Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 26.06.24 
Музикални
   >> Deep Purple
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Оптималния съставнови  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано09.01.04 17:07



...ето този въпрос е един от най-дискутираните когато стане въпрос за Deep Purple....Защото определено няма друга група, която да е преживяла толкова метаморфози на състава през годините, от нея да са "произлязли" толкова качествени други разклонения.....и да се е запазила актуална и интересна във всеки от периодите на съществуването си!!!!!.....Както се видя, тези хора дори и без Ричи могат да оцеляват.......дори и без Лорд...., а през годините легендата "Пърпъл" писаха едни от НАЙ-способните и успешни вокали в рок музиката(меко казано)......и неоспоримият факт е, че с когото и да е от тях, Пърпъл звучат достатъчно адекватно и силно......макар както знаете ТЕ да са коренно различни като диапазон, бленда, звучене (та дори и като поведение на сцена и отношение към публиката).......
...аз лично, като си помисля колко велики музиканти са се отъркали в името Deep Purple (и производни) от началото...та до днес.....и ме заболява главата ......Кой според вас е оптималния състав(период)????

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK


Тема Re: Оптималния съставнови [re: VlOLATOR]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано09.01.04 17:19



За мен няма такова нещо като "оптимален състав" или "най-добър период"... Е, и аз си имам предпочитания, ама ти май може би вече се сещаш за коя формация говоря ;)

За всички тези години Deep Purple се превърна сама по себе си в един от най-дебелите клони на рок дървото, със своите разклонения, които все още дават плодове (под даване на плодове нямам предвид непременно издаване на нови албуми).



Тема Re: Оптималния съставнови [re: Thunder lnc.]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано09.01.04 17:47



..е как така хем имаш предпочитания...., хем за тебе няма такова нещо като оптимален състав!!??
...Тънди, мислиш ли бате, че и аз не се кефя на всичките им периоди......естествено, че да!!!!....сам знаеш, че любимият ми състав и на мен ми е "великата петорка"......, но пък и знаеш като стане въпрос нещо за Ковърдейл...какво става!?!...........така че логиката е в ДИСКУСИЯЯЯЯЯЯТААААА

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK

Редактирано от VlOLATOR на 09.01.04 17:49.



Тема Re: Оптималния съставнови [re: Thunder lnc.]  
Автор KillerQueen (Little Queenie)
Публикувано09.01.04 17:51



да съгласна съм защото всеки състав и период си има нещо специално и цпецифично което е уникално за всяка песен ако щете не е ли така ???


You Rock My World

Тема Re: Оптималния съставнови [re: VlOLATOR]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано09.01.04 17:52



Добре де... за мен най-великия период е със следната конфигурация:



Gillan
Blackmore
Lord
Glover
Pace


Surprised?

Редактирано от Thunder lnc. на 09.01.04 17:55.



Тема Re: Оптималния съставнови [re: Thunder lnc.]  
Автор KillerQueen (Little Queenie)
Публикувано09.01.04 18:02



и аз съм в апселютно същия състав - тогава като чили са най - силни и стойностни не казвам че след това не са но точно в този период...


You Rock My World

Тема Re: Оптималния състав [re: VlOLATOR]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано09.01.04 18:29



Да не профанираме клуба, като започваме с дискусия на най-дискутирания въпрос. Най-важното е, че в името на групата има магия - който и да свири и пее в нея, пак са върхът. Хем се изменят, хем запазват нещо от характерното си звучене и винаги са разпознаваеми.
За мен има само две неслушаеми тави - тях съзнателно ги нямам във фонотеката си - The Battle Rages On и оная с Джо Лин Търнър, дето даже не й помня името. (Макар че по принцип го харесвам като вокал.) Всичко останало е стойностно. И независимо, че съм горещ почитател на класическия период, не мога да не призная, че Perpendicular е една от любимите ми тави от мига, в който я чух.
А за концертите - дума нямам.

Радвам се за клуба!



Тема Re: Оптималния съставнови [re: Thunder lnc.]  
Автор Peдpиk Шyxapт (сталкер)
Публикувано10.01.04 02:21



И аз така - най-много харесвам тази конфигурация, с абсолютно всички издадени тави в този състав, включая тези след 1984. На второ място обаче ми е първия състав, с Род Евънс и Ники Симпър - имат прекрасни авторски парчета в първите три албума.

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: Оптималния съставнови [re: Thunder lnc.]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано10.01.04 10:11



...яяя, каква изненадааааа
.....кое ти е любимото парче от "machine head" ?

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK


Тема Re: Оптималния съставнови [re: Kлep]  
Автор benjy (Long Live Rock)
Публикувано10.01.04 12:40



Ето ви едно различно мнение.
Естествено като (почти) всеки фен на Пърпъл и аз им харесвам всички периоди (от Симпър и Еванс до Дон Айри и Стив Морс), но като чели най-ми допада MKIII - Ричи, Ковърдейл, Лорд, Хюс и Пейс. Просто Burn и Stormbringer са невероятни, а законцертите от този период - думи немам.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.