Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 01.06.24 
Контакти
   >> Клуб на купонджиите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Истина или лъжа  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано07.05.14 22:40



Ако това, което виждаш, пасва "като по мярка" на истината, която е изгодна за теб… не вярвай на очите си! — Хорхе Букай
В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна. — Джон Стайнбек
Гласът на истината е неприятен за слуха. — Лао Дзъ
Докато чакаме онзи момент, когато истината ще ни обедини, тя продължава да ни разединява. — Жан Ростан
Истината поражда омраза. — «Veritas odium parti.» — Теренций
Колкото по-истинска е една истина, толкова повече прилича на дързост. — Димитър Подвързачов
Лъжата не се отличава от истината - докато не я разбулят. — Венцеслав Константинов
Не оставяй в душата ти да владее мисълта, че истината е само това, което казваш ти. — Софокъл
Нищо не е такова, каквото изглежда. Търсете истината и се учете да я разпознавате. Това е най-трудно. Понякога е на косъм от онова, което се приема за нея. — Слава Севрюкова

Да си поговорим за истината и за лъжата.



Какво е за вас истината?

Какви са критериите ви, за да повярвате, че нещо е истина?
Мислите, че повечето хора какват истината или обратното?
Кога вярвате на някой? Кога не му вярвате? Какъв трябва да е човекът, за да му вярвате?
Разкажете случки, когато сте се чувствали излъгани.
Също и случки, когато очите ви са били "отворени" и сте разбрали истината, след като дълго сте се заблуждавали.
Когато кажете истината, обвинявали ли са ви или не?
Има ли хора, които искат да бъдат лъгани, защото не могат да понесат истината?
Какво печелят и какво губят от това?



Тема Re: Истина или лъжа [re: Lucky Eva]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.05.14 23:29



Човек узна какво е истината и бе пратен от Бог в Ада. За какво ти е истината тогава?

Редактирано от blood2 на 07.05.14 23:29.



Тема Re: Истина или лъжа [re: blood2]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано08.05.14 07:59



Мислиш ли, че истината е нещо лошо и не бива да бъде узнавана или разпространявана?



Тема Re: Истина или лъжа [re: Lucky Eva]  
Автор blood2 ()
Публикувано08.05.14 09:58



Няма как да знаеш, преди да узнаеш истината, затова се стреми да узнаваш само полезните неща.



Тема Re: Истина или лъжа [re: Lucky Eva]  
Автор Baldrian ()
Публикувано08.05.14 11:59



Много сериозна тема



Истината и само истината е по силите само на този над нас...Ние си имаме субективната си истина...Бай дъ уей не винаги е нужно да я оповестяваме...Понякога най-доброто, което можем да направим е да си я държим за себе си



Тема Колко [re: Baldrian]  
Автор nbb (весела)
Публикувано08.05.14 14:29



си права да знаеш... На мен ми се даваше истината, за да я кажа на хората, но си докарах само неприятности.





Тема Re: Истина или лъжа [re: Lucky Eva]  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано08.05.14 16:03



Отново една тема по която съм пускал многократно мои теми.
Истина и Илюзии.

От най-дълбока древност пророци и месии са казали:

"Истината е скрита от плътната завеса от...мисли. Когато човешкият ум престане да произвежда мисли Истината блясва в цялата си неповторима Красота и Величие за човека!"


От векове човек се е опитвал да си спре дейността на ума - този Биокомпютър, който прозивежда мисли ежесекундно.... Какво ли не е опитвано с тази цел?
Алкохол, дрога, секс, екстремни спортове и т.н. и т.н.

Но човешкият Цар УМ е толкова могъщ и непобедим с нищо, че освен неговият Създател - НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ГО УКРОТИ С НИЩО.

За тази цел Създателят се е появявал в човешка форма отново и отново в най-различни точки на тази планета и е показвал НА ГОТОВИТЕ ЗА ТОВА как да спрат ума си.

Такива хора са наричани СатГуру или Истински Учители.

Аз съм писал много за моят Истински Учител Прем Рават, но бях нападан, оплюван и отхвърлян, трит и банван повече от 10 год.




Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!

Тема Re: Колко [re: nbb]  
Автор blood2 ()
Публикувано08.05.14 16:19



Тоест, ти си се лъгала, че като кажеш истината на хората ще сте по-щастливи.



Тема Re: Истина или лъжа [re: Baldrian]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.05.14 16:24



Истината и само истината е по силите само на този над нас...Ние си имаме субективната си истина...Бай дъ уей не винаги е нужно да я оповестяваме...Понякога най-доброто, което можем да направим е да си я държим за себе си



Най-важното е вече казано!





Тема Re: Истина или лъжа [re: Lucky Eva]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано08.05.14 17:30



Има ли хора, които искат да бъдат лъгани, защото не могат да понесат истината?
Какво печелят и какво губят от това?


Животът е риск и за това съществува лъжата, за да може да бъде заблудено съзнанието-един приятен сън. Да познаваш значи да вършиш да реализираш нещо. Това е реалното. Нещо да се реализира. Но страха от нищото съществува и за това съществува и заблудата. Цел на заблудата е да избегне това, което сме. Защото съществуват желания. И това са желания на съзнанието. Така съзнанието не е тоталност на човешката реалност, а само негово моментностно ядро. Но съзнанието е морално, защото не може да се появи, без да разбули заедно с това ценностите.-из философията на Жан Пол Сартр.

Вярно е, че много може да се пише за лъжата и истината. Например, защо народа вярва на политици??? Аз съм казал така: хората са добри и те съответно дават власт на политици. Защото появява се един политик на сцената и иска власт. И народа казва: ние сме добри и за това ще ти дадем да ни управляваш-без логика без нищо само, като някакво подаяние. Народа дава власт на този, който се е появил вече и я иска. Това е например нашия народ-много е добър. Винаги дава власт на този, който й се е врекъл. Друга налична причина за безумното управление явно няма. Колко спасители бяха? То не бе царя, не бе СДС, не бе БСП, не бе Бойко Борисов. И сега, а сега, кой ще лъже и ще мами народа? Нови спасители разбира се, които хал хабер си нямат, но веднъж разгадали ключовете на воденето на държавна власт изведнъж са решили да влязат в историята, като добри управници. Късно е вече. За 25 години вече всеки се изреди над българската история като чист „конекрадец”. Късно е за нови лица, които да построяват българската политика. Защото българската политика за това време, а това не са ден или два, цели 25 години е вече вкоренена в нашата собствена действителност.

Аз не съм нито политолог, нито социолог, нито анализатор само си казвам, как върви лъжата в нашата българска реалност. Вие съгласни ли сте с това не знам-щом говоря за политика, съгласие едва ли може да се очаква. Такива сме ние, разединени и толкоз. Заради лъжите без които нищо не може да стане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.