Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 21.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема разделното хранене  
Автор Megan (драка)
Публикувано30.03.01 16:18



може ли някой да ми обясни накратко каква е идеята и основните принципи?



Тема Re: разделното хранененови [re: Megan]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано01.04.01 22:23



Здравейте !!!

аз също бях не много пълна, но все пак... нали знаете,.....
пробвах с тази диета, беше от одавна, спомням си, че наистина имаше ефект... но като спрях да я правя и за отрицалтелно време пак си върнах теглото. За това реши да опитам нещо рволюционно... преминах на разделно хранене.... и за 2 месеца.. добих нужното за мен тегло.. сега тежа 47 кг. при височина 1.60, което е диеално според всички таблици.
Накратко мога да ти опиша в какво се състои цялата философия... то не е сложно..
най -важното е че до обяд се ядат САМО ПЛОДОВЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и има по-едно основно хранене на ден, може на обяд или на вечеря, за по-голям ефект препоръчвам обяда... можеш да хапваш общо взето всчико, като НЕ забравяш, че стомахът е пригоден да смиля само една концентрирана храна на веднъж, а всичко, което не е плод или зеленчук е концентрирана храна, например можеш да хапваш салата с варен ориз, или нещо подобно, но не ПРЕЯЖДАЙ. Също така трябва да забравиш за алкохола, цигарите, млякото, месото ( освен риба и не тлъсто пилешко ) кафето, захарта ( заменяш с мед).
Това е общо взето, ако трябва да обобщя схемата е следната

Закуска и до обяд : Плодове
Обяд: нещо готвено + салата
До вечерта : плодове
Всеки ден: спорт минимум 20 мин.

Ах нещо важно : Изчаквай най-малко 3 часа, след като си яла нещо готвено преди да хапнеш плод, а след като си яла плод изчакай 20 мин. преди да хапнеш нещо готвено.

Ако те заинтересува , пиши, ще ти отговоря на всички въпроси, които имаш.
НО най-важното, че че ще се чувстваш здрава и жизнена ( това не е просто банало изречение ) казвам ти го от личен опит, бах опитала какво ли не за да отслабна.. но без реултат, а тези килограми си ги поддържам вече дълго време, разбира се... продължавам да съм на разделно хранене, но най-важното, е че успях

Успех и на теб !!!

П.П ако се разровиш в клуб Готварски рецепти, има много мои публикувани рецепти за разделно хранене...



Тема това ясно, обаченови [re: Лyничka]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано02.04.01 10:29



къде остава удоволствието да съществуваш щом трябва да спазваш стриктно такъв отвратителен режим? Това започва да прилича на стоене в болница, само че е за постоянно.

Е, на мен ми е лесно де - имам си гастрит и колкото и да ям дебел няма да стана. Пък че ме боли на два-три месеца веднъж... мноо важно.

Мисълта ми е, че не може да няма други начини.



Тема грешканови [re: Xypodilec]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано02.04.01 11:43



мога да ти кажа, че си в голяма грешка... ако на това му казваш отвратителен режим... хехе ти не знаеш колко е забавно... откриваш толкова много неща... а пък и това е строгия варинат на режима... все пак нали се цели реултата отслабване...
да си чувал за зеленчука артишок? предполагам, че не си... ех аз си го ям и е много вкусен и здравословен...
а пък това, че никога не можеш да станеш дебел... браво... можеш само да се радваш още повече на живота...
а ако имаш гастрит и това, не ти пречи, още по-добре....
много се радвам за теб.....
ти си щастливец....


а пък аз още по-голяма.... щастливка.. защото имам здрав дух в здраво тяло..
все пак нищо не споменаваш за духа ти... а той е съставната част...
има други начини, да... нбякой хора отслабват, само с мислене...... но на нас ще ни е много трудно да достигнем това ниво на духовно развитие..
поздрави от мен !!!



Тема Re: грешканови [re: Лyничka]  
Автор Kontra (аз съм само . .)
Публикувано07.04.01 19:22



артишок ?



