Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 19.04.24 
Контакти
   >> Клуб на купонджиите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос към File099  
Автор federer (Mean Machine)
Публикувано06.03.22 13:21



Като виден военнен историк, и човек с руски корени, как оценяте от военно-оперативна гледна точка сегашното състояние на руската специална операция в Украйна ?



jeffty - най насраната Путка на форума


Тема Re: Въпрос към File099нови [re: federer]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано06.03.22 17:19



Точно от теб очаквах точно този въпрос точно сега тези дни.Първо не се знае дали прадядо ми е бил руски евреин или украински евреин и дали изобщо е бил евреин или само руснак или украинец с еврейско име.Така като гледам физиономията на баща ми и моята физиономия май е бил украинец, а не руснак.А неговия прадядо финландски граф отишъл в Русия с политическа мисия някъде през 18ти век.От там си ни корените.

Руската специална операция срещу Украйна операция "Z"се развива по план, по график.В момента 40% от украинската територия се намира под руски военен контрол и около 70% от потенциала на украинската армия е унищожен.Но зверската съпротива която оказват украинците включително въоръжени цивилни е напълно неочаквана за руската армия и Путин.Не се знае колко са руските военни жертви, но едва ли са 10 000 както твърдят от ВСУ.Вероятно са до 4000.Руските данни за унищожени украински танкове сериозно се разминават между 200 и 600, в същото време до колкото чета отвсякъде Русия е изгубила не повече от 250 танка и не повече от 40 военни хеликоптера.Като цяло руснаците слабо използват авиация, но и украинците нямат достатъчно военни самолети.Съществува опасност след падането на Киев и окупацията на цяла Украйна която вече е провалена държава украинците да започнат силна партизанска война и да си направят бази в Полша.Тогава Путин ще нареди удар срещу тези бази и НАТО ще влезне във войната.НАТО е с пъти повече танкове и самолети от Русия и Русия не може да се оправи с НАТО в конвенционална война и ще прибегне към употреба на ядрено оръжие.

Как се стигна до тази война?Кой беше спусъка който възпламени войната?Това стана между 22ри и 24ти февруари преди броени дни.Първо Путин призна ДНР и ЛНР за държави, 2.Запада веднага му спря Северен поток-2 откъдето трябваше да идват солидни суми пари за Русия.3.Украинската армия атакува вероятно с тежка артилерия жилищни квартали в Донбас.4.Путин веднага скочи.Преди месеци или година чух слух, че когато Северен поток-2 се завърши руснаците ще влезнат в Украйна и очевидно този слух е бил верен.



Тема Re: РВСН поставени в повишена бойна готовностнови [re: federer]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано07.03.22 14:54



Таймера на руските балистични ракети трябва да се рестартира на всеки 12 часа и да се източва горивото, да се въвеждат наново целите на ракетите което отнема около 2 дни.Иначе ракетата се изтрелва.На базата на руската система "Мъртвешка ръка"руския военен супер компютър който гарантира ядрен отговор след унищожение на Русия на всеки 7 часа трябва да постъпва сигнал от щабът за да не се задейства системата.Американския елит е в ступор и не знае какво да прави.Американските генерали са казали, че заради някакви украинци няма да играят по свирката на някакви перковци били те и от Белия дом.

Редактирано от FlLERO99 на 07.03.22 15:01.



Тема Re: РВСН поставени в повишена бойна готовностнови [re: FlLERO99]  
Автор federer (Mean Machine)
Публикувано15.03.22 13:54



Здравей

Минаха вече още две седмици, нещо нещата се закучиха.Имам усещането че по някаква причина руснаците не си дават много зор, не мога да разбера защо.Досега Одеса и Измаил трябваше да са взети, както и Мариопол.



jeffty - най насраната Путка на форума


Тема Re: РВСН поставени в повишена бойна готовностнови [re: federer]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано15.03.22 15:44



В Мариопол са обкръжени около 50 000 нациста от "Азов"които руското командване не може да си позволи да изпусне те да се пръснат из украинските градове защото за неутрализирането им руснаците ще дадат поне 150 000 жертви, поради причина че атаките винаги са по трудни от защитата и при тях се дават много жертви и е нужно числено превъзходство.Най вероятно този котел, това обкръжение ще бъде ликвидирано с реактивна артилерия Градове и Смерч и ще има страшно много цивилилни жертви.В Одеса трябваше да има морски десант, не знам защо това не стана.Следователно руснаците са сменили тактиката, не са очаквали такава съпротива, а и четох още в първите дни, че Путин е бесен и за първите дни войната му е излезнала 20 милиарда долара.Една примерно ракета <Калибър>струва не по малко от 1-2 милиона долара, а руснаците вече са изстреляли над 650 ракети като нямам информация дали всичките са крилати ракети <Калибър> или и други модели вероятно да.

