Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 25.04.24 
Контакти
   >> Клуб на купонджиите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Illegal Everything  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано23.07.14 19:36



Тексът е само на английски, за съжаление няма субтитри. Старичък е, но доста смях пада. Приятно гледане.





Тема Re: Illegal Everythingнови [re: Nerv]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано23.07.14 21:38



Есенцията е "Show me the man and I'll show you the crime!"

В превод - дайте ми човек[а] и аз ще ви покажа престъплението [му].

Подобна мисъл в друг контекст се приписва на не безизвестния кардинал Ришельо.

"Покажете ми само 6 изречения написани от когото и да е... и аз ще ви дам причината - защо да го обесим?!"

Всяка държава е нищо без бюрокрацията си. или с други думи - "Нищо ново под Слънцето", ако трябва да се придържаме към сентенциите...

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi


Тема Re: Illegal Everythingнови [re: Nerv]  
Автор rumen77 ()
Публикувано23.07.14 21:45



Добри са сентенциите. Сетих се за някакъв папа беше казал - Избийте ги всички. Господ ще познае кои са били праведни и ще си ги прибере.
Човекът даже не е виждал за нужно да се хвърля прекалено труд да се доказва прегрешението...



Тема Убивайте наред! Господ ще познае своите...нови [re: rumen77]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано25.07.14 17:56



Разрових се из нета да го видя кой беше този "класик." Естествено има българска следа. Походът на папския легат Арнолд Амалрик срещу албигойците/ катарите (доколкото си спомням наследници на българската богомилска ерес).

На латински и староанглийски фразата се оказа:





Долколкото помня в средновековието имало и други "смарт"-смърт-ни наказания. Или просто наказания.

Потапяли ръката на непризналия се грешник във врящ катран и ако раната зараснела бързо, значи наистина бил невинен.

Инквизиторите мъчели жертвите си, но признания изтръгнати с мъчения не се признавали за достоверни. Освен ако мъченикът не си ги признаел отново след като го оставят за едно или две денонощия на мира. Ако обаче се случвало така щото нещастникът да се отрече от признанията си - на третия ден инквизицията продължавала. Абе Европейска работа. Хуманна. Какво си разправяме. Висш пилотаж.

Малко се отклоних от сравнително веселяшкото видео от първия ми пост. Ти си виновен:) Признай си!

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Re: Убивайте наред! Господ ще познае своите...нови [re: Nerv]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано25.07.14 22:45



Аз пък си гоня опашката..... знайш ква веселба е.... като ми писне да я гоня и тя спира на разстояние.... като ми доскучае и тръгна да я гоня и тя почва да бяга



The best way to find yourself is to lose yourself in the service of others.Mahatma Gandhi


Тема Re: Убивайте наред! Господ ще познае своите...нови [re: reborn2008]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано25.07.14 22:51





Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Illegal Everythingнови [re: Nerv]  
Автор Nerv (Will O the Wisp)
Публикувано04.06.17 19:08



.

прав или изправян


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.