..;)



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 18:06



A v HTML to puska li te?



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: RazDva]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано27.04.01 18:09



уф, а пък за това не ми се и мисли, супер бавно е... то не е прблема , че не ме пуска, а че ми блокира комп. после...;(



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 18:12



lele znam che veche izdeiatelstvame s kluba, ama predloji niakoi drug chat:))))



Тема Re: Za Lunichka i poburkvashtite se:)нови [re: RazDva]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано30.04.01 09:31



Zdraveite boreshti se s dietite:)
Eto che idva liato i na vsichi im se iska da sa po stroini i po hubavi. I az spadam kum tazi kategoria. Obeshtah da pisha kak vurvi dietata. Ami za sega i az se chudia kak za tia tri dni otslabnah s edno kilo. To beshe hodene po restoranti, vchera hodihme na bouling i sled tova aide v Happy i az kakto vinagi ne moga da se sdurjam, kato sednem mnogo hora taka che si pohapnah hubavo. No za liatoto triabva da se stegna i seriozno da otslabna, zashtoto inache ne mi murda sedeneto v kushti, dokato drugite hodiat na plaj:(
Dnes shte hodia da si kupia neshto mnogo stimulirashto (roklia ili banski) za dnite v koito ne sum v nastroenie da spazvam dieta:)
Uspeh na vsichki vi



Тема Диетинови [re: RazDva]  
АвторПpeпaтилaтa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 01:59



Здравеите момичета,
искам да ви кажа да се спрете докато е време.Пътя по който сте поели води до страшна бездна(говоря от личен опит) и изхода е безумно труден а за някой невъзможен!Моята агония започна преди 3год. и ми е безумно трудно да се спра а от диети се умира,повярвайте ми!Това е зависимост като от наркотиците,но тук понеже не пречеш на обществото(не крадеш,не си агресивен)затова и то не смята проблема за сериозен докато някой родител или момиче не се сблъска със звяра под името "ДИЕТА"!
Аз сам 1.64 и тежах 55кг,разбира се бях отвратена от себе си и постояно опитвах да започна диета,но не успявах,защото никой не ме подкрепяше в решението ми всички ме харесваха иаз нямах стимол да продалжа,но една сутрин се събудих 58кг и реших че това е капака.Казах си че ще свала само 5кг и спирам.ЗАПОЧНА СЕ,свалих общо 12кг за два месеца. Мислех че съм добре ,самозалъгвах се жестоко,найстина през деня кипях от енергия, но вечер към 12ч стигах до стаята си подпирайки се по стените и бях толкова уморена че заспивах моментално(а не бях правила нищо през деня) и как няма та аз ядях по една ябълка на ден и се нахранвах като гледах другите как ядат.В последствие от едно лъчезарно момиче се превърнах в абсолюта злоба,спря ми за 6м мензиса,биеха ми хормони,семейството ми се побъркваше,а аз осъзнавах и не можех да спра,мразех всичко и всеки и най вече тялото си!Купий си електронен кантар и само кадето не спях върху него и така стигнах до анорексия.После продължих с булимия тъй като приятелят ми е заможен и постояно бяхме по ресторанти аз реших че вместо да бленувам по чинийте на хората около мен може и аз да ям и после пръста в гарлото и супер отново съм слаба и по този начин карам вече 2год всеки ден аз повръщам!!!СТРАШНО Е!Сега тежа 43-44кг и съм абсолютно зависима от храната,когата не повръщам аз просто не ям.Ходила съм по много лекари,чела съм много,мога да напиша цяла книга,видяла съм много- момичета започнали на 20г диети,после булимия икъм 35г с много медецинска помощ и пари успяват да се спасят,но представете си това е 15г тормоз на тялото пораженията са големи.Сега съм на 21 и ако на 18г знаех какво ме чака от "една малка диета" нямаше никога да пробвам!Разберете всичко изглежда нивино но е МНОГО СТРАШНО!Сега завиждам на хората който си похапват и след това забравят че са го правили(всеки нормален човек е така),а не като мен помня всяка хапка и я обожавам докато ми е в устата,но я мразя когато ми е в стомаха!Моя живот е хладилник-тоалетна-кантар не допускайте да стигнете до там,аз съм за ограничаването,но категорично против диетите!
Това е моята изповед за всички вас на които досега четах мненията и притесненията,аз започнах по апсолютно същия начин и не стигнах далеч!
Бог ви е дал тяло не се гаврете с него, ще съжелявате като мен!
Красива външност,но разбит организъм и психика на 21г!