Тема daнови [re: Kontra]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано07.04.01 22:35



da, za 1 pyt li chuwash za towa... prodwa se na pazara na Grafa....



Тема Re: da Артишок???нови [re: Лyничka]  
Автор Palechka (член)
Публикувано08.04.01 00:08



А как се приготвя това чудо? Или се яде сурово ?





Тема мъ това артишок...нови [re: Palechka]  
Авторani4ka (Нерегистриран)
Публикувано08.04.01 13:01



това артишок сладко ли е или е зеленчук???



Тема готви сенови [re: Palechka]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано08.04.01 20:21



ами това е един зеленчук.. има форма на малки топчици, обвити с плътно прилепнали дебели листа, които бодат, но само на връхчето.. много е страннен
продава се на пазара на Графа, мисля , че по около 2лв/кг. Аз го приготвям като основно ядене, задушен, става много вкусен. По прицип когато не бях на разделно хранене... съм го яла като гарнитура, но за гарнитура вече ми е тежък.
Ще пусна рецептата в клуб Готварски рецепти, за всчки, коиот искат да опитат.
Поздрави !!!





Тема Re: готви сенови [re: Лyничka]  
Автор Kontra (аз съм само . .)
Публикувано08.04.01 21:25



Първо тичам към Графа , после към Готварски рецепти .


А между другото докато се храниш разделно , може ли да ядеш хляб и изобщо тестени изделия ?



Тема моженови [re: Kontra]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано09.04.01 10:55



може, разбира се, обаче е по-добре, да ядеш пълнозърнест хляб, и ако обичаш разни банички и такива работи с брашно, по-добре си ги прави с пълнозъренесто брашно...
обаче... тези неща трябва да се ядат със салата.... или зеленчуци, можеш също да си правиш най-различни сандвичи, като намежеш филийката с майонеза и отгоре сложив варени зеленчуци... аз таквиа като изям 4 и съм се няла.. ;)))
Хайде като сготвиш артишока се обади !!! да видим какво е станало



Тема Re: моженови [re: Лyничka]  
Автор Kontra (аз съм само . .)
Публикувано09.04.01 21:01



Днес гледах за тоя артишок на Графа - никакъв го няма ! Нали каза на Графа на пазарчето - където има бутчици за плодове и зеленчуци ? Разпитах познати , които са го пробвали. Казаха ми , че било нещо средно между целина и марула . . .





Тема да...нови [re: Kontra]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано09.04.01 21:32



ами то на Графа има само едно пазарче... между Славейков и Попа посока Попа се пада от ляво... та тази сергия от където аз го купувам се бо близко до Попа, от там го купих за последно.... беше преди месец обаче...
ами аз го оприличавам по-скоро м/у аспержи, целина и картоф, на ме ми се струва доста екзотично и много си го харесвам...
ако имаш свободно време, можеж да потърсиш и на Женския.... там трябва да има, няма как...
Надявам се да намериш !!! а иначе аз вече пуснах рецептата... ама май че няма много интерес...





Тема Re: да...нови [re: Лyничka]  
АвторNevesha (Нерегистриран)
Публикувано10.04.01 10:41



Sdravei Lunichke,
Chetoh sa tosi artishok i se chudia. Tuk ima edno neshto deto predi ne sam go sabeliasvala is Bg. Prilicha na bosdugan-na varha na edni dalgi drashki se namirat topki s tvardi lista,kakvito ti opisvash. Tova li e to? I e seleno na zviat. Abe tochno kato bosdugan e na forma.Mersi pak predvaritelno, che mi otgovariash na vsichki vaprosi.



Тема Re: да...нови [re: Лyничka]  
Автор Kontra (аз съм само . .)
Публикувано10.04.01 14:11



Може да са се изпокрили мръсниците заради лошото време.
До Женския чак не ми се ходи. Търпението е добродетел - ще поглеждам от време на време на Графа.



