Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:46 27.06.24 
Контакти
   >> Клуб на купонджиите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как разбирате приятелството?  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано09.05.14 21:59



Приятел - етимологията на думата е следната: Слав. *prijatelь е образувана от гл. *prijati (старобълг. „отнасям се доброжелателно“).

Как разбирате приятелството?
Кой си избирате за приятел?
Какви очаквания имате от човек, който наричате приятел?

Аз обичам приятелите ми да са интересни, честни и искрени. Приключвам приятелството с човек, който ме е предал. Прощавам им всякакви недостатъци, стига да са честни и откровени с мене. За мене е важна духовната подкрепа и в радост и в беда. Важно е да споделяме и общи интереси.



Темата ми е продиктувана от предишната, защото явно всеки има различни представи за това как би се държал един приятел. Дилемата е следната: Ако един приятел знае нещо неприятно, което се случва около вас, трябва ли да ви каже, да ви предупреди или трябва да ви го спести, за да ви спести неприятностите от това, което ще ви признае?
Вие, как бихте постъпили?

Редактирано от Lucky Eva на 09.05.14 22:00.



Тема Re: Как разбирате приятелството? [re: Lucky Eva]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.05.14 22:12



Тук ще ти отговоря и по двата въпроса...
Казуса с кръшкането...Ако знам, че мъжът на най-добрата ми приятелка кръшка, бих казала на него, че това не е гот, ако ми е достатъчно близък...Евентуално нея бих посъветвала да гледа повече себе си, нещо което според мен би и помогнало по някакъв начин, но не бих и казала, че знам, че мъжът и кръшка...в божиите работи и семействата според мен човек не трябва да се бърка...
Като казвам божиите работи имам конкретен случай предвид с подобен гаф направен от лекар...

Относно как разбирам приятелството...да, изключва предателство, иначе толерансът ми е по-широк...Доверие, взаимност, взаимопомощ, да ви е добре заедно...Много неща са...И или става- или не...





Тема Re: Как разбирате приятелството? [re: Baldrian]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано09.05.14 22:27



Може би и аз не бих й казала директно. Но, бих я насочила. Да гледа себе си е много общо, аз лично бих изслушала подобен съвет и не съм сигурна, че бих го взела насериозно. Много е неопределено някак. По-скоро бих я попитала не усеща ли някакви промени около себе си, в поведението на близките си, някаква напрегнатост и прочее, нещо, което би я накарало наистина да се замисли. Никой не знае какви са пътищата Божии, може пък Бог да ти е дал възможност именно ти да й "отвориш" очите и да й проправиш пътя.


Интересно ми е за гафа на онзи лекар, ако искаш сподели.



Тема Re: Как разбирате приятелството? [re: Lucky Eva]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.05.14 22:58



Беше в моето семейство...

Но това е мое мнение...всеки има право на различно





Тема Re: Как разбирате приятелството? [re: Baldrian]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано09.05.14 23:14



Естествено.


Темата за приятелството е интересна, според мене. Всеки има различни критерии за приятелство .

Редактирано от Lucky Eva на 09.05.14 23:14.



Тема Re: Как разбирате приятелството? [re: Lucky Eva]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано10.05.14 16:38



Според Епикур един древногръцки философ, който има обща идея с някой му е приятел. Така той казва: аз имам идея и щом някой друг я споделя значи ние сме приятели. В този смисъл нашата идея е път за приятелство с някой друг. Този който ни споделя идеята ни е приятел според Епикур.

За мен специално приятел ми е този, който ме е потърсил за помощ. Не кой да е друг, а именно аз да му помогна. И така щом аз трябва да отговарям за него значи ми е приятел.

Така докато работех в една държавна институция, колеги се оплакваха, че приятели има само до един момент. До момента в който им свършиш някаква държавно-административна работа- по-нататък не. И аз все си мислех, че грешат, че те не трябва да разсъждават по този начин. И до сега не знам, дали те са били прави. Защото, като напуснах тая работа приятелите ми си останаха същите. Само където се разделих с колегите. Но не само това. Някои от връзките ми се промениха щото вече не работя това и те открито си викат, нали вече не работиш там за какво ми е телефона ти. И така на мен на тези връзки и без това телефона им ми беше излишен.



Тема Re: Как разбирате приятелството? [re: Lucky Eva]  
Автор coffeemate ()
Публикувано10.05.14 20:23



Ами как... аз съм си най-добрият приятел. Е, имам и опит в неособено приятелско отношение към себе си, но всеки прави грешки... трябва да си прощаваме





Тема Re: Как разбирате приятелството? [re: Lucky Eva]  
Автор ShoKoLaDa (искам лятооооо!)
Публикувано10.05.14 21:39



Приятелството не се разбира, то се усеща..
То е доверие, то е усмивки, то е откровеност, то е взаимно действие, отговорност, абе много са нещата...
А за да разбереш дали даден човек ти е приятел...можеш да го направиш с един единствен въпрос към себе си "Какво би направила за него /приятеля/", не той за теб, а ти за него..но без да очакваш реванш...Тогава вече наистина ще знаеш кой и дали ти е приятел...


Просто малко по-различна гледна точка... : )
Аааа относно предателствата, пак въпроса е спорен...нооо не ми се навлиза в подробности...но, за мен няма такива..



Тема Re: Как разбирате приятелството? [re: filmfest]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано11.05.14 21:03



Аз си мисля, че тези от държавните институции мислят много по-различно от хората, работещи в частния сектор.



Тема Re: Как разбирате приятелството? [re: coffeemate]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано11.05.14 21:05



Да си си приятел на себе си е най-сигурно.

Нито ще те предават, нито ще ти помагат, нито ще говорят за тебе след като си тръгнеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.