Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:12 11.06.24 
Контакти
   >> Клуб на купонджиите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Когато пропаднете в един "трап",  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано02.05.14 21:07



...как постъпвате?

Какво е това "трап"?
Това е една ситуация, която ви изважда от нормалния и хармоничен живот.
Напр. безпаричие, загуба на работно място, проблем с роднини и приятели, някакво заболяване и т.н. и т.н. безизходица...



Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!

Тема Re: Когато пропаднете в един "трап", [re: adekvaten]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано02.05.14 21:57



КОГАТО СИ НА ДЪНОТО

Когато си на дъното на пъкъла
Когато си най тъжен и злочест
От парещите въглени на мъката
Си направи сам стълба и излез
Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи
Когато от безпътица премазан си
И си зазидан в четири стени
От всички свои пътища премазани
Нов път си направи и сам тръгни
Трънлив и зъл е на живота ребуса
На кръст разпъва нашите души
Загубил всичко, не загубвай себе си
Единствено така ще го решиш.

Дамян Дамянов



Тема Re: Когато пропаднете в един "трап", [re: Lucky Eva]  
Автор FilerO99 (NSDAP)
Публикувано02.05.14 22:15



Дамян Дамянов го познавах лично, даже той написа книга за баща ми, книгата е озаглавена "Таванът". Там основният герой на тази книга е въз основа на образа на баща ми и са написани неверни неща че баща ми ходил по барове с дебели пачки пари и карал барманите да стоят на един крак.



Тема Re: Когато пропаднете в един "трап", [re: adekvaten]  
Автор coffeemate ()
Публикувано02.05.14 22:36



като пропадна в такъв трап- търся сламката, за която да се хвана. и винаги е там и засега винаги излизам. много ми харесваше, а и често се сещам за думите на Борис Бекер, когато се върна за малко като тенисист преди години след пауза- "Аз съм куче и не мога да стоя на опашката" и моята нагласа в живота е такава.
предполагам обаче, че енергията все някога ще ми понамалее и чак тогава явно ще постигна смирение....





Тема Re: Когато пропаднете в един "трап", [re: adekvaten]  
Автор Baldrian ()
Публикувано02.05.14 22:50



В някакъв момент се измъквам за косата...Е, може и с някое рамо да се случи...



Тема Re: Когато пропаднете в един "трап", [re: adekvaten]  
Автор Архангел (Архангел)
Публикувано02.05.14 23:14



... Различно май .... заради различните периоди, различно обкръжение и т.н...
Бе късам си нервите общо взето докато намеря някакво решение... Гадничко си е.. :)

#СЪБЛЕЧИСЕБЕ


Тема Re: Когато пропаднете в един "трап", [re: adekvaten]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано03.05.14 07:36



Единствената рецепта която знам е действия-всякакви.
Колкото и нерационални и налудни да ми изглеждат за този момент ги правя.
Обаче съвсем не мога да се съглася, на твоето определение ако за теб това е трап за мен се е превърнало в естествени цикли от живота ми и даже интерес и обект на разглеждане от мен са били така наречения от теб нормален и хармоничен живот.Приемам го като почивка за следващите си предизвикателства щото човек не може да е само на "педалите", а знам ли може и да може



Във всяка десятка има нула

Тема Re: Когато пропаднете в един "трап", [re: adekvaten]  
Автор NEBIRU ()
Публикувано03.05.14 13:26



лъскаме на ева късмета





Тема Re: Когато пропаднете в един "трап", [re: adekvaten]  
Автор rumen77 ()
Публикувано03.05.14 13:54



Нормален и хармоничен живот! Някой вярва ли, че го е постигнал? Аз не познавам нито един такъв човек. Това са само моменти или едно усещане за нещо, което може би ще открием някога, а дотогава в ней-добрия случай ще вървим по ръба на пропастите. И колкото повече мир има човек в душата, той ще запази спокойствие и когато пропадне.



Тема Re: Когато пропаднете в един "трап", [re: adekvaten]  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано03.05.14 14:20



Добре,

Благодаря за изказванията по темата.
А сега е мой ред и един аспект, който ме тормози.....
Понятието "трап" представя една дупка в земята под нивото на улицата и пътищата.
В един трап човек няма покрив, легло, храна, вода приятели и роднини и нищо от земното ниво, което е имал преди това. Единственото, което има е САМОТА и БЕЗИЗХОДИЦА. Няма дори инструменти с които да копае и си направи стълба за измъкване.... И какво става с една категория хора попаднали в един "трап"?
След като се огледали и осъзнали безизходицата почват да крещят за помощ отгоре и отвън....
И сега ще ви разкажа за един феномен, който се случва с много хора:
След известно време прекарано в тази пълна безизходица някои хора се нагаждат и престават да страдат толкова. И когато някой ги открие и им подаде ръка, за да ги извади се получава това:
Спасителят:
- Ще ти спусна една стълба, за да се изкачиш от трапа. Хвани ръката ми и ще те изтегля.
Попадналият в трапа си мисли:
"Яаа какъв късмет! Ще хвана ръката на този човек и...ще го изтегля при мен тук долу да ми прави компания и не съм сам в мизерията....Да хленчим заедно."
И точно това почва да прави.
Защото вече е забравил свободния живот горе и е свикнал на мизерията в трапа....

П.П.
Аз в моя живот съм срещал много хора попаднали в един "трап" и когато съм се опитал да ги измъкна именно това са се опитвали да направят ДА МЕ ИЗДЪРПАТ ДОЛУ ПРИ ТЯХ В ТРАПА....



В този клуб един такъв е Блъди!

Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.