Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:28 02.07.24 
Контакти
   >> Клуб на купонджиите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: анти-Купон с тъжни песнинови [re: sladunka medunka]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано28.06.14 01:43



А защото съм данаец, така и и остана малка загатка. Имам чувството, че не се разбрахме или кой знае. Нищо де другия път.



Тема Re: анти-Купон с тъжни песнинови [re: ALONE911]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано28.06.14 02:10



Благодаря за линка с песни на може би най добрата ни поетеса изобщо.

Не ти оговарях досега, понеже много високо вдигна летвата и то в отговор на мое стихче

. Просто ... колкото и да ме е крепял досега в тежки мигове а и винаги в този живот- нарцисизмът, все пак Петя е не само талант, но и непостижим връх. Поклон!

Важен за мен човек ми е казвал, че почти всички истински поети умират преди 30 (това много преди да излязат тези 'авангардни' идеи за клуб 27 и т.н. тя визираше доста повече Ботев (28), Дебелянов (29), Лермонтов (26), Есенин (30), Смирненски (24), Гео Милев (30), Кийтс (26) - (овен поет и автор на едни от най силните любовни писма, не че чак толкоз много чужди ъм чел де;) и т.н.

Разбира се това е само формално ограничение, но все пак много от великите доживяли и до по-голяма възраст: Пушкин, Яворов, Вапцаров (33), Бърнс (36) ..., или друг велик, който си избереш по вкус- нямаше даса това, коеото са именно без този сякаш най поетичен период от живота ни - независимо дали драскаме или не по някой стишец...

Докатописах стигнах неусетно до "Мила ванация" т.е. Зимна ваканция - Росица Борджиева

чудесни спомени или по скоро асоциативно удовлствие дори без ясни спомени освен а песните - ми навя целият този букет наистина... Голям, бликащ талант...

Най-велико е изпълнението на адашката и разбира се.



Тема Re: всеки себе си чете!нови [re: ALONE911]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано28.06.14 02:20



Най си харесвам (май)



...Dawn will soon be breaking,
The day has just begun.
You put your arms around me
Like a circle 'round the sun.
Dance across the seasons
To a place that no one knows
Where angels fear to tread...






Тема Re: всеки себе си чете!нови [re: Nerv]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано28.06.14 02:31



Човек и добре и да купонясва



И нека включилият се по-късно като чете тази тема, да си спомня за онези, които я направиха. А името на архонта е клуб Купонджии, кан сюбиги. Нека Бог да ги удостои да преживеят сто години в дира и оттатък...

И естествено специални благодарноти на Ева, Балдриан, Джъмби и всички отстъпници от Психото, макар, че мен ако питате си мрете на ината малко повече от необходимото, ама ваша си работа. За мен - Дарки е много точен мъж, останалото е суета. Повсевместна...



Тема Re: анти-Купон с тъжни песнинови [re: Nerv]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано28.06.14 09:14



...о, забравила съм да сложа усмихнатите емотикони...шегувам се де, ти искаш съвсем ли да не съм в унисон с клубните събития и да не те припозная като някакъв кротък, но с нечисти намерения посетител... обаче, пак казвам шега е, този път ще сложа емотиконите



Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: анти-Купон с тъжни песнинови [re: Ekna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано28.06.14 09:39



О, Екна, добре дошла!



Редактирано от Lucky Eva на 28.06.14 10:38.



Тема Re: анти-Купон с тъжни песнинови [re: Nerv]  
Автор rumen77 ()
Публикувано29.06.14 09:10



Човек не може да купонясва, ако никога не е изпитал поне малко тъга


Първото музикално нещо, за което се сетих, а те май са много меланхоличните неща, е това. Тъжно е според мен, но и някак пречистващо и окриляващо.





Тема Re: анти-Купон с тъжни песнинови [re: Nerv]  
Автор rumen77 ()
Публикувано29.06.14 09:22



Ето и това ми беше тъжно, като го видях навремето.
Слабо схващам текста. Той й прави предложение, а тя му казва, че за да повярва в неговата любов, трябва да й донесе сърцето на майка му. Той го прави. Но за нея това изглежда е било просто шега. И му казва, че трябва да си среже вените, за да я убеди. Накрая му казва, че той трябва да сложи край на живота си. Все пак накрая той изглежда щастлив






Тема Re: анти-Купон с тъжни песнинови [re: Nerv]  
Автор rumen77 ()
Публикувано29.06.14 09:27



Ето и това. Някъде го пусках преди време. За човек, който е изгубил себе си, но в някакъв момент, незнайно откъде, някаква воля за живот се връща в него и опустошава всичкото му велико отчаяние.
Тегав е, но гледайте клипа до края, заради развръзката






Редактирано от rumen77 на 29.06.14 09:29.



Тема Re: анти-Купон с тъжни песнинови [re: rumen77]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано29.06.14 11:38



Човек не може да купонясва, ако никога не е изпитал поне малко тъга

Дк и да паднем и да бием все ще се напием...
Тая ти си я пускал (и обяснявал какво значи). Пониш ли я?:)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.