Тема Re: Диетинови [re: Пpeпaтилaтa]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 06:56



Strashno mnogo sujaliavam, che se e stignalo do tam....Tuk vseki triabva da si napravi ravnosmetka i da se zamisli kakvo vsushtnost mu struva edno slabo i klioshtavo tialo..zashtoto v kraina smetka na vsichki ni vrediat dietite, dori da ne se stiga do tam, kakto v tvoia sluchai. I vse pak ima edno goliamo NO. Hubavo niama da otslabvam, NO kato otida na basein s kakvo da se obleka..moje bi s rasoto na baba mi. Hubavo shte si buda zakruglenichuk/a, NO kato imam sreshta kakvo da obleka? Moje bi shte vzema tova prekrasno poncho, koeto vidiah minalia mesec v magazina za vtori upotrebi.....
Vseki ima nujda da reshi sam za sebe si kakvo e nai-dobre za nego. Vseki ima nujda da preosmisli deistviata si, dokato ne e stanalo kusno. Zatova iskam ot imeto na celia klub i nai-veche ot svoe sobstveno da ti BLAGODARIA, che spodeliash opita si s nas. Che ima i hora kato teb, koito da ni pokajat tumnata strana na neshtata.
znam che povecheto hora si misliat "A da be da tva niama kak da se sluchi na men...az samo vednuj shte povurna", ili puk "Tva e samo edna bezzashtitna dieta tia ne moje da mi navredi...shte smukna samo 5 kila i krai." Da ama iavno neshtata ne stoia taka, kakto izglejda....
iskam da zamulcha za moment za vsichki onezi momicheta, koito sa stanali jertva na jalkata ni industria, koiato s vseki izminal den ni "uchi" che triabva da sme po-slabi, po-krasivi, hehe ta nali ako niamash tialo kato El Makfersun moje da izpusnesh nai-hubavoto ot jivota, moje da ostanesh neshtasten za cial jivot, taka che muchi se...stradai...gladuvai, za da stanesh po-dobur, po-krasiv, po umen??????:)



Тема Re: Диетинови [re: Пpeпaтилaтa]  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано29.05.01 14:39



Здравей !!!

Неприятно е това, което споделяш с нас. И колкото и да се опитваш да втълпиш ня някого да спре с диетите, щом си е наумил няма да стане. На мен колко са ми говорили, запознавали са ме с такива момичета. Лекари са ми говорили за всички последствия и пак продължавам. Аз не мога да се търпя такава, дебела. На моменти не се понасям и ставам толкова злобна към всички слабички момичета с хубави телца. Не знам как мога да тая толкова злоба в себе си. Просто е удивително. марзя всички слаби момичета, мразя ги.
исках да кажа, че аз ще си продължавам диетите, каквото и да ми коства това. Ще бъда като камикадзе. Докато не постигна желаната цел. Омръзна ми да ми се подиграват и това не е живот.
Може и да звуча дръзко, но все пак имам правото на спокоен жовот, а той зависи само от волята ми да отслабна.
Поздрави



Тема Re: Диетинови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 22:03



Lunichka shtom mrazish vsichki slabichki, to znachi men napravo shte me zaobichash:P
Mdaaa tuk ima edna GOLIAMA ISTINA...znaesh che e vredno, znaesh che taka se susipvash, ama jelanieto i tova samovtulpiavane ili kakvoto i da e e po-silno i niama kak. Ili s cigari se trovim(e tam e malko po-razlichno) ili umirame ot glad.
I na men sa mi kazvali i obiasniavali na dulgo i na shiroko za vredata ot strogite dieti(v puberteta nai-veche) obache niama faida. E pri men estestveno sluchaiat e drug, ama drug put za tova:)
Lunichke az imam edin vupros kum teb: kolko mislish che triabva da stanesh, za da izglejdash slaba? Vseki si ima cel. Moiata mechta e 56 kila...eh.....ama celta mi e 60-63. nadiavam se za liatoto da gi smukna. Tova mi e vtora vecher, koiato ne vecheriam:)))
Budete usmihnati



Тема Re: Диетинови [re: RazDva]  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано30.05.01 14:08



Искам да стана 40 кг, и смятам че с малко повече желание ще успея. Знаеш ли какво в днешния брой на вестник за жената на 168ч има страхотна диета, ако искаш си го купи и я виж. на мен ми се струва страхотна. Но аз спазвам нещо по-строго сега.
Поздрави



Тема Lunichkaнови [re: Лyничka]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано30.05.01 14:49



Lunichka, 40 kg??? A kolko si visoka. Tazi tzifra napravo me ujasyava...



