Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 18.06.24 
Контакти
   >> Клуб на купонджиите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Как да си изкарам тъпия спомен  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 15:55



от главата...

?!?!?

Преди пет дена видях един клип в нета , свързан с моя последна бивша любов (същевременно с това и най-грижливо пазената тайна в моя живот) и филма отново ми се появи....не мога да работя дори, добре , че съм отпуск.

И нали разбирате, след като казвам най-грижливо пазената ми тайна , няма как да не се обърна за съвет от Виртуалните ми приятели, за това, някой ако има алгоритъм да го сподели!

Редактирано от deepsilver-212398 на 18.07.14 16:05.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 16:06



... с какво ти пречи този филм... с какво те впечатли толкова, какво има в него...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: sladunka medunka]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 16:16



На 14 Февруари 2011 година срещнах едно момиче в Пловдив, тогава имах връзка, която беше ужасна , а в Пловдив бях в командировка ... последва седем месеца "шантава" е най - точната дума за тази "връзка" , но заради особеността и и невъзможността и уж, аз предпочетох да се разделиме и казах, че се връщам при старата си приятелка. Обаче на мен ми беше много гадно и изобщо не съм се връщал при никаква приятелка и после забравих уж. И преди няколко дена гледах в нета разни неща и я видях в един клип и всичко ми се обърна...иначе сме се чували по телефона и по чата и ми е казвала , че има чувства към мене, ама мислех, че ми го казва от куртоазия...а в този клип я питат за връзките и разказва нашата и ми стана много тъпо.

Да изясня, че не е някоя нещо известна , звезда или прочие, просто се е наложило там да я заснемат и то е било по -отдавна.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 16:20



...ох, обади и се... явно има нещо което искаш да довършиш... неслучайно клипа ти се върти в главата...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.07.14 16:22



Тези спомени обикновено така изплуват като ти се случи подобно нещо.

Взел си решение и според теб е правилно. Намери си нещо друго за занимание и след време ще отшуми.
Всеки или почти всеки в живота си има такива хора.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: sladunka medunka]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 16:23



Тя ми изпрати смс за рожденния ден, който също беше тези дни, и си писахме и каза, че пак си има чувства към мен и винаги ще има. Не сме комуникирали от тогава.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: ALONE911]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 16:24



И аз много се надявам да е временно, че да не объркам нещо... най-вече живота и на двамата.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: sladunka medunka]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано18.07.14 16:25



Ако правилно съм разбрал въпросът не е как да избие филма от главата си, а как да направи поносимо страданието по любимата.

Има едно изречение от Кийтс. (от негово писмо до TO CHARLES BROWN., Naples, November 1 [1820]).

Мисля всеки, който е преминал през чистилището на нещастната и то не толкова на несподелената, а на невъзможната любов малко или много се е чувствал по съшия начин:

Every thing I have in my trunks that reminds me of her goes through me like a spear.


Рецепта няма. Срещал съм различни акъли обаче. Може да помогнат. Знае ли човек. Всичко е индивидуално. Помниш ли крадецът на ябълки (и крущи) в нашия си клуб...

Не знам какво стана с него баннаха ли го или сам избяга.

Та той даваше такъв акъл (цитирам по по памет)

"Зареждаш се с филми и си пускаш си един здрав порнак. Докато ти мине..."

Според него около 5-6 часа били достатъчни.

Истинската любов ръжда не хваща обаче. Лъжа е, че времето или каквото там друго лекувало. Така мисля или по-скоро чувствам аз...



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: Nerv]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 16:28



Не става така, а това с подното ми е много жалка работа :/



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: Nerv]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано18.07.14 16:28



Да малко по-сложно е от както си го представях де!



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано18.07.14 16:30



Е то си е циничен майтап. Видимо не си в настроение за такива.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: Nerv]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.07.14 16:31



Нещо наивно, но точно.

Попитали един мъдрец.
"Ако човек обича ще се върне ли?"
а той отговорил:
"Ако човек обича никога няма да си тръгне".

Неприятни са случайните срещи между бивши, а остави и това другият да те споменава и то не добре. Това все пак е част от живота ти.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 16:31



... ех, направи нещо, какво можеш да объркаш... да бъдеш с една жена, която те вълнува и неможеш да забравиш ли... или може да не се получи сериозна връзка... факт е, че не са сериозни всички връзки, но някои от несериозните са много по важни от другите, ако сме си ги позволили да ги изживеем... имам чувството, че имаш още неизживени неща там... направи го...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: sladunka medunka]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 16:36



но някои от несериозните са много по важни от другите, ако сме си ги позволили да ги изживеем...

Това ще си го запиша...пак внасям пояснение, това е една невъзможна връзка или възможна , но не в Бг, дори и някой да ми е казвал, че на мен ще ми се случи, преди това, никога нямаше да повярвам.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.07.14 16:37



В такъв случай вземаш решение и другото го пропускаш.
Ще се обади отново, след това пак, може и някой номер да ти устрой и така.
При случай, че си разбрал, че раздялата ви е била грешка, то приеми срещата.
Другото е много по- затормозяващо.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.07.14 16:39



Няма невъзможни връзки. Има разумни и неразумни.



Тема ако ви споделянови [re: deepsilver-212398]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 16:41



Ако Ви споделя за какво става дума, че така с догатки първо е адски тъп разговора , второ на мен ми е адски сложно да водя диалог, дали бихте могли да да се опитате да не ме заклеймявате и плюете, защото аз достатъчно съм плюл по себе си, вярвайте ми?

Редактирано от deepsilver-212398 на 18.07.14 16:41.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: ALONE911]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано18.07.14 16:42



дрън-дрън

(или ако по-ти харесва "мъдр-мъдр")!

Има много истина в думите ти (на мъдреца) разбира се, но ако някой ми каже, че която и да е било любов е била без кризи и без моментни връцвания (няма да й/ му се обадя повече. Нека тя/ той ме потърси първа/ пръв)... значи е изключение потвърждаващо правилото.

Да не говорим, че човек има тенденция да прави да струва и накрая да се връща там където е сърцето му.

