Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:17 10.06.24 
Музикални
   >> Depeche Mode
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ...нови [re: nenepyga]  
Автор manimal (APHELION)
Публикувано08.09.06 15:11



... нека просто кажем, че ме е налегнала следконцертна депресия....

Аз пък, интересно, какво да кажа, Кев, като все трябва да се убеждавам, като слушам концерта, че не - тцък, не мое да е било чак толкова велико и потресаващо, и да си повтарям, че настръхвам (даже при 40 по Целзий), защото става течение, не за друго.
Както всяко хубаво нещо, зарови спомена за концерта като нещо лично твое и нещо, което да те зарежда с енергия - зарови го с малко ежедневни глупости и рутина и от време на време го изравяй за малко и си мисли: "ебаси, всичко това се случи и АЗ БЯХ ТАМ и се промених, заедно с него."

И тъй като и злобата неимоверно помага за излизане от това - може да си помислиш и че - "... а пък онова диване манимал не е усетило всичко това и затова ше си остане все таквоз диване..."

Уфффф, да..... обаче е вярно и че щеше да ми дойде твърде много като за една година, като съм почнал да говоря искрено и лично.

Through the years of decay we walk like tigers in cages...


Тема Re: ами няма ама...нови [re: nenepyga]  
Автор veslanina (Pitrova)
Публикувано08.09.06 21:16



Айде стига толкуз депресии

спешно доза водка и най-смешния приятел който можеш да намериш!
Аз си слушам често концерта от БГ с голям кеф, пея и танцувам и е супер!супер!супер!
но няма да забравя може би поне седмица след концерта не исках и да чувам за Depeche. И на мен така ми ставаше адски тъжно и безнадежно едно такова и аха-аха да ревна. Радвам се че този период мина за мен и сега се надъхвам с надежда за следващия велик концерт. Дай Боже - техен
Тъй че - горе кратуната и очи вперени във великото бъдеще!
...хахахаа днес минах покрай Пантеона във Варна вечерта и имаше един чичка който се задъхваше на страстното си слово по случай 9 септември. Явно нещо ме е позаразил
Да пребъде страстта ни към Depeche! Фенове от всички страни - обединявайте се!



Тема Re: ...нови [re: manimal]  
Автор nenepyga (newborn)
Публикувано08.09.06 21:38



"И тъй като и злобата неимоверно помага за излизане от това - може да си помислиш и че - "... а пък онова диване манимал не е усетило всичко това и затова ше си остане все таквоз диване..." "

Павле, дарлинг... не знам защо, но чуждото нещастие никак не ме радва... а твоето пък още по-малко... но пък "диване" ми е много любима дума, така че искрено ме разсмя...



... Ако можех да върна времето назад, бих се върнала точно на концерта... и бих те взела с мен, защото наистина ми е мъчно, че си го пропуснал...

... по много причини ще помня вечно този концерт... освен, че ми беше сефтето, за мен беше в точното време и на точното място... по много лични причини, ТОЗИ концерт ще остане за винаги в съзнанието ми... и може би за това не мога да го слушам спокойно... но пък времето лекува всичко, та кой знае - може би един ден....след време....

...Follow all along you,
till you recognize the choice...


Тема Re: ...нови [re: nenepyga]  
Автор manimal (APHELION)
Публикувано09.09.06 01:02



... Ако можех да върна времето назад, бих се върнала точно на концерта... и бих те взела с мен, защото наистина ми е мъчно, че си го пропуснал...

Благодаря! Много мило от твоя страна наистина.

Through the years of decay we walk like tigers in cages...


Тема Re: ...нови [re: nenepyga]  
Автор helinille (blackbird)
Публикувано09.09.06 16:48



кой друг форум, бре

?

за партито вече като занеш детайли(завиждам ти на интуицията:)) какво ще речеш??? дали ще се спуснете до русе:)

пък за кофти настроението....до болка те разбирам, честно....при мен не е следконцертна депресия, ама пак sux. дано мине скоро само. абе, има ли някакво лекарство против такива състояния

I surrender all control
To the desire that consumes me whole

Тема Re: ...нови [re: helinille]  
Автор nenepyga (newborn)
Публикувано11.09.06 10:08



" какво ще речеш??? дали ще се спуснете до русе:) "

.. ами, да ти кажа, имам такива намерения... очертава се доста интересно парти, което никак не ми се иска да пропусна...