Тема Re: Диетинови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано30.05.01 16:59



Lunichka az redovno si kupuvam Vestnik za jenata, samo che tozi broi oshte ne sum si go vzela. Ti mi kaza za dietata koiato spazvash. Ima li rezultati veche?
A oshte neshto me interesuva-na kolko vreme se teglish? Predi se tegleh vseki den, sega nai-malko na 4, zashtoto vseki den e mnogo iznerviashto.



Тема Re: Lunichkaнови [re: Yana]  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано30.05.01 21:46



За мен си е много реална. Сега тежа 46 кг и съм висока 1.57м. Мисля, че ще успея да отслабна още. Въреки, че нещо не съм много обнадеждена. от няколко дни съм на плодве и зленчуци и спортувам интензивно и не съм мръднала. не знам какво става...
А искам да стана 40 кг, защото искам да изглеждам слаба. Сега колкото и да ме убеждават има и по-слаби хора от мен, няма какво да си говорим. та така, пожелайте ми успех и стискайте палци да не се поболея...
Поздрави



Тема Re: Диетинови [re: RazDva]  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано30.05.01 21:50



Здрасти !!!

Аз си семря всеки ден най-малко по 15 пъти, без преувеличнеие. така си мечтая да си купя електронен кантар. само дето си изхарчих събраните пари.Искам да виждам отчетен всеки наддаден или свален грам. А моя кантар не моери много точно ( до грамове).
Как да ти кажа лошото, е че не съм свалила нищо откакто съм почнала диетата.Надявам се след като свърша да започне ефектът, порсто няма начин. та аз не се храня нормално... трябва да слабея.



Тема Re: Диетинови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 06:18



Prosto niamam predstava ot kude ia cherpish vsichkata tazi energia za da produljavash.
Dobre de ami niamash li momenti, v koito da iskash da si pohapnesh neshto? Zashtoto az gi imam dosta chesto. I kakvo pravish togava. Kakvo pravish kato se iakushish i si hapnesh malko povechko?



Тема Re: Диетинови [re: Лyничka]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 11:55



Здравейте всички!!!
Отдавна следя тази тема ,но досега не съм се включвала.Днес реших и аз да споделя някои неща .Първо като четох мнението на Луничка се сетих за нещо ,което бях чела ,но което нямам изпробвано и затова ако някой има личен опит ще се радвам да го прочета.Става въпрос за минималното количество храна ,което човек трябва да приема ,зада не настъпи забавяне на метаболизма.Диетолозите твърдят,че дневно трябва да се приема някакво минимално количество храна(калории),което е необходимо на организма в състояние на покой.Ако се падне под тази граница ,тялото "предчувства" глад и започва да си пести резервите за да има за черни дни(образно казано).В такива случаи се отслабвало много по- бавно.Дори имам и формулата по която се пресмята минималното количество калории(за жени и мъже е различна).За жените е следната:височината в см се умножава по 1,85.Към това число се прибавя теглото умножено по 9,5 и още числото 655.От тази сума се изважда възръстта умножена по 4,7.Резултатът е минималното количество енергия в ккал необходими на жената за деня.Извинявай Луничке ,но ще използвам твоите данни като пример:
157х1,85=290,5
+ 45(?)х9,5=427,5
+ 655
--------------------------------------
1373
- 18(?)х4,7= 84.6
-------------------------------
1288.4 ккал/ден

