Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 01.07.24 
Контакти
   >> Клуб на купонджиите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ние защо неможем така или можем ...  
Автор jumbles ()
Публикувано06.06.14 07:25



В едно Африканско племе, когато някой прави нещо вредно, те завеждат човека до центъра на селото, където цялото племе идва и го заобикаля.
В продължение на два дни, те казват на човека всички добри неща, които е направил.
Племето вярва, че всяко човешко същество идва в света, като добро. Всеки един от нас желае сигурност, любов, мир и щастие.
Но понякога в следването на тези неща, хората правят грешки.
Тези грешки, тяхното общество вижда, като вик за помощ.
Те се обединяват около него, за да го вдигнат и да го свържат отново с истинската му природа, да му напомнят кой е всъщност, докато той е бил времeнно изключил: "Аз съм добър"






Тема Re: ние защо неможем така или можем ... [re: jumbles]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.06.14 09:02



Мислиш ли, че подобни методи са приложими в нашето общество?



Тема Re: ние защо неможем така или можем ... [re: Lucky Eva]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.06.14 09:13



ами "нашето общество" сме ние
на теб какво би ти попречило да речем да сториш нещо такова ... защото в началото никак няма да е лесно ... ще изглеждаш луда? ще губиш позиции в това болно общество? какво?



Тема Re: ние защо неможем така или можем ... [re: jumbles]  
Автор blood2 ()
Публикувано06.06.14 09:16



Пак ли искаш да ни депресираш?



Тема Re: ние защо неможем така или можем ... [re: jumbles]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.06.14 09:21



Ако направя нещо такова, то то трябва да се съобрази с възприятията на един човек, който е роден и получил мирогледа и възпитанието си в България. Така че, при всички случаи то ще е различно от това в племето. Там ако въздействат едни неща, тука ще въздействат други. Това ме спира, не знам какво би обърнало съзнанието на един човек, израснал в България. Тук нещата не стоят като в племето.



Тема Re: ние защо неможем така или можем ... [re: blood2]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.06.14 09:23



не бе, що? мечтая си тука и това ли те депресира





Тема Re: ние защо неможем така или можем ... [re: Lucky Eva]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.06.14 09:28



ами аз няма да имам нищо против и струва ми се, че ще са доста като мен, при все че възпитанието и и мирогледа си съм ги получила тук

ти ще имаш ли нещо против между другото?

Редактирано от jumbles на 06.06.14 09:30.



Тема Re: ние защо неможем така или можем ... [re: jumbles]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.06.14 09:30



Примерно, как мислиш, че може да се направи така, че федерер да не е агресивен и да обижда хората без причина и без да ги познава? Метода на племето едва ли би дал резултат. Той търси себеизява с обидите. Как да го направим добър?



Тема Re: ние защо неможем така или можем ... [re: Lucky Eva]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.06.14 09:32



ми аз и ти го цопваме на площада и почваме му разправяме за хубавините му, да речем



Тема Re: ние защо неможем така или можем ... [re: jumbles]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.06.14 09:36



Аз не мисля, че ще ги приеме. Ами ако в отговор се агресира още повече? Според мене търси изява и понеже с друго усеща, че няма как да се себеизяви, набляга на агресията. Така се чувства значим. Трябва да намерим друг начин да го накараме да се чувства значим.

Редактирано от Lucky Eva на 06.06.14 09:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.