... само дето ми е твърде любопитно, ти от къде знаеш за това събитие, миличка... в смисъл от къде разбра дата и подробности?!

.. а настроението ми вече е значително по-добро...

...Follow all along you,
till you recognize the choice...


Тема Re: ...нови [re: nenepyga]  
Автор helinille (blackbird)
Публикувано11.09.06 17:40



ами не знам дали се сещаш, че преди време аз бях говорила за такова парти. то беше замислено за 17, но в последстие собственика на стилисимо(клуба, където се очертава да е събитието) ме светна за този пич, който бил голям фен и искал да прави парти на 23 пак в стилисмо. и понеже щяха да се получат 2 партита на депеш през седмица решихме да съчетаем моето с на този пич(който аз не познавам). та така......моите задачи значително намаляха, за което малко съжелявам честно казано. исках колкото се може повече да участвам в нещата. от мен май само се иска да раздуя за събитието из града

надявам се да се заформи нещо добро в крайна сметка,де:))))

иначе разбрах, че въпросният пич е организирал ходенето до букурещ за концерта, та предполагам, че ти го познаваш

I surrender all control
To the desire that consumes me whole

Тема Приказка за ангели!нови [re: nenepyga]  
Автор wallenti (непознат)
Публикувано20.09.06 15:49



Тази ‘приказка’ излезе из под пръстите ми на 28.06.2006г., само седем дни след зашеметяващият концерт на Депеш Мод в София. Написах я на борда на един щастлив за мен кораб, плавайки сред мастоленосините води на Средиземно море. Пишех, гледах волните делфини как подскачаха около борда, поглъщах златните сланчеви лъчи, а ръцете ми не смогваха да изписват всичките мисли, чувства и настроения, които ме обливаха.
Този разказ беше предназначен за мои много близки приятели, неприсъствали на концерта. Но сега, след като най-после се прибрах в България, и след като изчетох всичко публикувано от вас в форуми и клубове, реших че съм длъжен и аз да оставя нещо, колкото и скромно да е. И не на последно място – защото през тези месеци на тази година, вас чувствах не по-малко близки от който и да е друг. Макар и с повечето да не се познаваме, а с някои от вас да се запознах и видях само за час в ‘Баба Яга’ малко преди концерта, благодаря за цялото усещане през тази забележителна година. Надявам се скоро да има поводи за нови срещи.
Бих искал да използвам момента да приканя всички от Варна, които желаят да се запознаем и срещаме, да ми пишат на адрес ‘en4eff@yahoo.com’ или ICQ – 50639003, ‘vallenti’. Наистина имам нужда от такава среда, а не познавам абсолютно никой devoted фен тук.
Ето и текста. Надявам се да ви хареса.

Приказка за три паднали ангела и една магическа вечер

Да опишеш това, което сърцето чувства, е стих.
Да нарисуваш картините, които се редуват в съзнанието ти, е изкуство.
Да изсвириш емоциите, стаени в теб, е музика.
За жалост, аз не съм нито поет, нито художник или музикант.
Аз съм един обикновен човек, желаещ с прости думи да сподели бушуващите в него мисли за живота, вярата, любовта и преданоста към една идея.
Заинтригувах ли ви? Само слушайте, ще бъда кратък, някои неща не изискват много думи.
Започвам:
Пътувах в старо, изнемощяло такси из прашните софийски улици, а деня беше оня, най-дългият в годината, а годината беше 2006-та. Пътувах, а спомени като на филм нахлуваха в съзнанието ми...:
“…връщах се 14 години назад, спомнях си първите подхвърлени касети …
...после...
…пътувах в времето към онази 1993-та година, когато всяка сутрин, минути преди автобуса за училище, брат ми надуваше ‘Rush’, ‘Higher love’ или ‘In your room’ и ме зареждаше с толкова много емоции още на зазоряване..
...ясно си помних онази вълшебна вечер на 02.12.2005, когато, тръпнейки в Нета, в 2325ч, най-после изписаха:
21.06.2006 – Sofia - Depeche Mode Live
Дата, място, събитие. Три в едно. Но не какво да е. А перфектната комбинация. ...спомнях си как се поздравявахме непознати хора в Нета, как обичах всички тях в онази нощ, как поне десетина пъти смятах дали ще бъда на плаване в този ден и как всичките пъти сметките показваха че твърдо ще бъда на кораба.”
Да, можех да отида и в друга държава да ги гледам, но оста София-ДМ беше моята мечта. Беше това, което съм чакал повече от десетилетие. Исках да ги посрещна на родна земя, тя бяха моите най-специални гости.