Абе в случая философстваме на чужд ... гръб .



Тема Re: ако ви споделянови [re: deepsilver-212398]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано18.07.14 16:44



Аз ще ти обещая и изпълня за себе си. За досега писалите мога да се подпиша с кръв, че са готини и няма да те "клеймят:, ама все някой идиот ще се намери. Нет е това все пак...



Тема Така или иначе ще го направянови [re: Nerv]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 16:46



искам да се разтоваря малко, за това, ще постна и клипа за който говоря-така ми е най-лесно и мисля, че ще добиете представа, ако ви е интересно да го погледнете разбира се.





Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: Nerv]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.07.14 16:51



Едно е да се връцнеш, друго е да прекратиш връзка, да не отговаряш и накрая по случайни или не толкова неща да я възобновиш.

Наистина философстваме на чужд гръб, но определено аз винаги съм съжалявала за подобно решение. Това винаги остава във връзката. Нали знаеш, че колкото и да лепиш нещо проблемът винаги остава.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано18.07.14 17:03



Нямам звук на компа в момента, ще мога да го изгледам доста по-късно вечерта.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.07.14 17:11



Изгледах клипа. Защо пък да е невъзможна връзката? Ти имаш ли чувства към човека?



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 17:22



... мда, изгледах клипчето... момичето е много хубаво... но не разбирам, заради другите ли си забраняваш подобна връзка... стоп не казвам, че не трябва да обръщаш внимание на другите, те са много агресивни в отхвърлянето на подобни различия... аз се питам, дали ти си наясно със себе си...или поне с чувствата и желанията си...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: sladunka medunka]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 17:35



Значи такава връзка, при условие, че е факт, че имам още интерес, се забранява само и единствено заради другите хора :/ ...това, което е, че аз не се отказвам лесно, ама в случая е постоянно дебнене, искаш да се скриеш, дори от себе си, много е трудно, нищо че отначало всичко е започнало на майтап и че в един момент си много ентусиазиран, то започва да си накланя ...от друга страна аз от случките тогава НЕ съм имал контакт сексуален с друга жена (и мъж , знам, че ще се попита и това) , просто защото само за нашата връзка съм си мислел и не ми се е правело секс, гледал съм все да си избягам в друга реалност, което говори, че би трябвало да се постараем повече...не знам и аз вече какво да мисля, то не знам дали вече познавам себе си.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Lucky Eva]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 17:44



Мисля, че имам-отчитам като грешка, че лесно се отказах и изобщо не щастливия развой на нещата.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 17:46



... разбирам те... познаваш се, познаваш се... не е лесна връзка, просто... кой знае, невъзможна даже може да е... хм... не искам да давам съвети... казвам само, че забранявайки си да обичаме, убиваме част от себе си... и.... още нещо, мислиш ли, че трябва да го споделяш тук...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.07.14 17:47



Не е трябвало да се отказваш. Ти за себе си ли живееш или заради това, което мислят другите.

Една връзка е невъзможна, само ако единият е физически умрял.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Lucky Eva]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 17:51



... и тогава е възможна.. живият може да остане верен на спомена...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: sladunka medunka]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 17:51



Споделям го защото все пак тук ми е по-лесно тук-предимства на виртуала, а ми се е искало да кажа на някой за какво става въпрос, явно не съм добър в пазенето на тайна :)



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано18.07.14 17:56



се забранява само и единствено заради другите хора :/

Ако другите хора ти пречат да си ти - значи никакви хора не са. Истинските хора, тези, на които в мнението им за теб наистина си струва да се вслушаш - ще ви разберат.

Мисля, че дори закостенял задръстеняк, възпитан и израснал в тесногръдие, ако има добро чувство към теб - ще прогледне и приеме връзката и всичко останало. Няма смисъл да се крие такова нещо. Е,... от страни и на книга е лесно.

За себе си мога да кажа, че "прогледнах" доста късно. До към 25-тата си година бях доста настроен срещу такива неща. Плоски шеги и вицове, пълно неразбиране в това число обяснение с "ненормалност" или болест бяха в основата на "мирогледа" и поведението ми по въпроса.

Не знам как се получи, но един филм, ирландският "Играчка - плачка" - промени коренно отношението ми към естетическата и нравствена валидност на тези връзки. (BTW Главната героиня малко, по осанка или нещо друго, не знам точно какво, ми напомня приятелката ти... Надявам се това няма да ти се стори грубиянаска шега, а ако е неуместно моля за извинение...)

Бозата, която излезе много години след това, каквото си беше и остана за мен "Улиците на Филаделфия" не може да и се завърти на малкото пръстче на ирландксия филм... Не, че е толкова важно. Опитвам се да ти кажа, че светът и множеството от праволинейни обитатели в него не сме чак толкова враждебни и непроменими колкото изглежда на пръв поглед.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 17:58



... проблемът е, че момичето е моногамно и връзката изглежда обречена и малко ясна ... аз винаги ще те обичам,звучи много стряскащо... но не е причина да не си с някого... философствам... спонтанно ти казах в началото, направи го... страхуваш се, че това няма да е връзката за цял живот и ще я нараниш...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Nerv]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.07.14 17:59



Хората приемат зле, ако се страхуваш, ако нямаш силата да се изправиш пред това, което е всъщност. Ако ти се приемаш, и хората те приемат.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Nerv]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 18:01



За себе си мога да кажа, че "прогледнах" доста късно. До към 25-тата си година бях доста настроен срещу такива неща. Плоски шеги и вицове, пълно неразбиране в това число обяснение с "ненормалност" или болест бяха в основата на "мирогледа" и поведението ми по въпроса.

аз те уверявам, че до един момент, ако някой мой приятел ми разкажеше подобно нещо, сигурно най-малкото щях да го съсипя от гаври. Да не говорим, някой да ми беше казал, че на мен пък ще ми се случи това. :/
Ама ей на какво излезе.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.07.14 18:04



Друг вариант е да смениш обкръжението, а защо не и държавата, да отидете в чужбина.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 18:06



... мда, изкушенията са навсякъде около нас... важното е, че можем да обичаме...



Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Lucky Eva]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 18:11



По принцип аз съм си мислел по ред причини да направя промени за себе си точно в тази насока- плюса на програмирането е, че можеш да го вършиш навсякъде, аз съм споделял, ако не бъркам точно на теб, че съм мислел в единия вариант да си купя къща някъде по Самоковско шосе - Щеркелово гнездо или Меката-вилните зони, а в другия вариант имам доста оферти за работа в чужбина, което е също алтернатива. все места, на които може да живее по - оединено човек. В смисъл такъв живот искам преди всичко за себе си.

Проблема, ако трябва да съм честен е как ще кажа или няма да кажа на майка ми- факт е, че това е може би крачката, която основно ме е спирала и възпрепятствала. А ме може да криеш там. Рано или късно то ще се разбере, което доста ме стряска.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.07.14 18:19



Ами как да й кажеш - казваш й и това е. Ако те обича, ще загърби егото си и ще те приеме с новата ти партньорка. Няма да й е лесно, сигурна съм, но в крайна сметка, твоето щастие трябва да й стои на първо място. Тя не може да има алгоритъм за щастието ти, ти трябва да си го търсиш сам.
Виж Васил Найденов как си живее с приятеля и никой не му се подиграва въобще. Просто е силен и не допуска подигравки.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано18.07.14 18:19



Едно не ми е ясно. Сексуално мъже ли те влекат или жени?
Не се обиждай от въпроса. Целта ви е да ти задам правилните въпроси, за да си отговориш с правилните отговори.
Освен това, не разбирам от какво се страхува Марлене, когато говори за операция за смяна на пола? Не съм много наясно с рисковете.
От клипа разбирам, че той се чувства тя. Като личност изглежда спокойна и добронамерена. Но това е личността. Тя казва, че й харесва да се облича като жена. Ако е така и ако наистина се чувства като жена, как успява да понася мъжкия атрибут между краката си? Ето това не разбирам. А съм гледала научнопопулярни филми за смяна на пола. Сложно е, но не е невъзможно.
Ако проблема е финансов, това бих го разбрала. Но да не иска да рискува, имайки предвид какъв риск е да живее както сега и колко ще й се налага да търпи и занапред.... Просто по-добрият вариант е да се оперира.

В другият случай, наподобяващ хермафродитната визия не мога да разбера и двама ви, за съжаление.

Най-важното за теб обаче е, да разбереш какво искаш ти, какво можеш да приемеш ти и какво би си позволил да рискуваш ти. Претегли, прецени, размисли и тогава реши.

Няма невъзможни неща, но има неща, за които съжаляваме или че сме ги направили, или че не сме.

Отделно от съвета ми да поясня, че аз съм от онази група хора, които не приемат с лека ръка подобни неща, но се опитвам да разбирам хората и да не им преча.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано18.07.14 18:23



майка ти ще те разбере... Или пък няма. А може би ще те разбере по-късно. Все пак мисля, че я подценяваш.

Във всеки случай - ти си голям човек и едва ли ти трябва одобрението й. По-скоро те е страх да не й причиниш неудобство и да я нараниш. Абе шок ще си е дума няма. Но смятам, че ще предпочете твоето щастаие пред нейното временно [не]удобство. Аз съм си мислел как ли бих реагирал ако синът ми еди си какво... Щото то по хората ходи не е ли? И съм си казвал, още като бях пои-малък, че каквото и да е само дано бог (в който не вярвам) го опази от наркотиците... Та така. Ние родителите (за протокола аз съм 46, време ми е внуци да имам) не сме чак такива дзверове...



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Mrany]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 18:33



Сексуално - ми то си е факт, явно и мъже и жени (сега като го пяиша ми е меко казано атранно, че го казвам за себе си) , но преди секса, макар, че секса е бил страхотен, определено е отношението най-общо казано-лоялност, симпатия, отношение, много спокойствие. Във тази ми връзка, аз споменах, че в началото за кратък период се застъпи с отношението ми с предишното ми гадже- лоша, проклета, кифла, парцал-убеден съм ,макар че нямам тотални доказатества, че ми е изневерявала с един чужденец, лъжеше ме. Ми то като получаваш това, хич не ти е до секс и грам никаква възбуда.

Физиологично-естетическата част на нещата-към днешна дата много неща са се променили, има дребни корекции. Между другото аз в тези 7 месеца сигурно съм изчел де що има анатомия и биохимия и както казваш ти-няма невъзможни неща, а финансови проблеми нямаме - ни аз ни тя.

Сега тук идва май и моята лакатушеща позиция- в смисъл такъв, че ми е казано : Аз съм с теб, каквото решиш и както го решиш и стига да сме заедно, ще се постарая да не усетиш напрежението, но аз се огънах ( да тук трябва да призная, че откум решителност е много по мъж от мен)

Като фигиенни навици във вспяко едно отношение- мога да те уверя, че с такова ниво не е разполагала никоя от предишните ми жени, а не са били зле поддържали.

та така, в общи линии.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 18:37



.... ако си наясно, че това искаш... казваш и и толкова... тя все някога ще разбере... и да не разбере, винаги ще те обича... и... освен това, мама е до един период от време... оттам нататък всичко си е твоят живот...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: sladunka medunka]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 18:45



Годините в случая са на моя страна, разполагам със всякаква независимост, но не мога да отсвиря майка ми- рано или късно и в друга държава да живея-ще дойде да ме види...

А като и знам разбиранията, със сигурност няма да реагира добре. :(

Дори и да се съвземе от началния шок, самия факт, че няма как да има внуче, хептен ще я смаже.