Тема Re: разделното хранененови [re: Megan]  
Авторmarso (Нерегистриран)
Публикувано16.04.01 22:02



Ne se li6awaj ot wkusnoto - trjabwa da znae6 kak da kombinira6. Samo si pij kafeto sys zaharin i ne jaz6 hljab s kartofite i oriza! Broj si kaloriite na den. Mnogo pomaga!!! Az sym s rezultat 10 kg po-malko za dwe godini - TRAJNO!!! Ne se li6awaj! Samo se ograni4awaj! Ima razlika. Uspeh!



Тема Re: да...нови [re: Nevesha]  
АвторBrazilia (Нерегистриран)
Публикувано28.04.01 01:48



tova sa asperji



Тема разделното хранене - за или против???нови [re: Megan]  
Автор Airborn (dreamer)
Публикувано11.05.01 12:37



Забелязвам че тук има доста фенове на разделното хранене и множество информация за него, като същност и рецепти. Покраи това и въпроса ми - полезно ли е или не е това разделно хранене? Сестра ми от година-две го спазва стриктно и покраи нея сам се наслушала на какви ли не мнения. Ако ви кажа какъв ходещ скелет е .., в началато я защитавах но вече и аз вдигнах ръце



Тема Re: разделното хранене - за или против???нови [re: Airborn]  
АвторRoni (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 16:02



Здравейте!
Сега за пръв път чета тази тема/ не знам къде съм гледала преди!/
И аз съм чувала за разделното хранене...чела съм "Сила на живот", а това май е една от най - добрите книги, описващи самия процес, целта и начинът на постигане.
Но така и не се опитах..защото напр. - аз не закусвам..затова и няма нужда да ям плодове сутрин, но пък ходя на училище и след като вкъщи никой не се храни така...е много трудно човек да се организира.
Чела съм също така и самите рецепти, но е почти невъзможно /за мен/ да ги направя сама.
Но знам че е много полезно това броене на калории, и напр. вечер лягайки си да се опиташ да си припомниш КАКВО СИ ИЗЯЛ ПРЕЗ ДЕНЯ....:)) лошото е когато не помниш всичко, тогава си преял!

...има ли някой , който може да ми даде съвет..за някоя по - лесна рецепта?



Тема Re: разделното хранене - за или против???нови [re: Roni]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано15.05.01 15:42



Zdravei Roni:)
Kato cheta tova, vse edno samata az go biah napisala tova tvoe mnenie. Znam kakvo e v kushti samo ti da si na dieta, a drugite da te izkushavat s lakomstva i nikooi da ne go e grija che smukvash kilogrami:) Mnogo sum se karala s maika mi i sestra mi za tova, no sega veche znam che tova kak se hrania zavisi izvialo ot men. Govori s maika ti (ili koito otgovaria za hranata u vas) i potursi razbirane i podkrepa, kato gledash da ia ubedish ot zdravoslovna gledna tochka...naprimer kak shte ti se podobri zdraveto kato smuknesh 3-4 kila i t.n.
Ne znam na kolko godini si, no az kato biah na 16 godini me obze edna takava treska che triabva nepremenno da otslabna i che strashno debela. Prez tozi period pochti ne spiah, zashtoto sediah do kusno prez noshta da si presmiatam kaloriite ot izadenoto prez denia, da kroia planove za niakoia nova dieta, ili da placha che ne sum po-slaba.
Ot togava mina edna godina i sega sum taka da se kaje malko po-ulegnala. S vremneto shte se nauchish da se hrabnish zdravoslovno, shte ocenish predimstvata na sporta i kilata shte se stopiat ot samo sebe si. Ne si izmuchvai glavata s dieti, zashtoto te samo zatormoziavat nervite.
A da samo oshte enshto. Na men mnogo mi pomogna da si pisha kakvo sum iala v tevterche, no za da ne se iznerviash i da ne mislish samo za hrana edin suvet ot men...stavai ot masata malko gladna. Tova idealno shte zameni vsiakakvi presmiatania i tevtercheta:)))
Uspeh



Тема Artishokнови [re: Лyничka]  
АвторYana (Нерегистриран)
Публикувано25.05.01 13:09



Abe, takova jivotno nyama - nito na Grafa, nito na Kirkov pazara




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.