Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 21.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лакомства и заместителинови  
Автор She (тя)
Публикувано20.04.01 20:33



Е, всички знаем за сладките изкушения и за отражението, което оказват на дупето и хубавата усмивка.
Проблемът обаче е, че много трудно можем да се лишим от тях (поне с мене е така, а и с всички останали тийнейджъри предполагам).
Поради тази причина напоследък се замислих с какво мога да ги заместя (като изключим плодовете), така че да е здравословно и диетично, тоест нелепещо се. :)

Мед и ядки. Това е което на мене ми идва наум. Ядките е задължително да са сурови. Обаче има един изключително неприятен ефект - корема страшно ти се подува. Затова остава само меда. Няма нищо лошо в него предполагам (??)

Предлагам тука да се пише именно за тези неща и затова как да се въздаржаме по време на "сладките кризи", когато просто си умираш за парченце шоколад.

Освен това съм чувала, че има теория според която сладкото не влияе на килограмите (??). Какво още знаете по въпроса? защото ако е така...еехх :)



Тема Re: Лакомства и заместителинови [re: She]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано20.04.01 22:24



Здрасти !!!

Правлино си се сетила за ядките и меда. Обаче има един неприятех факт, количеството на меда консумиран за един ден, не трябва да надвишава 30-40гр.
Можеш също да хапваш шоколад за диабетици , или натурален шоколад. Да си подлсаждаш кафето или чая със захарин ( но не е много полезно ) Плюс това има сумати продукти за диабетици... които са добри заместители.
Така и най-накрая... да ти кажа аз какво правя... значи продават се фурми, изсушени. На тях им казват натурални бонбони. Много са сладки и почти изцяло утоляват глада за нешо сладичко. Въобще повечето изсушени плодове са най-добрият заместител на *нещо сладко*
А има също така и едно десетртче казва се "Corny", което е много вкусно и има около 100кал. което е приемливо. Но е страшно вкусно....
Успех !!!





Тема Re: Лакомства и заместителинови [re: She]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано21.04.01 06:49



Когато просто умирам за парченце шоколад отивам и си купувам един. След това си го ям със здраве и без никакви угризения.

Преди време прочетох доста умен съвет по въпроса - когато си на диета и нещо ти се яде прекалено много - яж ! По този начин хем човек не се травмирал психически "Яде ми се , няма да ям , яде ми се , няма да ям . . ." , хем се предпазвал от опасността веднага след като спре диетата да се натъпче.

Медът е много вреден за зъбите , но пък е полезен за всичко останало. Затова след като ядеш мед или си мий зъбите или хапни една ябълка.



Тема Re: Лакомства и заместителинови [re: She]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано21.04.01 13:23



Brey, az otkoga tyrsya zamestitel na Jack Daniel's i Coca Cola... Pyk drugi hora tyrsyat zamestitel na birata... Ama nyama... Tejko, tejko :-)))



Тема :)нови [re: Лyничka]  
Автор She (тя)
Публикувано21.04.01 16:57



Много, много благодаря за полезната информация. :)

А какво точно е "натурален шоколад"?
Баба ми купува едно такова дето прилича на шоколад, но го разтапя, за да прави глазури за кексове и казва, че не било шоколад, а марципан. Това по-добре ли е да се яде отколкото шоколада?

А фурмите и Corny-то ще ги пробвам. Навсякъде ли се продават?



Тема забравих..нови [re: She]  
Автор She (тя)
Публикувано21.04.01 16:58



Какво знаеш за халвата? Аз лично обожавам, но си нямам и представа вредна ли е или не?



Тема Re: Лакомства и заместителинови [re: Kontra]  
Автор She (тя)
Публикувано21.04.01 17:04



Добре, ще го имам в предвид това за меда.

А относно диетите, аз съм се убедила, че по-голяма глупост от тях няма. Тука става въпрос за цялостна промяна в начина на хранене. Тоест да свикнеш вместо да ходиш да си купуваш морена или своге, да си вземеш бурканче мед примерно... :)



Тема Re: Лакомства и заместители[Potencialen emigrant] [re: Potencialen emigrant]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано21.04.01 21:57



Jack Daniels i Coca Cola, ..towa mi e ljbimoto pitie!!! Strahotno e , naistina nqma zamestitel.



Тема халвата...:))нови [re: She]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано21.04.01 22:26



ех, халвицата... и аз мнгого я обичма, но е много вредна... по добре си хапни "черен" шоколад отколкото халва. Ами натиралния шоколад не е марципан, води се също и черен шоколад... разликата е, че няма мляко. Но то, ако не ядеш често, да кажем по веднъж в седмицата, можеш да си похапваш до 4 блокчета шоколад без притеснения. Аз например понеже съм на разделно хранене и си правя един "шоколадов ден" когато не ям нищо друго освен плодове и умерено шоколадови изделя.Но рядко правя такъв ден, веднъж в месеца. Когато е с мярка, няма страшно. Аз определно не съм пристрастена към сладките неща.
Ако ти хрумне още нешо пиши





Тема Луничке,нови [re: She]  
Автор She (тийнейджър)
Публикувано26.04.01 20:38



Първо...нали нямаш нищо против, че само към тебе се обръщам..просто виждам че си най-наясно с нещата..

Сега искам да питам за зрънчовците...от тези дето ги ядат децата-жълтите, които лапаш нещо, гълташ нищо :). Може ли от тях да си ям колкото искам, защото има моменти, когато просто трябва да дъвча нещо ей така, без да съм гладна, и обикновено си взимам солети (слава богу преодолях чипсовете), но и солетите май не са много 'полезни'.

Освен това за corn flakes-овете. Те попринцип се ядат с мляко, ама на мене и без мляко са ми вкусни. Разбира се говоря за обикновените, а не за шоколадовите.

И на последно място-локума. Не че ям, но ми е любопитно. :)
Нали не досаждам много?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.