Това разбира се е приблизителна стойност и си мисля ,че +-100 ккал са в толеранция.
Понеже аз се опитвам да отслабвам чрез броене на калориите за деня,т.е. ограничавам количеството на калоричната храна и предпочитам плодовете и особенно зеленчуците и в последно време също забелязах,че нещо не ми върви слабеенето,въпреки ,че при същите условия преди десетина дена отслабвах.Та ако някой има някакво мнение по въпроса ,ще му бъда благодарна.
Второ ,доколкото знам от самото сладко не се пълнее.Дебелее се от мазното.Но понеже обикновенно на нас ни са най-вкусни сладко-мазните неща,тогава става опасно.Аз се опитвам почти да изключа мазнините от менюто си,доколкото е възможно .Също избягвам простите въглехидрати(захар,бяло брашно и др) защото организма като не получи "бърза енергия" във формата на захар ,започва да изразходва енергията от резервите.
Трето ,не искам никого да убеждавам да престава да държи диети,но си мисля,че е много важно за един растящ и развиващ се все още организъм ,да получава всички необходими вещества(знам,че звучи банално).За жените е много важно да не си нарушат усвояването на калция,защото с годините се забавя усвояването му ,а в зряла възраст много жени (мисла,че почти всяка шеста) страдат от недостатък на калций(остеропороза и др.)Да неговориме,че често диетите нанасят щети на половата система и не са редки случаите на неплодност.С това искам само да кажа ,внимавайте!!!Просто след няколко години ще се окаже ,че във вашия живот има по -важни неща от красивата вънщност и ще е жалко ако заради нея неможете да ги постигнете.Извинете ме ,че се държа като учителка,но съм малко по-голяма от вас и на тези неща гледам от друга гледна точка.Но ми харесва пък ,че се опирате на научната литература и имате здрави разбирания по въпроса.Изобщо е хубаво когато жената се грижи за външността си.
Добре ...повече няма да ви досаждам!
Бъдете бодри и здрави!!!




Тема Re: Диетинови [re: нoвa]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 13:51



Zdravei i dobre doshla v kluba:)
Interesno mi izglejda mnenieto ti. zashtoto az ot lichen opit znam, che ako vuobshte ne se hrania ne slabeia.
Pri men stava taka, che ako iam redovno, no po malko otslabvam dosta burzo. Pri men ima edno takova sustoianie, pri koeto kato hapna neshto i si razdraznia apetita i mi se priade mnogo znam che triabva da spra, zashtoto taka nai-burzo otslabva. ...Loshoto e che dosta chesto ne spiram. Poniakoga kato si organiziram raztovarvashti dni i zabeliazvam che kato ne iam suvsem nishto ne smukvam kila.
Taka che mi izglejda dosta pravdivo mnnieto ti, pri vsicho che i az sum chela niakude otdavna neshto takova.
Lunichka vzeh si vestnika za jenata...taia dieta na sokove mi izglejda dobra, obache za chovek s volia...
Znaesh li ot kakto ne vecheriam i spazvam opredelen rejim niamam chustvoto che sum na dieta i mi e mnogo po-leko. Prosto ne mislai za tova neprekusnato. Samo kato stane vecher znam che nishto ne biva da pipam. Mejdodrugoto az vecher si hapvam po edin bonbon, ili edna biskvita, ili chasha mliako zashtoto sum chela che taka si zadeistvash obmianata na veshtestvata i po-burzo topish kila. Prosto triabva da e neshto mnogo malko.



Тема Pro4etete post-a na Novaнови [re: нoвa]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 15:15



neka vsi4ki, koito poseshtavat tozi klub, da obarnat vnimanie na pismoto na Nova. Ili pone na vtorata mu 4ast. Zashtoto tova, ako koeto vijdame v ogledaloto e OK, to ne se znae kakvo e vatre v nas. Pri otslabvane se poluchava smakvane na vsi4ki vatreshni organi, koeto neminuemo vodi do reditza problemi sled tova. Nyakoi ot tyah sam izpitvam sega na sobstven grab. No tova, koeto nai-mnogo me plashi, e opasnostta ot bezplodie. A takava naistina sashtestvuva pri golyama zaguba na teglo, ili ryazka takava, ili nepalnocenno hranene. I az pravya mnogo greshki i ne vinagi se hranya kachestveno, priznavam, no pone se opitvam da si nabiya v glavata nyakoi medicinski zakonomernosti, koito za sajalenie se obajdat tvarde kasno.
Tryabva da premislim koe e po-vajno - sega da sme kljoshtavi ili sled vreme da imame sobstveni deca. Az predpochitam vtoroto.
Umnata, momicheta!!!



Тема мляконови [re: RazDva]  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано01.06.01 14:50



Здрасти !!!

