Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 07.06.24 
Контакти
   >> Клуб на купонджиите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Компенсира ли се  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.06.14 09:02



по някакъв начин според вас неполучената майчина любов ? Някои от вас знаят, че имам племенница, която чувствам като свое дете и вчера тя за сетен път ми каза, че иска да й бъда майка, защото само аз я разбирам и я слушам внимателно, когато говори. Много пъти сме разговаряли, обяснявам, разговарям и с майката, но явно нещо ми се губи. Гледала съм да се дистанцирам, за да не прави непрекъснато сравнение в отношението, но и това не помага. Дайте идеи, мнения къде бъркам или изобщо каквото ви хрумне по темата.



Тема Re: Компенсира ли се [re: nbb]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.06.14 09:06



Не, не се компенсира.



Тема Re: Компенсира ли се [re: nbb]  
Автор echr ()
Публикувано18.06.14 09:45



Не. Но човек може да се изправи на крака, ако обстоятелствата са благоприятни, ето Файла например. Ако се случи, обаче да няма късмет и животът да го тряска отново и отново, трудно е.

Обратното, правилно отгледан и възпитан човек, получил достатъчно любов, но и научен да разчита на себе си - такъв нищо не може да го събори.



Тема Re: Компенсира ли се [re: echr]  
Автор DarkSide ()
Публикувано18.06.14 09:58



само че за да е човек правилно отгледан и възпитан, трябва и родителите му да са били такива, а за това е небходимо и техните да са били такива, вероятността за което е почти нулева, като знаем при какво общество и какви премеждия са преживели въпросните поколения



Тема Re: Компенсира ли се [re: nbb]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.06.14 10:07



Мисля, че ако има човек, с който да споделя, човек, който да й бъде авторитет, който да я обича, то се компенсира по някакъв начин, в природата няма празно. Всеки получава откъдето може.





Тема Re: Компенсира ли се [re: DarkSide]  
Автор echr ()
Публикувано18.06.14 13:23



Така е. Но аз познавам доста хора, чиито родители са се справили. То не се иска много, само да се съберат двама спокойни, разбрани и добри хора, нищо друго не е важно, ни образование, ни интелект, ни обща култура.

Познавах преди един човек, животът му е за роман, напуснал село на 12-13, защото нямало какво да ядат и заминал да работи в града, работил цял живот по строежите. Пиеше след работа по 2 ракии по 200 грама, никога повече, ставаше и си отиваше, никога не го видях пиян, имали алкохолици в рода и той пиеше контролирано.

Та тоз необразован човек е един от най-правилно скроените хора, които съм срещала, просто знаеше кое е важно в живота. Беше отгледал 2 деца, лекарка и инженер. Беше ги отгледал с обич, мъдрост и спокойствие, без излишни глезотии и луксове. Толкоз се иска, ама явно е твърде много.



Тема Re: Компенсира ли се [re: Lucky Eva]  
Автор echr ()
Публикувано18.06.14 13:25



Вярно, ама тогава отиваме в друга плоскост - някой отвън трябва да помага, да спасява, да затваря дупката в душата. Ако се намери кой - хубаво, ами ако не се намери какво правим?



Тема Re: Компенсира ли се [re: nbb]  
Автор Цар Из род (познат)
Публикувано18.06.14 13:31



Зависи какво влагаш в думата "компенсации". От гледна точка на психологичните процеси винаги и за всичко протичат компенсационни механизми. От класическа гледна точка за нищо в живота няма компенсация, защото няма нито едно гарантирано събитие (освен смъртта).

Кретенчето, дето е направило бот-никовете да се връщат автоматично да му изсъхнат ръчичките дано!


Тема Re: Компенсира ли се [re: nbb]  
Автор Baldrian ()
Публикувано18.06.14 13:43



не...липсата на любовта на значимите обекти в периода на израстване не се компенсира, независимо от компенсаторните механизми, които имаме...
все пак човек може да работи за по-добро приемане, разбиране, развитие...



Тема Твоитенови [re: DarkSide]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано18.06.14 15:51



може би не са били такива, нечии други са си останали нормални



ПП: тревата на отсрещния бряг винаги е по-зелена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.