А когато мечтите са големи и вярата – силна, то целият свят ти се предлага. И аз получих тази награда. Кораба ми закасняваше по пристанищата всяка седмица през тези 7 месеца с по един ден, точно толкова, колкото ми трябваше за да бъда на концерта...
…Пътувах към стадиона…Мълчах и се отдавах на спомени...
“...вече бях видял Депеш 12 дена по-рано, във Вършава. Беше специална вечер за мен. Много специална. Поклоних им се, благодарих им и им казах че София ги очаква. НО СПЕСТИХ МНОГО ЧУВСТВА. Защото знаех че ще ми трябват за София. На 21.06, на наша земя, исках да си кажем с тях много неща...”
Пристигнахме пред стадиона. Вече имаше тълпи. Шест часа оставаха. Помня че обяснявах на брат ми колко кратък и колко съкровен ще бъде мига на срещата ни с тях, да го използва максимално, но в погледа му разбирах че далеч по-добре от мен разбира скъпоценноста на момента.
През целият ден всички новинарски емисии се надлъгваха в прогнозите си за дъжд с гръмотевици. Интересно беше колко много хора не ги притесняваше този факт, аз дори го чаках.
Влязохме.
Застанахме пред сцената. На най-хубавото място. Оставаха 4 часа, всичко се нареждаше както аз исках, бях с любимите хора, на желаното място, времето беше с нас, а когато всичко се нарежда добре, запомнете, никога не правете промени. Плъзгайте се по течението, вървете по най-малкото съпротивление, защото сте на такава жизнена линия, която ще ви води само към желаните неща.
Застанах кротко и просто си чаках.
Стадиона се пълнеше с невиждана скорост. Разглеждах хората около мен. Някаква възбуда кръжеше наоколо, много хора бяха замислени. Сякаш всеки търсеше минутата усамотение за концентрация и подготовка преди големия час.
2100ч. Стадиона щеше да се пръсне от хора.Последни корекции по сцената. Момента настъпваше.
2114ч. Влудяващо Интро разтърси стадиона. Възбудата изведнъж скочи на максимум. Всички пред сцената вдигнахме плакатите. “We rush for you” беше нашето послание. Аз тръгвах на път. Пътя, който щеше да ме доведе до освoбождението.
Анди, Мартин и Дейв излязоха. Три паднали ангела протегнаха ръце към нас. Писъци, крясъци, ръце, усмивки, сълзи, всеки по свой начин искаше да каже: ‘Добре дошли, гений на чувствата, вестители на тъмнината’.
Сълзите избиха по лицето ми. Очаквах ги, очите ми се замъглиха, помня как се мъчех да ги избърша, но безуспешно. Това бяха сълзи на щастието, на болката, на неизказаните думи. Сълзи, събирани с години, сълзи, топящи всички ледове в сърцето ми.
От тук нататък всичко бе любов и магия. Имаше такава отдаденост, каквато едва ли някой е виждал.
Дейв беше в стихията си, ние бяхме в транс. Нямаше как човек да не се възхити от гласа му, така кънтеше в мен, че все още го чувам, а и не знам кога ще затихне. Бавно, полека, песен след песен, той умело ни водеше към върха. Усещах пречистващата сила на гласа му, музиката вибрираше в всяка моя клетка. Аз се понасях.
Светлини и картини ни заливаха от множество екрани, сцените се сменяха с такова шеметно темпо, че човек не можеше да осъзнава всичко.
И така, бавничко, минута след минута, аз достигах до моята Голгота.
Започнаха началните акорди на ‘Personal Jesus’. Там, на този стадион, сред множеството кръстове, аз се пречистих. Аз намерих своя Исус. Саблякох душата си както змия съблича кожата си, оставих всичко негативно, трупано с години, забравих болка, омраза и гняв, и остана само тя, голямата, безрезервна ЛЮБОВ.