Моето мнение за мялкото е всеизвестно, аз съм много крайна в отношението си към него и субпродуктите му. Така, че ако питаш мен вечер мялко не трябва да пиеш.
Аз пък да си призная си хапнах малко козунак днес. Пусто значи много обичам баница и козунак. Ама после си правя един почивен ден на водичка и няколко ябълки след като ям едно от тези неща.
Сега съм решила, само да ми свърши великото учене... и минавам на онази диета със скоковете от вестника. Но не мисля, че ще сваля килограми..... Някак си вече не мога повече... трябва да спра съвсем да ям може би... обаче ме е страх. Гадост, не мога да отслабна повече...



Тема Re: мляконови [re: Лyничka]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 08:49



A kak mislish zashto ne mojesh da otslabnesh poveche? Moje bi zashtoto niama veche nakude da svaliash? A s kakuv sport se zanimavash sega? Moje bi ako uvelichish fizicheskoto natovarvane shte otslabnesh. Ama po-skoro shte stopish slaninkite(ako sa ti ostanali oshte, koeto mnogo me sumniava).
Lunich nedei da spirash suvsem da iadesh molia te. Tova e mnogo opasno i se radvam che oshte ne si go napravila. Dieti dobre, obache glad-tova e kraina miarka i ako ne e nabludavana ot lekar moje da dovede do strashni posledstvia.
Znam che e mnogo gadno niakoi da te razubejdava, kogato ti si reshil neshto i go iskash silno, no priemi mnenieto mi kato zagrijenost za zdraveto ti, a ne kato zlonamerena replika.
V tvoaia sluchai mojesh da potursish dietolog i da go pitash kakvo mojesh da napravish oshte za figurata si. Sega vednaga shte suzdam edna tema po tozi vupros.
Nai-chistosurdechni pozdravi



Тема Lunichka,нови [re: RazDva]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 12:14



RazDva ima absoljutno pravo!
I az ne mislya, che posokata, po koyato mislish da se otpravish, e pravilna. Konsultirai se sas specialist.



Тема Re: Lunichka,нови [re: Yana]  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано02.06.01 23:00



Здравей !!!

Ами за диетолог нямам пари. Така че най-лесното нещо, което се сещам е да не ям. То нали дори било здравословно. Лекувало от много болести. Наистина нямам идея какво повече мога да направя. Само си мисля за лятото и най-вече за морето. Пак ще си ходя на плаж сутрин от 5.30 до 8 часа и вечр от 20 до 20.30 часа. Тогава поне няма много хора и не ме е срам.
Уф... не знам.. в доста лошо настроение съм заради тези диети. Доста съм се изнервила напосдък.
Надявам се вие да сте добре
Поздрави от мен...



Тема Re: Lunichka,нови [re: Лyничka]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 23:10



Ei, ya vzemi se stegni!!!!!!!!!
Ne me karai da te predizvikam da se vidim, che da te nabiya!!!



Тема Re: Lunichka,нови [re: Yana]  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано03.06.01 00:09



Здрасти !!!

Съвсем сериозно говоря... аз имам чувството, че и да стана 40 кг., пак ще си остана с комлекса, че съм дебела. Не знам... само за това мисля, колко съм дебела, защо не отслабвам. На ден се меря по 25 пъти най-малко. Само се сравнявам с други момичета. Непрекъснато като ходя по улиците и си акзвам дебела съм колкото тази и си казвам колко е грозно. направо съм като лудите. май че ми трябва психолог преди всичко.



Тема Mai da..нови [re: Лyничka]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано03.06.01 00:56



Mai naistina natam varvyat neshtata
Imam mnogo dobra poznata. Ako reshish, svirkai.
Ne znam zashto si mislya, che izobshto ne si debela.
Ya vzemi si go izbii ot glavata!
Koi nomer pantaloni nosish?



Тема Re: Mai da..нови [re: Yana]  
Автор Лyничka (непознат )
Публикувано03.06.01 22:43



Добра позната каква имаш?
Нося 38/40 в зависимост от мерките, обаче почти винаги скъсявам крачолите с по около 20 см



Тема Re: Mai da..нови [re: Лyничka]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано03.06.01 23:17



Психоложка

Ама ти с тия размери как си намираш дрехи? Вероятно в детските магазини.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.