Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:20 30.06.24 
Музикални
   >> Depeche Mode
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема a question of...нови  
Автор Цoнka ()
Публикувано04.07.06 18:14



А какво би станало ако Алън беше още с Depeche? Depeche+Recoil? Или...?



Тема много пъти...нови [re: Цoнka]  
Автор VlOLATORМодератор (Harry Angel)
Публикувано05.07.06 09:27



...съм си задавал този въпрос.

Алън е голям мой любимец. Харесвам мрачното му светоусещане и подход към аранжирането на звуци. Заедно с Мартин бяха единствените музиканти в групата!
Depeche Mode определено изгубиха много с неговото напускане....и с абсолютна сигурност, ако той бе в групата в момента, музиката щеше да е с пъти по-внушителна, ценна и автентична! Не че сега не е, де....но се налага да го заместват много гост музиканти. Предполагам, това създава главоболия на Марто....друго си е, да имаш до себе си още един мултиинструменталист...

Алън има афинитет към мрачните индъстриъл звуци, придаваше тежест на музиката, особен и най-вече АДЕКВАТЕН поглед върху блуса и госпела,....а това е едно от нещата, с които Depeche Mode отвяха всички други банди навремето и което ги направи уникални и интересни. Заради новаторските подходи на Мартин и Алън, критиците определиха Depeche Mode като СЪЗДАТЕЛИ на стилове....и то след само 6-7 години свирене. Това е уникално. Почти не се сещам за друг такъв случай. Повечето велики банди и артисти получават признание след десетки години на сцена и след издадени над 10 албума.

Когато Алън напусна бандата след великия "Songs of F & D" бях доста скептично настроен, още повече, че това съвпадна с кризите на Дейвид...

ОБАЧЕ, какво стана!?

Всички видяхме --> няма такъв шедьовър като "ULTRA" Стъписващо класен албум...После дойде "Only When I lose Myself" - по моему, едно от най-силните, мрачни и автентични парчета на DM...изобщо!

Това дойде да покаже, че незаменими хора няма! Дори и когато са безспорни музикални гении като Алън Уайлдър!

Единственият незаменим човек за Depeche Mode....е този:



-------------------------------------------------
I know who I am!

Тема Re: единственият?!нови [re: VlOLATOR]  
Автор any_orange (clockwork one)
Публикувано05.07.06 12:51



...много си лош...





Тема Re: единственият?!нови [re: any_orange]  
Автор влюбeнa (минаващ)
Публикувано05.07.06 13:26



А кой друг би изпял така In Your Room, Dream On и т.н. например? Ама наистина си лош





Тема ...нови [re: влюбeнa]  
Автор VlOLATORМодератор (Harry Angel)
Публикувано05.07.06 14:09



хехе, не съм лош, бе...просто така мисля АЗ! Няма нищо лошо или грешно, ако ти и any_orange мислите иначе..., даже напротив.
Моето мнение не е меродавно, а просто си е мое.

"А кой друг би изпял така In Your Room"

А кой друг би НАПИСАЛ такава песен? Такъв текст?
Впрочем, Мартин има солови изпълнения на "In Your Room", които са способни да ме разплачат! Песни като "Shake The disease" и "Sister of Night" също ги предпочитам в негово изпълнение.

И не ме разбирайте погрешно, аз не искам да "заменям" Дейвид! Най-малкото, защото страшно го харесвам и смятам, че на неговия чар и извънземно фронтменско излъчване се дължи сериозна част от успеха на групата.

....Казвам само, че ако има някой, без когото не мога да си представя Depeche Mode, това определено е човекът, написал прекрасните им песни.

-------------------------------------------------
I know who I am!

Редактирано от VlOLATOR на 05.07.06 14:15.



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор влюбeнa (минаващ)
Публикувано05.07.06 14:17



ох успокоих се

обаче тук "неговия чар и извънземно фронтменско излъчване" си имал в предвид и глас нали?



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор any_orange (clockwork one)
Публикувано05.07.06 14:30



А кой друг би НАПИСАЛ такава песен? Такъв текст?

виждаш ли
ти самият отговаряш на един реторичен въпрос с друг реторичен въпрос:
НИКОЙ освен мартин НЕ БИ написал такава песен, НИТО такъв текст
НИКОЙ освен дейвид не би изпял песента

....Казвам само, че ако има някой, без когото не мога да си представя Depeche Mode, това определено е човекът, написал прекрасните им песни. И - човекът, изпял (почти всички) тези песни.



Тема ...нови [re: влюбeнa]  
Автор VlOLATORМодератор (Harry Angel)
Публикувано05.07.06 14:31



"обаче тук "неговия чар и извънземно фронтменско излъчване" си имал в предвид и глас нали?"

даааа, да! И това

Гласът на Дейвид е брутално мощен и автентичен, няма грам съмнение в това.

-------------------------------------------------
I know who I am!

Тема ...нови [re: any_orange]  
Автор VlOLATORМодератор (Harry Angel)
Публикувано05.07.06 14:41



"НИКОЙ освен дейвид не би изпял песента "

по-горе казах, че Мартин я пее не по-лошо! Дори неговото изпълнение е по-чувствено. И казах, че това и ЛИЧНО МОЕ мнение. Ако ти можеш да я слушаш само в изпълнение на Дейвид, това си е твоя работа.
Въпрос на гледна точка.

"И - човекът, изпял (почти всички) тези песни."

80% от най-най-най любимите ми песни на Depeche Mode ги е изпял Мартин. И 100% ги е написал пак той. И 100% ги е изсвирил и аранжирал, и смесил и прочие....

Сега разбираш ли, че всичко е въпрос на вкус и гледна точка. Така мисля АЗ...Не се опитвай да ме убеждаваш в нещо, защото по-загубена кауза от това - здраве му кажи!



просто си кажи мнението и толкоз!

-------------------------------------------------
I know who I am!

Тема вярно!нови [re: VlOLATOR]  
Автор any_orange (clockwork one)
Публикувано05.07.06 15:03



прав си:
ти не можеш да си представиш Depeche Mode без мартин, аз - също
ти можеш да си представиш Depeche Mode без дейвид, аз - не съм в състояние

въпрос на гледна точка - right!

само отдавна ми се искаше да ти споделя, че никога (буквално) не бях чувала по-... силна дефиниция за дейвид от тази прекрасен шантав диамант е този тип. първия път, когато я прочетох... почти ми се доплака - когато нещо стига до онова най-истинско в нещата вътре и го казва просто... знаеш - изключително силно е...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.