Преди няколко дни постъпи съобщение за 200 американски командоси които са били ликвидирани неизвестно къде и как, британски специални части SAS ликвидирани от атака на щурмови самолет СУ-25, поразен с ракета хотел в западна Украйна пълен със 150 западни наемници и руската армия генерал Конашенков каза, че знаят точно къде са разположени западните наемници.Обстрел на складове с модерни натовски оръжия в западна Украйна вероятно със 6 стратегически бомбардировачи ТУ-95М и ракети клас "въздух-земя" Х-101 като ракетите са изстреляни още над руска територия и са прелетяли почти цяла Украйна.

Кадри на люти престрелки между руснаци и украинци в които никой не отстъпва, множество кадри и съобщения за военни престъпления и от двете страни.Пълен парадокс - руснаците много слабо използват авиацията си, като че ли те я пазят за следващата война вероятно с НАТО защото самолетите са много скъпи и ценни, и отгоре на всичко не са толкова ефективни като американските самолети.

Според Пентагона руските жертви са около 4000 войници, според други източници загиналите украински военни са около 1300.Тези цифри ми се виждат най правдоподобни и причината руснаците да дават повече жертви е, че те са атакуващата страна което е съвсем нормално.Унищожените руски танкове не са повече от 300, а украинските поне 800.На места се водят епични танкови битки между руснаци и украинци.Десетки руски хеликоптери са свалени над Украйна вероятно доста от тях с преносимия ЗРК "Стингър" който беше бедствие за съветските хеликоптери и щурмови самолети СУ-25 още през 80те в небето над Афганистан.



Тема Re: РВСН поставени в повишена бойна готовностнови [re: FlLERO99]  
Автор federer (Mean Machine)
Публикувано15.03.22 16:55



за украинските жертви не съм съгласен, аз мисля че са многократно повече от руските, все пак от 650 ракета калибър, по 2-3 жертви на всяка такава ракета , само от тях са загубили 2-3 000 човека.4000 убити руснаци ми се виждат много, като цяло те настъпват с не чак толкова големи части засега.

За авияцията съм абсолютно съгласен, и за пример можем да разгледаме Сирия , къде руските бомбардировки бяха многократно по силни, при положение че те в Сирия имаха ограничено количество самолети.По принцип знам че руснаците имат и доста напреднали оръжия за електронна борба, както примерно блокираха сателитните комуникации на американците до Норвегия преди 2-3 години.По някаква причина обаче тия системи засега не се ползват в Украйна..Ще видим, аз очаквам някаква развръзка в близко време, сега и времето се оправя



jeffty - най насраната Путка на форума


Тема Re: РВСН поставени в повишена бойна готовностнови [re: federer]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано15.03.22 17:30



По принцип винаги във военното дело за да бъде успешна дадена сухопътна атака трябва да имаш три пъти повече пехота от отбраняващия се противник.Това и един руски военен специалист го каза преди време.Затова според мен, без аз да съм капацитет украинците са дали под 2000 военни жертви срещу над 4000 военни жертви на руснаците.Засади и упорити боеве спомагат за тази пропорция и това винаги е било така.Никъде няма достоверни данни колко цивилни украинци са загинали, само написаха за 2500 цивилни жертви като не става напълно ясно дали са в Мариопол или общо за цялата война.Няма и независими източници на информация по този въпрос.Друга отделна причина за руските военни жертви да са повече от украинските е, че руснаците много подцениха украинците, а най опасния противник е именно подценения противник.

Руското РЕБ в Крим за него говорят, че може да прекрати комуникации в радиус от 1200 км.