Но няма много начини как да го измисля в стил-и вълка сит и агнето цяло (тук естествено, ако някой има идея как да стане това и реши да ми я сподели, ще е супер)



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 18:46



...Силвър, за да не вземаш погрешни решения, трябва да си изживееш връзката... това, че си се огънал, може би не е съвсем случайно... но няма как да знаеш, докато седиш в къщи и не си с нея...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Nerv]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 18:54



Значи аз имам един от най-добрите ми приятели-мой набор, то добре, че сега е в Колумбия, та не се виждаме, който съм му споменавал в детайли за случая, само че уж се е развил с мой приятел, той лично е на мнение, че цитирам : "Имам едни хора, ако ти е много добър приятел, ще им се обада да му отрежат ушите на ттоя травестит" , после ми разви теория как това си е заболяване, спомена ми как момчето трябва да се лекува , за да го "върнеме" към мъжете, и това става дума за човек на моята възраст, но видял много свят и постигнал много в живота, с модерни разбирания , та просто си представям как би реагирал света, майка ми и всичко. А бе много ме е страх от този момент.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 19:06



... страхът ти е основателен, но е по скоро страх от себе си... от това дали ти няма да се огънеш... изживей си връзката, за да не се окаже, че и ти не си сигурен дали искаш да промениш всичко около себе си...точно това ще означава тази връзка... всичко да промениш, дори и приятелите и майка си да оставиш...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано18.07.14 19:14



Дали е болест не е лесно да се каже. Може би има случаи при които човек се ражда с такава същност, поради неправилно формиран плод и нервните му връзки. Но има и случаи, в които това си е верно болест, човек ей така прещраква и видиш ли осъзнава, че не мъж, а жена. А има и случаи в които това състояние се появява поради мода. Трудно е да се каже какъв е твоя случай. Нито съм специалист, нито съм наясно с подробностите.

Но ти си помисли от сексуална гледна точка привлича ли те мъжкия полов орган. Освен това се замисли какво те е привлякло нея/него - дали не е отношението.
Защото едно е да обичаш някога заради личността ми и съвсем друго е да го обичаш и с бръчките и с половия член.

Темата е доста чувствителна и заслужава сериозно разсъждение.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Mrany]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 19:27



...че, не е болест е спор няма... той сега е силно привлечен от нещо различно,което силно прилича на красива жена... дали обаче, това е любовтазаради, която ще застане срещу целия свят и ще каже, не ме интересувате, това е моят избор, или го приемете или без мен... той още незнае... и няма откъде да знае... сега е увлечен, отношението е прекрасно, не е кифла...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Mrany]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 19:29



Допуснал съм такъв човек до мен, прекарали сме 7 месеца заедно, което си мисля до голяма степен доказва, че ми е проблем, но са надделели други неща-личността е в основата.

Има го и това, че всички хора имаме навика с времето да забравяме отрицателните неща на една ситуация, да поизтуопаме от прахта миналото и да се вкопчиме пак в него. Това обмислям тези дни.

Така един колега си взе домашно животно крокодил-отначало много превъзбуден, атракция голяма, ама ... после се почна-терариум, уред за скимиране на водата , лампи по 1600 евро за да пресъздадат климата в Нил, още неща, аз даже съм му писал софтуера на контролерите, за да симулират климата, хранене с живи животни, въпроса какво правиме като крокодила стане 3 метра, но премина през това и си го гледа.

Моя случай е малко подобен откъм отговорност-трябва си много убеденост, че там точно човек трябва да се хвърли , изобщо имам за какво да си разсъждавам.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Mrany]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.07.14 19:30



Всъщност, човек се влюбва в душата на някой. И физиката играе роля, но ми се струва по на заден план. Ако човек се влюбва само във физиката, това не е любов, а просто нагон. Така аз си мисля. Никога не съм имала увлечение към човек от моя пол. Но си мисля, че няма невъзможни неща. Понякога отричаш нещо и после точно това те сполита, сигурно, за да ти се докаже, че светът не е това, което си го представяла в очакванията си. Светът е това, което се случва, въпреки, че сме скроили логични планове за бъдещето. Мисля, че нещо такова му се е случило на Силвъра.





Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Lucky Eva]  
Автор deepsilver-212398 (легенда)
Публикувано18.07.14 19:33



Аз съм на същото мнение. Всички сме хора и до един момент имаме нужда от еднакви потребности. Мног си играе роля душата на човек , изпитал съм го на гърба си въз основа на това го считам за вярно.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Lucky Eva]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано18.07.14 19:35



Не казвам, че физиката е най-важното, а че не е маловажно.
И аз обичам хора от моя пол - приятелки. Но нямам връзка с тях.
Тук вече идва сексуалността. Иначе с какво е по-различно приятелството между еднополови и любовта между разнополови?

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 19:37



... аз мисля,че ще му мине на Силвъра... но го подкрепям да си изживее връзката ...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Mrany]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.07.14 19:43



Мисля, че е репродуктивността. По някакъв начин мозъкът ми изключва любов към моя пол, понеже не мога да се възпроизведа с тях. Отделно, че ми се гади от женска коса и гърди, не мога да понасям, не знам защо, ако ме докосне жена с коса в трамвая, настръхвам от ужас. Но, така е при мене, при лесбийките не знам как е.





Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: sladunka medunka]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 19:46



...ей, Силвър, извини ме, че се изказвам така убедено... но... да речем, че знам какво казвам...във всеки случай, стискам ти палци...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: sladunka medunka]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.07.14 19:48



И аз го подкрепям. Щом има любов, трябва да се оползотворява.





Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Lucky Eva]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 19:58



... и девойката е много красива и чаровна...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: sladunka medunka]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.07.14 20:04



Важното е, че него го кефи.





Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано18.07.14 21:54



Самият факт, че си имал сърце да си тръгнеш, значи, че пак ще го направиш. Сещаш се за всичко, което си имал и ти е давала, и това ти липсва, разбира се. Внимавай много да не се хванеш с някоя жена, да направиш семейство, деца... и да сънуваш тази.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор rumen77 ()
Публикувано18.07.14 22:19



Тя изпитва чувства към теб, ти към нея. Ти се отдръпваш... Нищо не разбирам.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: rumen77]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.07.14 22:23



... гледа ли клипа?...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: sladunka medunka]  
Автор rumen77 ()
Публикувано18.07.14 22:25



Не, уморен съм и почти никакви мнения не четох, не съм го гледал. Къде се намира?