“REACH OUT, TOUCH FAITH’ – ревяхме всички, и аз знаех, че наистина, в този момент, ние бяхме най-близо до Бог.
Вече чувствах безкрайна лекота. Бях смирен и се реех някъде в пространството.
Дейв вече пееше “Enjoy the silence”. Наслада, блаженство, свобода. Тези ловци на души напипваха всичките ми нужди. Да, в душата ми беше тишина и аз се наслаждавах на нея. Аз достигнах до моето си просветление.
И разбрах – вече никога нямаше да бъда същия. Нещо се промени в мен, нещо завинаги. Аз както никога до тогава знаех и разбирах, че имам свободата да чувствам всичко, което желая на този свят.
Последва Мартин с акустичната балада“Shake the disease” … и накара цял стадион да настръхне, а хилядите светлини от запалки и дисплеи на телефони запечатаха там, в съзнанието ми, една от най-красивите картини, които съм вигдал в моя живот.
Аз съм щастлив човек, разбрах го на тази песен.
С “Never let me down again” 80 000 ръце се залюляха като житни класове. Беше бясно, беше лудо. Гледах трибуните - виждах ръце, а чувствах любов. Споглеждах близките лица – виждах усмивки, а усещах любов.
АБСОЛЮТНО ВСИЧКО БЕ ЛЮБОВ.
Сцената угасна. Тръгнаха си. Усетих тъга, остра нужда да ги погледна още малко.
Никой не искаша да си ходи, викахме ги отново, но безуспешно. Полека първите тръгнаха. Беше тихо, нямаше много приказки, никакви викове, нямаше резки движения. Сякаш всеки държеше огън в ръцете си, който искаше да отнесе вкъщи.Малко движения, никакви звуци. Беше като Великден. Всеки отнесе късче любов.
Тръгнах и аз...
Вървях в онази нощ и не исках да спирам. Можех да стигна до другия край на света с ходене. Бях новият Форест Гъмп. Исках да разкажа на всички за мен, 40 000 поклонници и трите паднали ангела.
И така, приятели, един повече, друг по-малко, но нямаше човек, който да не си тръгна по-щастлив, по-смирен и по-добър след този концерт.
И се питах за сетен път в какво се крие магията на Депеш Мод, и за сетен път знаех че точен отговор няма. И се питах как може една дарк група да зарежда положително? И се питах как може една музика да те кара да летиш, а един концерт да те докара до душевен оргазъм?
Депеш Мод са велики и аз съм щастлив че такова събитие се случи в България.
Друг път, не пропускайте такъв момент, моля ви, елате и отпуснете сетивата си. Усетете всичко това, което аз усетих.
Аз сбъднах моята мечта и я изживях по възможно най-прекрасният начин. Сега, седем дни по-касно, вече на кораба, гледам с друго око на живота и протягам спокойно ръка към следващата ми мечта. Коя е тя? Ще ви разкажа друг път.
Мечтайте, и знайте че живота дава всичко, само трябва да знаете как да си поръчате.
Това беше. Ще се видим на стадиона.

Един поклонник


Ch-cu-r



Тема Re: Приказка за ангели!нови [re: wallenti]  
Автор manimal (APHELION)
Публикувано20.09.06 20:25



Красиво си го написал, приятелю!

Веднъж един специален човек ми пожела дълъг, много дълъг път до постигане на мечтите ми... защото после е празнота.
Аз затова си ги дозирам - по една мечта усвоявам на година... и то само след като вече знам коя е следващата.



Тема Re: Приказка за ангели!нови [re: wallenti]  
Автор sparkinthedark (HerRoom)
Публикувано20.09.06 22:52



сравнението с Великден ме втрещи!

you should see how it feels
with your feet on the ground



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.