Тема Re: РВСН поставени в повишена бойна готовностнови [re: FlLERO99]  
Автор federer (Mean Machine)
Публикувано15.03.22 17:34



е тука ме разочароваш , руснаците да са подценили украинците.
Май забравяш че русия 40 години води непрекъснато войни, като започнем Афганистан до 1989, после 1991 бившите републики (Приднестровието ,Карабах) , после 1994-1996 Първата Чеченска, после 1999-2004 Втора чеченска, 2008 Грузия, 2015 Сирия и т.н. човек ти наистина ли смяташ че армия с такъв боен опит не е видяла всичко ?????? При положение че чеченците са доста по боеспособни от украинците , отделно май забравяш че 40 % от "украинското " население са рускоговорящи и нямат мотивация да се бият с руснаците.
И къде го прочете това 50 000 от Азов в Мариопол ??? По официални данни Азов е 3000 човека и то в цяла Украйна !



jeffty - най насраната Путка на форума


Тема Re: РВСН поставени в повишена бойна готовностнови [re: federer]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано15.03.22 18:06



В отговор на:

е тука ме разочароваш , руснаците да са подценили украинците.
Май забравяш че русия 40 години води непрекъснато войни, като започнем Афганистан до 1989, после 1991 бившите републики (Приднестровието ,Карабах) , после 1994-1996 Първата Чеченска, после 1999-2004 Втора чеченска, 2008 Грузия, 2015 Сирия и т.н. човек ти наистина ли смяташ че армия с такъв боен опит не е видяла всичко ?????? При положение че чеченците са доста по боеспособни от украинците , отделно май забравяш че 40 % от "украинското " население са рускоговорящи и нямат мотивация да се бият с руснаците.
И къде го прочете това 50 000 от Азов в Мариопол ??? По официални данни Азов е 3000 човека и то в цяла Украйна !




Ти май не си запознат с първата Чеченска война 1994-1996та когато руските сили бяха разбити и отблъснати .На една главна, централна улица в Грозни руснаците си паркирали танковете накуп и чеченците като ги започнат с РПГ от прозорците на блоковете и ги бяха съсипали.А сега в Украйна според някои руски военнопленници запознати с плановете на генерал Герасимов бившия началник на главния щаб на руската армия военното им командване е очаквало войната да приключи само за 2-3 дни като явно така е очаквал и самия Путин като една цитирам "разходка с танкове".В Грузия през 2008ма руснаците използваха нови генералщабни светкавични тактики да овладяват ключови от военна гледна точка позиции с много бързо предвижване към тях заобикаляйки места където могат да станат сражения.Но явно новите руски войници набори около 2000та година са доста неопитни и стават лесна жертва на обучените от западни инструктори украински войници които отгоре на всичко са и фанатизирани да отбраняват държавата и народа си.Това за 50 000 нациста в Азов информацията ми я даде един добър приятел който чете почти всеки ден руски военни източници в интернет.Той ми написа точно от кои сайтове чете тези актуални военни информации, аз влезнах в тях веднага, но нищо не открих вероятно заради проявена некадърност от моя страна и лоша атмосфера около мен докато ползвам лаптоп.Може само да предполагаме, че ядрото на "Азов" е 3000 човека, но общо обградените украински сили в Мариопол са между 25 000 и 50 000 бойци част от които използват местното украинско население за жив щит.Вчера или днес рано сутринта същите са отбили успешно атака на чеченците които имат славата на най жестоките и ефективни войници в Русия.На фона на цялата тази военна обстановка украинския народ е направо побеснял, гледах видеоклип на тяхна барикада как мятат по 8-10 коктейли Молотов по един бронетранспортьор и това представлява един резерв от около 10 милиона въоръжени цивилни които могат да спрат без проблеми една 500 000 тежко въоръжена руска армия стига да продължават да получават навреме адекватно оръжие, муниции, вода и храна по коридорите от Полша от НАТО, и войната ще е спечелят руснаците само ако окупират цялата украинско-полска граница и прекратят тези доставки установявайки пълен контрол на цялата граница.От стратегическа военна гледна точка това е много по важно да стане отколкото примерно да обградят и превземат Киев.





Тема Re: РВСН поставени в повишена бойна готовностнови [re: FlLERO99]  
Автор federer (Mean Machine)
Публикувано15.03.22 20:07



пак глупости, клипа с коктейли молотов за който говориш се оказа фалшив.Този клип всъщност е от 2014 при събитията на Майдан, може да го провериш.Кажи ми защо примерно гражданите на Одеса които са 90 % руснаци, ще се бият срещу руснаците за да останат под украинско иго, при положение че ония искат да забранаят руския и да оставят полския диалект наречен украински.Между другото понятие "Украйна" и украинец няма, създадени са изкуствено през 1918 от Ленин, преди това има малоруси и великоруси.



jeffty - най насраната Путка на форума



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.