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано18.07.14 22:39



Каквото и да предприемеш, трябва да е добре обмислено решение.
Ти си си тръгнал и прекратил връзката ви. Ако се повтори, този човек ще бъде много наранен. За втори път. От теб. Предполагам, ти не искаш това. Следователно, когато взимаш решението да подновите ли отношенията си, помисли как ще се отрази евентуална раздяла не само на теб, но и на нея. Защото не можеш да изключиш още една раздяла като вариант, нали?

\\\"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи.\\\" ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Nerv]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано18.07.14 22:46



О, да. Филмът на Нийл Джордан е прекрасен. Между любимите ми е.
Горещо препоръчвам на Силвър да го гледа. Може да му е от полза и да открие неща, доста сходни с тези, които е изживял.

\\\"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи.\\\" ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано19.07.14 08:33



миналото е мъртво. Живей в настоящето. Любовта от разстояние е възможно най-тъпото нещо. Демек - не се занимавай с глупости.



Тема Изяснинови [re: deepsilver-212398]  
Автор nbb (весела)
Публикувано19.07.14 12:06



най-напред за себе си какво точно искаш и след това го кажи директно на другия - да няма неизяснени неща и никакви очаквания нито от твоя, нито от негова страна, за да можеш да продължиш напред. Научено от личен опит, а не прочетено в книжките.





Тема Re: Изяснинови [re: nbb]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано19.07.14 13:35



....точно, защото опитът е личен небива да се преотстъпва на другите...

в книжките също има прекрасно описан чужд личен опит...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: sladunka medunka]  
Автор ShoKoLaDa (лятооооо е!....)
Публикувано19.07.14 13:51



Аз пък съм май на обратното мнение..но съвети не мога да давам, защото не познавам човека пуснал темата и не знам до каква степен е готов да се бори за своето щастие...каква твърдост притежава и до колко е готов на такова нещо...
Обаче веднъж си е отишъл и то без натиск от обществото, родителите и т.н.
Различието винаги е много трудно и изисква много енергия и твърдост, за да устоиш на своето...това за обществото, и много вяра, че точно това искаш, това пък за себе си..тук говорим ако нещата са споделени..и двамата го искат.
Ще ти дам елементарен пример, който ми е пред очите...Разликата между братовчед ми е жена му е 19 години, той сега е на 45, а тя на 26. До скоро всичко беше ок, докато на него не му влезнаха някакви бръмбари в главата, че той остарява, а жена му е млада...и започна да я тормози съответно...с "ти имаш ли си друг?", " добре ли се чувстваш с мен?", " какво го гледаш този, по-млад е от мен нали"...и всякакви такива глупости...а, девойката си го иска него и въобще не се е и замисляла за друг, но започна да се нервира..и ми каза, че ако така продължава, наистина ще си хване някой, защото това си е тормоз. А той хем си има млада жена и й се кефи, хем го тресе някаква несигурност, която е само в неговата глава...
Та за това казвам, просто автора на темата, трябва да си сложи на кантар неговата увереност, сила, желание и съответно, натиска, съмненията и възможностите /психичните, за да издържи/...
Но решението трябва да си е само негово и то на база увереност, какво иска...като съответно трябва след това да поговори и с нея...тя какво иска...
Не знам, обобщено е някак..ама..конкретиката той си я знае... : )



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: ShoKoLaDa]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано19.07.14 14:32



... когато човек е привлечен силно сексуално от някого, думичката трябва не важи... нито кантари, нито каквото и да било... а само желанието да си с този, който те привлича... и когато въпросната страст поутихне малко, едва тогава може да се мисли каквото и да било, да се теглят кантари и да се гледа с очите, дотогава човек е сляп... стига да можеш да си го позволиш разбира се...а за братовчед ти ми е много мъчно... човек не бива да е алчен и да си позволява неща, които са твърде голямо предизвикателство , което той явно неможе да си позволи... защото би трябвало да е щастлив, а не побъркан... не му ли казахте, че така ще стане...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: ShoKoLaDa]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано19.07.14 14:43



...Шоки, допълвам се, аз не съм на обратното мнение на твоето... не го познавам също, но съм сигурна, че трябва да довърши каквото има, за да не го блокира това силно привличане и в бъдеще... а и за да опознае девойката по добре и да разбере дали тя или отношението в онзи момент не го е привлякло... незнам защо си мисля, че той няма нужда от това... но в момента, вкойто е силно привлечен е абсолютна грешка да се заема позиция против... в едно съм сигурна, никой не трябва да убива чувствата си, а да ги изживее! ...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: sladunka medunka]  
Автор ShoKoLaDa (лятооооо е!....)
Публикувано19.07.14 15:11



И точно така се нараняват хората...
Защо за него може да е силно сексуално влечение, но за нея може да е нещо повече, и когато той го задоволи, започва да се държи и мисли по друг начин...а тя?
Не говоря по темата...макар, че и за нея става, защото много се впечатлих от думите му..тя каза, че има чувства към мен, но аз го приех за куртоазия... Е, браво!...не и е вярвал тогава, а сега някакво интервю го е накарал да повярва и замисли...ми глупост е това!
Той няма вяра в нея, разбираш ли, за какво повече да говорим...както и да е..не ми се говори повече по темата, защото някак ми е кофти да обсъждам човека и чувствата му... Той си знае... : )
А за братовчед ми, не знам...изперка! Онзи ден говорих с него, сериозно, дано му е останало нещо в главата и дано не загуби това което има, заради бръмбари в главата..и то само в неговата. Разбирам, че и него го тресат съмнения, ама да се справя сам с тях, защо тормози жената, като тя го обича и иска да е с него...
Наистина понякога грам не разбирам мъжете...
Както и друг въпрос..."Погледнах се в огледалото и това което видях не ми хареса, защо искаш да си с мен?"
Е, как да отговориш на такъв въпрос, освен с едно "майната ти", колко и грубо да звучи...той сам няма увереност във възможностите си, силите си, та някой друг ли да му ги създава...винаги несигурните мъже са ме дразнели..ама много...
Абе отплеснах се...сори за спама... : ))...макар, че пак съм по темата де...





Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: sladunka medunka]  
Автор ShoKoLaDa (лятооооо е!....)
Публикувано19.07.14 15:17



в едно съм сигурна, никой не трябва да убива чувствата си, а да ги изживее! ...
------------------------------------
На думи всичко е лесно...


Но спирам...
Да е жив и здрав Силвър и да успее да вземе най-правилното решение....или да се пусне по течението...но каквото и да реши, му пожелавам само усмивки и красиви споделени емоции... : ))



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: ShoKoLaDa]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано19.07.14 15:52



... Шоки, съгласна съм, че хората се нараняват... но бива ли заради това да нямат връзки, да не правят секс... напротив, всичко трябва да се преживява, особено силните страсти... ако не я изживееш, не участваш във връзката няма как да знаеш как ще се развие... може пък да не се наранят, може пък да разберат, че са един за друг... или че не са... но без да са си го позволили няма откъде да го знаят...да оставим безплодните мъдрувания в стил популярна психология, които са много модерни и жестоко експлоатирани в подобни форуми, но .... няма смисъл да се пазим от живота, а да го живеем... а гледам напоследък всички се ограничаваме в това, да мъдруваме(което не е критика към теб или към някого конкретно, просто споменаване в хода на мисли )...верно е, че е по безопасно, но... противоречи на природата ни...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: sladunka medunka]  
Автор ShoKoLaDa (лятооооо е!....)
Публикувано19.07.14 16:00



Да, и ти си права...


Ама нали знаеш защо е така....просто не успяват да ни завихрят качествено, та да няма мисъл.. ....а ни оставят да мъдруваме... : ))))
Дааа, жив е живота и ще си го живеем разбира се...ааа философстването е просто губене на време...иначе за нищо друго не става......а на мен лично много ми вреди..и знам ли защо го правя...май имам доста свободно време и трябва да го уплатня по друг начин....



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: ShoKoLaDa]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано19.07.14 16:04



... ех,ти... ти както сега имаш време, така утре с радост би го загубила да търсиш Магдален , примерно... и подозирам, че наоколо ти всички живинки се чувстват живи и обгрижени... аз затова и си говоря с тебе... щото ще ме разбереш... жив човек си даже и по постовете ти личи...



Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: sladunka medunka]  
Автор ShoKoLaDa (лятооооо е!....)
Публикувано19.07.14 16:35



Разбира се, че те разбирам и то перфектно.....


Ааааа Магдален е тук от сутринта, май се е разлюбил любовчията, цял ден спи на дивана, хапва, гали се и пак заспива, заради него не мога да пусна прахосмукачката, да не го събудя, а пък и се страхува от нея...та като излезе навън, ще свърша и това...
А моите животинки имат пълна свобода...и явно това им харесва...защото Петър ходи по мен като кученце, а Магдален навън само на мен се дава, иначе бяга, но щом чуе гласът ми е веднага идва...Кефи ме доверието, което ми имат....
Таа така, Сладунке, любопитството и интереса към живота го имам...а съответно това го прави и жив, див и щастлив/понякога/ ... : ))))..



Тема Истинатанови [re: sladunka medunka]  
Автор nbb (весела)
Публикувано19.07.14 18:05



не може да бъде само личен опит. Душата обича истината и няма да го остави на спокойствие.





Тема Re: Истинатанови [re: nbb]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано19.07.14 18:21



... Коя истина?... За какво говориш , девойко... Ти развяваш някакъв твой личен опит като много ценен, дето даже в книжките го нямало... Аз сано казах, че написаното в книжките е също нечий безценен опит, дето преди да го опишат в книжките и него го е нямало там... И изобщо се опитванм да ти разбера аргументите и казването... Каква истина, за какво говорим и кой на какво противоречи..." Душата обича истината и няма да го остави на спокойствие", хайде обясни това сжн малко повече думи...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Отдавнанови [re: sladunka medunka]  
Автор nbb (весела)
Публикувано19.07.14 19:45



не съм девойка...


Не подчертавам моя опит, а му казвам да намери неговата си истина. Да пита себе си какво иска, а не мама, баба или не знам кой още. Сега по-ясна ли станах ?
Установих, че колкото съм по-многословна, толкова по не ме разбират хората. Все си мисля, че който трябва ще ме разбере и затова не се обяснявам много-много.



Тема Re: Отдавнанови [re: nbb]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано19.07.14 23:30



... Не мисля, че има нещо лошо в обясненията и в питането, това е начинът да се разбират хората помежду си.... Инак съм съгласна с тебе...но точноза това е темата, как да намерим нашата истина, без да взривим светът около нас...



Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор ellynora (x)
Публикувано20.07.14 03:19



За мен дилема няма . Ти си си мъж и си привлечен от красиви жени, та било то и травестити.





Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано20.07.14 17:38



ясно, от вестник "лична драма" тука е станало "тийнейджърски свят".

това прогрес ли трябва да е или регрес.

кефи ме обаче, как на най-големите лигльовци най-много им се връзват скучаещите женки. майчински инстинкт или какво?

----
I only had a Corona
Five cent deposit

Редактирано от yetti на 20.07.14 17:39.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: ellynora]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано20.07.14 17:40



ха, едно интересно мнение най-накрая!

----
I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: Nerv]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано20.07.14 17:41



въпросът е да се арзреве и да види, колко лелки ще му обърнат внимание и ще го погалят по главицата. рев за внимание и т.н. като оная простотия с круиза за 2 бона и волана.

----
I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано20.07.14 17:45



хитро, пич, доста успешно се ебаваш с лелките тука... брао! имаш времето, имаш желанието, няма лошо.

----
I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: yetti]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано20.07.14 17:57



...ей, този пасаж много ме впечатли

Така един колега си взе домашно животно крокодил-отначало много превъзбуден, атракция голяма, ама ... после се почна-терариум, уред за скимиране на водата , лампи по 1600 евро за да пресъздадат климата в Нил, още неща, аз даже съм му писал софтуера на контролерите, за да симулират климата, хранене с живи животни, въпроса какво правиме като крокодила стане 3 метра, но премина през това и си го гледа.


Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: yetti]  
Автор rumen77 ()
Публикувано20.07.14 18:40



Човекът е разкрил нещо лично, което малко хора биха направили. Ако историята е достоверна, аз мисля, че е такава. Това привлича хората, защото им дава пример и те да са откровени, което е най-полезното нещо на света. А ти само казваш какво не трябва, какво трябва. човече, поспри се, няма да успееш да промениш хората, повечето от тях отдавна са изживяли тоя период, когато са обръщали внимание на такива, дето им казват какви трябва да са, а когато са опитали да следват тия съвети, същите критици после направо са ги разпъвали на кръст и са се гаврили с тях. Просто такава им е природата на критиците, те са промити мозъци, които следват някакви празни клишета, вместо да следват себе си. Когато намериш смелост да се разкриваш пред хората, вместо да даваш наклон, тогава и към теб ще се насочи голямо внимание, дотогава просто няма да си интересен на никой. Аз съм бил доста подвеждан и нараняван от такива хора, дето се правеха на умници и моралисти и които всъщност нямаха нищо общо с това, та затова сега реших да си кажа думата, иначе наистина нямам нищо против теб.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: rumen77]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано20.07.14 18:51



gluposti, аз изказвам мнение по тема или мнение, точно като всички останали. ти си тоя дето ми казва, да се "поспра", т.е. ми казваш на мене, кво трябва и какво не.

колкото до историята - според мен е пълен ташак.



тва за периодите, дето тука разни инфантили сте ги изживяли много преди мене, няма дори и да почвам да ги коментирам, че ше почна пак с шамарите.

----
I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: yetti]  
Автор rumen77 ()
Публикувано20.07.14 19:13



е няколко шамара сигурно ще ни се отразят благотворно





Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: rumen77]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано20.07.14 19:16



със сигурност, само че не е хуманно. малко бой сте яли повечето, малко неща сте видели, оттам и тая залупеност. но не ви е писано точно аз да ви отварям очите, а и няма как през нета...

----
I only had a Corona
Five cent deposit

Редактирано от yetti на 20.07.14 19:17.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: yetti]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано20.07.14 19:47



... Колкото до историята, аз също мисля нещо за достоверността и... Особено сравнението с крокодила на приятеля много ме развесели... ние допускаме, че историите, които се споделят тук са верни и се опитваме да помогнем, инак само ще седим и ще се подозираме... Но ти си много необходим, като Човекът- Не... Да кажеш гласно това, което другите не виждат... Няма лошо, радваме се, че намина...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.

Редактирано от sladunka medunka на 20.07.14 19:48.



Тема Доринови [re: sladunka medunka]  
Автор nbb (весела)
Публикувано20.07.14 20:39



историята да не е достоверна, пак е от полза, защото ни кара да се замислим.





Тема Хм,нови [re: yetti]  
Автор nbb (весела)
Публикувано20.07.14 20:41



да не би да завиждаш ?

Измисли и ти нещо по-различно, за да те забележим.



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Lucky Eva]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано21.07.14 01:30



+1



The best way to find yourself is to lose yourself in the service of others.Mahatma Gandhi


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: yetti]  
Автор puckish (женско)
Публикувано21.07.14 16:58



По същата причина, поради която са скучаещи.

.........


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: rumen77]  
Автор puckish (женско)
Публикувано21.07.14 17:08



"Просто такава им е природата на критиците, те са промити мозъци, които следват някакви празни клишета, вместо да следват себе си. Когато намериш смелост да се разкриваш пред хората, вместо да даваш наклон, тогава и към теб ще се насочи голямо внимание, дотогава просто няма да си интересен на никой."
Т.е. да следваш себе си, означава да си интересен на другите? Това, на мен лично, доста повече ми прилича на "промит мозък" ... не правиш каквото искаш и което ще ти донесе директни позитиви /да отидеш, разкриеш и поговориш директно с човека, както и изясните кое, какво и защо/, а се "разкриваш" на сульо и пульо, които и хабер си нямат кой си, какъв си и т.н.. Но за това пък ще те заринат с внимание и съвети, които нищо няма да ти донесат ... но за това пък си им интересен, като клоун в цирково представление.
Ще ми обясниш ли, как точно това да си "интересен на непознати", ще ти донесе позитиви?

.........

Редактирано от puckish на 21.07.14 17:11.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор puckish (женско)
Публикувано21.07.14 17:14



Защо превръщате нещата в някакви "тайни", "загадки" и т.н., а после се чудите защо не можете да си ги избиете от главата?

Сигурна съм, че и тайни не можеш да пазиш, защото те чоплят докато не ги кажеш на някого.

.........


Тема Re: Доринови [re: nbb]  
Автор puckish (женско)
Публикувано21.07.14 17:22



За това се разказват и измислените приказки на децата ... животните не говорят, но замислят децата.



.........

Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: puckish]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 18:10



"Просто такава им е природата на критиците, те са промити мозъци, които следват някакви празни клишета, вместо да следват себе си. Когато намериш смелост да се разкриваш пред хората, вместо да даваш наклон, тогава и към теб ще се насочи голямо внимание, дотогава просто няма да си интересен на никой."
Т.е. да следваш себе си, означава да си интересен на другите?

Всъщност изобщо не е тоест.

Това което казва Румен, е че ако следваш себе си - евентуално има по-голям шанс да си интересен и на другите.

Да бъдеш себе си е първопричина. Останалото са следствия.

Да бъдеш себе си в никакъв случай не е цел, която да оправдава всички средства, още по-малко е самоцел. И нищо в постинга на Румен не издава такова внушение.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: Nerv]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано21.07.14 18:19



... гледам мъдреци са ни нападнали, Нерв... какъв ли човек трябва да си, за да искаш да изглеждаш мъдър...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: Nerv]  
Автор puckish (женско)
Публикувано21.07.14 18:50



Знаеш ли ... няма как да обясня на хора с мислене: "Кой ми се изтакова в гащите и колко е ужасни това?", какво е да мислиш: "Защо са ми гащи, ако няма аз сам да си се изтаковам в тях."



.........

Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: sladunka medunka]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 18:50



Гледам да се абстрахирам. :)

По повод на мъдредците и мъдруването. Една книга се каня да взема да я прочета. Тя е фентъзи. жанр. Казва се "Страхът на мъдреца" от Патрик Ротфус.

Ето един цитат от там:


There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”



Сега отивам на купон (без майтап) и смятам да загърбя всичко мъдро:)





Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: sladunka medunka]  
Автор puckish (женско)
Публикувано21.07.14 18:52



а защо друг трябва да отговаря, за етикетчета които ти му лепиш?

.........


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: Nerv]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано21.07.14 18:55



...ок, весел купон...

и лонг лив the рокенdрол....


Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: puckish]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано21.07.14 18:57



... на мен ли говорите? познаваме ли се?

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: puckish]  
Автор rumen77 ()
Публикувано21.07.14 19:54



Не, не си разбрал правилно. Казах, че когато човек се разкрива и е откровен, ще е интересен. А това, че някои хора не следват себе си, няма връзка с горното, то е от друго изречение, по отношение на критиците, но ти си ги смесил. От това човек да се стреми да се опознае, ще има огромна полза. Хората, които критикуват, обикновено не правят това нещо, те гледат другите.
А показването е нещо съвсем различно. От него може и да има, но може и да няма полза. То беше просто съвет за хората, които се стремят към внимание. Ползата може би е тази, че човек ще увеличи смелостта си да се показва какъвто е, но има и голяма опасност да се преласти в един момент и да се превърне в циркаджия, както казваш, и да започне да разиграва разни роли. Зависи единствено от това, какво ни е отношението.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: rumen77]  
Автор puckish (женско)
Публикувано21.07.14 20:35



Напълно ми е ясно, че няма никакъв шанс, да приемеш това което ще ти кажа. За това просто ще се въздържа.

.........


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: sladunka medunka]  
Автор puckish (женско)
Публикувано21.07.14 20:36



слез на земята, тогава може и да се запознаем.

.........


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: puckish]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано21.07.14 20:40



... нямате шанс, сори... мисля, че на село имат нужда от вас....

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор Baldrian ()
Публикувано24.07.14 23:32



Как се развива ситуацията при теб...имам предвид в главата ти?





Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано28.07.14 07:12



здравей,
темата ме заинтригува, изгледах клипа. това момче е рядко мил и естествен човек. ти я познаваш повече, сам си знаеш в какво и защо нещо не си напасвате, но оправданията "как ще кажа на мама, как ще се оправям и с хорското мнение" са ми малко кухи. ако само заради твои страхове и предразсъдъци прецакваш качествена връзка, много има да ти пати главата, както и да продължиш напред.

да си го знаеш.



Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.07.14 13:37



И аз някак попаднах на темата ти. Развълнува ме повече, след като изгледах клипа. Не ти е леко. И на нея и на всички като нея.

Тя предизвиква симпатии и у мен, безспорно, но това не значи, че я желая сексуално. А сексуалността във вашата връзка е най-важния елемент, който те и притеснява.

За това, според мен, първо е добре да поекспериментираш. Да осъзнаеш в дълбочина сексуалната си ориентация. И да я приемеш, каквато и да се окаже.

Съгласна съм с мненията, че е добре да изживееш връзката си. Поддържал си я 7 месеца. Вероятно напрежението от двойствения живот те изтощава, но пък тези 7 месеца явно не са били достатъчни за да си напълно наясно със себе си.

След като минава време и ти все още силно се вълнуваш си струва да извадиш главата от пясъка, така си мисля. То не е просто тъп спомен, а е нещо, разтърсило устоите ти. Няма как да го забравиш с глава в пясъка.

Направи всичко възможно да игнорираш мисълта за евентуалната реакция на майка ти, на този етап. Има време да помислиш и за това. Не е нужно да насилваш нещата. Не е задължително и да живеете заедно. Щом се притесняваш майка ти да не те излови, не я води в твоя апартамент. Пътувай до Пловдив, на други места ходете. Поддържай си контакта и по нета, по телефона. Когато си убеден, сигурен си, че това е, което искаш като връзка, решимостта сама ще дойде, според мен.

Каквото и да решиш, успех в разрешаването на дилемата ти!





Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: deepsilver-212398]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано28.07.14 16:17



Положението е било доста по- сложно отколкото си представях.

Моето мнение е, че ако си се влюбил в жената Марлене, то трябва да се разделите.
Приятелски отношения- да, но...



Тема Re: Така или иначе ще го направянови [re: Dream63]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано28.07.14 17:33



Така си по хубава:)

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi


Тема Re: Как да си изкарам тъпия споменнови [re: deepsilver-212398]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано28.07.14 22:23




Клишето с времето и лечебните му свойства - явно не е помогнало..
Виж сега..понеже питаш за спомените - моят скромен опит е показал, че спомени се затрупват от нови спомени. По - хубави. Не..че човек забрава, има хора, които никога няма как да излязат от съществото ти, но..нещата избледняват, когато човек се сблъска с нови емоции, с нещо свежо и вълнуващо, което да го грабне и увлече. Достатъчно силно. Уловката е, че трябва да му се отдадеш. Да поканиш новите неща в живота си. Колкото повече е ангажирано съзнанието - толкова ровенето в спомените - остава встрани.
Мотика петица - също помага да се разсее човек от тегави мисли. Спорт. Въобще..всякакви неща, които не остават място в главата за спомени.
Истината е (поне моята), че когато човек наистина иска нещо - той намира един или друг начин да го реализира. Може би - не веднага, може да е нужно време, узряване за идеята. Но има ли достатъчно страст и стремеж към нещо - то няма как да няма сила. Ти вече веднъж си претеглил за и против, взел си своето решение. Това, което остава..е сантимент. И да - той може да оживее много дълго. Но доколко е траен? И какво значи - на практика? Готовност?Тръпката по неизживяното?Или?
Нереализираните неща имат особен чар, човек се поддава, гадае какво и що.

Представи си, че трябва да говориш с майка ти по тази тема. Какво би и казал?

Сега, тук, как би го обяснил?
Можеш ли да платиш цената?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.