Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 01.06.24 
Музикални
   >> Deep Purple
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Rainbow vs. Whitesnakeнови  
Автор an[onymous] (непознатa)
Публикувано19.01.05 14:23



....Тече такъв двубой между двете чада на Deep Purple в предаването Арена по Ретро радио.
Та ми е интересно..., какво мислите вие по въпроса?
Във форума на радиото се развихриха едни ми спорове... Дано и тук стане интересно...

Моето лично предпочитание ще го споделя по-късно...



Тема Rainbow vs. Whitesnakeнови [re: an[onymous]]  
Автор VlOLATOR (Pig on the Wing)
Публикувано19.01.05 16:22



"какво мислите вие по въпроса?"

...мислим, поне моя милост, че подобни сравнения са до известна степен безсмислени!...НО, точно поради факта, че двете банди са "чада на една и съща майка" /кой ли е бащата!?/....прави нещата по-завързани и интересни!

Обективно погледнато, WHITESNAKE има най-голям успех от наследниците на Deep Purple...знаете как се определят тези неща - продажби, класации, рейтинги и темподобни глупости! Това са фактите!

Субективно погледнато, аз смятам, че RAINBOW далеч повече заслужават тази титла! Причините са много, но аз ще изтъкна една-единствена, но в същото време тежи адски много и е ОГРОМНА....Тя се казва:
RONNIE
JAMES
DIO


..., а сърцето на лятото още кърви...

Редактирано от VlOLATOR на 19.01.05 16:24.



Тема Re: Rainbow vs. Whitesnakeнови [re: VlOLATOR]  
Автор an[onymous] (непознатa)
Публикувано19.01.05 16:30



...както и оня мустакатия, дето обича да троши китари...



Тема има...нови [re: an[onymous]]  
Автор VlOLATOR (Pig on the Wing)
Публикувано19.01.05 16:37



...десетки китаристи, които могат да свирят и композират като Ричи!

..., но НИКОЙ не може да пее като Рони Дио!

..., а сърцето на лятото още кърви...


Тема е, да....нови [re: VlOLATOR]  
Автор an[onymous] (непознатa)
Публикувано19.01.05 17:31



"... все пак... мислех, че говорим за хора, не за БОГОВЕ!..."

Редактирано от an[onymous] на 19.01.05 17:33.



Тема Re: е, да....нови [re: an[onymous]]  
Авторlan Gillan (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 05:12



Като Ричи много малко китаристи могат да композират. Техничари през осемдесетте се нароиха много, но не в бързината е номера. За идеи Ричи бозае от много майки и поне навремето беше от малцината, които третираха грифа с четири пръста класическа хватка. Мелодичните му и хармонични линии са нестандартни и неочаквани (на концерти често и за самия него). Той има онази чалгаджийска дарба да импровизира на място и винаги различно. Джазменски подход.

Не забравяйте кой изведе Дио на бял свят . А за Уайтснейк нямам особено високо мнение - но това е въпрос на вкус. В интерес на истината с Рейнбоу Ричи произведе и доста моментално забравящи се албуми с по един два хита вътре. Но какво да се прави - договори, срокове - всичко е бизнес...



Тема ...нови [re: an[onymous]]  
Автор VlOLATOR (Pig on the Wing)
Публикувано20.01.05 10:34



...пропуснала си да отбележиш, чия е тази реплика, характеризираща Рони Дио като Бога на вокалното изкуство!

На един нечовек:

ФРЕДИ
МЕРКЮРИ


баси похвалата!...от баси фигурата!...брррр!

..., а сърцето на лятото още кърви...


Тема Re: Rainbow vs. Whitesnakeнови [re: an[onymous]]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано21.01.05 13:40



Ох, тая Арена на Ретро радио само аз ли я намирам за нелепа? Но както и да е, по темата.

Лично аз предпочитам Rainbow, по много причини. Най-малкото защото дори и в най-комерсиалните им по мое мнение албуми (от Difficult to Cure нататък) има страхотни песни. А за първите три направо не ми се говори, там просто няма празно! Същите тези първи три албума, по мое скромно мнение, благоприятстваха и вдъхновиха появата на хора като Ингви Малмстийн и подобните му през 80-те.

Колкото до Whitesnake, никога не успяха да ми станат любими. Независимо, че имат по-голям успех от Rainbow, това нищо не значи, поне за мен.

No one remembers the singer. The song remains.

Редактирано от Taлиecин на 21.01.05 13:41.



Тема Re: Rainbow vs. Whitesnakeнови [re: Taлиecин]  
Автор an[onymous] (непознатa)
Публикувано21.01.05 14:11



..еххехех... Ти пък да не мислиш, че за мен е много "лепа"?... Всичките му там гласувания, смс-и за по 50 стинки без ДДС и прочие...

Идеята... Дискусията! Ето това ценя аз... С цел да си почешем малко езиците /пръстите/ и да посъживим клуба /който е в окаяно състояние за жалост.../

Та... Това беше целта!



Тема Re: е, да.... [re: lan Gillan]  
Автор an[onymous] (непознатa)
Публикувано21.01.05 14:19



В отговор на:

Не забравяйте кой изведе Дио на бял свят




Хеххе... Бисерът на дъното на океана няма нужда да бъде открит, за да е бисер...

Но всъщност това беше наивно изказване... Естествено, че ако не беше Г-н Мустак, Дио нямаше да е такова огромно име, каквото е...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.